Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

20.12.2005 14:02

MarK píše:Tak abych se dozvedel od zkusenejsich: Mam polygon. vyvrt (Glocka) a strilim tovarnima S&B 9mmL FMJ. Co by bylo na vytreni hlavne nejlepsi?


Ne ze bych se povazoval za extra zkuseneho, ale ten boresnake je opravdu vyborna vec. Nemluve o skvely manipulaci. Klidne to muzes hned po strileni protahnout hlavni skrz zaver, aniz bys tu zbran rozebiral, ja to delam dvakrat, ale stacilo by jednou, a vyvrt je cisty jak zrcadlo.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

20.12.2005 14:23

Navon du Sandau píše:
MarK píše:Tak abych se dozvedel od zkusenejsich: Mam polygon. vyvrt (Glocka) a strilim tovarnima S&B 9mmL FMJ. Co by bylo na vytreni hlavne nejlepsi?


Ne ze bych se povazoval za extra zkuseneho, ale ten boresnake je opravdu vyborna vec. Nemluve o skvely manipulaci. Klidne to muzes hned po strileni protahnout hlavni skrz zaver, aniz bys tu zbran rozebiral, ja to delam dvakrat, ale stacilo by jednou, a vyvrt je cisty jak zrcadlo.


delam to taky, nosím ho ve strelecké tašce a když nabíjím na nošení, mám zhruba vyčištěno... Doma pak klasická procedůra... zajímavé je nanést BreakFree do vývrtu, nechat dva dny a vytřít čistým hadříkem....:-) to se člověk diví kolik toho pustí ze zrcadlově čisté hlavně.... BreakFree nečistí tím že by rozpouštěl, ale dokonale vzlíná a tím "odlupuje" špínu....

Uživatelský avatar
ttommy
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 28.12.2004 19:02

20.12.2005 15:00

Mrkni na www.streleckyservis.cz čištění HOPPES

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

20.12.2005 15:53

Jak píše FOX, break free je vzlínadlo, narozdíl od petroleje a brzdový kapaliny je jeho použití jednoduchý.
Už jsem to myslím psal, ale molyko ve vývrtu z dlouhý sem dostával celou zimu.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

20.12.2005 16:28

SW_FOX píše:
Navon du Sandau píše:
MarK píše:Tak abych se dozvedel od zkusenejsich: Mam polygon. vyvrt (Glocka) a strilim tovarnima S&B 9mmL FMJ. Co by bylo na vytreni hlavne nejlepsi?


Ne ze bych se povazoval za extra zkuseneho, ale ten boresnake je opravdu vyborna vec. Nemluve o skvely manipulaci. Klidne to muzes hned po strileni protahnout hlavni skrz zaver, aniz bys tu zbran rozebiral, ja to delam dvakrat, ale stacilo by jednou, a vyvrt je cisty jak zrcadlo.


delam to taky, nosím ho ve strelecké tašce a když nabíjím na nošení, mám zhruba vyčištěno... Doma pak klasická procedůra... zajímavé je nanést BreakFree do vývrtu, nechat dva dny a vytřít čistým hadříkem....:-) to se člověk diví kolik toho pustí ze zrcadlově čisté hlavně.... BreakFree nečistí tím že by rozpouštěl, ale dokonale vzlíná a tím "odlupuje" špínu....


A jak u tebe vypada ta klasicka procedura..? Jsem uplnej zacatecnik :shock: :)

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

20.12.2005 18:12

Navon du Sandau píše:Ne ze bych se povazoval za extra zkuseneho, ale ten boresnake je opravdu vyborna vec. Nemluve o skvely manipulaci. Klidne to muzes hned po strileni protahnout hlavni skrz zaver, aniz bys tu zbran rozebiral, ja to delam dvakrat, ale stacilo by jednou, a vyvrt je cisty jak zrcadlo.


Vyvrt vypada jako zrcadlo, ale kdyz to pak jeste vycistis normalne (fosfor-bronzovy kartacek, nylonovy kartacek, hadriky, vaticky, oleje), vyleze z toho doost sajratu ...

Boresnake pouzivam kdyz po teflonech chci strilet plaste, pro jistotu ... Jinak pri cisteni po protazeni kovovym kartackem, protoze dobre nanese a vylesti vyvrt ...


Reklama

yossarian
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 04.10.2005 13:15
Bydliště: České Budějovice

21.12.2005 8:49

Ahoj, mate nekdo zkusenosti s Brunoxem? Jak dopada v porovnani s BreakFree?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

21.12.2005 9:00

yossarian píše:Ahoj, mate nekdo zkusenosti s Brunoxem? Jak dopada v porovnani s BreakFree?


Brunox je super na uvolňování bincu, čistí dobře třeba v kombinaci s boresneakem krátké, ale na mazání používám breakfree.

Jinak klasicky čistím krátkou tak že postříkám boresneaka Brunoxem nebo WD40, protáhnu párkát, pak když se mi chce vytřu do sucha a napiplám kartáčkem vlhkým od BreakFree.

Dlouhou čistím tak že nanesu abralonovým kartáčkem breakfree, a nechám hodinku působit, pak protáhnu boresneakem abych to dostal ven, pak znova, a nechám působit dýl, sem tam prověřím protažením čistého bílého hadříku. až je čisto přestávám. Někdy nechám den dva ležet pod olejem a znova...

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

21.12.2005 19:17

Jak píše FOX a opakovat dokola,když se mezi tím vystřelí, je to práce nafurt.... :D

arous
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28.10.2005 20:43
Bydliště: Plzen

26.01.2006 19:46

Dostal jsem na cisteni zbrane spray Légia Browning. Je vhodny na pistole 1911? Mam GALa. Diky za odpoved, pokud s nim mate nekdo zkusenosti.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

26.01.2006 20:05

Mám dojem, že ta Legie je olej konzervační, někde ho taky mám.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

01.03.2006 19:35

Já používám na čištění a konzervaci FP 10 lepší než BF, pokud jen čištění tak BF nebo od KleenBore Formula 3. Pro namazání mechanismu používám Gun Butter. Jinak mechanismus je stejný. Občas použiji na vývrt rozpouštědlo myslím, že to je Benchrest nebo tak nějak od HOPPE´S

Uživatelský avatar
čert
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 25.11.2005 20:22
Bydliště: Vyškovsko

01.03.2006 19:59

Pánové slyšel jsem jednu moudrost!!!!! od starého střelce.
'' Dobrá zbraň se nečistí a špatná si to nezaslouží."

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

01.03.2006 20:07

Myslím že M16 přišla do Vietnamu taky jako zbraň, která se nemusí čistit. A až jim přestala střílet tak ji všichni zahazovali a brali kalachy :D

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

01.03.2006 22:38

čert píše:Pánové slyšel jsem jednu moudrost!!!!! od starého střelce.
'' Dobrá zbraň se nečistí a špatná si to nezaslouží."


Staré střelce bych mnohdy zabil, když vidím historické originály, krásné kousky, ale s uplně vyžranýma laufama, od rtuťových zápalek, černého prachu a hlavně od toho že srali na to to čistit.... prostě přišel z lovu, nebo ze střelnice, opřel flintu do kouta a když zase šel ven tak ji vzal a nabil.....

V podstatě pucování kvéru se bralo jako zbytečná buzerace a praktikovalo se snad hlavně v armádě....

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

01.03.2006 23:45

SW_FOX píše:Staré střelce bych mnohdy zabil, když vidím historické originály, krásné kousky, ale s uplně vyžranýma laufama, od rtuťových zápalek, černého prachu a hlavně od toho že srali na to to čistit.... prostě přišel z lovu, nebo ze střelnice, opřel flintu do kouta a když zase šel ven tak ji vzal a nabil.....


Ja tady nechci brat lidem iluzi... ale par "kveru" jsem po tobe videl :-) cisty nikdy nebyly. Byla to snad nahoda? :D

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

02.03.2006 13:58

Andy píše:
SW_FOX píše:Staré střelce bych mnohdy zabil, když vidím historické originály, krásné kousky, ale s uplně vyžranýma laufama, od rtuťových zápalek, černého prachu a hlavně od toho že srali na to to čistit.... prostě přišel z lovu, nebo ze střelnice, opřel flintu do kouta a když zase šel ven tak ji vzal a nabil.....


Ja tady nechci brat lidem iluzi... ale par "kveru" jsem po tobe videl :-) cisty nikdy nebyly. Byla to snad nahoda? :D


No nechci být extra protivný, ale v rukách jsi měl jednu (gal), která nebyla v té době už dávno moje, já z ní nestřílel, a když jsem ji zabavil dlužníkovi tak nebyla vyčištěná a já to nestihl.

Jinak denně nošený prcek, a protože je hlaveň trvale mastná tak je standardně po dvou hodinách v pouzdře plný chlupů z textilu, jinak po každé střelbě dost pečlivě čistím všechny zbraně co mám, a to takřka okamžitě.

TAKŽE SI MYSLÍM ŽE TVÉ RÝPNUTÍ BYLO DOCELA NEMÍSTNÉ.....

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

02.03.2006 14:00

FOX: Nosíš mastnou zbraň?
Já tu nošenou vytírám do sucha

Uživatelský avatar
Reno
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: 08.02.2006 19:52
Bydliště: skoro Praha

02.03.2006 14:32

Vřele doporučuju celou řadu TetraGun - všechny tři varianty
- čistič
- olej s teflonem pro údržbu hlavně
- vazelínu na kluzné plochy

Mám s tím skvělé zkušenosti.
Např. u revolveru se aplikací vazelíny na spouštové ústrojí neskutečně sníží tření a zjemní celý chod spouště ...

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

02.03.2006 14:47

alfonss píše:FOX: Nosíš mastnou zbraň?
Já tu nošenou vytírám do sucha


Jasně, nechal jsem si poradit od starých praktiků co celý život s 1911 žijou, na kluzné plochy mám vazelínu od Lupuse, na běžné mazání mám Lupusovic Olej a na čištění jejich rozpouštědlo kdečeho, ale na hlavně a vývrt používám BreakFree CLP.

K tomu LUPUSOVI, nemyslím že je to něco extra, ale dostal jsem to zadarmo a funguje to dobře.....

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Optika, Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků