Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

01.09.2004 16:42

ale u 27 asi ne :-)

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

01.09.2004 22:11

Re: SA v pozici 2 - ideální?

Tady ale srovnáváš nesrovnatelné, CZ27 co do systému nelze s 1911 srovnávat. Zejména co se síly bicí pružiny a umístění pojistek týče... Navíc kromě rychlosti (rozdíl odjištění vs. natáhnutí kohoutu je u 1911ky až v řádech sekund) je zde ještě bezpečnost a pohodlnost. 1911ky nebyly vyrobeny s ohledem na nošení ve stavu 2 a nepomůže ti v tom ani blokace úderníku ...

Navíc nechtěné odjištění není problém - prst máš stejně vždy mimo spoušť (s výjimkou střelby) a samozřejmě u 1911ky máš ještě 1-2 další pojistky ...

Ivan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 01.09.2004 13:45

02.09.2004 8:17

pozice 2

Tak díky za reakci a zkušenosti. Na netu lze najít na americ. str. příznivců M 1911 např. pěkný článek NY policajta, co to pěkně vyargumentoval - letitými zkušenostmi - nosit M 1911 cocked and locked.... pro tuto zbraň to asi platí.

Fakt je, že jsem to psal hl. s přihl. ke svým zk. s "menšími zbraněmi" a to nejen SA, DA /a třeba i bez man. pojistky/ si stejně před střelbou natáhnu do SA - jednou rukou / platí pro Beretta 34, 35, Mauser HSc ale i CZ G 2000 atd./

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

02.09.2004 11:18

Re: pozice 2

To zkracování je ale děsná věc :( hlavně s přihlédnutím ke svým zkušenostem :)

No před střelbou si natáhnout můžeš, když zrovna neležíš na zemi a někdo se ti nesnaží kopnout do hlavy (to bylo v tom posledním střílení v metru, kdy ten obránce utekl...)

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

24.10.2004 19:42

Dříve jsem nosi 1911 se slepým nábojem (klas. nábojnice plná černého prachu a zavřená plstěnou zátkou namočenou ve vosku) v komoře a kohout na pojistném ozubu. Pak jsem jednou sedl do služební Feldy s vibitou zbraní a zásobník byl palubce. Bylo to v létě, horko jak sfina. Vyndal jsem zásobní, dal jsem slepák do komory, natáhl na pojistný ozub a fuk s ním zpět do pouzdra. Šáhnu po klíčcích, že nastartuju a najednou rana... Tak chvilku čekám, co mne bude bolet a nic. Naštěstí mi to neožehlo ani gatě, jen do sedačky to vypálilo díru jak prase. Do dnes nevím, zda to bouchlo protože se přehřál černý prach a nebo proto, že to sklouzlo z toho ozubu (přitom byl dobrý, když jsem v tomto režimu mačkal spušt, tak nic). Rozhodl jsem se to nezjištovat a od té doby nosím ve stavu 1 s ostrým a v pohodě.

Uživatelský avatar
DaVca
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 10.04.2008 16:19
Bydliště: Praha

09.09.2008 14:40

No spis jsem mel obavu o noseni v condition one. Vsude nekdo strasi tim, kterak spatny to je material a jak neustale neco odchazi, praska... Taky je to pistole trosku rozmerna, hure se mi schovava.

Ja si jinak zatim nemuzu stezovat, jsem z ni nadsen. Rozhodne prekonala me ocekavani.


Reklama

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

09.09.2008 17:06

Tak to tě můžu ujistit, že máš špatný pouzdro :-)

Uživatelský avatar
DaVca
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 10.04.2008 16:19
Bydliště: Praha

09.09.2008 17:34

Dostal jsem ho od kamarada... V tom pripade uz chapu proc se ho asi tak snadno vzdal :D

Mate nejake doporuceni jak a v cem (typ pouzdra) 1911 nosit?

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

09.09.2008 17:40

Mám obyč DASTU a vyhovuje mi. Pravda ale je, že na Los se mi nedaří jezdit a tudíž nedostalo příliš velký záhul.

Zásadně nosím Norníka Cocked&Locked. Nic co na něm bylo původní neodešlo, vše jsem musel doprasit já. No co, no, s něčim si hrát musim.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

09.09.2008 22:24

DaVca: Základ je, že pistole nesmí trčet od těla pryč.
Dál se musíš rozhodnout (asi nejvýznamnější kritérium je, jak moc času trávíš v autě), jestli podpažák nebo opasek, a na opasku jestli křížové tasení, nebo na straně silné ruky.
Pokud trávíš většinu času v autě, shledáš jako vhodnější případy 1) a 2), pokud ne, tak 3)ku.
Dále jestli nosíš sako (nebo volné plandavé triko) nebo ne. V prvním případě lze nosit na boku zvenku kyčle, v druhém počítej s posunutím až na ledvinu a pokud možno při pohledu zpředu úplně skrytou za siluetou těla.
Přímo na boku zjistíš že je vhodnější ji mít víc nastojato; čím víc vzadu, tím víc jakoby pistole balancuje na mušce, nakloněná dopředu. Když ji máš posunutou až k páteři, nosí se dost často úplně naležato s hlavní vodorovně, ale takové pouzdro už vyžaduje velké předpětí nebo samostatnou pojistku proti vypadnutí.
Výška na opasku je individuální - čím je výš, tím líp se skryje, čím níž, tím pohodlněji k ní můžeš.

Pokud dospěješ k modelu "palačinka" (to by chtělo vyfotit), je vhodné když pouzdro kryje celý závěr až přes mouchu - jednak si netrháš podšívku (stačí e ti ji ničí ostruha a zdrsnění kohoutu), a hlavně na dolním konci nečumí charakteristicky tvarovaný špalek železa :-)

Nosit je třeba na dostatečně tuhém opasku, nesmí se kroutit. Pouzdro po něm nesmí klouzat - je třeba mít krochnu vždy na stejném místě - jen tak ji v případě potřeby rychle najdeš, aniž bys ji musel lovit.

Ale takhle podrobně to patří spíš už do Pouzder.

Uživatelský avatar
DaVca
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 10.04.2008 16:19
Bydliště: Praha

09.09.2008 23:22

Diky moc za opravdu obsahly popis :) . Poradne to prostuduju a jsem rad za dobre reference noseni v condition one. Kdyz jsem kupoval kver tak to bylo hlavne pro radost a s nosenim jsem uvazoval az po dotazu pani, zda to chci napsat jak i na toto. Takze jsem zadnou dlouho predpripravu s vyberem pouzder nedelal.

Kelly01
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 152
Registrován: 30.10.2008 21:13
Bydliště: Olomoucko

05.01.2012 14:24

Re: Dan Wesson

Dobrá, zvážím to, to ale bude jediný co udělám :mrgreen:

Jinak už jsme probírali s jinými v SZ, tak u mne se jedná o jiné, nové, vám neznámé option, tedy:

Po uvolnění pojistky mi padá kladivo na bezpečnostní ozub, takže u mne pouze option 3(v odkazu tedy 2), náboj v komoře a natáhnout palcem nebo kalhoty :oops:

PS: Myslím že v případě problémů každý, i ten co se tu ohání znalostí předpisů a správných postupů zvolí dle situace pro něj nejvhodnější variantu(já náboj v komoře bo tím pádem mám 100% jistotu že nedojde k závadě při nabíjení), byť by nebyla zcela podle práva, akorát to veřejně nepřizná..

Ještě přidám že nenosím, tím pádem mi nehrozí boj o desetiny v přímém kontaktu a když půjdu po pozemku nebo něco zkontrolovat tak to natáhnutí palcem vždycky stihnu - pokud to neudělám už v okamžiku kdy vycházím ze dveří nebo beru zbraň z šuplíku bo v případě že bych měl pocit ohrožení mne žádné pouzdro nebo pojistka nezajímá a mám prst na lučíku...

Ale to už je asi OT, co :shock:

ogy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 04.11.2007 21:23
Bydliště: Ostrava

05.01.2012 14:43

Re: Dan Wesson

To že člověk v krizové situaci udělá co je nejvhodnější je hluboký omyl! Člověk udělá to jaký má návyk, to co má nacvičeno na úrovni stereotypu, někdo má návyky z obranky, LOSu, IPSC, profesní návyky, atd. Co uděláš Ty, když apriori odmítáš všechny soutěže, kurzy a ostatní nevím, nebo lépe řečeno ani raději nechci vědět.

Omlouvám se za OT, když tak nás Modi přesuňte, prosím.

Kelly01
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 152
Registrován: 30.10.2008 21:13
Bydliště: Olomoucko

05.01.2012 14:49

Re: Dan Wesson

Dobrá, udělám co jsem psal a nic dalšího se učit nehodlám bo si myslím že jediná situace kdy zbraň použiji je případ dnes uváděné Američanky...

A pokuď mé příspěvky nejsou aspoň jak naznačujete varovné tak prosím o promazání a tímto se omlouvám za zapráskání vlákna nevhodnými poznámkami...

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

27.01.2012 23:21

Re: cocked and locked

Rok nošení 1911 cocked and locked a žádný problém... :)

Uživatelský avatar
Gobey
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 31.07.2011 21:22
Bydliště: Pchery / Praha 1

18.10.2012 22:41

Re: cocked and locked

Měl bych prosím dotaz ohledně okamžiku přechodu z cond. 1 do cond. 0, tj. kdy odjistit.

V pouzdře mám zbraň cocked and locked. Jsem v situaci, kdy se rozhodnu vytáhnout zbraň. Tasím a odjišťuji a jsem připraven zbraň použít. Celou dobu ji mám odjištěnou. Zajistím, až když vracím zbraň do pouzdra.

Je to správný postup? Nebo odjišťuji až těsně před případným výstřelem a během doby, co mám zbraň v ruce, ji mám zajištěnou?

Díky za radu, chtěl bych v rámci treningu na střelnici postupovat správně.

H.

Huck Finn
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 15.07.2010 14:01
Bydliště: Frýdek-Místek

18.10.2012 23:36

Re: cocked and locked

Pokud máš úchop natrénovaný s palcem na pojistce, což bys podle mě měl, tak není co řešit. Jak šáhneš na kvér, máš odjištěno. Jestli kvér zůstává v pouzdře a ruka je na něm v pohotovosti, nebo jde kvér ven a střílí je jedno - je odjištěno. Zajistíš až těsně před tím, než vrátíš zbraň do pouzdra nebo pustíš zbraň v pouzdře.

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

19.10.2012 1:19

Re: cocked and locked

Odjištuješ až ve chvíli kdy míříš do cílového prostoru. Cokoli jiného znamená že si brzo prostřelíš nohu. Když to odjistíš během tasení na LOSu nebo IPSC tak DQ, tedy když si toho rozhodčí všimne.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

19.10.2012 9:53

Re: cocked and locked

HUCK FINN: Já snad ani nemůžu věřit tomu, co po tobě čtu.

SIDED: Nohu v tom lepším z horších případů.

PŠENDA z MZ, budiž mu země lehká, ten by mohl vyprávět (protože měl z prdele kliku) kam až může vést snaha odjistit dříve, než je namířeno do cílového prostoru. Pro něj to tenkrát znamenalo konec všech ambicí ve střílení, pouze rekreační střelbu a to levačkou místo pravačky a pokud se dobře pamatuju tak mi říkal, že to rybaření už taky nějak není ono...

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

19.10.2012 11:31

Re: cocked and locked

Huck: Až budeš tasit za 0,8s, tak věř tomu, že ještě v pouzdře odjistit nestihneš :)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků