Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

18.03.2011 14:40

Re: Čištění

obdobnej výkon má tohle
http://www.ballistol.cz/zbrane4.htm
je v tom taky čpavek a pošlou ti to poštou, a není to daleko.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

18.03.2011 22:28

Re: Čištění

To vypada zajimave, kolik to stoji?
Nejspis jsem slepej, ale ceny nemuzu najit. :?

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

19.03.2011 12:13

Re: Čištění

mám dojem 75 nebo 115 kč za kus, bral sem to už dávno

Uživatelský avatar
mrkvička
 
Příspěvky: 146
Registrován: 12.12.2006 18:38

20.03.2011 10:23

Re: Čištění

dnes jsem náhodou narazil na tyto stránky
http://www.areals.cz/s/zbranove

_eM_
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 31.12.2012 9:20
Bydliště: HK - PCE - Žamberk —————————————— člen sdružení LEX www.gunlex.cz

11.01.2013 20:03

Re: Čištění

Trochu to zkusím oživit. Zatím univerzál Brunox, zkouším Triclean (ale moc neznám) a všudypřítomné WD40 co nechci používat, hledám něco na pravidelné čištění hlavně Glocka po vypinkání pár poloplášťovejch. Jj, jsem asi "čistil", ale příjde mi zbytečný lenošit a nechávat zbraň (i když služební) nevyčištěnou a přidávat jí tak na možné potíže v budoucnu.

Koukal jsem na CXProfessional CLP, dle popisu to vypadá zajímavě. Akorát mě zarazilo info, že likviduje molitan. Praktické zkušenosti, nebo aspoň jak dlouho to schne? Zrovna jsem si naplánoval elegantní obložení trezoru :) a nerad nechávám zbraň někde jen tak válet mimo...

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

11.01.2013 20:15

Re: Čištění

Pouzivam na kratke(cisteni/mazani) i na cisteni dlouhych.
Schnuti srovnatelne s brunoxem.
Proti brunoxu me smrdi.
Co se tyce cisteni, tak rozhodne lepsi.
Na zas*ane pistoli cisteni nahrubo provadim papirovym kapesnikem, otrit, namazat a jede se dal... :D


Reklama

_eM_
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 31.12.2012 9:20
Bydliště: HK - PCE - Žamberk —————————————— člen sdružení LEX www.gunlex.cz

11.01.2013 21:57

Re: Čištění

Díky. Hele a není na čištění po každým střílení nějak extra agresivní? Na jednom fóru ho kdosi kritizoval, že prý mrví povrch zbraně (?! to snad musela být plastová airsoftka? I když - Glock je taky z plastu :D), jinde jsem vypátral akorát to o tom ničení molitanu.

K tomu čištění - já jsem holt zatím ve stavu, kdy mě i to pucování baví. Ale co - lesklým vývrtem mu neublížím a třeba mi to pak bude lítat líp :lol: ..tak asi ne :roll:

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

11.01.2013 23:54

Re: Čištění

Ma to zkousky, tezko to bude zrat kvalitni povrchy/materialy. :)

Jinak nedokazu posoudit, svoje zbrane si sezeru sam potem... :D :twisted:

_eM_
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 31.12.2012 9:20
Bydliště: HK - PCE - Žamberk —————————————— člen sdružení LEX www.gunlex.cz

12.01.2013 17:05

Re: Čištění

Pár zkoušek mám taky, ale stejně sežeru všechno :D. No, adept číslo dva byl BreakFree, ale jak to tak pročítám tak se mi to CXP docela líbí. A na mazání je taky použitelnej, nebo nechat na čistění laufu a na mazání mít třeba ten Brunox?

Jinak přechod z Brunoxu byl v pohodě? Co jsem se dočetl, tak s některými prostředky může B při smíchání poněkud neplánovaně chemicky reagovat.

EDIT: TAk jsem v návodu k CXP našel jak je to s tím molitanem:
"Po vyčištění zbraně nechte tuto před uložením do obalu USCHNOUT !! V případě, že je použito molitanové pouzdro, a zbraň je do něj uložena vlhká může dojít v průběhu schnutí přípravku k neutralizaci konzervační složky a následnému vzniku povrchové koroze."

blackadder
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 25.11.2010 11:11
Bydliště: Opava / Valmez

15.02.2013 13:04

Re: Čištění

CXP používám - bylo mi doporučeno v GC v Otrokovicích - a zatím spokojenost.

Uživatelský avatar
Alex Bratt
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 25.04.2012 15:18
Bydliště: Pardubice

22.03.2013 20:21

Re: Čištění

Zdravim, na CXP CLP jsem presel cca pred dvema roky a jsem spokojeny. Urcite lepsi nez pouziti zakladniho WD nebo Konkoru. CXP cisti, chrani i maze, ale citim, ze maze celkem lehce - jeste k tomu pouzivam na stycny plochy v malem mnozstvi tovarni olej Sig na promazani (dodany v baleni). S BF jsem prozatim neporovnaval, ale ocekavam, ze budou obe tak na stejne urovni (US-Mil specifikace, CPL specifikace a viz tento clanek http://www.strelecky-portal.cz/zbran-a- ... brani.html) A cena + puvod z ČR hraje pro CXP.

Po pouziti CXP je dobre nechat vyschnou na vzduchu a nedavat zbran hned po cisteni do obalu. At nezustane v tekutem stavu, ale poradne vyschne a utvori ochranny film. Na foru jsem cetl, ze se CXP nemá rádo s molitanem a bez vyschnuti by s molitanem reagoval - osobne se mi nestalo, ze by nejak "vyzral" molitan, ale je to mozne. Dalsi duvod nechat vyschnout.

deso
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 17.02.2014 9:42

06.05.2014 9:56

Re: Čištění

Používate někdo na krátkodobou konzervaci Weicon At-44 je to sprej s teflonem.
Myslíte, že je to vhodný přípravek? Co teflon?
Je to pro mně taková ta varianta po vd40, kdy zbraň vyčistím a pak ji timto zmetkem promažu.

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

26.05.2015 13:58

Re: Čištění

potřeboval jsem prodloužit skládací vytěrák pro brokovnice
tak jsem udělal spojku z nábojnic už jen nasadit na dřevo.
závit je v obou nábojnicích a šroubek je s hlavou vevnitř.
snad se to někomu hodí jako rada :wink:
Přílohy
vytěrák.jpg

Pupak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 106
Registrován: 03.06.2014 21:54

07.06.2015 13:45

Re: Čištění

Zaznamenal jsem v poslední době dva přírůstky staršího data narození, konkrétně Berettu 71 a ČZ 85, obě ve stavu poměrně značného vnitřního zahnojení, alespoň na můj vkus. U obou jsem sundal střenky a vystříkal je ballistolem, ale asi by to chtělo pojmout víc zgruntu. Jedna možnost je rozebrat na prvočinitele, ale když koukám do čezety, moc se mi do toho nechce. Zaobírám se myšlenkou vyčistit to v ultrazvukový čističce v petroleji, máte s tím někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

07.06.2015 14:16

Re: Čištění

Určitě to jde. Tuším, že to tu už někdo popisoval, že opakovaně používá přecezenou lázeň. Čistím v ultrazvuku taky, ale ani si nekomplikuji život petrolejem. Čistím v jarové vodě s příhřevem a po vyčištění a vyjmutí z lázně ihned postříkám WD40, abych se zbavil vody. Jinak odmaštěné díly chytnou rychle lišku. Po osušení normálně konzervuji. Místo WD40 jdou použít některé konzervační přípravky rovnou, ale chce to vyzkoušet.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

07.06.2015 15:31

Re: Čištění

Myslím, že pokud zbraně chceš používat, tak je zbytečné je čistit, aby byly jako z fabriky... Takže stačí starý kartáček na zuby a odmaštovač brzd. Odrbat, vyplavit brajgl, nakonzerovat a hurá na střelnici...

Pupak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 106
Registrován: 03.06.2014 21:54

07.06.2015 16:04

Re: Čištění

Peggy: Do vody se mi to dávat nechce, mám strach, že ji třeba ze spoušťáku čezety nedostanu dostatečně rychle pryč a o odolnosti proti korozi si nedělám iluze. Proto radši petrák, ten snad nikde nemůže nadělat škodu. Nejsem si jistej, jak dalece funguje ultrazvuk s petrákem, když frekvence je naladěná na kavitaci ve vodě. Na nějakých amerických fórech jsem našel, že petrák používají i v mixu s lihem a dalšími věcmi, výrobci a prodejci čističek se na něj moc netváří, možná aby prodali svoje superhyper preparáty. Proto se ptám na zkušenosti, tady na fóru se najdou ohledně praní hilzen, ale o zbraních jsem nic nenašel.

Hungry: Absolvoval jsem to včera s ballistolem, špinavej jako prase od černýho bordelu co z toho tek, tak dumám jak přenechat dřinu strojům, když čističku mám doma.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

07.06.2015 16:32

Re: Čištění

Proto to Wédéčko, vodu vyžene spolehlivě (jinak ho ale nijak nepřeceňuji).

Pravidelně v tom čistím jak celé krátké, tak rozebrané podsestavy, prostě co se mi do vaničky vejde, a neměl jsem zatím problém s tím, že by mi někde něco korodovalo.

Čistí to pěkně a výhodou je, že vyjede sajrajt bez rozebírání i z míst, kam se nedostanu.

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

07.06.2015 18:03

Re: Čištění

Občas čistím pistole podobně, základní rozborka a pak jarová voda, kartáček na zuby a buď v kýblu nebo v umyvadle. Pak vodu vytřepu a strčím to do trouby tak na 50 stupňů. Nikdy mi nic nezrezlo a s mazáním to po téhle očistě rozhodně nepřeháním.

Pupak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 106
Registrován: 03.06.2014 21:54

07.06.2015 20:44

Re: Čištění

Přesvědčili jste mě chlapi, vrhnu to teda do jarový vody, usuším v horkovzdušný troubě a namažu. Ty zbraně nejsou žádný poklady a šéfová aspoň bude mít míň keců, než kdybych v čističce machroval s petrolejem. Díky za rady.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Optika, Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků