Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

06.10.2013 16:08

Re: Přebíjení 9mm Luger

A nevyrážíš náhodou Nontoxovou zápalku? Nábojnice u NX má menší průměr zátravky...

Uživatelský avatar
CZ75BD
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 156
Registrován: 24.10.2007 15:43
Bydliště: Loukov u Kroměříže

06.10.2013 17:52

Re: Přebíjení 9mm Luger

Zátravka je součástí nábojnice a je stejná, jako ve všech ostatních nbojnicích.
Tyhle mají na dně S&B 9x19 07 a nějakou značku v kolečku, kterou nerozluštím ani s brýlemi :-)

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

06.10.2013 20:31

Re: Přebíjení 9mm Luger

To v kolečku je symbol konstrukce munice NATO (NATO design mark) - kříž v kolečku.
Pokud tam není na nábojnici NX, tak je to standardní střelivo...

vlady
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 506
Registrován: 29.08.2012 6:51
Bydliště: Luhačovice

06.10.2013 20:40

Re: Přebíjení 9mm Luger

Zase pozde. Techto naboju z roku 2007 a 2008 jsem uz prebil spoustu, maji klasickou zatravku a jehla Lee s tim nikdy nemela problem. Mozna pomuze nejak ten lak narusit, teplem v troube, horkou vodou nebo nejakym rozpoustedlem. Pokud by to nepomohlo, tak vsechno vyhodit a nasbirat jine nebo to zkusit na strelnici vymenit za jine.

margolina
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 123
Registrován: 18.08.2008 22:37
Bydliště: Plzeň-jih

06.10.2013 21:44

Re: Přebíjení 9mm Luger

Lakem to nemůže být ani náhodou. Žádný lak ti neudrží zápalku, aby došlo k jejímu roztržení. To by musely být ty zápalky podmáznutý Loctitem. (nechápu, k čemu by to bylo dobrý)
Výše zmiňovaný jev skutečně způsobuje zoxidovaná zápalka.

Uživatelský avatar
CZ75BD
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 156
Registrován: 24.10.2007 15:43
Bydliště: Loukov u Kroměříže

10.10.2013 20:42

Re: co neuvěřitelného mně potkalo při přebíjení

Tak se s tím peru. Odpad (roztržená zápalka) je cca 15%. Musím pomalu lisovat, jinak je to víc. Nemám tady foťák, tak jen popis - jiné zápalky jsou po vylisování rovné - neprohne se dno jehlou. Modře lakované zápalky jsou vyboulené jak se jehla opře o dno a jejich tělo je vyšší (i bez toho vyboulení) Taky je charakteristické, že na standartních (rozuměj těch co jsem poznal předtím) zápalkách je jen důlek po zápalníku. Na těch "modrých" je kolem důlku ještě takové olisované kolečko.
Bez fotky je to vysvětlování vlastně naníc :evil:
Není možné, že by to byly nějaké "našlápnuté" laborace a při výstřelu se dno zápalky vyboulilo a opřelo o čelo závěru? A z toho důvudu se používají větší zápalky?
Kamarád říkal po poradě s jiným zkušenějším, že je to střelivo pro NATO do samopalů a z toho důvodu je výkonnější. Rozumím tomu, že náboj, který má vyletět z hlavně 20 cm musí být jiný, než ten, který laboruju pro hlaveň 8 cm.
:oops:


Reklama

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

10.10.2013 21:00

Re: co neuvěřitelného mně potkalo při přebíjení

Ano je to náboj s vyšším tlakem než má CIP, protože NATO má jiné tlakové maximum, ale těchhle modrých jsem nějakou stovku už taky přebil a co popisuješ se mi nikdy nestalo.
Tak to hoď do šmelcu a neřeš to... Třeba fakt zmetek z Vlašimi, tak proč se s tím drbat. 9mm Luger hilzen je teď jak hnoje...

Uživatelský avatar
trabi_fun
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1002
Registrován: 03.10.2008 14:21
Bydliště: Praha

11.10.2013 10:58

Re: co neuvěřitelného mně potkalo při přebíjení

Pricital bych to spis tomu, ze bud to je nejaka sebranka, co lezela x mesicu ve vlhku na strelnici a nebo postup prani je nejaky zahadny (a doslo k oxidaci v miste luzka). Těchto natackejch 07 (jak normálních tak i NX) jsem prechrupl x tisíc a nikdy zadny problém...naopak, je to jedna z kvalitativne nejlepších nabojnic co opustila brany S&B.
Co se mi občas stane, ze u normálních (ne nontox) 12 SB se utrhne spolu se zapalkou cele to dýnko se zátravkou (část nabojnice o prumeru zapalky, kde je zátravka), ale většinou to tak zvlastne chupne, ze je to poznat - to je vetsi problém :-) zapalka nemajici se o co oprit je 100% selhac :mrgreen:

Dancek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 184
Registrován: 28.08.2007 17:42
Bydliště: Uh. Hradiště

11.10.2013 18:38

Re: co neuvěřitelného mně potkalo při přebíjení

Totéž se mi stalo s nábojnicemi Geco 9 Luger podle údajů na červené krabičce původem ze Švýcarska. Z 50 ks jsem několik zápalek protrhl, na ostatních vytlačila vypichovací jehla důkladné hrboly. Žádné stopy po barvě, lepidle nebo tmelu jsem v lůžkách zápalek ani zvenčí mezi zápalkou a dnem nábojnice nenašel. Nevím jak byly náboje uložené dřív než je syn koupil, ale doma je měl asi 3 týdny v suchu při pokojové teplotě. Po vystřílení sesbíral nábojnice ze suché betonové podlahy, odzápalkovával jsem mu je tentýž den, kdy je vystřílel.
Nové zápalky pak šly nalisovat úplně normálně ...

Jediné co mě napadá je to, že ačkoli jsem nic nenašel, nejspíš tam nějaký lepivý sajrajt byl (ale zrovna tak dobře to mohl být zbytek po oxidaci vzniklé dřívějším špatným uložením nábojů) a při praní (peru odzápalkované) byl odstraněn.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

11.10.2013 19:26

Re: co neuvěřitelného mně potkalo při přebíjení

Zatím jsem neslyšel ani neviděl že by nějaký výrobce lepil zápalky do lůžek. 8) Jediné co tam je je hermetizace zalakování spáry, nebo celé zápalky ale co vím, tak komerční GECO z Thunu lakované není. Je to operace navíc a pro civilní trh zbytečná.
Setkal jsem se zápalkou, která byla zajištěná ve dně nábojnice deformací okraje lůžka, ale to bylo vojenské střelivo pro samopaly s nadupaným tlakem. V civilu jsem takový náboj ještě nepotkal.

To co mi hlava ale nebere je jak prorazíte dno zápalky jehlou přes kovadlinku. To by jste museli prorazit i tu kovadlinu skrz zápalku. Jedině že snad by neměla jehla rádius ale byla to fakt "jehla".

Schválně jsem se teď šel podívat na zápalky co mi padají z lisu a propíchnutá není ani jedna a skoro všrchny mají tvar jako před odzápalkováním...

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

11.10.2013 19:41

Re: co neuvěřitelného mně potkalo při přebíjení

JPP i mne sa to par krat stalo so S&B, presne ako popisoval.
Urvana spodna cast zapalky a ostali len steny v zapalkovom lozku.
Par krat sa mi stalo,ze ostala zapalka otvorena ako konzerva.

Tempest
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 29.09.2012 20:27
Bydliště: HK

11.10.2013 20:20

Re: co neuvěřitelného mně potkalo při přebíjení

I já mám jednou tuto zkušenost. Možná s tím rozdílem, že už nemám originální jehlu...

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

11.10.2013 21:17

Re: co neuvěřitelného mně potkalo při přebíjení

Opravdu zajímavé. Mě jediné co se stalo, tak u jedné várky SB NX 2011, které jsem nečistil standardně vibračkou, ale nabíjel je rovnou občas zápalka tak divně zaskřípala, když šla z lůžka ven. Byl tam cítit i větší odpor... Ale neurval jsem ani jednu a byli jich tisíce.
Souviselo to zřejmě s lakem, protože když se vyčistili ty nábojnice ve vibračce a ten lak se strhnul, tak už šli normálně...

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

12.10.2013 22:57

Re: co neuvěřitelného mně potkalo při přebíjení

Pánové já modrých vojenských nábojnic 9 Luger přebil celou bednu od nábojů vz.43 bez jediného problému.

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

23.12.2013 14:41

Re: co neuvěřitelného mně potkalo při přebíjení

nedá mi to a pochlubím se jakou jsem udělal po letech přebíjení volovinu ... a naštěstí u mě stál anděl strážnej :oops:
doma vánoční úklid tak jsem se uklidil do kutlochu k lisu. Neměl jsem žádnej plán. Na loadmasteru matrice .357mag, v trezoru jsem objevil zbytek Acc9 tak jsem si řek že si udělám pár plnotučných nábojů jen tak pro radost. Naházím nábojnice do trubky, nasypu zápalky, nastavím prachovač na 12gr a začnu. Asi po 10ti nábojích začal jako obvykle zlobit zápalkovač, slyším charakteristické křupnutí jak jde zápalka bokem. Dojedu operaci a vyndám nábojnici z lisu a otočím jí abych se podíval na zápalku. Při tom se mi na ruku vysype prach ..... chvíli přemejšlím jak je to možné protože nábojnici jsem vyndal z 3tí pozice ještě před naprachováním .... navíc koukám že to je úplně jinej prach -stará šupinková S020 :shock:
Po chvíli přemejšlení mi došlo co jsem udělal za kravinu. Vedle lisu stála nábojnice kterou jsem při minulém přebíjení použil na seřizování prachovače a v ní zapomenutá dávka 5gr S020. Naprosto bezmyšlenkovitě jsem jí hodil do trubky mezi ostatníma nábojnicema. A jen to že mi lis nepodal dobře zápalku mě zachránilo od maléru. Myslím že by můj Smiťák kombinaci 5gr S020 a 12gr Acc9 asi nepřežil ve zdraví....

takže já jsem vánoční dárek právě dostal a Vám všem přeju taky štastné a veselé ......

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

11.05.2014 18:22

co neuvěřitelného mně potkalo při přebíjení

Me tohle:
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
DaveG17
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2007 22:52
Bydliště: Ostrava

11.05.2014 20:35

Re: co neuvěřitelného mně potkalo při přebíjení

glock1719: Ten člověk musí mít ale ukrutnou sííílu! :D

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

11.05.2014 20:51

Re: co neuvěřitelného mně potkalo při přebíjení

Nechápu jak to ta 650 udělala.

pufr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 236
Registrován: 10.07.2007 10:16
Bydliště: západně od Prahy

11.05.2014 23:07

Re: co neuvěřitelného mně potkalo při přebíjení

U jedné serie S&B 7,62x39 mi ulétlo dno lůžka zápalky skoro u každé páté nábojnice - při výstřelu ve zbrani (nemaje v téhle ráži "autoindex" jsem nedospěl tak daleko jako Glock a odhalil závadu už při kalibraci :)

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

11.05.2014 23:14

Re: co neuvěřitelného mně potkalo při přebíjení

Že by to vlašim málo vyžíhala?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků