Uživatelský avatar
Reno
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: 08.02.2006 19:52
Bydliště: skoro Praha

09.02.2006 19:36

Ještě k té P99 - souhlasím s tím, že vypouštění zásobníku není ideální a stálo mne to nějakou chvilku naučit se grifík ovládat ho zdruhé strany ukazováčkem, který po poslední ráně akorát sklouzne ze spouště ke kořenu lučíku .... :wink:
Beru to ale jako daň za to, že mám jinak skvělou zbraň, u které mi nikdy např v autě nevypadne zásobník zatlačením na pouzdro (i takové zkušenosti ohužel z před P99 éry mám - stačí jednou a člověk znejistí :(

Poznámka ke Glockům a kampani kolem něj (jen pro pořádek Glock mi nevadí a dokonce se mi i svým způsobem líbí :lol: )
Je akorát zvláštní, že dělí honě lidí na dva tábory - buď absolutní fandy této značky a svého Boha Gastona (myslím to v dobrém) a zároveň odpůrce kusu ošklivého plastu .....

Zpět ale k Waltherovi - objednal jsem si u Brymové Fobuse- pádlo a zvažuju taky nová mířidla - pls má někdo inf. jestli Truglo dělá TFO i na P99
a pokud ano jak to na ní vypadá (jde mi i o funkčnsot - možného zakrytí tlačítka vypouštění úderníku)
Dík

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

09.02.2006 19:45

To vypouštění zásobníku podle mýho názoru je dobrý. Je to stejný jak na USP, taky vypouštím ukazovákem, když má někdo delší prsty tak to i palcem jde. Za velikou výhodu vypouštění ukazovákem považuju nutnost dát prst ze spouště. Nehledě na to, že se fakt nemůže stát, že zničeho nic se po zemi válí zásobník omylem vypuštěnej ze zbraně.

Uživatelský avatar
Reno
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: 08.02.2006 19:52
Bydliště: skoro Praha

09.02.2006 19:46

Koukám, že než si vypiju čaj - a něco naťukám tak to tady trochu popojelo :lol:

Do slovní bitky s Glockistou nepůjdu :lol: za chvilku musím už jet domů za svojí ženuškou a s G by to bylo nadlouho :D

jen jeden srgument k narážce na spolehlivost 99 - za 6 let jsem mohl urazit takovejch 15 000 ran (lehkej odhad od boku) a na pistoli není ani zmínka po opotřebení - a to mi jako majiteli plně stačí

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

09.02.2006 19:50

Stim vypoušteni zasobniku u P99 sem si zvyknul a bylo v pohodě a když sem přešel na G34 tak mi to dělalo problem parkrat sem si omylem vahodil zasobnik na zem a při zavodech nic moc přijemneho ale tet je to už v klidu .

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

09.02.2006 19:57

G34 má to tlačítko ještě trošku zvětšený, že?

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

09.02.2006 21:13

alfonss píše:G34 má to tlačítko ještě trošku zvětšený, že?
ano je větší i zachyt zavěru .


Reklama

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

09.02.2006 21:32

Reno píše:Poznámka ke Glockům a kampani kolem něj (jen pro pořádek Glock mi nevadí a dokonce se mi i svým způsobem líbí :lol: )
Je akorát zvláštní, že dělí honě lidí na dva tábory - buď absolutní fandy této značky a svého Boha Gastona (myslím to v dobrém) a zároveň odpůrce kusu ošklivého plastu .....

Naopak, mne se nikdy nijak nelibil jako "krasna" zbran. Ale nakonec mi vysel vyrazovaci metodou jako nejlepsi volba. Kdybych mel penize, tak bych si urcite koupil radsi 1911ku. Presto to neni "znouzectnost" a plne mi vyhovuje. Pred Waltherem dostal prednost zejmena kvuli zpusobu vypousteni zasobniku, proste mi to nikdy nevyhovovalo. Na Gcku mam ted prodlouzenej vypoustec zasobniku upravenej pilnikem pekne do hladka - nechtene se mi rozhodne nikdy nevypustil.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

10.02.2006 8:53

CZ 100 názory

Jsem na tomto foru nový, všechny zdravím.Dovolím si reakci na dosavadní povídání. Pánové, téma znělo CZ 100 a my si tady povídáme o tom, jak se střílí z Glocka nebo z W 99, který má jaké vypouštěcí tlačítko a pod. Vraťme se zpátky. Prohlásit, že CZ 100 je a priori špatná zbraň je přeci nesmysl. Při hodnocení berme vždy v úvahu, k jakému účelu byla konstruována a určena. Pokud chceš střílet na kulatý terč a počítat body, tak si CZ 100 nekupuj. Ta byla primárně konstruovaná jako zbraň na denní nošení a na osobní obranu na kratší vzdálenost. A tyto parametry dokonale splňuje. Je lehká a dokonale se drží. Kam se na ní v ergonomii hrabe Glock. / Glocka 19 několik let nosím a před ním jsem měl, mimo jiné také asi rok CZ 100/. Kdo chce kritizovat tvrdou spoušť CZ 100 tak ať zkoumá, proč si NYPD nechal u Glocka zkonstruovat dva typy daleko tvrdší spouště, než je základní provedení. Dobře vědí, co udělá stres s profesionálem, natož s amatérem. A chci z vlastní zkušenosti říct, že pokud tomu věnujeme čas a náboje, dá se i s CZ 100 dobře strefovat mířenou střelbou. Po nácviku jsem dokázal standardně udržet všechno v černém středu na 10 až 15 metrů. A to je na zbraň tohoto typu až až. Závěrem. CZ 100 je , podle mého názoru, dobrá volba pro toho, kdo chce lehkou, dobře nositelnou, výkonnou a uživatelsky přívětivou zbraň za dobré peníze a nechce nebo nemůže investovat do dražších zbraní, které mu poskytnou stejnou službu. Promiňte, že jsem se rozkecal.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

10.02.2006 10:46

VITO: To by mne zajímalo, proč jsi teda vymněnil lepší pistoli (CZ 100) za horší (G19)?

CZ100 rozhodně není pistole, které bych svěřil ochranu svého života a zdraví... A od pistole očekávám, že i bez vagonu vystřílené munice udržím vše včerném na mezinárodním pistoláku na 25m.

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

10.02.2006 11:38

Chorche píše:Ale já to nemam jako sportovní zbraň. Na sport bych šel jedině do 1911 :wink: Pro mě je to zbraň čistě pro radost a na obranu. Dlouhej chod spouště (respektive dvě polohy) je jenom na první ránu je tam schválně kvůli stresu. Aby kuklák moch běhat po baráku s nervama v kýblu a s prstem na spoušti a nestřílel kolem sebe pokaždý dyš zakopne... :lol:


No ja mam dojem, ze kuklaci behaj s prstem podel ramu, a na spoust ho davaj, az kdyz jdou strilet, ale to je jen takovy moje IMHO :-)


mrkev píše:...ono kdyby P99 nepouzivoval James Bond tak po nem nestekne ani pes :twisted: .....kazdy chce byt tak trochu agetem :twisted: :twisted: :twisted: :lol:


CZ to asi vydrzi,.....ale otazkou je v jakem stavu bude po tech 16t... co jsem slysel od majitelu CZ tak po cca. 9/10t ma to nejlepsi za sebou...


Nerek bych, ze je to Bondem - P99 zajima dost lidi s mensi rukou kvuli tem strenkam.

Uživatelský avatar
Chorche
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 09.01.2006 14:24
Bydliště: Praha

10.02.2006 11:45

Přesně tak, já mam ruku malou, krátký prsty, takže mě se drží moc dobře. Stejně jako PPKčko.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

10.02.2006 11:53

CZ 100 názory

Pro Hungry: O.K., tvůj názor, můj názor. Jenom mi nepřipadá rozumné srovnávat CZ 100 a na př. Glock a W 99. To jsou přeci konstrukčně, cenově i účelově zcela jiné kategorie. Ne každý si, zejména do začátku, může dovolit Glocka nebo Walthera /nebo Siga, HK, Sfinxe atd./ A co se týče té mojí výměny, prostě to tak přišlo a přeci každý chceme postupovat kvalitativně kupředu / Glock je nepochybně kvalitnější, spolehlivější, jednodušší. O tom nikdo nepochybuje/.

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

10.02.2006 12:17

pro vito : dík za usměrnění i za odpověď

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

10.02.2006 12:25

Re: CZ 100 názory

vito píše:Pro Hungry: O.K., tvůj názor, můj názor. Jenom mi nepřipadá rozumné srovnávat CZ 100 a na př. Glock a W 99. To jsou přeci konstrukčně, cenově i účelově zcela jiné kategorie. Ne každý si, zejména do začátku, může dovolit Glocka nebo Walthera /nebo Siga, HK, Sfinxe atd./ A co se týče té mojí výměny, prostě to tak přišlo a přeci každý chceme postupovat kvalitativně kupředu / Glock je nepochybně kvalitnější, spolehlivější, jednodušší. O tom nikdo nepochybuje/.


Já bych je klidně srovnával, samozřejmě příslušné modely... Např. G19 či G26 je zbran vyloženě na nošení... A nákup zbraně je holt investice, kterou je třeba důkladně zvážit... Myslím že i zde velice platí Churchillovo rčení, že nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci... :roll:

mrkev
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 25.06.2004 22:13
Bydliště: Pragl

10.02.2006 13:10

...at si lidi tu hundrtku koupi....aspon pak prijdou na to ze za vse penize dostali jen to co si zaplatili... v englictine to prislovi zni lepe... ale pak uz bude kazda rada draha :lol: :wink: :wink:

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

13.02.2006 10:59

CZ 100 názory

Ještě pro Hungry: Přes víkend se mi rozleželo tvoje prohlášení že " od pistole očekáváš bez vagonu vystřílené munice vše v černém na 25 metrů na mezinárodní pistolový...". Takovéhle obecné prohlášení je, promiň mi ten výraz, čirá demagogie. Nemůžeš přece zcela vážně chtít stejné výkony od SA pistole s odporem spouště 15 N a od pistole DAO s odporem 45 N. Jsou to rozdílné kategorie určení. Nechci chytračit a rozpoutávat nějaké dlouhé polemiky, ale ten obecný výraz "pistole" je třeba pro takové prohlášení upřesnit.

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

13.02.2006 17:40

Vito: Odpor spouště nesouvisí s výkonem (přesností) pistole, ale spíš s výkonem střelce. Do černé oblastí 50/20 (nebo jak se to značí) na 25000mm, nastřílím jak s pistolí o odporu spouště 6N tak 30N, pokud na to ta pistole má. Takže to nebude ta degomagie ani jiná magie. :cry:

lukas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 09.02.2006 9:51
Bydliště: Jihlava

13.02.2006 20:59

Dovolím si taky trochu k Cz 100/110 nebo CZtě obecně.

Dlouhé roky jsem střílel s G17tkou a pár závodů jsem s tím i vyhrál nebo byl alespoň na bedně. Teď jsem u SP01čky a zatím to vypadá, že u ní na dlouho zůstanu. S 110tkou mám trochu zkušenosti a mohu říct, že bez tréninku jsem se s ní na 25 m udržel na Nekrytě ležící figuře z 15 ran nejhůř v 9tce. Je to zbraň dobrá a poměrně přesná. Na služební účel, pro který byla připravena je fajn.

Je to jen můj názor, mně se třeba střílí i příjemněji z 58čky než z AR15tky, s kterou jsem myslím toho nastřílel taky dost a na starou 58mu fakt nemůžu nechat dopustit.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

14.02.2006 11:22

CZ 100 názory

Pro Ivoshek: Tak přesně tuhle polemiku jsem nechtěl rozpoutat. Jenom chci opakovat, že CZ 100 je pistole určená pro osobní obranu na kratší vzdálenosti a nikoliv na přesnou střelbu na sportovní terč. Při vývoji se jí pracovně říkalo " pošťácká pistole " a jiné ambice neměla a ani nemá. Pokud od ní někdo chce něco jiného, ať si ji nekupuje.

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

14.02.2006 12:59

lukas

lukas: jak je ten net prima, když si profláknutý lidi měněj nick.......
doufám, že ti ta SP01čka bude pěkně střílet, začínám po ní hodně šilhat.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků