Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

16.06.2004 11:25

to nedokazu zmerit, je to moc rychly, ta odchylka bude minimalni, ale i na tom zalezi, co napalt stejne zbran nenosim :-)

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

16.06.2004 11:30

Re: CZ50/70

Gustav píše:No, dlanovou pojistku odjistim tim, ze to vemu do ruky. S manualni pojistkou bych uz asi manipuloval vedome (ale kdyz to budu mit nasuseno, taky to budu delat automaticky, ne?).
To bys pak mohl rici treba o Glocku, nebo o jakekoliv DAO zbrani bez pojistky (treba CZ 92), ze jsou nebezpecne.

Ale to nechme stranou. Co by me zajimalo (a ceho se bojim), je jestli se to mi pri celodennim noseni (ve stavu 1, 1911 nema smysl nosit jinak) ve vnitrnim pouzdre na boku, ze ktereho couha rukojet, neodjisti. Proc? Protoze pojistka je uplne vzadu.

A tohle, dokavad si to nekoupim, nemam moznost vyzkouset.


Pri zandavani zbrane do pouzdra nemusi dojit k doblokovani dlanove pojistky, zalezi tady na typu pouzdra a zpusobu ... a muj prispevek byl minen jako ironie, pokud ti prijde nebezpecna 1911ka se dvema manualimi pojistkami a spousti, tak urcite nebude bezpecnejsi ciza bez manualnich pojistek jen se spousti.
Cely system je (vzdy, nejen u zbrani) jen tak bezpecny, jak je bezpecny nejslabsi clanek systemu. V tomto pripade je tim neslabsim clankem clovek. Kdyz nebudu myslet na zandavani zbrane do pouzdra, automaticky odjistim palcovou pojistku (nevim teda jak automaticky, ja pri zandavani do pouzdra neodjistuju), zmacknu dlanovou pojistku a necham prst na spousti, pak se pravdepodobne postrelim. Vzhledem k tem porusenim bezpecnosti, co jsem zde vypsal, je to zaslouzene ... To same plati u Glocka (nosim s nabojem v komore) u 1911tky (nosim nabitou a zajistenou nebo nabitou a odjistenou) i u cizy (nosim nabitou s kohoutem spustenym az dole, nikoliv na ozubu)

Jeste k tomu pouzdru, zalezi na pouzdru i na tvaru a odporu pojistky... Ja mam zvetsenou oboustrannou a nestava se mi to (ted uz teda IWB nosit nemuzu)
Naposledy upravil premek dne 16.06.2004 11:37, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

16.06.2004 11:31

Ivoshek píše:to nedokazu zmerit, je to moc rychly, ta odchylka bude minimalni, ale i na tom zalezi, co napalt stejne zbran nenosim :-)


Asi by ses divil, jak velka ta odchylka je ... doporucuju vyzkouset a ne o tom jen kecat...

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

16.06.2004 11:33

SW_FOX píše:Souchlast hoši, jen bych doplnil že 1911 krom toho že má tvrdou pružinu zápalníku má zápalník jen tak dlouhý jak je prostor mezi zápalkou a koncem závěru, tudíž v případě úplného spuštění kohoutu (nadoraz, ne na ozub) se zbraní můžete mlátit jak chcete i bez blokovky a nevystřelí kdyby co, protože zápalník nemá možnost pohybu ani milimetr.....


Tady je problem spis s tim, ze kdyz mas spustenej kohout na naboji v komore, pri natahovani v rychlosti a stresu muze vyklouznout a dopadnout na naboj ... ostatne proto tam je ten ozub, vetsinou :)

Uživatelský avatar
Dagobert
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 182
Registrován: 22.01.2004 1:14

16.06.2004 11:55

Ivoshek píše:svoji 1911 taham z pouzdra, obracim usti na protivnika zaroven uchopim zaver a v pohybu ku predu stahnu zaver vzad, premistim prst do luciku a zabiju ho
tak by to taky slo ne?

nemusíš mít volný obě ruce. Pak prostě nenatáhneš :?

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

16.06.2004 12:07

kacer: no to mas recht, kdyz budu mit tu ruku v sadre tak to pujde stuha

premek: a kolik si teda nameril?


Reklama

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

16.06.2004 12:13

Ivoshek píše:kacer: no to mas recht, kdyz budu mit tu ruku v sadre tak to pujde stuha

premek: a kolik si teda nameril?


Pri soustavnem a dlouhem treninku se opravdu da dostat na casy, kdy oproti normalne trenovanemu cloveku neni rozdil. Bohuzel pri stejne trenovanych lidech je tam stale rozdil cca 50% celkoveho casu potrebneho na vytaseni, nekdy i vic, nemluve o tom, ze kdyz mas spocene nebo spinave ruce, je takove natahovani cizy nebo hecklera (nebo 1911ky s tuhou pruzinou a blbym zdrsnenim) opravdu zabava... Ne vzdy je to 100%ni...

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

16.06.2004 13:30

Re: CZ50/70

Gustav píše:
Ivoshek píše:
Ale to nechme stranou. Co by me zajimalo (a ceho se bojim), je jestli se to mi pri celodennim noseni (ve stavu 1, 1911 nema smysl nosit jinak) ve vnitrnim pouzdre na boku, ze ktereho couha rukojet, neodjisti. Proc? Protoze pojistka je uplne vzadu.

A tohle, dokavad si to nekoupim, nemam moznost vyzkouset.
no nosim ve stavu No.1 už 5 let a nikdy se mi neodjistila. možná to bude aktuálnější problém u zbraní se zvětšenou pojistkou, resp z její ovládací plochou. krm toho, máš tam ještě bobra a pokud dodržuješ bezpečnostní pravidla, není u 1911 důvod k obavám. a aj u zbraní, co nemaj blokaci. pokud by se někomu podařilo si natlouct hubu tak, aby udreník svojí vahou překonal pružinku tak razantně, aby došlo k iniciaci, tak už bude ten člověk tak na sračku, že mu nějakej výstřel bude fuk.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

16.06.2004 15:32

Re: CZ50/70

krampus píše:
Gustav píše:
Ivoshek píše:
Ale to nechme stranou. Co by me zajimalo (a ceho se bojim), je jestli se to mi pri celodennim noseni (ve stavu 1, 1911 nema smysl nosit jinak) ve vnitrnim pouzdre na boku, ze ktereho couha rukojet, neodjisti. Proc? Protoze pojistka je uplne vzadu.

A tohle, dokavad si to nekoupim, nemam moznost vyzkouset.
no nosim ve stavu No.1 už 5 let a nikdy se mi neodjistila. možná to bude aktuálnější problém u zbraní se zvětšenou pojistkou, resp z její ovládací plochou. krm toho, máš tam ještě bobra a pokud dodržuješ bezpečnostní pravidla, není u 1911 důvod k obavám. a aj u zbraní, co nemaj blokaci. pokud by se někomu podařilo si natlouct hubu tak, aby udreník svojí vahou překonal pružinku tak razantně, aby došlo k iniciaci, tak už bude ten člověk tak na sračku, že mu nějakej výstřel bude fuk.


Všechny 1911 krom posledního přírustku mám s širokou pojistkou a nikdy se mi sama neodjistila..... ale několikrát jsem ji odjistil úmyslně sám....:-)

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

16.06.2004 15:33

Re: CZ50/70

SW_FOX píše:Všechny 1911 krom posledního přírustku mám s širokou pojistkou a nikdy se mi sama neodjistila..... ale několikrát jsem ji odjistil úmyslně sám....:-)

me se PO 14-45 Limited odjistila uz nekolikrat, tak jsem ji zase zajistil, sirokou pojistku nemam

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

16.06.2004 15:39

Re: CZ50/70

PiDiBi píše:
SW_FOX píše:Všechny 1911 krom posledního přírustku mám s širokou pojistkou a nikdy se mi sama neodjistila..... ale několikrát jsem ji odjistil úmyslně sám....:-)

me se PO 14-45 Limited odjistila uz nekolikrat, tak jsem ji zase zajistil, sirokou pojistku nemam


Hmmm tak to si kup bleskem novou pojistku, vím že je tam ještě dlaňovka a spoušť je krytá pouzdrem, ale lepší je když je vše na 100%, zvlášť u zbraně kterou nosíš.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

28.06.2004 11:03

Re: CZ50/70

Gustav píše:
Nekromancer píše:
Gustav píše:A mohl bys ty, prosim, pro lidi (laiky), co se zbranemi jenom koketuji (tedy me), rozvest, jake bezpecnostni zasady mas na mysli? Me to moc bezpecne nepripada. Pohotove, drsne vypadajici (stejne to nesmi nikdo videt - ukatozovat to nekomu je o hubu), ale bezpecne?

Uff, to mam ale sloh :-)


Mě by spíš zajímalo, co je na tom nebezpečného a o hubu. Ty zbraně jsou konstruovány tak, že v případě plné připravenosti ke střelbě (stav 0 - plná komora, nataženo, odjištěno) musí splňovat pádovou bezpečnost, tzn. podle ČSN pád ze 3 metrů v jakékoli poloze na dubovou podlahu. Většina z moderních zbraní bez problému snese pád z 15ti metrů na beton bez odpálení.
Jediným rizikem je střelec, a ten pokud nedodržuje bezpečnostní zásady (nemířit na člověka ani prázdnou zbraní, prst mimo spoušť, hlaveň vždy bezpečným směrem, zbraň z pouzdra jen na střelnici / při odchodu / při ukládání do trezoru / v sebeobraně), je nebezpečný VŽDY a s ČÍMKOLI, ať je to DUOvka nebo UK59.


O hubu jsem myslel spis "chlubeni se zbrani", ukazovat to nekomu, ja mam takovy pocit, ze kdybych se nekdy rozhodl nosit zbran pro sebeobranu (coz se nevi), tak by o tom v idealnim pripade nemel nikdo vedet (teda krome me :-) ).

Pad: Vzdyt to nema blokaci uderniku, jenom dlanovou pojistku.
Oni to zkousi (treba jako auta?) i na pad, nez povoli prodej v danem state? Kde se o tom da docist vic?

Aha. Se vsim se nejak zachazi (a taky schazi :-) ) To je niminum, ktery musi mit kazdy zazity. Ale ne vzdy se da dodrzet. Tezko si pri ukladani zbrane do pouzdra nemirit na nohy. Ale sklopeny kohout a ukazovak na ramu mit muzu. :-)

Proste bych mnohem radsi mel u sebe CZ 75 D s nabojem v komore a kohoutem na ozubu, nez 1911 v stavu 1.


Aha, o konstrukci a mechanismech zbraní toho asi moc nevíš :-) 1911ka má tzv. inerční neboli setvračnostní. Funguje to tak, že je kratší než jeho kanál v závěru, takže i když na něm leží kohout, zápalník se neopírá o zápalku. Aby zápalku odpálil, musí mu kohout nebo kladívko udělit dostatečnej impuls. Pokud budeš chtít, aby tento impuls dostal pádem zbraně (musíš překonat i odpor repulsní pružiny), dostaneš se k výšce volného pádu v řádu desítek až stovek metrů.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

28.06.2004 11:07

Re: CZ50/70

Gustav píše:
Ivoshek píše:svoji 1911 taham z pouzdra, obracim usti na protivnika zaroven uchopim zaver a v pohybu ku predu stahnu zaver vzad, premistim prst do luciku a zabiju ho
tak by to taky slo ne?


Zmer si to. Trva to dyl, potrebujes to mit poradne nasusene, a nemusis mit k dispozici obe ruce. A natahovat to miridly za opasek (jednou tlapou) trva jeste dyl.

premek píše:Ciste pro tvou informaci, velka cast bezne prodavanych 1911tek v soucasnosti MA i blokaci uderniku. Ty, ktere nemaji pak maji extra silne udernikove pruziny, ktere zabranuji odpaleni pri padu na usti (kdy nedojde k udereni kohoutu)


Armscor (ten v mem pripade pripada v uvahu) firing pin block nema. Jinou pruzinu ano.
Takze pri padu to nespusti. Dobra, jsem klidnejsi.

premek píše:Zrovna u cizy je kohout na ozubu nebezpecnejsi nez natazeno a zajisteno u jakykoliv spravne fungujici 1911ky ...
Promysleme to. u cizy musis zmacknout spoust (jakkoliv a cimkoliv, vetsi odpor je diskutabilni, protoze v rychlosti nebo stresu si to neuvedomis...). U 1911ky musis odjistit palcovou pojistku, polozit dlan na dlanovou pojistku a stisknout spoust... Mas pravdu, ta ciza je stoprocentne o hodne bezpecnejsi :roll:

kor s kohoutem na ozubu :roll:


No, dlanovou pojistku odjistim tim, ze to vemu do ruky. S manualni pojistkou bych uz asi manipuloval vedome (ale kdyz to budu mit nasuseno, taky to budu delat automaticky, ne?).
To bys pak mohl rici treba o Glocku, nebo o jakekoliv DAO zbrani bez pojistky (treba CZ 92), ze jsou nebezpecne.

Ale to nechme stranou. Co by me zajimalo (a ceho se bojim), je jestli se to mi pri celodennim noseni (ve stavu 1, 1911 nema smysl nosit jinak) ve vnitrnim pouzdre na boku, ze ktereho couha rukojet, neodjisti. Proc? Protoze pojistka je uplne vzadu.

A tohle, dokavad si to nekoupim, nemam moznost vyzkouset.


On Glock taky nebezpečnej jak svině JE :-) Protože ty pojistky zabraňují odpálení jen v případě pádu, zatímco při númyslném stisknutí spouště ať už prstem nebo cizím předmětem jsou zcela NEÚČINNÉ!

Uživatelský avatar
Gustav
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 07.06.2004 23:21

28.06.2004 11:25

Re: CZ50/70

nekromancer píše:Aha, o konstrukci a mechanismech zbraní toho asi moc nevíš

On Glock taky nebezpečnej jak svině JE :-) Protože ty pojistky zabraňují odpálení jen v případě pádu, zatímco při númyslném stisknutí spouště ať už prstem nebo cizím předmětem jsou zcela NEÚČINNÉ!


Ucim se :-)

No, jako for dobry: chce to pouzdro, co kryje lucik (=skoro vsechny) a inteligentniho uzivatele.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

28.06.2004 12:03

Re: CZ50/70

Gustav píše:No, jako for dobry: chce to pouzdro, co kryje lucik (=skoro vsechny) a inteligentniho uzivatele.


Pak ale muzes nosit libovolnou zbran a je to v pohode...

McD
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 15.06.2004 0:57
Bydliště: Pragl

28.06.2004 21:32

premek píše:Pak ale muzes nosit libovolnou zbran a je to v pohode...

A ja s dovolenim tato slova zlate tesam do kamene strelectvi.cz, protoze mam pocit, ze vo vo vo tom to je :twisted:

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

01.07.2004 21:11

No už dřív někteří pozorní lidi reagovali na své okolí, jen jejich slova jaksi zapadla.
Třeba:.. kde blb tam nebezpečno ... platí stále....

Ivan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 01.09.2004 13:45

01.09.2004 14:06

SA v pozici 2 - ideální?

Rozhodně se nechci pouštět do pře s Premkem, ale názoru, že SA v pozici 2 nositi hlupé jest si dovolím oponovat.

Aniž bych něco o tématu kdysi studoval, dospěl jsem v reakci na diskusi - co je nejlepší na obranu - DAO, SAS, DA, SA a v jaké pozici...., a to po koupi profláklé CZ 27 k názoru, že pro mě je SA v pozici 2 - tedy náboj v komoře, kohout spuštěný a nezajištěna naprosto ideální. Neobávám se náhlého přepadu, myslím, že opravdu náhlému přepadu nelze čelit ani rychlým tasením, tím méně nestihnete nic odjistit. Útok je lépe trochu předvídat, vytvořit si časovou rezervu, předstih, přípravu.... jak když jdou polic. do akce - natáhnout, odjistit...pistoli do pozice... a jde se na to. TEdy domnívám se, že vě většině případů, kdy útoku předchází "nebezpečná situace" a i jistý minimální čas na střeleckou přípravu JE PRÁVĚ JEDNODUCHÝ ÚKON NATAŽENÍ KOHOUTU ERGONOMICKY MNOHEM PŘIROZENĚJŠÍ A SNADNO ZAUTOMATIZOVATELNÝ než i odjištění manuální pojistky.... dle hesla: Kohout natáhnout nezapomeneš, když víš, že máš SA, ale na pojistku zapomenout můžeš. Nehledě k tomu, že porovnáme-li čas, kdy zbraň "jen tak nosíme" a kdy čelíme nějakému útoku, vyjde nám, že především musíme zajistit vlastní bezpečnost při nošení - a té více dle mého vyhovuje pozice 2 než pozice 1, protože některé zbraně lze NECHTĚNĚ ODJISTIT ALE TÉMĚŘ NELZE NECHTĚNĚ NATÁHNOUT.

Tolik tedy jsem si dovolil úvahu na téma: SA v pozici 2 - ideální? :D

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

01.09.2004 14:39

Re: SA v pozici 2 - ideální?

Ivan píše:JE PRÁVĚ JEDNODUCHÝ ÚKON NATAŽENÍ KOHOUTU ERGONOMICKY MNOHEM PŘIROZENĚJŠÍ A SNADNO ZAUTOMATIZOVATELNÝ než i odjištění manuální pojistky....

protože některé zbraně lze NECHTĚNĚ ODJISTIT ALE TÉMĚŘ NELZE NECHTĚNĚ NATÁHNOUT.


no chtel bych te videt jak mi u me pary natahnes kohout pri sile pruziny co tam je ...
i u kimbera je rozhodne jednodussi odjistit nez natahnout
a chtel bych te vdiet jak budes pres bobra jednou rukou natahovat a drzet pri tom pevne zbran

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

01.09.2004 15:39

Re: SA v pozici 2 - ideální?

Ivan píše:Rozhodně se nechci pouštět do pře s Premkem, ale názoru, že SA v pozici 2 nositi hlupé jest si dovolím oponovat.

Aniž bych něco o tématu kdysi studoval, dospěl jsem v reakci na diskusi - co je nejlepší na obranu - DAO, SAS, DA, SA a v jaké pozici...., a to po koupi profláklé CZ 27 k názoru, že pro mě je SA v pozici 2 - tedy náboj v komoře, kohout spuštěný a nezajištěna naprosto ideální. Neobávám se náhlého přepadu, myslím, že opravdu náhlému přepadu nelze čelit ani rychlým tasením, tím méně nestihnete nic odjistit. Útok je lépe trochu předvídat, vytvořit si časovou rezervu, předstih, přípravu.... jak když jdou polic. do akce - natáhnout, odjistit...pistoli do pozice... a jde se na to. TEdy domnívám se, že vě většině případů, kdy útoku předchází "nebezpečná situace" a i jistý minimální čas na střeleckou přípravu JE PRÁVĚ JEDNODUCHÝ ÚKON NATAŽENÍ KOHOUTU ERGONOMICKY MNOHEM PŘIROZENĚJŠÍ A SNADNO ZAUTOMATIZOVATELNÝ než i odjištění manuální pojistky.... dle hesla: Kohout natáhnout nezapomeneš, když víš, že máš SA, ale na pojistku zapomenout můžeš. Nehledě k tomu, že porovnáme-
li čas, kdy zbraň "jen tak nosíme" a kdy čelíme nějakému útoku, vyjde nám, že především musíme zajistit vlastní bezpečnost při nošení - a té více dle mého vyhovuje pozice 2 než pozice 1, protože některé zbraně lze NECHTĚNĚ ODJISTIT ALE TÉMĚŘ NELZE NECHTĚNĚ NATÁHNOUT.

Tolik tedy jsem si dovolil úvahu na téma: SA v pozici 2 - ideální? :D


No myslím že když jsi naučený chytat pistoli při vytahování z pouzdra automaticky tak že máš palec VŽDY na pojistce, tak nelze neodjistit, protože bys měl palec v dost nepohodlné pozici.... takže to automaticky zmáčkneš.... platí pro 1911 s prodlouženou pojistkou...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků