Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

17.06.2009 12:57

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Wilson Combat, Ed Brown ev. Aftec. :D

s i g
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 587
Registrován: 03.12.2007 22:28
Bydliště: Praha

17.06.2009 16:20

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Bulls.eye:
zkus ho nejprve dotvarovat, aby se ztratila vůle. Je to zadarmo a může to pomoci.
Další řešení je Aftec. Řešil jsem na STI něco podobného (okolo 3,5tis výstřelů tři selhání) a tak jsem na radu místních pořídil Afteca (cituji Alfa: je výbornej ale drahej jak děfka:-) a od té doby bez jediné závady. A to tam taky cpu i hilzny s odrbaným okrajem.

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

18.06.2009 21:51

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Jo jinak to co psal petersan o pár stránek zpátky potvrzuju, ta oboustranná pojistka u Tauruse je fakt na baterky.
Stačí chvíli cvakat s levou půlkou a pravá se povysune. Grip ji sice drží na místě, ale nefunguje.

Přitom když ji vyndám a napresuju ty dvě části do sebe tak vypadá že drží docela fest. Můj tip je že to způsobuje tření o rám a používáním se za chvíli prostě vyviklá.
Ono by sice šlo tu pravou půlku úplně zahodit, pač levá půlka funguje normálně a dlaňovku to udrží na místě, nebo tam rovnou dát novou pojistku, ale kurnik když za něco zaplatim tak to taky chci dostat.

Ty samé zkušenosti jsem četl i od jiných lidí na netu...no vezmu to k prodejci ať si s tim poradí.
Je to docela škoda pač co do ergonomie a chování při střelbě je ta bouchačka super.

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

22.07.2009 16:35

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Nějaké fotečky Taurusu...vyjma té zmršené palcové pojistky jsem s ním velice spokojený. Žere všechno, v ruce sedí parádně a trefuje. Co víc si přát :D

Uživatelský avatar
Kuku
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 358
Registrován: 05.06.2007 16:23
Bydliště: Středočech

22.07.2009 17:29

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Moc krásná 1911 gratuluji!

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

11.12.2009 12:30

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Tak abych se podělil o zkušenosti s Taurusem 1911.
To, že to má mizerně udělanou palcovou pojistku jsem už psal. Člověka to zamrzí, nicméně je to v záruce. Tady je třeba podotknout, že tahle pistole mi ergonomií, miřidly i celkově pocitově dobře seděla, střílelo se mi s ní opravdu příjemně a měl jsem tedy zájem na tom si ji nechat.

První reklamace přišla po pár stech ranách, kdy se uvolnila palcová pojistka (pravé křidélko) a zároveň se v nýtech uvolnila i trubička s odpruženými čepy, která drží levou půlku palcové pojistky na místě.

Reklamace u p. Pekaříka bez výhrad přijata, odeslána do servisu k dovozci (Walter trading). Po třiceti dnech se ptám co je, a že zbraň je na cestě. Dobrá říkám si, sice to o pár dnů přetáhli, ale nebudu z toho dělat vědu, hlavně že budu mít zpět funkční pitoli.

Ale všechno jinak. Trubičku sice upevnili, ale s pojistkou neudělali nic, bo to prý nejde a oni čekají na dodání náhradních dílů z USA. OK říkám si, sice bych od smlouvy odstoupit mohl, ale pistole se mi líbí, tak si holt počkám na dodání dílů, což mělo trvat cca 14 dní.

Po 5 týdnech mi volali, že náhradní díly jim přišly. Bezva říkám si a zanesl jsem pistoli zpět na opravu.
Přesně po třiceti dnech přišla zpět, prý opravená (jakým způsobem se ani mě ani p. Pekaříkovi zjistit nepodařilo - na frontě dodavatele rádiový klid).

Vzal jsem pistoli na střelnici a po cca 100 ranách a 50 cyklech zajištění-odjištění se ta pojistka opět uvolnila. Při bližším zkoumání jsem odhalil, že tam je pořád původní díl (s ošoupaným brynýrem od neustálého doklepávání pojistky na místo).
Takže člověk dva měsíce čaká na dodání náhradních dílů, a když se tak stane, tak další měsíc čeká na to, aby mu s tím neudělali vůbec nic.

Dlužno dodat, že tohle mi trochu hnulo žlučí. Kdybych měl možnost osobního kontaktu se servisem Walter trading, tak by si to za rámeček nedali. No každopádně debila jsem ze sebe nechal dělat dost dlouho, takže jsem zbraň vrátil a čekám na vrácení peněz (bez pochyby dalších 30 dní).

Takže kdokoli přemýšlíte o zakoupení Tauruse, tak to chce počítat s tim, že se zárukou počítat nelze.


Reklama

Kelly01
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 152
Registrován: 30.10.2008 21:13
Bydliště: Olomoucko

11.12.2009 17:08

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Zlatý UB a DW s výměnami kus za kus nebo dílů na počkání p.Rezkem :mrgreen:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

11.12.2009 18:19

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Bulls.eye: To se divím že se Pekařík ještě s W.T. paktuje. Když jsem u něj před lety kupoval USP Match a oni poslali hrubě jetou a téměř zničenou zbraň, tak se s nima Pekařík dohádal a říkal že s touto bandou už nechce mít nic společnýho...

Tomáš Ťopka
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 217
Registrován: 05.05.2007 14:51
Bydliště: Praha

04.02.2010 19:35

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Myslíte tedy,že lepší volba než Taurus je třeba Spartan?

jbiker
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 351
Registrován: 13.11.2006 22:03

04.02.2010 23:40

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Skoro bych řekl, že jo. Minulou neděli jsem měl v ruce Tauruse i Spartana (jen na sucho v kantýně :) ), obě více-méně rekreačně střílené zánovní pistole, bez úprav. Spartan možná není taková "leštěnka" jako T, ale kolem stolu panovala shoda, že je lepší (vůle atd.).

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

05.02.2010 1:47

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Jo, ten Spartan, co jsi mel v ruce, je muj "bejvalej". :)

Byl jsem s nim nadmiru spokojeny, vule prazadne, vytahovac super, spoust nadherna "z krabice", opracovani dobre, ... Je fakt, ze jsem z nej vystrilel jenom asi 1100 az 1200, ale bez jakekoliv zavady. Nejdriv tovarni, potom prebijenky. Novy majitel zatim vystrilel asi tak 500 prebijenek, je stastnej jako blecha, ze ho ode me koupil (neni to zadny zelenac a navrch strojar). Prodal jsem jenom proto, ze se mi naskytla velmi vyhodna koupe Les Baer "The Duke".

Tauruse jsem mel v ruce dva, nic moc.

Ale pri koupi Spartana pozor! Martinek ma uz hodne dlouho na svych strankach upozorneni, ze se u nas vyskytuji falsifikaty. Proto kupovat jen od renomovaneho obchodnika, nebo kdyz z druhe ruky, tak proverit puvod.

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 02.01.2009 13:29

05.02.2010 20:31

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Falzifikáty? A co je to ve skutečnosti? Norinco?

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

05.02.2010 21:52

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Martinek i STI o nekterych kusech s jistotou vedeli, ze to nejsou vyrobky STI. Jestli se od te doby podarilo zjistit, kdo je dava na trh, nemam poneti.

Ono to neni poprve, co se neco podobneho stalo. Zhruba ve stejne dobe (+-) se objevily ulozenky Coltu 1911, ktere ovsem fabriku Colt nevidely ani z letadla. Pokud se pamatuji, k nam byly dovezeny z Nemecka, jestli se pozdeji podarilo zjistit neco blizsiho, nevim.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

05.02.2010 22:02

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Co vím tak ARMS ten originál vrátil dovozci.

Tomáš Ťopka
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 217
Registrován: 05.05.2007 14:51
Bydliště: Praha

10.02.2010 19:04

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Měl jste ještě někdo (kromě Bulls.eye) s Taurusem1911 nějaký problém? Nebo k němu nějaké výhrady ,prostě jestli Vás na něm něco s.re??

Zerowolf
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 86
Registrován: 01.09.2009 22:59

10.02.2010 20:39

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Kolega ho má a je s ním nad míru spokojen,jediný co mu vadí je bílá tečka pod hledím stejná jako na mušce,ale je to věc názoru.

Tomáš Ťopka
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 217
Registrován: 05.05.2007 14:51
Bydliště: Praha

16.02.2010 15:44

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Tak jsem v minulých dnech navštívil asi tři amer. fóra o Taurusech(Taurech? :) ) a v podstatě se shodují v tom,že pokud maká jak má,tak dost přesná zbraň celkem slušně vybavená za dost dobrý peníze.Jenže ona prý právě dost často nemaká jak má. Názory se dost shodují v tom,že servis je hrozný. Neochota uznat reklamaci,dlouhé termíny atd. Což potom teda asi tady.Už se tu o tom psalo. Já , jako bývalý majitel Tauruse1911 jsem zřejmě patřil k těm šťastným,protože jsem neměl žádnou závadu asi tak 3.000ran. A protože nutně potřebuju zase 1911 :D ,tak jsem dal na rady a dnes objednal Spartana u p. Martínka. Snad jsem udělal dobře.

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

17.02.2010 9:53

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Já bych k PT1911 řekl asi tolik - kdybych ho koupil z druhé ruky za 13 K, tak bych si asi dojem drobnými nedostatky jako velice volný vytahovač a destička úderníku, odpadávající palcová pojistka, uvolněná trubička aretace pojistky, křivě vyfrézovaný náběh do komory nebo mizerná povrchovka zkazit nenechal. Odstranit tyhle nedostatky výměnou součástek nebo drobnou opravou zase takový problém není.

Ergonomie byla supr, žádné ostré hrany, spoušť po odstranění úderníkové pojistky perfektní, výbava hodně slušná (high ride bobřák, přední checkering na rámu atd.) a s origo zásobníky chodil se všemi druhy střel co jsem zkoušel naprosto spolehlivě (to i colt s wilsonama 47D je vybíravější hlavně co do délky náboje), low profile straight 8 miřidla nízko nad osou hlavně mi hodně pomáhaly při rychlejší střelbě a přenášení terčů.

Suma sumárum určitě o třídu výš než norník. Výbavou na úrovni zbraní o půlku dražších, ale celkovým zpracováním si to dost pohnojili, takže při výběru bych zvlášť doporučil věnovat pozornost zmíněným detailům. Dobře vybraný kus by mohla být docela výhra za ty peníze. Pak je tu ještě otázka kvality použitého materiálu, ale k tomu se vyjadřovat nemůžu, to musí za mě prověřit jiní.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

17.02.2010 12:50

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Takže v podstatě je třeba vyměnit půlku pajšlu a materiál hlavních částí zbraně je jedna velká neznámá. Už pro něj běžím do krámu :wink:

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

17.02.2010 15:02

Re: Co koupit (1911): Norinco x Armscor x Taurus

Alf - asi tak, proto jsem podruhé šel do XSEčka. Ale jak řikám, bejt to za dvanáct, třináct peněz tak bych do něj klidně šel s tim, že holt pár drobností povyměňuju. Do Colta bylo potřeba nacpat balík než "vypadal" jako Taurus z krabice (bobřák, přední checkering rámu, kovovej domeček s checkeringem). Jen výsledek teda na rozdíl od Taura opravdu funguje :D

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků