Uživatelský avatar
GMatysek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 08.09.2008 13:54
Bydliště: Praha

28.11.2008 14:58

alfonss:-> Takže pokud to shrnu:
- vezmu to co mám doma a půjdu na klubovku
- tam zjistím, že si to zkusit nemůžu, protože mi zrovna ten jeden xy kousek z vybavení chybí, protože mi předem nikdo neporadil, neb bych ho stejně neposlech
- ale na druhou stranu tam okouknu čím střílí špička a začnu na to šetřit
- neuplynou ani tři roky a doma budu mít krásný nový nadupaný železo a spoustu udělátek k němu. Bude vystavený ve vitrínce, naleštěný a … nepoužitý, protože jsem z něj nevystřelil ani ránu. Je to pech, ale to víš, střelivo je drahý a potřeboval jsem došetřit na lepší zásobníky.
- opět půjdu na klubovku a nejenom, že si utáhnu kšandu (nafrněnej blbec, co má 1A vybavení a drží to jak kopyto) ale zjistím, že to prostě není nic pro mě.
Pokud radit nechceš, tak je to Tvoje volba, ale nepiš tady, prosím, že to nemá cenu. Psal si, že žádnej článek psát nebudeš. Mám takovej dojem, že to je nejen pro mě dobře a díky Ti za to.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

28.11.2008 15:07

Jo kluci - IPSC je hardcore byznys...
Mam proslapano nekolik slepych cest...
Zalezi co od toho chcete...
Klubovky? Neni problem...
LII? Neni problem...
L III? Neni problem, ale zjistis, ze po roce je qer na odpis(pokud jsi uz cast nevymenil behem sezony)...
Jsou dve cesty:
- qer co vydrzi a sypes jen naboje, ev. sem tam nejakej spotrebak...
nebo
- ger co neni uplne HiTech, ale je levnej...
a) budes delat ND
b) koupis ND
c) koupis celej qer.....

Ad vybaveni... :D
Da se to strilet na pouzdru od KM Saddlery a obycejnych dastach... Ale pokud vemu CRSpeed a Pesovic sumky a Ghosta, tak je to kua o necem jinem...
A to jeste nemam svoju prdel jak nejaky pako v teplakach od CRSpeedu...

Uživatelský avatar
urquell
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 29.10.2007 17:02
Bydliště: Západní Čechy

28.11.2008 15:37

GMatysek: pokud chceš řeknu Ti v kostce svojí zkušenost
-vzal jsem co jsem měl doma (tehdy jen Glock26, na IPSC dost nevýhodná zbraň, ale původně jsem ji měl kvůli něčemu jinému; dále Fobus pádlo na zbraň a Fobus pádlo na 2 zásobníky) a šel jsem na klubovku
-na klubovce jsem zjistil nevýhody G26 a zbytku svého stávajícího vybavení pro IPSC na vlastní kůži; nebyl jsem ale poslední a nikdo se mi nesmál
-zároveň jsem začal chodit na tréninky a stavět závody, na závodech okoukal zbraně/opasky/pouzdra
-pro výběr nového vybavení (zbraň + opasek + držáky na zásobníky) jsem si udělal kompromis mezi tím, co si mohu finančně dovolit, mezi ideálem odkoukaným od špiček (na Level III už je jich k vidění dost) a mezi tím, co na svém vybavení nehodlám měnit, ani když mne to zpomalí;
-hlavní přínos = naučit se trénovat dynamickou střelbu jako takovou; přes 60 % na vítěze LIII mi stačí, mám koníčků víc, celkové vybavení (spolehlivá zbraň pro Production z druhé ruky + opasek) ca 15k Kč

Ale alfonss přeci jen něco poradil, osobně bych se toho držel. Příklad - opasek na patrony na IPSC brokovnici si koupím nejprve jednořadý, přeci nebudu hned ze začátku utrácet za dvouřadý, který stojí 2,5x tolik, že ano. Ale po čase zjistím, že mě nabíjení po jednom zpomaluje a pokud mi to vadí, musím koupt dvouřadý. Výsledkem = mám 2, z toho jeden zbytečný. Dneska bych si taky třeba koupil jinou pumpu, která se mi ze začátku zdála zbytečně drahá, ale zatím do toho nepůjdu. Akorát kdybych si dal zpočátku říct, taky bych ušetřil nežli při přezbrojování. Tak nějak to asi myslel a radí Ti dobře.

Moderátor: pardon za OT

Uživatelský avatar
GMatysek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 08.09.2008 13:54
Bydliště: Praha

28.11.2008 16:12

Díky za snahu o pomoc. Ale o to vůbec nešlo. Nechtěl jsem od Alfonsee poradit se začátkem IPSC. Dal jsem sem jenom obecnej návrh na články od „profíků“ pro Ty, co si chtěj nějakou disciplínu zkusit a nebo se jenom tak rozhlížej, co že by je mohlo bavit.
Alfonss nic takovýho psát nechce a nikdo ho do toho ani nenutil. Vytočilo mě ale to, jak okamžitě začne psát, že rady jsou házení perel sv..ím. Pokud by podobnou náturu měli všichni, tak se bojím, že místo střílení stále ještě všichni házíme kameny na králíky a pak je žereme syrový.
Taky jsem ve svém oboru už leckomu radil a taky se mi hodně často stalo, že si pak stejně většina udělá co chce. Ale to mě neodradí od toho znovu poradit, pokud se někdo zeptá.
Nikdo tu asi nebude čekat návody na to, jak se v některé z disciplín stát špičkou, ale jak rozumně začít …. proto jsem i jako příklad uved ten WEB http://strelectvi.info/

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

28.11.2008 18:36

urquell píše: Příklad - opasek na patrony na IPSC brokovnici si koupím nejprve jednořadý, přeci nebudu hned ze začátku utrácet za dvouřadý, který stojí 2,5x tolik, že ano. Ale po čase zjistím, že mě nabíjení po jednom zpomaluje a pokud mi to vadí, musím koupt dvouřadý. Výsledkem = mám 2, z toho jeden zbytečný.


Udělal jsem to úplně stejně, dnes se tluču do hlavy že jsem pořádnej opasek nekoupil rovnou....

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

28.11.2008 18:46

GMatysek: Ano, je to házení perel sviním a několikrát jsem se o tom tady na tom fóru přesvědčil. Když se lidi ptají na vybavení, nezajímá je něčí názor, ptají se, ale už jsou předem rozhodnutí....

Ono IPSC přece jen není jako třeba fotbal. Ve fotbalu můžeš hrát klidně pralesní ligu v shitovejch kopačkách a můžeš vyhrávat špíly, protože proti tobě soupeří lidi na stejné úrovni. Fotbalový špičky vidíš akorát v televizi.
V IPSC i na blbé klubovce občas potkáš hned 2 mistry Evropy a dostaneš takovou kládu, že pokud nejsi otrlá povaha, tak to zabalíš :) A pokud se jim chceš alespoň trochu přiblížit, tak koupíš odpovídající vybavení a začneš trénovat. Pokud ne, tak se budeš plácat někde ve 2 polovině startovního pole....což by mě asi moc nebavilo, je to značně demotivující.

Možná teď spoustu lidí zvednu ze židle, ale pro plnohodnotný IPSC jsou prostě potřeba peníze, člověk tomu musí dát peníze a svůj čas. Pokud chce něco v tomto odvětví dokázat. S rozpočtem 10 tisíc na rok ani nemá smysl tam lézt, to si radši zkus LOS, kterej přijde člověku levněj....
Nejsem bohatej člověk, dřu jak negr a mám 2 práce a převážně proto, abych IPSC uživil.


Reklama

Uživatelský avatar
nounejm
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 31.08.2006 21:45

28.11.2008 20:14

Ja bych se taky primlouval za nejaky pekny, souhrnny clanek o ruznych streleckych soutezich. Clovek si sice tyto informace muze nekde dohledat, ale zabere to spoustu casu se v te zaplave nejak rozumne zorientovat. Proste nejaky popis, o co ve ktere soutezi jde (nemyslim tim vyhrat :o), jake vybaveni je potreba, atd...

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

28.11.2008 20:54

Ono všeobecně je tu spousta informací dost rozptýleno,takže se pokusím nějak shromᡞdit některé věci,nebo vyzvu autory některých informací,aby to buď ,bude-li se jim chtít udělali,nebo to po mě alespoň zkontrolovali...

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

28.11.2008 21:48

MarK píše:
alfonss píše:IPSC je označována za formuli 1 ve střílení, na okruhu v F1 taky nikdo nezávodí s Oktávkou.....

Stejně tak někoho kdo s automobilovým závoděním chce začít nepošlu hned ať si koupí vytuněný speciál F1 od Ferrari...


Kdo úplně začíná s automobilovým závoděním, nezačíná s F1.
Kdo začíná se střílením, ZPRAVIDLA nezačíná s IPSC.

Kdo chce jezdit F1 a mít výsledky, musí mít špičkovej vůz.

Kdo chce střílet IPSC a mít výsledky, bez špičkového náčiní se neobejde.

Ber to jako fakt....

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

29.11.2008 7:13

Dobře, asi se neptáme správně, takže kdo chce střílet IPSC, musí nějak začít,jak?Předpokládám že začne se základy jako je mířenka a pak dejme tomu ten Production,nebo něco podobného?V Productionu předpokládám jsou asi nejrozšířenější Shadow? Jasně že speciál něco stojí, ale která divize je nejvhodnější pro začátek?

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

29.11.2008 8:59

Pro začátek je dobrý už se zbraní alespoň trochu umět střílet a hlavně s ní umět zacházet- nabíjet, vybíjet, řešit závady, přebíjet, kontrolovat sám sebe abych se zbraní nemířil nikam jinam než mám.
Pak je dobrý přečíst si pravidla a to opravdu pečlivě, odpadnou tím zbytečný dotazy na věci, který jsou v pravidlech jasně napsány. Poklud něčemu nerozumím, samozřejmě se zeptám.....
Pak je vhodný vzít železo co mám doma, pár zásobníků, pouzdro na zbraň a zásobníky, brýle a sluchátka (aby kolega GMatysek neremcal že mu chybí xy kousek vybavení, o kterým mu nikdo neřekl) a vyrazit na nějakou klubovku. Podle pravidel napasovat svoji stávající zbraň do některé divize (např. Glocka do PRD, 1911 a všechny SA zbraně do STD, pokud je zbraň dlouhá (6") tak bohužel OPEN kde dostane krutou kládu), zaregistrovat se, zaplatit startovný a jít střílet. Je vhodné říct rozhodčímu že jsi tu poprvé a on se tě "ujme" a řekne Ti co a jak. A přitom všem koukat po okolí, očumovat střelce s čím střílí a jak střílí, okoukávat jakým způsobem řeší situaci a tak....
Tohle můžeš absolovat několikrát a pokud člověk není piča, tak zjistí jestli ho to bude bavit nebo ne....
Divize pro začátek.... to záleží na každým co se mu líbí. Já jsem začal se STD, znám lidi co začali hned OPEN. Faktem je že je to o tom co si člověk může dovolit. V PRD opravdu kraluje SHADOW, takže investice do slušnýho vybavení (pistole, opasek, pouzdra) je zhruba 30k. Ale je to čezeta a člověk který hodně střílí ji za 2 roky zruší...
Ten kdo má rád trošičku laděný zbraně, tak zkusí divizi STD. Tam je výběr zbraní velice rozličný, můžeš si koupit klasickou CZ 75 9L a "vytunit" ji (počítám že do 20k by se to dalo zvládnout), ale jsi v minoru a opravdu s tím nikdo žádnej zázrak neudělal. Tudíž do STD je podstatně lepší pistole v ráži .40 SW abych byl v majoru. To s sebou přináší nutnost přebíjení - investice do lisu. Co se týče zbraní, asi nejlacinší je CZ 75 Tactical Sports, ale i ta potřebuje značně dodělat. Takže cena zbraně je od 30k za čízu, až po nějakých 50-70k za STI, nebo 90k za SVI. Rozdíl mezi čízou a STI je propastnej, mohl bych poreferovat. To že zbrojovácká repre vítězí i s čízama není o "kvalitě" čezet, ale o rukách a hlavě střelce....
Ten kdo má rád megavytuněný monstra jde do OPENu, alemusí počítat s tím, že za jetýho opena od CZ dá téměř 30k a pokud chce opravdu špičkovou zbraň, její cena se vyšplhá ke 100k. Ono to totiž není jen o ceně pistole, ale jsou třeba i zásobníky a ladit a ladit a ladit.....
Kdo chce malýho opena, střílí MODIFIED - dá se sehnat kolem 70k. Modified od CZ nebrat, nevydrží ani sezónu :)
Kdo chce být na klubovkách na bedně ,ať střílí REVOLVER nebo SINGLE STACK, protože v těchto divizích bývá velice málo lidí :) SS velice často nebývá ani vyhlášen....

Představoval sis to nějak takhle strejdo SINCITY? :)

Uživatelský avatar
GMatysek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 08.09.2008 13:54
Bydliště: Praha

29.11.2008 12:28

No takhle nějak jsem si představoval já, že by ty články mohly vypadat. :wink: .... teda aspoň jejich část. Prostě o čem která soutěž je, nástin pravidel, nejnutnější vybavení

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

29.11.2008 16:36

No vidíš že to jde :)

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

29.11.2008 20:31

Skvělý strýcu Alfonssi...přesně takhle nějak :wink:

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

30.11.2008 14:51

Ještě bych doplnil Alffonse. Nejlépe se učí ve squadu, který není pln noviců. Je sice dost uzavřených squadů, ale je i dost squadů, ve kterém je dost zkušených a dobrých střelců, od kterých se dá dobře naučit. Pokud vás chce jezdit na IPSC více, doporučuju brát s sebou videokameru a natočit se vzájemně. Neni nic lepšího, než si doma po závodech s čerstvými zkušenostmi projít místa na videu a to několikrát, kde jste udělali chybu.

Nebojte se jezdit na závody IPSC s tím co máte ( a splňuje pravidla ), Alffons má příliš vyhraněný názor na výbavu. Sice s ním souhlasím, ale jen proto, že jsem se rozhodl IPSC střílet a tudíž investovat do nářadí hned po prvních závodech :wink:

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

30.11.2008 15:12

chápu postoje alfa, ale já jezdím na klubovky s 75D, pouzdrem od sadleryho a 3 zásobníkama - není to na to aby byl člověk na bedně, ale na otestování co to obnáší a jestli mě to vůbec bude bavit to stačí

Uživatelský avatar
EL PANELL
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 632
Registrován: 11.12.2006 21:21
Bydliště: Kinjapoore

30.11.2008 16:54

mám dojem, že jsem první klubovku odstřílel s P99, ale už si nejsu jistej, potom jsem si pořídil 75TS a jezdil s obyčejným opaskem a hadrovým pouzdrem dasta, který mě zbylo po P99, a obyč sumkama, který jsem si půjčoval. potom jsem pořídil od kluků, kteří si koupili lepší výbavu, ipsc opasek a sumky (nejspíš milec) a nový pouzdro od Peši.

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

07.12.2008 19:37

Prezentace autorů a lidí na fóru...

Další nápad by byl v prezentaci autorů,uživatelů fóra a jejich zbraní.Představuji si to tak,že kdo by chtěl,měl by tam drobné představení,typu:Jméno/nick/příjmení. Pak pokud by chtěl cokoliv co o sobě bude chtít říci a následoval by seznam zbraní o kterých si myslí,že ví dost,aby mohl někomu poradit,odkaz na jeho články a tak, příklad:

František "SINCITYMAN" Mikyna
Bydliště:Kácov/Praha
Věk:42
články:......
Zbraně:HK USP(45),Glock 21,Kevin,Rami,FSN,DUO,K-31.....

Soukromé stránky:......
fota:
et.cetera.....

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

07.12.2008 21:16

No nevím, sice je tu všechno tak nějak různě dohledatelné, ale je opravdu vhodné dát na jednu stránku jména, bydliště a zbraně co jsou doma..? :?

Uživatelský avatar
EL PANELL
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 632
Registrován: 11.12.2006 21:21
Bydliště: Kinjapoore

07.12.2008 21:28

taky se mě to moc nelíbí, proč někomu usnadňovat práci, že?
nechal bych to na libovůli dotyčných, co tam všechno o sobě napíší, stačilo by to takhle:
NICK
ZBRANĚ
VĚK
bydliště- maximálně napsat kraj. atd.............

PředchozíDalší

Obsah fóra / Přečti si pravidla!!! / Pravidla diskuzního fóra, navod k registraci, chyby, návrhy, zlepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků