Uživatelský avatar
Carully
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 06.09.2005 21:58

18.12.2005 16:04

Čištění a údržba krátké zbraně

Lidičky dobří,

co byste doporučili na čištění pistole, konkrétně Springfieldky 1911 ráže 45 ACP? Docela se mi líbí Hoppe's řada Elite (zajímavý je, že to vzniklo jako vedlejší produkt na čištění F16tek) a nebo Tetra Gun ( to se zase zrodilo nějak při NASA či co? Někde jsem to četl...). Nebo Vás napadá něco lepšího? Chtěl bych kvalitní čistidlo a pak dál taky olejidlo... Zajímali by mě Vaše zkušenosti pls. :) Příp. jaké druhy čistících kartáčů, hadříků a dalších věcí. Jsem v tomhle ohledu naprostý začátečník a každé Vaší rady si cením...

Díky Honza :)

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

18.12.2005 17:39

Na vývrt Break free, mazat a konzervovat balistolem.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

18.12.2005 18:57

Kall píše:Na vývrt Break free, mazat a konzervovat balistolem.


Mažu všechno BreakFree, jinak na čištění je super boresneak.

Uživatelský avatar
Carully
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 06.09.2005 21:58

18.12.2005 19:06

Čupr,

tak Break Free, proč ne. Koukal jsem a je i o dost levnější než Hoppe's a spol... :) A co z té jejich řady konrétně používáte? Koukal jsem, že Break Free má třeba i nějaký čistící gel na hlaveň...

O boresnake jsem taky uvažoval! Ten určitě koupím. :-)

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

18.12.2005 19:11

Re: Čupr,

Carully píše:tak Break Free, proč ne. Koukal jsem a je i o dost levnější než Hoppe's a spol... :) A co z té jejich řady konrétně používáte? Koukal jsem, že Break Free má třeba i nějaký čistící gel na hlaveň...

O boresnake jsem taky uvažoval! Ten určitě koupím. :-)


Olej CLP, ten je asi to nejlepší co je :-)

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

18.12.2005 19:58

Mam taky Break Free CLP na vsechno. Ale jeste jsem ani nic jinyho nezkousel ;)


Reklama

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

18.12.2005 21:55

Záleží čím střílíš. Pokud střílíš olovem tak by jsi měl mít něco na olovo. Např. Shooter`s choice lead remover, Bore tech rimfire blnd. Pokud střílíš plášťovaným tak něco typu: Butch bore shine, Montana X-treme solvent, Shooters choice copper remover.
Pro konzervaci a promazání Break Free CLP
Používám ješte Canno Kroil při čištění mědi. Mix se shooters choice. Při hodně zanedbaných hlavních, používám ještě Sweet's 7.62
Pokud máš opravdu kvalitní hlaveň tak to chce ještě i kvalitní čištění.

Uživatelský avatar
Carully
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 06.09.2005 21:58

18.12.2005 22:45

Záleží čím střílíš.


Střelivo je Remington 45 ACP UMC (union metallic cartridge), celoplášťová střela, mosazná nábojnice, plášť střely se mi zdá měděný?

Pro konzervaci a promazání Break Free CLP


Myslíš, že samotné Break Free asi nestačí, co? Spíše jen na konzervaci, k čištění ještě něco víc? V mém případě bys tedy volil něco jako Butch bore shine, Montana X-treme solvent, Shooters choice copper remover?

Pokud máš opravdu kvalitní hlaveň tak to chce ještě i kvalitní čištění.


Pravdou je, že za zbraň jsem dal 30tis. Kč, takže na čištění nechci nijak šetřit. Ať je to cokoliv, hlavně když bude zbraň po použití čistá a nakonzervovaná. :-)

Uživatelský avatar
Carully
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 06.09.2005 21:58

18.12.2005 22:49

To all:

Myslíte, že Break Free stačí na všechno - cleaning, lubricating, protecting?

Nebylo by lepší to spíše použít jako mazivo a olej, no a na čištění ještě něco dalšího? :P

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

18.12.2005 23:15

Asi jsem se špatně vyjádřil.
Každý typ střely (povrchu) vyžaduje jiné rozpouštědlo. Univerzální přípravky jsou kompromisy.
Vyčistit zplodiny prachu je ten nejmenší problém. Takže hlaveň zdánlivě čistá, je zaneřáděná mikroskopickými zbytky pláště (materiálu) střely. Tyto zbytky korodují a poškozují vývrt. Při další střelbě se tato "koroze" samozřejmě začne vypalovat.
Nejlepším důkazem je, když po použití např. tolik vychvalovaného Tetra gun přípravku, hlaveň vytřete do sucha a použijetě třeba Shooter choice copper remover, necháte to působit řekněme 10 minut a protáhnete čistým bílým hadříkem. Pokud tento bude (a dám na to krk, že ano) mít stopy modré nebo zelené barvy, tak to jsou známky mědi.
Break free rozpouští splodiny, rez apd. Já tím rozchodil všechny zarezlé ventily na topeni, stará venkovní plechová vrata, s kterými nešlo hnout. Nakapal a několik dnů nechal působit. Ale to ještě neznamená, že se to hodí na čištění hlavní u kvalitních a drahých zbraní.
Je potřeba si uvědomit, že to co je vyvinuto pro armádu, neznamená, že je to nejlepší za všech okolností. Pro armádu platí jiná životnost zbraně, jiná přesnost, jiné použití. A hlavně, žádný voják si tu zbraň nekupuje. Když se mu posere, tak vyfasuje jinou.

Uživatelský avatar
Carully
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 06.09.2005 21:58

18.12.2005 23:26

Asi jsem se špatně vyjádřil.


Díky, už jsem pochopil, jak to myslíš. :-)

Ale to ještě neznamená, že se to hodí na čištění hlavní u kvalitních a drahých zbraní.


A co bys doporučil jako absolutní špičku na čištění zbraně pls? Díky. :-)

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

18.12.2005 23:48

Tak abych se dozvedel od zkusenejsich: Mam polygon. vyvrt (Glocka) a strilim tovarnima S&B 9mmL FMJ. Co by bylo na vytreni hlavne nejlepsi?

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

19.12.2005 0:07

Vzhledem k tomu, že střílím dlouhou flintu a tam jsou hlavně choulostivější, tak k čištění krátkých používám mix 2:1 Shooter's choice/kanno kroil
v případě plášťovaných střel. v případě olova, Shooter's choice lead remover, nebo podobné. Přivezl jsem několik výrobků, protože hodně střílím malorážku BR a mám drahou flintu, tak jsem chtěl vědět co bude nejlepší. V podstatě to vychází stejně.
Zásadně používám Dewey vytěrák, kartáče z nějaké bronzové slitiny, a hadříky na jedno použití.
Čištění se u nás hodně podceňuje a šetři se na něm (no ono se šetří skoro na všem)
ale koupit si zbraň za desítky a někdy stovky tisíc a kurvit si hlaveň čištěním jen proto, že chci šetřit, je krátkozraké.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

19.12.2005 2:03

Shiva píše:Vzhledem k tomu, že střílím dlouhou flintu a tam jsou hlavně choulostivější, tak k čištění krátkých používám mix 2:1 Shooter's choice/kanno kroil
v případě plášťovaných střel. v případě olova, Shooter's choice lead remover, nebo podobné. Přivezl jsem několik výrobků, protože hodně střílím malorážku BR a mám drahou flintu, tak jsem chtěl vědět co bude nejlepší. V podstatě to vychází stejně.
Zásadně používám Dewey vytěrák, kartáče z nějaké bronzové slitiny, a hadříky na jedno použití.


Čištění dlouhé flinty je často podobné spíš alchymii a už to hodně často odlišuje střelce dlouhou od pistolářů.

Pistole čistím hlavně mechanicky (mosazný kartáček, normální kartáčky, hadříky), pak (nepochybně barbarsky) WD-40kou, vytřu do sucha a pak na namazání použiju Hoppe's lubrikační olej.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

19.12.2005 2:11

Alchymie v tom žádná není. Prostě zbytky střely zůstávají v povrchu vývrtu jak u dlouhé tak u krátké. Vzhledem k tomu, že se z krátké vetšinou vystřílí více, než z dlouhé, tak je znečištění větší. Tyhle zbytky je potřeba z hlavně dostat. To je prostě fakt.
Jinak ať si každý čistí čím chce.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

19.12.2005 2:25

Shiva píše:Alchymie v tom žádná není. Prostě zbytky střely zůstávají v povrchu vývrtu jak u dlouhé tak u krátké. Vzhledem k tomu, že se z krátké vetšinou vystřílí více, než z dlouhé, tak je znečištění větší. Tyhle zbytky je potřeba z hlavně dostat. To je prostě fakt.
Jinak ať si každý čistí čím chce.


Nenech zuřivost cloumat svým majestátem. Nemyslel jsem to, že by čištění bylo zbytečné, nebo že bych napadal obecně platné skutečnosti (usazování nečistot). Jen mě vždy fascinovala (v dobrém) individuální skladba čistících prostředků a postupů u každého puškaře.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

19.12.2005 2:37

:D
Já jsem v pohodě a klidu.

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1418
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

19.12.2005 14:02

Doporučuji vašim očím článek o čištění hlavní od samotného výrobce hlavní Willa Schuemanna http://www.schuemann.com/Content/clean0.htm

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7064
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

19.12.2005 16:49

ja tam vetsinou nastrikam jeste za tepla 009 nitro solvent a doma pak jiz vyse zminovany zelenomodry sajrajt jde vcelku po dobrem ven, konzervuju a mazu olejem na formy do vstrikolisu od Kluber chemie. :D

Uživatelský avatar
Carully
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 06.09.2005 21:58

20.12.2005 11:50

To all:

Díky Vám všem za vaše cenné rady.

Prosím nevíte, kde se dá v Praze koupit Tetragun?

Díkes, Honza 8)

Další

Obsah fóra / Zbraně / Optika, Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků