SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

21.11.2008 11:36

Články do magazínu

Zde bych vás poprosil přímo o vaše náměty na články by jste si v magazínu přáli vidět,také zde budu uvádět jaké články plánuji a prosím ty,kteří mají s předmětem daného článku nějaké zkušenosti,o jejich nápady.....Články do kterých se pustím bezprostředně teď budou:Recenze HK USP v 45,recenze Kevina v 9Br. a článek,který bude recenzí brousků Lansky a Spyderco + návod k jejich co nejracionálnějšímu využití....Pak bych rád pro magazín udělal nějaký článek pro nováčky, jenž ještě nikdo "Laufem nepraštil" aby se mohl i člověk, který sem zabloudí ze zvědavosti, dozvědět za jakých podmínek si může zastřílet, získat ZP a zbraň, kolik ho to bude stát a podobné záležitosti.Jako další bude následovat pravděpodobně článek o výběru zbraně a jeho ekonomických aspektech. Protože tu máme mezi námi jednoho mistra odborníka na "Pohlazení ostřím po tváři" :o doufám, že nás poctí svými zkušenostmi o používání jednoho atributu gentlemana staré školy, kterým je bezesporu břitva.....

Uživatelský avatar
Wojtyla
 
Příspěvky: 514
Registrován: 28.06.2006 13:24
Bydliště: Praha

21.11.2008 11:49

já osobně bych přivítal článék o procesech při individuálním dovozu zbraně z ciziny + ekonomickou rozvahu tedy co co stojí a pak článek o upravách zbraně vyžadující přezkoušení ve zkušebně (Lupara). Myslim že v obojím by mohl pomoci Fox s Hladovym.

Myslim, že specielně dovoz by byl pro mnoho z nás poučnej

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

21.11.2008 11:53

To ano,ono pro starší,či jazykově méně vybavené by bylo zajímavé napsat o nákupech po netu všeobecně,třeba co se týče optiky, zásobníků, pružin a tak....

Uživatelský avatar
Missak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 901
Registrován: 09.07.2006 17:20
Bydliště: Přerov

21.11.2008 17:16

co tak souhrnné porovnání (nemyslím podrobné recenze, to snad postupně) přebíjecích lisů, výhody x nevýhody jednotlivých modelů, základní vybavení do začátku. prostě souhrnná informace pro ty, kteří s tím chtějí začít. určitě se dá hodně najít zde na foru, ale to se dá o všem. prostě jen takovou souhrnnou kuchařku v jednoduché formě.
tuning a ladění jednotlivých zbraní.
dále snad i něco o právních aspektech - NO, KN, případy kdy ano či ne. co dělat, když člověk zbraň použije, jak vypovídat hned a jak s právníkem atd.
přiblížení LOSu a IPSC veřejnosti (zase spíše jen v kostce), LEX a jeho historie a účel této organizace.
neboj, námětů bude dost, za chvíli nebudeš vědět co dříve :wink:

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

21.11.2008 17:19

Když už tě tu mám na fóru,jak dlouho máš Siga a kolik ran? :twisted:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

21.11.2008 17:22

Porovnání lisů? Z čeho chceš čerpat? z informací od výrobců, nebo z praktických zkušeností uživatelů? To by muselo psát spoustal idí dohromady aby to mělo nějakou vypovídající hodnotu.....


Reklama

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

21.11.2008 17:24

Přesně,něco podobného jako udělal Efendos....ale to by se musel udělat na to nějaký workshop,sejít se i s lisy....zatím moc náročné....jedině že bych nějak ukecal Soukupa....

Uživatelský avatar
Missak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 901
Registrován: 09.07.2006 17:20
Bydliště: Přerov

21.11.2008 17:26

Sincity: PM

Alf, ano, máš pravdu. spíše souhrn toho, co je na foru, případně info od uživatelů o konkrétních modelech. navíc zhodnocení, kdy je lepší jednooperační, kdy víceoperační (dle střeliva, množství přebíjených nábojů, financí, náročnosti, přesnosti atd.) sám nepřebíjím, tak nevím co všechno by mohlo rozhodovat při koupi. nemusí to být recenze na 5 stran, jen takové jednodušší porovnání, ceny, kvality, základních výhod či nevýhod - náhradní díly, kvalita zpracování atd.

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

24.11.2008 20:27

Alf: No jasne, ze skusenosti uzivatelu a nejlepe, kdyz kazdy rekne co mu na kterem lisu vadi a jake to ma mouchy. Mozna by se na to hodil nejaky webovy formular (univerzalni, aby se dal pouzit na vic veci). Protoze nemuzes objektivne porovnavat, tak je potreba psat co ti na danem lisu vadi a pak udelat shrnuti. Navic treba Tom si prosel celou radu od Lee pokud vim.
Ten workshop by se dal zkombinovat treba se srazem. Jen by se tam asi neseslo moc lisu. Alespon ne tech velkych. Kdo by se s tim tahal :D.

Tiger
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 12.08.2008 8:35
Bydliště: Ostravsko

27.11.2008 17:36

Co takhle navody:
'Mistrem sveta v prebijeni za 20 minut'
'Filozofuv pruvodce prebijenim'
'Prebijeni pro totalni idioty'

apod.

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

27.11.2008 17:47

No zatím se tam uveřejní to srovnání od Efendose, je fakt dobré a další doufám přibudou...nevím jak se bude dařit dále, ale asi pak něco o přebíjení přesných puškových, bude-li někdo od té dobroty, že něco napíše.

Uživatelský avatar
GMatysek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 08.09.2008 13:54
Bydliště: Praha

28.11.2008 10:42

Myslím, že celkem prima by byly rady do začátku pro různý sportovní disciplíny. Něco jako http://strelectvi.info/cz452/ (Mea culpa, stránku jsem vyhrabal tady, ale fakt už si nepamatuju, kdo z našinců je autor. Ale Dííííííky za ní) Myslím, že by se tu mohlo najít víc lidí, kteří by se mohli s náma, kopytama, podělit o pár rad a varovat před slepejma cestičkama.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

28.11.2008 12:19

varovat před slepejma cestičkama? Ale prdlačky, většinou je to tak, že se tady na fóru někdo zeptá na názor ostatních na určitou věc, většina řekne že je to šmejd, ať si hned do začátku pořídí jinou, o pětistovku dražší a dotyčnej stejně koupí ten šmejd, protože mu to prý do začátku stačí...

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

28.11.2008 12:25

Jo, nejni nad vlastní zkušenost,ale z druhé strany, proč by jsi třeba ty nemohl napsat o tom jak začít střílet IPSC, tím oč jde počínaje, přes rady jak začít nějakou nováčkům přístupnější divizi?Prostě napsat do Productionu nemá cenu jít s....ale minimálně s...., nebo třeba do Single Stack Norinco opravdu ne a nejjednodušší bude pořídit si...za asi....?

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

28.11.2008 12:32

Ono je to těžký takhle paušálně napsat, protože opravdu každýmu sedne něco jinýho. Člověk může psát romány, ale stejně se najde člověk, na kerýho to napasovat nepůjde. A napsat že hned do začátků si má člověk pořídit vybavení za 120k.... každej si bude myslet že jsem zbohatlík padlej na hlavu. Kdyby to v začátku řekl někdo mě, tak si budu myslet něco o "<l>" a stejně si koupím tu čezetu kterou jsem si koupil. Ke všemu prostě člověk musí dospět sám..... Ani nevíš jak bych byl tehdy rád, kdyby mi někdo poradil abych si koupil špičkový vybavení a JÁ JEJ POSLECHL. Ušetřil bych spoustu peněz.... Ale to je všechno co by kdyby....

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

28.11.2008 12:42

Jenže ono to taky z druhé strany nechytne každého. A ne každý to bude hnát k výšinám. A je škoda nakoupit ultra drahý vybavení a později ho prodávat s velkou ztrátou...
Nejsem na IPSC samozřejmě žádný expert, ale myslím že jako v ostatních sportech cesta vede postupně a není myslím nic špatného na tom, když si do začátku střelec koupí jetou čízu, ne?
A prostě o tom by ten článek měl být - ne zaměřený jen na budoucí supervelmistry vesmíru, ale i lidi, kteří to prostě chtějí zkusit. Popsat pro a proti různých řešení...

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

28.11.2008 12:45

Máš bezesporu pravdu. Já jsem taky začínal s jetou čízou, shitovým opaskem od Milce a dělaným pouzdrem.A proto dnes říkám, že kdybych do toho tehdy viděl víc, tak žádnou z těch věcí, s kterýma jsem začínal nekoupím...

Bohužel pro a proti popsat jaksi nejde, pokud předpokládáš, že to dotyčnýho bavit nebude a za chvíli s tím sekne, nemá smysl mu cokoliv říkat, pokud je předpoklad že to dotyčnýho bavit bude a bude se tomu věnovat, měl by si v rámci pozdější úspory koupit co nejlepší vybavení....
IPSC je označována za formuli 1 ve střílení, na okruhu v F1 taky nikdo nezávodí s Oktávkou.....

Uživatelský avatar
GMatysek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 08.09.2008 13:54
Bydliště: Praha

28.11.2008 13:11

alfonss píše:varovat před slepejma cestičkama? Ale prdlačky, ...

No pokud o IPSC vůbec nic nevím a chci si zkusit, jaký že to je a jestli mě to chytne, tak mi rada "kup si rovnou nádobí za 120k" fakt přijde mimo mísu, sorry.
Pokud mi ale napíšeš, že Normíka neee (a proč ne) a neposlechnu Tě, tak jsem nejspíš blb (nic proti majitelům Norníků, ale na závodění to fakt nejspíš neni) a Ty můžeš mít čistý svědomí. Ale stejně jako Normík mi přijde do začátku nesmysl vytuněnej Edge.
Píšeš, že pokud je předpoklad, že mě to bavit bude, tak si mám koupit co nejlepší vybavení. Jenže, NEŹ si to párkrát zkusím, tak jaksi není podle čeho předpokládat...
Trochu mi přijde, že se bojíš spíš reakce na svůj článek. Jo jasně, určitě se najde někdo, kdo koupí Norníka a ještě se s tím pochlubí a hromada dalších, který ho za to pochválej. Ale takhle je to se psaním o čemkoli vždycky.
Jezdi si svojí formuli 1 .... ale zkus se taky zamyslet nad tím, že žádnej jezdec F1 nezačínal na formuli. Spíš to byla motokára nebo Fiesta Cup.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

28.11.2008 13:18

Nebojím se reakce na svůj článek, protože žádnej psát nebudu, můj pohled na tuto problematiku je velmi úzce vyhraničenej a podloženej vlastní zkušeností, vím jak jsem začínal a co se z toho vyklubalo, takže se necítím být kompetentní psát nějaký články a říkat někomu "Tohle ti do začátku stačí". Vím že se mnou spousta lidí nebude souhlasit, ale můj pohled je prostě takovej, jak jsem napsal....

Jediná rada kterou můžu dát je "Zajdi si s tím co máš doma na nějakou klubovku a pokecej se střelcema, uvidíš jestli tě to chytne nebo ne a pokud ano, kup si to nejlepší"

Když jsem začínal tak jsem měl stejnej názor jako ty asi bych napsal podobnej příspěvek jak jsi napsal.... dnes už si toto prostě nemyslím...

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

28.11.2008 14:05

alfonss píše:IPSC je označována za formuli 1 ve střílení, na okruhu v F1 taky nikdo nezávodí s Oktávkou.....

Stejně tak někoho kdo s automobilovým závoděním chce začít nepošlu hned ať si koupí vytuněný speciál F1 od Ferrari...
Zda to člověka opravdu chytne či ne se bohužel předem blbě odhaduje, jako se vším...

Další

Obsah fóra / Přečti si pravidla!!! / Pravidla diskuzního fóra, navod k registraci, chyby, návrhy, zlepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků