vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

27.07.2011 10:16

Re: CZ 100/110

S dovolením si přidám jeden poznatek. Mám stovku pár měsíců, už jsem ji měl jednou předtím, pak ji vyměnil za G 19 a teď ji mám znovu. Moje názory na ní se tady dají pohledat, ale stručně, je to přesně taková pistole, aby vyhovovala svému určení. O tom ale nechci psát. Jeden zdejší ochotný kolega mi poslal návod na poladění spouště, který kdysi vyšel v SR. Teprve teď jsem se dostal k zahájení prací a již první část, t.j. úprava zápalníku, přinesla naprosto neočekávané výsledky. Chod spouště je sice stejně dlouhý a se stejným odporem, ale je naprosto plynulý a hladký. Oproti předchozímu zadrhávání a přeskakování je to nebe a dudy.
Takže se s velkou chutí dám do dalších úprav, to jest úprava táhla spouště a vypínače táhla. Pokud se stejně dramaticky zlepší i druhý odpor, budu naprosto spokojen. Budu informovat.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

06.08.2011 15:43

Re: CZ 100/110

glock69 píše:No a z toho, že bazmek drží hlaveň, aby byla kde má být, se psalo, že CZUB nebyla schopna udělat tak přesný závěr a vypomohla si radši bazmekem, o kterém tvrdila, že je speciálně určen na natahování zbraně při poranění jedné ruky.

Přesně tak je to potvrzeno s velmi důvěryhodné zdroje.
Jené firmy dělají doraz hlavně na frézy v Brodě vymyslí nepotřebné součástky a sci-fi legendu.
Viz foto jak to dělají normálně myslící firmy.
A pochybuji , že to mají patentované.
Přílohy
mk.JPG

KITTbx
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 04.06.2011 6:06
Bydliště: Ostrava

06.08.2011 16:13

Re: CZ 100/110

Kolego, můžete mi to přeložit, nějak se ztrácím v tom co píšete ;-)
Chápu, že jde asi o narážku na "natahovač" o kterém já vím jen tolik, že jde o doraz hlavně = oficiální označení, nikoliv natahovač = to už je něčí pohádka, stejně tak jako pomocná mířidla.
Ale nevylučuji, že byl nejdříve nezdar o tom nic opravdu oficiálního nevím.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

07.08.2011 9:59

Re: CZ 100/110

glock1719 píše:Hlavně přidala zbrani součástek.A čím víc součástek tím víc možných poruch.Cca za 14 dnů budu vědět přesně proč tam ten nesmyslný bazmek je.

Je to návaznost na tohle.Zas jsem byl byl mozek rychlejší jak prsty na klávesnici.

KITTbx
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 04.06.2011 6:06
Bydliště: Ostrava

07.08.2011 11:23

Re: CZ 100/110

;-) tak jsem to pochopil správně, ovšem zradil Vás mozek, nebo ty prsty :-D
Jinak, ale jsem na označení velmi důvěryhodný zdroj, poněkud skeptický to ovšem neznamená, že ho nemáte, nemůžete mít, pro někoho je takovým zdrojem, třeba prodavač, kterého zná 20let. Pro jiného je to ovšem někdo přímo ze zbrojovky, nejlépe konstruktér. Ale je pravda, že bylo jednodušší okoukat Glock :-)

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

07.08.2011 11:39

Re: CZ 100/110

Už jsem to tu ohledně Brodu psal několikrát.Mám tam opravdu dobré kontakty člena rodiny a s pochopitelných důvodů se tu nebudu rozepisovat kde tam pracuje a jak se jmenuje.


Reklama

KITTbx
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 04.06.2011 6:06
Bydliště: Ostrava

07.08.2011 11:46

Re: CZ 100/110

A tak to jo, to je přesně ten správný zdroj o kterém jsem psal ;-)
Jinak já opravdu všechny témata nečetl a ani nehodlám podrobně číst, rozhodně nemám tak široký záběr.
Takže snad jsem se nezachoval nějak nepatřičně.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

07.08.2011 14:10

Re: CZ 100/110

Neboj nezachoval. :D

KITTbx
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 04.06.2011 6:06
Bydliště: Ostrava

09.08.2011 9:27

Re: CZ 100/110

Tak jsem odzkoušel střelbu i na větší vzdálenost, 25m, následovalo 15m a nakonec 10m. Musím přiznat, že mířená střelba díky DAO spoušti není to pravé ořechové, ale není nemožná.
Hlavní a podstatnou vadou je pochopitelně dlouhý chod spouště, a pokud člověk nechce střílet rychle (což bez problémů jde i s CZ100, stačí mít namáčknuto, troška cviku), tak právě ta dlouhá cesta kohoutku a případný třes rukou jsou váš velký nepřítel.
Vystřílel jsem asi 20 ran a vše jsem umístil do terče (i černého středu), při tzv. rychlopalbě to sice bylo rozházené po mez. pistoláku, ale jak jsem zjistil, tahám doleva, to ovšem s každou :-(
Jsem spokojen, nemohu zatím hodnotit tzv. pudovou nebo akční střelbu, třeba LOS by to mohl prověřit (ale nechce se mi kupovat 2hý zásobník za 9set), časem, možná ….
Co mne trošku štve je to, že při střelbě mi překáží páčka záchytu závěru, výsledkem je, že po poslední ráně nezůstane závěr otevřený, stačí opravdu lehké podržení, možná je to mnou, možná je to umístěním záchytu/páčky.
CZ100 tedy splňuje moje očekávání a nenacházím závažnější nedostatky, v každém případě koukám i po LEVNÉ CZ110….

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

19.08.2011 10:54

Re: CZ 100/110

Jsem opravdu rád, že začínají převládat rozumné a realistické úvahy. Všichni ti, kteží bez rozmyslu píší, že " stovka je zbraň na ho+no, nedá se s ní nic trefit " atd., by měli hledat vadu nejdříve u sebe. Já se stovkou trefuji dost dobře. Není to, samozřejmě, SIG 210, ale na to, abych se ubránil lumpům ve svém domě nebo kdekoliv jinde naprosto dostačuje.

Uživatelský avatar
xjam
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 28.10.2007 22:42
Bydliště: Uherský Brod

22.08.2011 10:00

Re: CZ 100/110

Vidím a cítím to tu na fóru stejně jako Vito - "Nelíbí se mi, nejde mi to s ní, mám dražší, světovější, tak je to automaticky na hov** " To mě na některé zdejší uživatele docela mrzí, ale každý jsme nějaký :) Já osobně jsem měl stodesítku a nemůžu na ni říct špatného slova. Výborně se nosí (lehká, plochá), spolehlivá - pokud se o ní člověk normoš stará a nevrtá se v ní. Kdyby byla k mání za rozumný peníz, neváhám.

Libor110
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14.08.2011 14:21

09.09.2011 20:35

Re: CZ 100/110

Mám CZ 110 asi jeden rok. Koupil jsem ji v letním výprodeji v pražské prodejně CZUB za velmi příjemných 6400,-Kč. Je to jakýsi hybrid mezi "českou" a "americkou" produkcí, kteý má stavitelná miřidla, ale pouze jeden výstražník (natažené bicí pružiny), zatímco výstražník náboje v komoře, kteým se také vyznačovala "americká" produkce to nemá.
Hlavní devizou pro mne byla cena za novou zbraň a také velmi dobrá nositelnost (nízká hmotnost, tenký profil). Z hlediska ceny a nositelnosti nemám do dneška ke zbrani žádné výhrady. Vím, že se CZ 100 až do jara 2010 prodávala za 12800,-, což je cena, která ne zcela odpovídá kvalitě a určení této zbraně obzvláště, když přihlédnu k ceně 400 USD, za které se prodávala dlouhodobě v USA (vyprodávali ji za 300, USD).
Musím příznat, že jsem tak docela nevěděl, co kupuji a až po prvních střeleckých pokusech jsem pochopil, že nejde o terčovou zbraň. S touhle pistolí jsem nastřílel za rok cca 1000 ran (a dalších několik tisíc s jinými zbraněmi), takže dnes s ní při troše soustředění nastřílím na 25m téměř všechno do černého na mezinárodním pistoláku. Musím však potvrdit, že jde čistě o sebeobrannou zbraň na vzdálenost ideálně do 10 m (s ní nasypu figuríně do břicha s docela dobrým soustřelem klidně 6 nábojů najednou v rychlopalbě). Na 15 metrů je to s CZ 110 už trochu horší, ale svižnější mířenka ještě také jde (je to ale více rozsypané po terči). U CZ 100 (má odpor jako DA u CZ 110) bych se přkláněl k použitelnosti do 5 m, což je stejně přes 90 % všech sebeobranných situací.

Pokud zde padají termíny "pošťácká zbraň" či "sebeobranná zbraň", tak bych se pro všechny zájemce pokusil uvést její popis až definici - lehká, plochá, levná a s použitelností do 5 (CZ 100) nebo maximálně do 10 (CZ 110) metrů, abych neohrozil náhodné kolemjdoucí. Zároveň se přikláním k názoru, že za americkou cenu - tedy do 6500,- za novou, za níž jsem ji koupil ve výprodeji (nová 3 roky záruka), je to dobrá zbraň na sebeobranu. Zejména, pokud by měl někdo možnost CZ 110 v ráži 40 S&W, tak ať příšliš neváhá. (Samozřejmě, neměl bych zapomínat, že jí v této definici překonávají CZ 75 RAMI na plastovém rámu a GLOCK 26/27, jenže ty jsou všechny cenově opravu někde jinde.)

Ohledně zpětného rázu, který je zde také několikát diskutován, jako silnější než jinde, mohu pouze říci, že ve srovnání s CZ 75 D Compact (duralový rám), se kterou mám nastříleno také cca 1000 ran, kope méně a kamarád glockař si ji také pochvaloval, že 110ka kope o něco méně než jeho G 19. Vůbec srovnání s Glockem tady padlo již několikrát, ale neuspokojilo mne, takže se to pokusím napravit. Od pondělka budu mít G 17ku, takže plánuji, že časem (tak do dvou měsíců) přihodím porovnání. Přidám i nějakou fotku, jak jsem si ladil úchop.
Abych však pouze nechválil, rád bych se podělil i o problémy, které jsem se svojí 110kou měl. Nejprve uvedu, že mne strašili deformací rámu, opotřebením rámu apod. Nic z toho jsem po 1000 ranách nezaznamenal. Je však pravda, že mi dvakrát vypadl výstražník natažené bicí pružiny, což je asi spíše neobvyklá závada, ale bezplatně mi ji odstranili.
Měl jsem také jeden zásadní problém - stejný, jako zde byl již popsán - po cca 800 vystřelených a cca stejném počtu "nasušených" ranách, které byly naprosto bez jakékoli závady (fakt nekecám), přestala pistole najednou odpalovat náboje (cca 3 rány na zásobník). Byl jsem z toho zoufalý, ale nakonec jsme na to ještě tentýž den po padestáce nábojů s kolegy na střelnici přišli. Byla unavená vratná pružina a nevracel se závěr. Po její výměně (stojí cca 160,-Kč, což zase není tak mnoho) to přestalo a stodestíka zase šlape jako hodinky.

Pro všechny šťastné (nebo případně nešťastné) majitele CZ zkusím popsat, jak se to na zbrani projeví, ještě před tím než při běžné střelbě přestane odpalovat: Stačí vybitou zbraň bez zásobníku namířt nahoru (na strop), natáhnout závěr do zadní polohy a vypustit. Pokud se zastaví třeba jen milimetr před přední polohou, případně pokud se vrátí, ale po mírném potlačení shora dolů se nevrátí zpět do přední polohy, tak je vratná pružina již unavená a je třeba ji vyměnit . Vzhledem ke konstrukci přímoběžného úderníku, jehož pružina je v natažené poloze v jakési silové rovnováze s vratnou pružinou, není otázka zda, ale kdy tato situace nastane, takže doporučuji vždy po střelbě a vyčištění to zkusit (nic to nestojí).

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

10.09.2011 0:30

Re: CZ 100/110

Životnost 1000 ran vratne pruziny opravdu ukazuje na kvalitni výrobek . Mam na jedne pistoli 52 000 výstřelu a hrstku porad stejnou.

Libor110
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14.08.2011 14:21

11.09.2011 12:59

Re: CZ 100/110

Necituju tesne predchazejici prispevek. ufo

V žádném případě se řady CZ 100/110 nezastávám, jako vzoru kvality a konstrukční invence. Řízením osudu ji však mám doma a chci se o svoje zkušenosti, pokud možno objektivně, podělit. Toto fórum určitě kromě případných zájemců o tuto zbraň čtou její šťastní či nešťastní majitelé, takže se (možná poněkud domýšlivě) domnívám, že moje zkušenosti by jim mohly pomoci.
Samozřejmě netvrdím a nikdy jsem ani netvrdil, že CZ 110 se kvalitou vyrovná GLOCKU (nicméně to srovnání plánuji), ani netvrdim, že jde o nejlepší sebeobrannou zbraň, která byla, a v bazarech stále je, v ČR kmání. Za cenu, za níž se u nás vyprodávala,to však byla pořád dobrá volba, kdy během plánované životnosti 5000 ran připlatím za pružiny necelých 1000 Kč (a v mezidobí mohu došetřit na něco lepšího). Znám ze střelnice jednoho docela spořivého člověka, který si koupil nové Norinco NZ 75 za 6500,- a k němu v tom stejném výprodeji jako já koupil CZ 110 za 6400. S Norinkem chodí pravidelně na střelnici a stodesítku nosí - sem,tam si z ní také bouchne, ale jestli z ní vystřelil za rok 200 ran tak je to moc. S touto kombinací je docela spokojen a dal za ni méně než 13 tisíc.
U mne je byl poněkud jiný případ. Jak jsem již psal, nevěděl jsem tak úplně přesně, k čemu je 110-tka dobrá, a až používání CZ 110 mne dovedlo ke stávajícímu stavu, že na střelnici střílím z jiných zbraní a CZ 110 mám téměř výhradně na nošení (tak 10 až 20 kondičních ran do měsíce, abych nezapomněl, jak to spouští).

Aby však nedošlo k mýlce. Zájemcům o tuto zbraň mohu poradit pouze nošení a sem, tam vystřelit jeden zásobník, protože vratná pružina není, pokud vím, jediný problém řady CZ 100/110. Dalším prvkem, kteý se nadměrně opotřebovává je spošťový mechanismus.

Od známého puškaře vím, že sice rám, hlaveň a závěr bez problémů vydrží cca 15 000 ran, ale po zhruba 5000 ranách nastane problém s opotřebením spoušťového mechanismu, jehož výměna už sice nestojí 160,-Kč, ale díly jsou stále v prodeji. Tím se vlastně plynule navazui na další problém CZ 100/110, který zde byl již diskutován a týkal se zejména starších (několik let) zbraní z druhé ruky, které již měly svých 5000 odstříleno. V případě koupě např. 7 let staré zbraně je více než pravděpodobné, že spoušťový mechanismus bude mít již svoje nejlepší léta za sebou, takže potom musím doporučit jeho opravu (nejlépe kompletní výměnu) a k ceně za zbraň přičíst cenu za tuto opravu.... (respektive od částky, kterou jsem ochoten zaplatit musím cenu výměny spoušťového mehcanismu odečíst). Tato informace je však "bez úplné záruky", protože poslední série těchto pistolí mohly mít na spoušťový mechanismus použitý lepší materiál a já sám jsem se svojí 110-kou ještě tolik nenastřílel (a ani to neplánuji).

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

11.09.2011 17:05

Re: CZ 100/110

Poslední serie se v Brodu( a ne jen tam) skládají ze součástek co dům , vlaskně sklad dal.A používají se i ty co před tím vyřadila kontrola.Žádný výrobce pokud končí výrobu modelu není tak na hlavu padlý , aby vyráběl součástky s lepšího materialu.

BUBBA
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 29.01.2010 14:44

11.09.2011 22:21

Re: CZ 100/110

Nevím,jestli je to zrovna šťastný přístup s jednou zbraní střílet a druhou nosit ( těch 10 - 20 ran za měsíc je asi málo...).Ještě k 100/110 - myslím si,že tahle zbraň se prostě nepovedla,jediné plus je cena ( ale poměr cena - kvalita,užitná hodnota,spolehlivost atd. už tak dobře nevychází ).

Libor110
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14.08.2011 14:21

12.09.2011 13:10

Re: CZ 100/110

S tou ne tak úplnou optimalitou poměru cena/výkon (řekněmě dlouhodobá výdrž a dlouhodobě udržitelná spolehlivost) souhlasím. Z tohoto hlediska je asi nejoptimálnější Glock 17/19/26, ale opravdu prostě ne každý ty peníze do začátku má. V těch 20 ranách měsíčně bych zatím čistě subjektivně problém neviděl (samozřejmě pokud nebudu spokonený svýsledkem, dám víc), ale každý jsme jiný.

O spolehlivost zatím strach nemám, což je také důvod proč si ji ponechávám na nošení (je pořád citelně menší než G17). Pokud mohu srovnávat např. s CZ 75 D Compactem, tak 110-tka mi vychází zatím spolehlivější, protože závadila (neodpalovala) pouze v souvislosti s namoženou pružinou a po její výměně je opět bez závad (dal jsem pro jistotu 100 ran najednou). D Compact (pravda byl již koupený jetý s neurčitým počtem vystřelených ran) mi závadil při různých příležitostech jaksi bez zjevné příčiny (nejčastěji závada při vyhazování/přebíjení) a jak jsem pochopil z rad různých majitelů, tak je u něj mj. problém s čištěním/mazáním - když se přemaže, závadí, když se nedomaže, závadí taky, proto šel nakonec do světa , i když původně měl 110-tku nahradit.

Otázka konstrukční povedenosti či nepovedenosti je asi otázkou na odborníky - v konstruování zbraní se nevyznám

mysak230e
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 07.09.2011 13:44

12.12.2011 12:47

Re: CZ 100/110

Ahoj všem.

Mám dotaz. Nemáte někdo naskenovanej českej návod na CZ 100????

Jinak při mačkání spouště se mi někdy trochu pohne závěr dozadu, cca. uprostřed chodu jakoby trochu zadrhne natahování úderníku. Vratnou pružinu mám dost silnou. Když sundám závěr a prstem chci natáhnou úderník, tak to zadrnutí cítím. Co stím???? pomůže vyčištění nebo to mam odnést ke zbrojířoj???

Díky

Myšák

Libor110
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14.08.2011 14:21

12.12.2011 13:34

Re: CZ 100/110

V zásadě bych podotkl, že jakékoliv posunutí závěru dozadu je zřejmě nežádoucí, protože může zapřičinit neodpálení náboje. Sílu či slabost pružiny u CZ 100 bych v tuto chvíli ponechal stranou.
Zkusil jsem hned sundat závěr u svojí 110-ky - při natahování úderniku prstem jsem žádné skokové zesílení odporu necítil. Z toho vyvozuji, že tam skutečně nemá co dělat.
Může skutečně pomoci vyčištění dutiny úderníku, protože to je místo, kde se usazuje karbon a 110-tka má dokonce pro tuto dutinu v závěru vyvrtaný čisticí otvor, kam se má po každé střelbě stříkat čisticí přípravek (používám Brunox). Začal bych pořádným (několikanásobným) prostříknutím. Pokud to nepomůže, lze celý úderník i s pružinou vyjmout (eventuelně mohu zaslat fotografii příslušné stránky návodu, ale v angličtině i s obrázkem rozpadu zbraně je na http://stevespages.com/pdf/cz100.pdf). Osobně se přiznám, že demontáž úderniku jsem nikdy dělat nepotřeboval a tedy ani nedělal. Příčin zadrhnutí však může být více - včetně zapř. nalomené pružiny.
Po odstranění toho zadrhnutí bych teprve eventuelně zkoumal vratnou pružinu.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

12.12.2011 14:14

Re: CZ 100/110

Ta díra k zápalniku je tam proto , aby případné nečistoty měli kama uletět.V žádném případě neslouží k mazaní.Přemazaný zápalník a nalepený karbon je dobrý krok k neodpálení náboje.To je tak když se nečtou návody.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků