Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

16.04.2004 13:35

Re: CZ50/70

Ivoshek píše:pokud nekdo nosi zbrane cocked and locked tak je kazdej krap nebezpecnej...


Rozved to. Co je na tom, pri dodrzeni vsech bezpecnostnich zasad, nebezpecnyho? Jinak souhlasim ... krapy nebezpecny jsou, proto nosim kvalitni zbrane.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

22.04.2004 13:07

Re: CZ50/70

premek píše:
Ivoshek píše:pokud nekdo nosi zbrane cocked and locked tak je kazdej krap nebezpecnej...


Rozved to. Co je na tom, pri dodrzeni vsech bezpecnostnich zasad, nebezpecnyho? Jinak souhlasim ... krapy nebezpecny jsou, proto nosim kvalitni zbrane.
podle mejch zkušeností je nošení 1911 jinak než condition No.1 hazard a nezodpovědnost. střelnicový grify s natažením závěru nebo kohoutu jsou na ulici kolkovaná žádost o kudlu v břiše nebo železnou tyč do hlavy. na to nemusí bejt čas. když rozhodujou desetiny vteřiny, není ani čas zápasit s tvrdou spouští. a když cejtim, že se blíží průser, odjišťuju a jsem na condition No.0 . a hlavně by člověk měl bejt natolik předsušenej, aby vůbec nemusel přemejšlet, jestli je prst tam, kde má, jestli je nabito, jestli je zajištěno nebo ne, všechno musí bejt jak odpřírody.

McD
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 15.06.2004 0:57
Bydliště: Pragl

15.06.2004 1:03

Zdravim, panove, jsem naprosty zelenac a potrebuju trochu ujasnit pojmy... rozumim tomu spravne, ze

0 - naboj v komore, kohout vzadu, odjisteno
1 - naboj v komore, kohout vzadu, zajisteno
2 - naboj v komore, kohout vpredu, odjisteno
3 - naboj v komore, kohout vpredu, zajisteno
4 - bez naboje v komore

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

15.06.2004 1:11

McD píše:Zdravim, panove, jsem naprosty zelenac a potrebuju trochu ujasnit pojmy... rozumim tomu spravne, ze

0 - naboj v komore, kohout vzadu, odjisteno
1 - naboj v komore, kohout vzadu, zajisteno
2 - naboj v komore, kohout vpredu, odjisteno
3 - naboj v komore, kohout vpredu, zajisteno
4 - bez naboje v komore


Ne, spravne je:

0 - naboj v komore, kohout vzadu, odjisteno
1 - naboj v komore, kohout vzadu, zajisteno
2 - naboj v komore, kohout vpredu, odjisteno
3 - bez naboje v komore, zasobnik ve zbrani
4 - bez naboje v komore, zasobnik mimo zbran
5 - bez naboje v komore, zasobnik mimo zbran a navic vypaskovany

To posledni je uz trosku extrem a nepouziva se ... :twisted:

Je zbytecne zajistovat zbran kdyz mas kohout spusteny (vepredu) - na mnoha zbranich to ani nejde.
Je zbytecne mit natazeny kohout, kdyz je naboj mimo komoru - stejne musis natahnout zaver, tak pro unavovat pruzinu predem.

Stav 2 se obvykle pouziva dohromady se stavem 1 (cili "zbrane pripravene ve stavu 1 nebo 2") - je to podle konstrukce. SA zbrane davat do dvojky je blbost extremni, u DAO zase jednicku neudelas, u DA/SA zalezi na konstrukci a na chuti uzivatele.

McD
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 15.06.2004 0:57
Bydliště: Pragl

15.06.2004 2:00

Diky moc za podrobne vysvetleni, uz si nebudu pripadat jak totalni lama, az zase budou padat condition numbers. Nicmene jsem rad, ze aspon prvni tri jsem trefil ;-)

Ze na nekterych zbranich nelze zajistit kohout vpredu jsem netusil, mel jsem zatim (jak rikam, jsem uplny zelenac) v ruce jen glock 17 a cz 100 a ty jsem nezajistil, at jsem delal, co jsem delal :wink:

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

15.06.2004 7:46

McD píše:Diky moc za podrobne vysvetleni, uz si nebudu pripadat jak totalni lama, az zase budou padat condition numbers. Nicmene jsem rad, ze aspon prvni tri jsem trefil ;-)

Ze na nekterych zbranich nelze zajistit kohout vpredu jsem netusil, mel jsem zatim (jak rikam, jsem uplny zelenac) v ruce jen glock 17 a cz 100 a ty jsem nezajistil, at jsem delal, co jsem delal :wink:


No třeba HK usp jde zajistit s kohoutem dole.... znám jednoho co má prázdnou komoru, kohout dole a zajištěno - zbraň pod polštářem, prej je náměsíčný..... tak pro sichr.


Reklama

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

15.06.2004 10:00

SW_FOX píše:No třeba HK usp jde zajistit s kohoutem dole.... znám jednoho co má prázdnou komoru, kohout dole a zajištěno - zbraň pod polštářem, prej je náměsíčný..... tak pro sichr.


Jojo, USPko jsem mel, ale taky jsem mel napr cz75 a 1911, tam bez podstatnych uprav ve spoustovem ustroji kohout dole zajistit fakt nejde :)

Uživatelský avatar
Gustav
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 07.06.2004 23:21

15.06.2004 10:25

Re: CZ50/70

premek píše:
Ivoshek píše:pokud nekdo nosi zbrane cocked and locked tak je kazdej krap nebezpecnej...


Rozved to. Co je na tom, pri dodrzeni vsech bezpecnostnich zasad, nebezpecnyho? Jinak souhlasim ... krapy nebezpecny jsou, proto nosim kvalitni zbrane.


A mohl bys ty, prosim, pro lidi (laiky), co se zbranemi jenom koketuji (tedy me), rozvest, jake bezpecnostni zasady mas na mysli? Me to moc bezpecne nepripada. Pohotove, drsne vypadajici (stejne to nesmi nikdo videt - ukatozovat to nekomu je o hubu), ale bezpecne?

Uff, to mam ale sloh :-)

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

15.06.2004 10:54

Re: CZ50/70

Mě by spíš zajímalo, co je na tom nebezpečného a o hubu. Ty zbraně jsou konstruovány tak, že v případě plné připravenosti ke střelbě (stav 0 - plná komora, nataženo, odjištěno) musí splňovat pádovou bezpečnost, tzn. podle ČSN pád ze 3 metrů v jakékoli poloze na dubovou podlahu. Většina z moderních zbraní bez problému snese pád z 15ti metrů na beton bez odpálení.
Jediným rizikem je střelec, a ten pokud nedodržuje bezpečnostní zásady (nemířit na člověka ani prázdnou zbraní, prst mimo spoušť, hlaveň vždy bezpečným směrem, zbraň z pouzdra jen na střelnici / při odchodu / při ukládání do trezoru / v sebeobraně), je nebezpečný VŽDY a s ČÍMKOLI, ať je to DUOvka nebo UK59.

Uživatelský avatar
LECO
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 11.06.2004 8:47
Bydliště: skoro Brno

15.06.2004 11:15

Re: CZ50/70

Tak tak plny souhlas!!!

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

15.06.2004 11:19

z 15 metru nevystreli ale rozleti se na tri kusy :-) :D :) :lol:

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

15.06.2004 11:23

Ivoshek píše:z 15 metru nevystreli ale rozleti se na tri kusy :-) :D :) :lol:


Jak která. K rozletu na kusy není důvod, dopadová rychlost je jen asi dvojnásobná proti rychlosti závěru při výstřelu, což za hranicí pevnosti skoro určitě nebude. Navíc Glock uvádí výsledky zkoušek, kdy 17ky házeli z vrtulníku ze 60ti metrů.

Uživatelský avatar
Gustav
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 07.06.2004 23:21

15.06.2004 18:22

Re: CZ50/70

O hubu jsem myslel spis "chlubeni se zbrani", ukazovat to nekomu, ja mam takovy pocit, ze kdybych se nekdy rozhodl nosit zbran pro sebeobranu (coz se nevi), tak by o tom v idealnim pripade nemel nikdo vedet (teda krome me :-) ).

Pad: Vzdyt to nema blokaci uderniku, jenom dlanovou pojistku.
Oni to zkousi (treba jako auta?) i na pad, nez povoli prodej v danem state? Kde se o tom da docist vic?

Aha. Se vsim se nejak zachazi (a taky schazi :-) ) To je niminum, ktery musi mit kazdy zazity. Ale ne vzdy se da dodrzet. Tezko si pri ukladani zbrane do pouzdra nemirit na nohy. Ale sklopeny kohout a ukazovak na ramu mit muzu. :-)

Proste bych mnohem radsi mel u sebe CZ 75 D s nabojem v komore a kohoutem na ozubu, nez 1911 v stavu 1.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

15.06.2004 19:43

Re: CZ50/70

Gustav píše:O hubu jsem myslel spis "chlubeni se zbrani", ukazovat to nekomu, ja mam takovy pocit, ze kdybych se nekdy rozhodl nosit zbran pro sebeobranu (coz se nevi), tak by o tom v idealnim pripade nemel nikdo vedet (teda krome me :-) ).

Pad: Vzdyt to nema blokaci uderniku, jenom dlanovou pojistku.
Oni to zkousi (treba jako auta?) i na pad, nez povoli prodej v danem state? Kde se o tom da docist vic?

Aha. Se vsim se nejak zachazi (a taky schazi :-) ) To je niminum, ktery musi mit kazdy zazity. Ale ne vzdy se da dodrzet. Tezko si pri ukladani zbrane do pouzdra nemirit na nohy. Ale sklopeny kohout a ukazovak na ramu mit muzu. :-)

Proste bych mnohem radsi mel u sebe CZ 75 D s nabojem v komore a kohoutem na ozubu, nez 1911 v stavu 1.


Ciste pro tvou informaci, velka cast bezne prodavanych 1911tek v soucasnosti MA i blokaci uderniku. Ty, ktere nemaji pak maji extra silne udernikove pruziny, ktere zabranuji odpaleni pri padu na usti (kdy nedojde k udereni kohoutu)

Zrovna u cizy je kohout na ozubu nebezpecnejsi nez natazeno a zajisteno u jakykoliv spravne fungujici 1911ky ...

Promysleme to. u cizy musis zmacknout spoust (jakkoliv a cimkoliv, vetsi odpor je diskutabilni, protoze v rychlosti nebo stresu si to neuvedomis...). U 1911ky musis odjistit palcovou pojistku, polozit dlan na dlanovou pojistku a stisknout spoust... Mas pravdu, ta ciza je stoprocentne o hodne bezpecnejsi :roll:

kor s kohoutem na ozubu :roll:

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

15.06.2004 20:17

svoji 1911 taham z pouzdra, obracim usti na protivnika zaroven uchopim zaver a v pohybu ku predu stahnu zaver vzad, premistim prst do luciku a zabiju ho
tak by to taky slo ne?

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

15.06.2004 21:27

Ivoshek píše:svoji 1911 taham z pouzdra, obracim usti na protivnika zaroven uchopim zaver a v pohybu ku predu stahnu zaver vzad, premistim prst do luciku a zabiju ho
tak by to taky slo ne?

nemusis mit cs to natahnout
muzes mit treba i tu ruku zlomenou
nenatazena 1911ka je podle me nebezpecna nenatazena
hlavne pro tebe

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

16.06.2004 1:03

Ivoshek píše:svoji 1911 taham z pouzdra, obracim usti na protivnika zaroven uchopim zaver a v pohybu ku predu stahnu zaver vzad, premistim prst do luciku a zabiju ho
tak by to taky slo ne?


Ale jo, slo ... predvedes mi to pri stresu v rychlem dynamickem taseni 10x za sebou opravdu rychle, tak aby zpozdeni oproti stavu 2 (u DA/SA), 1 nebo 0 bylo opravdu zanedbatelne a opravdu POKAZDE se ti povedlo zbran bezpecne natahnout?
Predvedes mi to, kdyz me budes levou rukou odtlacovat nebo drzet?
Predvedes mi to, kdyz ti visi pitbul na ruce?

Jen par pripadu, vymyslime jiste vic ... Proc si to zbytecne komplikovat?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

16.06.2004 7:49

Souchlast hoši, jen bych doplnil že 1911 krom toho že má tvrdou pružinu zápalníku má zápalník jen tak dlouhý jak je prostor mezi zápalkou a koncem závěru, tudíž v případě úplného spuštění kohoutu (nadoraz, ne na ozub) se zbraní můžete mlátit jak chcete i bez blokovky a nevystřelí kdyby co, protože zápalník nemá možnost pohybu ani milimetr.....

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

16.06.2004 8:50

SW_FOX píše:Souchlast hoši, jen bych doplnil že 1911 krom toho že má tvrdou pružinu zápalníku má zápalník jen tak dlouhý jak je prostor mezi zápalkou a koncem závěru, tudíž v případě úplného spuštění kohoutu (nadoraz, ne na ozub) se zbraní můžete mlátit jak chcete i bez blokovky a nevystřelí kdyby co, protože zápalník nemá možnost pohybu ani milimetr.....
není náááhodou úderník krattší, než úderníková dutina? (nebo se mi srazily úderníky-beztak mám blokaci) 8)

Uživatelský avatar
Gustav
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 07.06.2004 23:21

16.06.2004 10:56

Re: CZ50/70

Ivoshek píše:svoji 1911 taham z pouzdra, obracim usti na protivnika zaroven uchopim zaver a v pohybu ku predu stahnu zaver vzad, premistim prst do luciku a zabiju ho
tak by to taky slo ne?


Zmer si to. Trva to dyl, potrebujes to mit poradne nasusene, a nemusis mit k dispozici obe ruce. A natahovat to miridly za opasek (jednou tlapou) trva jeste dyl.

premek píše:Ciste pro tvou informaci, velka cast bezne prodavanych 1911tek v soucasnosti MA i blokaci uderniku. Ty, ktere nemaji pak maji extra silne udernikove pruziny, ktere zabranuji odpaleni pri padu na usti (kdy nedojde k udereni kohoutu)


Armscor (ten v mem pripade pripada v uvahu) firing pin block nema. Jinou pruzinu ano.
Takze pri padu to nespusti. Dobra, jsem klidnejsi.

premek píše:Zrovna u cizy je kohout na ozubu nebezpecnejsi nez natazeno a zajisteno u jakykoliv spravne fungujici 1911ky ...
Promysleme to. u cizy musis zmacknout spoust (jakkoliv a cimkoliv, vetsi odpor je diskutabilni, protoze v rychlosti nebo stresu si to neuvedomis...). U 1911ky musis odjistit palcovou pojistku, polozit dlan na dlanovou pojistku a stisknout spoust... Mas pravdu, ta ciza je stoprocentne o hodne bezpecnejsi :roll:

kor s kohoutem na ozubu :roll:


No, dlanovou pojistku odjistim tim, ze to vemu do ruky. S manualni pojistkou bych uz asi manipuloval vedome (ale kdyz to budu mit nasuseno, taky to budu delat automaticky, ne?).
To bys pak mohl rici treba o Glocku, nebo o jakekoliv DAO zbrani bez pojistky (treba CZ 92), ze jsou nebezpecne.

Ale to nechme stranou. Co by me zajimalo (a ceho se bojim), je jestli se to mi pri celodennim noseni (ve stavu 1, 1911 nema smysl nosit jinak) ve vnitrnim pouzdre na boku, ze ktereho couha rukojet, neodjisti. Proc? Protoze pojistka je uplne vzadu.

A tohle, dokavad si to nekoupim, nemam moznost vyzkouset.

Další

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků