Turbi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 262
Registrován: 12.06.2009 13:14

03.11.2010 18:22

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

majsner: urcite je horsi ten povlak ..ako ked to budes cistit chemiou vzdy po strelbe , je to nato urcene ..urcite to menej skodi ako tie tlaky v hlavni, horuce spaliny a otierajuca sa strela 8) navise nikde nie je napisane ze tam mas liat agresivnu chemiu co ti zozerie farebny kov za par sekund

co tak precitat prvu stranu na fore ??
Asi jsem se špatně vyjádřil.
Každý typ střely (povrchu) vyžaduje jiné rozpouštědlo. Univerzální přípravky jsou kompromisy.
Vyčistit zplodiny prachu je ten nejmenší problém. Takže hlaveň zdánlivě čistá, je zaneřáděná mikroskopickými zbytky pláště (materiálu) střely. Tyto zbytky korodují a poškozují vývrt. Při další střelbě se tato "koroze" samozřejmě začne vypalovat.
Nejlepším důkazem je, když po použití např. tolik vychvalovaného Tetra gun přípravku, hlaveň vytřete do sucha a použijetě třeba Shooter choice copper remover, necháte to působit řekněme 10 minut a protáhnete čistým bílým hadříkem. Pokud tento bude (a dám na to krk, že ano) mít stopy modré nebo zelené barvy, tak to jsou známky mědi.
Break free rozpouští splodiny, rez apd. Já tím rozchodil všechny zarezlé ventily na topeni, stará venkovní plechová vrata, s kterými nešlo hnout. Nakapal a několik dnů nechal působit. Ale to ještě neznamená, že se to hodí na čištění hlavní u kvalitních a drahých zbraní.
Je potřeba si uvědomit, že to co je vyvinuto pro armádu, neznamená, že je to nejlepší za všech okolností. Pro armádu platí jiná životnost zbraně, jiná přesnost, jiné použití. A hlavně, žádný voják si tu zbraň nekupuje. Když se mu posere, tak vyfasuje jinou.

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

03.11.2010 19:43

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

Že to píše Shiva na první stránce tohoto vlákna ještě neznamená, že je to pravda (bez urážky). Já si o tom dovolím pochybovat. Neznám žádný racionální důvod, proč by to mělo něčemu škodit.

harrykv
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 113
Registrován: 26.10.2010 12:22

03.11.2010 21:46

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

rabbit3278 píše:nejsem chemik, ale žil jsem v domění že teflon není ropná látka.

Chlape já taky nejsem chemik, ale mám za to, že Teflon je druh polymeru a veškerá umělá hmota se vyrábí z ropy. Přesně tu tubu vazelíny od TetraGun jakou tu popisuje Majsner používám už léta a obsahuje PTFE. Ovšem je to vazelína a tu nedostaneš všude jako když to mazivo nastříkáš sprejem. Vytvoří to povlak, který zaschne a je kluzký jak hovínko. Ovšem bál bych se to použít do laufu... to opravdu netuším co to provede s přesností a průchodností. Každopádně jak jsem již psal, používají to výrobci zámků a to je spousta pohyblivých částí vystavených nehezkým povětrnostním podmínkám.
ufo píše:Tohle neni o rope, ale o cisteni a udrzbe kratke zbrane! ufo

se vší úctou Ufo, my tu ale přeci řešíme z čeho se to konkrétní "mazivo na zbraň" vyrábí a to je o čištění a údržbě zbraně. Nikdo se tu nebaví o ropě.

Turbi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 262
Registrován: 12.06.2009 13:14

03.11.2010 21:50

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

spaliny ostavajuce vo vyvrte su dalsimi vystrelmi ,,zazehlene,, do vyvrtu vplyvom otierajuceho sa medeno-mosadzneho plasta , ale ved rob si co chces.... :) teda popieras to aj u dlhej zbrani ?? lebo princip je ten isty

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

03.11.2010 22:43

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

Turbi: To s tím "zažehlováním" spalin stíranou mosazí, to jsi někde vyčetl, nebo si to jenom myslíš? Nechci se hádat, ale rád bych odlišil fakta a domněnky, protože mi to přijde jako nesmysl. Ta vrstva otřené mosazi ve vývrtu je tlustá sotva pár mikrometrů, to chceš naznačit, že se pod tuto vrstvu jako uzavře karbon a tam zůstává uzavřený? Nebo jak jsi to myslel? :lol:

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

04.11.2010 15:48

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

harrykv: Tetra Gun používám od doby, co jsem si koupil první železo (a to bylo na BP). Můžeš, prosím, specifikovat, proč by jsi se ho v laufu bál? Já totiž s ním mám ty nejlepší zkušenosti. Ať už jako s mazivem, tak s konzervací. Jediné, co mě moc nepřesvědčilo, je ten jejich odstraňovač mědi a olova. Ale jinak - 200% spokojenost.


Reklama

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

04.11.2010 16:43

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

Asi měl na mysli, že ta pasta (vazelína) je dost hustá a mohla by zvyšovat odpor střely => zvyšovat tlaky. Na vývrt má TetraGun řidší sajrajt.

Uživatelský avatar
RoXoR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 26.02.2010 15:06
Bydliště: ŠAKALOV

04.11.2010 16:57

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

Já Tetra Gun také používám krom právě toho odstraňovače mědi z vývrtu. Jednou sem zapomněl otřít kartáček po čištění a asi po měsíci z něj zbyla jen kupka chlupů a rzi. Svůj účel plní výborně, ale používám ho tak 2x do roka protože takový gruntovní čištění po každý střelbě není dle mého názoru třeba.

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

04.11.2010 20:47

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

Rovněž používám k plné spokojenosti prostředky od TetraGun.

harrykv
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 113
Registrován: 26.10.2010 12:22

05.11.2010 10:45

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

Grimpo píše:harrykv: Tetra Gun používám . Můžeš, prosím, specifikovat, proč by jsi se ho v laufu bál?

Nebojím se Tetra Gunu , ale teflonu v laufu. Skutečně nejsem chemik ani fyzik abych dokázal objektivně posoudit co provede s přesností zbraně teflonový povlak.

lubomír
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 11.11.2007 21:37
Bydliště: Olomouc

05.11.2010 14:23

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

Používám již dlohodobě a funguje ne snadnější čištění a je schopen snížit rozptyl.

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

05.11.2010 15:51

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

Teflonu samotného bych se nabál. TetraGun vyrábí i sajrajt, u kterého přímo píše použití ve vývrtu.

"Bore conditioning for increased velocity. Designed for use in gun barrels and on actions, levers and other metal surfaces subjected to friction."

Obrázek

harrykv
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 113
Registrován: 26.10.2010 12:22

05.11.2010 18:17

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

No tak to jsem nadšen a v tom případě ten teflonovej sprej je pecka.
Naposledy upravil harrykv dne 05.11.2010 20:10, celkově upraveno 1

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

05.11.2010 19:33

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

No pecka. Na vývrt to použitelné je, proto to tam píšou. Ale spíš vidím výhodu v tom, že máš jeden sajrajt na celou zbraň. Jinak podle mě do hlavně nemá smysl cpát cokoliv za účelem mazání. Pochybuji, že se tam cokoliv, včetně teflonu, udrží víc jak jednu dvě rány. Takže TetraGun do hlavně... proč ne, ale slibovat si od toho cokoliv jiného, než konzervaci, je nesmysl.

Uživatelský avatar
Coltik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 358
Registrován: 10.02.2010 12:21

30.11.2010 21:14

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

máte někdo zkušenost s tímhle? pomalu mi dochází break free clp a tohle jsem našel ve skříni.

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

01.12.2010 15:14

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

A co píší na etiketě ? Zahlédl jsem lubricant a protect, tj. maže a chrání ?

Uživatelský avatar
Coltik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 358
Registrován: 10.02.2010 12:21

01.12.2010 16:29

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

píší tam : čistící , mazací a konzervační tekutina určená pro střelné zbraně, následuje poučení o bezpečnosti a potom návod :) :
Aplication methods: The Gun-Nostrum clearing, lubricating and preserving liquid is applied by spraying using mechanical sprayer directly on the surface to be cleaned , or it can be poured onto an absorbent clearing cloth , which does not shed lint , or other type of any absorbent material with corresponding properties can be also used . The small parts can be immersed directly into this agent . If you use soaked cloth or other absorbent then theat with it the fream surface. I tis advisable to let this agent work for few minutes . Then by moving soaked cleaning material over the fream surface the dissolved and dispersed impurities and ot her unwanted substances are removed . this operation is finalised by wiping the surface with clean cloth soaked with the GunNostrum agent . Soaking of cleaning aids should be made to the extent that these aids when under pressure do not release this agent to drip freely . Dry clearing aids should be used to remove any excessive agent from frearm surface . After cleaning let the frearm dry in the open air.

Mě šlo spíš o to jestli to nemá někdo vyzkoušené. Už dokonce vím kde jsem to sehnal.... dostal jsem to na stánku czub na iwě ale nikdy před tím ani po tom jsem o tom neslyšel a jelikož je to czub (osobní zkušenost s touto firmou nemám ale co jsem slyšel a četl zkušenosti) tak nevím jestli mi to nesežere ruce :)

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

01.12.2010 16:53

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

No vzhledem k tomu, že je to reklamní předmět a nikde to seriózně neprodávají, tak bych udělal čuchovou porovnávací zkoušku s běžnými přípravky. Podle mě v tom bude WDčko, Konkor, nebo tak něco.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

02.12.2010 0:05

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

esli to čištění krátké nějak moc neřešíte... Ono na tom totiž úplně prd záleží. Vystříkat čističem do čista, namazat čímkoliv a je to v podstatě fuk.... :D

Turbi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 262
Registrován: 12.06.2009 13:14

04.12.2010 13:53

Re: Čištění a údržba krátké zbraně

co je podla vas najvhodnejsie na konzervovanie fosfatovaneho povrchu ???

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Optika, Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků