munition
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 176
Registrován: 08.02.2007 10:05
Bydliště: Uherské Hradiště

24.01.2017 22:36

Re: Chování na střelnici

Sexy a Smyslný: Osobně parkuju při příležitosti prodlužování ZP a s tím spojeného předkládání cca. deseti zbraní(převážně dlouhých) na parkovišti přímo před budovou PČR. Od auta do budovy je to cca. 15 metrů. Na této cestě skutečně netrpím panickým strachem, že mě nějaký lump přepadne a obere mě o kvéry, takže nemám potřebu mít za pasem našlápnutou pistoli.
Co se týče nošení obecně, napsal jsem, že proti němu nic nemám a chápu to. Taky jsem měl období, kdy jsem to tahal pořád, dnes to vidím jinak. Většina mého příspěvku směřovala na předkládání zbraní PČR, typicky při prodloužení ZP.

Michal_S
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05.12.2014 0:29

24.01.2017 23:16

Re: Chování na střelnici

Pokud si pamatuju, na služební policejní střelnici je to jedna ze základních povinností - zbraň musí být bez zásobníku (a samozřejmě bez náboje). Asi se předpokládá pohyb a manipulace více osob se zbraní a tímhle by se mělo zamezit náhodnému výstřelu. Nikdo to nikdy neřešil a všichni věděli, že bum se ozve jen na palebné čáře. Zda je to nutné i na veřejné střelnici, kde není tolik lidí a je zde podstatně nižší míra entropie, už si nejsem tak jistej.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

24.01.2017 23:20

Re: Chování na střelnici

Klidně mě tu rozškubejte ale každá mince má dvě strany.
Jedna strana jsou práva „nosičů“ nosit na veřejnosti za zákonem stanovených podmínek a ta druhá právo vlastníka nebo nájemce pozemků a budov ve svých prostorech zakázat nošení.
Každá střelnice má nějakého vlastníka nebo nájemce a soukromé nebo spolkové střelnice rozhodně nejsou veřejně přístupným místem jako autobusové nádraží které může použít každý………
Jestliže se členové spolku rozhodnou,že umožní přístup na jejich soukromý pozemek,do budov a umožní nečlenům použít jejich soukromá zařízení s podmínkou,že zbraně kromě palebné čáry nebo boxu budou pouze ve stavu držení bylo by vhodné takové rozhodnutí respektovat.Přinejmenším proto že jsem na návštěvě.
Jestli se mi zdá že takové rozhodnutí je dementní a zhovadilé nikdo mě přece nenutí na takovou návštěvu chodit.

RomanS
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.04.2016 14:36
Bydliště: Luhačovice

24.01.2017 23:34

Re: Chování na střelnici

Když bude ve provozním řádu napsáno "vstup možný pouze v kostýmu šaška" tak tam prostě půjdu v kostýmu šaška protože to není moje střelnice. Nikdo mě nenutí tam jít a můžu si svobodně vybrat že půjdu jinam.
není to už tady trochu OT?

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

25.01.2017 2:04

Re: Chování na střelnici

Munition:
V pohodě :-). Já nosím pořád a vyhovuje mi to tak a nemělo to vyznít nějak útočně. Jinak krátká palná se dá použít i jinak než ke střelbě, když to člověk má najeté.

K ostatním. Máte pravdu v tom, že když k někomu lezu, musím respektovat jeho podmínky a taky bych je respektoval, kdybych musel. Jen je to k zamyšlení. Už se tady x krát řešilo onálepkování banky a podobných institucí nálepkou se škrtlou berettou, dokonce někdy mají i přepravci hromadné dopravy podobné zákazy v nějakých interních řádech. Ale mít nějaká omezení týkající se vstupu na střelnici, ještě navíc když nenabízím alternativu vybíjecí místnosti, je podivné. A taky to pak značně omezuje ty, kteří trénují nějaký druh praktické střelby spojené s tasením ze skrytého nošení atd. spíš by se měli dotyční vlastníci či správci zaměřit na důslednou kontrolu těch, co nedodržují nebo lajdají bezpečnostní pravidla.

Jak už jsem řekl, respektuju takové pravidlo, když si to vlastník žádá, i když je mi to proti srsti. A vždy, když čtu o různých podmínkách na různých střelnicích, si uvědomím, jaký mám luxus já, když jsem správce a můžu si na střelnici v rámci zákona, provozního řádu a bezpečnosti užívat dle libosti a trénovat tak, jak potřebuju.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

25.01.2017 9:40

Re: Chování na střelnici

Kontrola zbraní jde bez problémů domluvit tak , aby po domluvě s orgány proběhla v místě bydliště.


Reklama

Uživatelský avatar
onevan74
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 557
Registrován: 22.06.2010 12:08
Bydliště: Plzeň

25.01.2017 10:23

Re: Chování na střelnici

YOUARE píše:Jsem velice rád, že se tu otevřela tato debata jelikož, když sem před časem na nelogičnost a nemožnost dodržet pravidlo "vstup na střelnici pouze s vybitou zbraní" upozorňoval a odsuzoval byl jsem za rebela. Je to přesně tak jak již zde psali jiní, pokud nosím, navíc s nábojem v komoře příjdu na střelnici postavím se od stavu vytáhnu zbraň vystřílím zásobník, zasunu nový stáhnu závěr, dám pistol do pouzdra a jdu si zalepit díry a takto furt dokola je pravidlo o vstupu s vybitou zbraní opravdu zhovadilost a demence. Osobně nevidím nikde ani prostor pro "ránu jistoty", proč taky?! Nevím, proč, ale v poslední době si všímám určité nevraživé nálady vůči novým držitelům ZP jakoby starší střelci (nemyslím přímo věkem, ale délkou držení ZP) měli pocit, že jejich hovno smrdí méně. Osobně sem rád za každého střelce a za nového dvojnásob.


Vstup na střelnici pouze s vybitou zbraní se může zdát jako nelogický požadavek, nicméně střelnice je většinou soukromý majetek a je třeba respektovat pravidla. Prostě si každý vybije kvér například v autě a pak vstoupí na střelnici. Tak bych nebyl rád aby se mi tam hned po vstupu potloukali střelci různých kvalit s nabitou zbraní, který třeba vidím poprvé. Po střelbě můžeš dát ránu jistoty samozřejmě do valu před sebou. Ale pokud budeš tahle pravidla nazývat zhovadilostí a demencí tak se ti může stát, že ti zakážou přístup na většinu střelnic, kde se takhle uvedeš.

Uživatelský avatar
sadrokarton
 
Příspěvky: 296
Registrován: 10.09.2006 9:22
Bydliště: Praha

25.01.2017 10:25

Re: Chování na střelnici

O tohle tu přeci vůbec nejde. Bavíme se to tom pravidlu jako takovém, třeba se správci střelnic zamyslí a ti, kteří ho mají, ho dají pryč.

Nebo je to snad nějaké evangelium, o kterém se nemůžeme ani bavit?

staM píše:Klidně mě tu rozškubejte ale každá mince má dvě strany.
Jedna strana jsou práva „nosičů“ nosit na veřejnosti za zákonem stanovených podmínek a ta druhá právo vlastníka nebo nájemce pozemků a budov ve svých prostorech zakázat nošení.
Každá střelnice má nějakého vlastníka nebo nájemce a soukromé nebo spolkové střelnice rozhodně nejsou veřejně přístupným místem jako autobusové nádraží které může použít každý………
Jestliže se členové spolku rozhodnou,že umožní přístup na jejich soukromý pozemek,do budov a umožní nečlenům použít jejich soukromá zařízení s podmínkou,že zbraně kromě palebné čáry nebo boxu budou pouze ve stavu držení bylo by vhodné takové rozhodnutí respektovat.Přinejmenším proto že jsem na návštěvě.
Jestli se mi zdá že takové rozhodnutí je dementní a zhovadilé nikdo mě přece nenutí na takovou návštěvu chodit.

dirty harry 629
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 11.01.2010 10:47
Bydliště: Moravská Třebová

25.01.2017 10:36

Re: Chování na střelnici

Moc bych se na soukromé střelnici nešprajcoval.
Provozní podmínky si stanoví každý majitel na svém majetku podle chuti, navíc v tomto případě je jedinou prioritou bezpečnost a zdraví nejen nositelú zbraní ale i všech na střelnici přítomných, personálu a ostatních návštevníkú.
Polemizovat o oprávnění požadovat podobná bezpečnostní opatření je dle mého zbytečné.

Uživatelský avatar
tomas_2002
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 04.06.2014 8:49
Bydliště: Litomyšl

25.01.2017 10:47

Re: Chování na střelnici

Normálně chlapi, já nepřestávám zírat :D

V životě jsem nezažil, že by na některé střelnici kam chodím pravidelně nebo kterou jsem navštívil ( Moravská Třebová, Luková u Lanškrouna, Choceň, Svitavy...) byly takové excesy co tu píšete. Vím tady pouze o jednom případu, kdy střelec vystřelil když byl v platnosti povel " K terčům". Ten člověk to neudělal schválně a přesto si na té střelnici už nevystřelil. A to jsou to už 4 roky...

Střelnici, která potřebuje řád na to, aby se lidi nechovali jako úplný idioti bych určitě nenavštěvoval, už jen z obav o své duševní i fyzické zdraví :D

Jinak co se týče pravidla nošení nabité zbraně na střelnici, tak to řeším jako "chytrá horákyně". Zbraně, ze kterých budu střílet mám vybité. Nabíjím až dle pokynů vedoucího střelby. A obráceně vybíjím před odchodem. Záložní subkompaktní zbraň mám nabitou, v režimu skrytého nošení a po celou dobu návštěvy ji nevytahuji. Myslím, že jsme tak všichni spokojení.

dirty harry 629
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 11.01.2010 10:47
Bydliště: Moravská Třebová

25.01.2017 11:04

Re: Chování na střelnici

Prioritou je bezpečnost, na tom by jsme se všichni střelci dokázali dohodnout, předpokládám.
Až jednou, někde se něco stane, a příčinou bude selhání jednotlivce při manipulaci s nabitou zbraní na střelnici, potom se opět rozvíří telenovela se stovkami moudrých příspěvkú a podobného zvracení.... Zdraví nebo život to už nikomu nenavrátí, akorát to rozhádá desítky diskutujících mudrcú a nasere moderátory.
Hodně diskutujích si tady odhaluje tajné koutky svého gun ega bez toho aby si to v zápalu slov a emocí uvědomovali.

dfgdsster
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.08.2014 19:03
Bydliště: Praha

25.01.2017 11:51

Chování na střelnici

onevan74 píše:
YOUARE píše:Jsem velice rád, že se tu otevřela tato debata jelikož, když sem před časem na nelogičnost a nemožnost dodržet pravidlo "vstup na střelnici pouze s vybitou zbraní" upozorňoval a odsuzoval byl jsem za rebela. Je to přesně tak jak již zde psali jiní, pokud nosím, navíc s nábojem v komoře příjdu na střelnici postavím se od stavu vytáhnu zbraň vystřílím zásobník, zasunu nový stáhnu závěr, dám pistol do pouzdra a jdu si zalepit díry a takto furt dokola je pravidlo o vstupu s vybitou zbraní opravdu zhovadilost a demence. Osobně nevidím nikde ani prostor pro "ránu jistoty", proč taky?! Nevím, proč, ale v poslední době si všímám určité nevraživé nálady vůči novým držitelům ZP jakoby starší střelci (nemyslím přímo věkem, ale délkou držení ZP) měli pocit, že jejich hovno smrdí méně. Osobně sem rád za každého střelce a za nového dvojnásob.


Vstup na střelnici pouze s vybitou zbraní se může zdát jako nelogický požadavek, nicméně střelnice je většinou soukromý majetek a je třeba respektovat pravidla. Prostě si každý vybije kvér například v autě a pak vstoupí na střelnici. Tak bych nebyl rád aby se mi tam hned po vstupu potloukali střelci různých kvalit s nabitou zbraní, který třeba vidím poprvé. Po střelbě můžeš dát ránu jistoty samozřejmě do valu před sebou. Ale pokud budeš tahle pravidla nazývat zhovadilostí a demencí tak se ti může stát, že ti zakážou přístup na většinu střelnic, kde se takhle uvedeš.

Pravidlo o vstupu s vybitou zbrani neni nelogicke, ale bez nalezitych podminek potencialne spatne dodrzitelne, potazmo rizikove.

Navrzene vybijeni v aute, zaparkovanem na ulici, po ktere chodi cizi lide, je stejne nestastny napad, jako vyhledavani verejnych zachodu a tam provadene kvedlani se zaverem a vypaskovavani/paskovani naboju, cvakani nabojoveho valce, atd. Oboji muze velmi jednoduse skoncit telefonatem na 158, kterak onehda napr. prokazala zprava par mesicu nazad, kdy si pan na parkovisti pred obchodakem v aute prohlizel nove porizenou jednusku, zatimco cekal na mazelku, az prijde z nakupu. Zmercil ho nahodny kolemjdouci a nabonzoval na PCR (kdo by jej v dnesni dobe taky nenabonzoval, ze?).

Vatianta, ze si vybiji v soukromi a na strelnici pojedu buhvi jak dlouho s x prazdnymi zbranemi a zasobou x samostatne ulozenych naboju, je sice mozna, ale taky ne uplne idealni.

Alternativou by mohlo byt pravidlo, ze se zbrani se manipuluje v prostoru strelnice pouze na streleckem stavu nebo ve spravcem urcenem prostoru a za spravcem urcenych podminek.

Uživatelský avatar
sadrokarton
 
Příspěvky: 296
Registrován: 10.09.2006 9:22
Bydliště: Praha

25.01.2017 12:01

Re: Chování na střelnici

dfgdsster: A nebylo by lepší to pravidlo zrušit, než vymýšlet složité konstrukce jeho aplikace. Pravidlo nelogické je a ne že ne. Co horšího by mohl člověk s nabitou zbraní při příchodu na stav vyvést, než při samotné střelbě na stavu? Odpovím si sám, přesně totéž :)

A jsme zas u toho, kdyby se dbalo na ty čtyři opravdová základní pravidla bezpečnosti, tak bychom se obešli bez tohoto naprosto zbytečného balastu.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

25.01.2017 12:54

Re: Chování na střelnici

Nechci to dál pitvat, jen napíšu, jak to máme my...
Na střelnici v režimu nošení přichází celá řada lidí. Trénujeme v podstatě IPSC, kdy se se zbraní manipuluje buď v BZce, nebo až na palebné čáře na povel rozhodčího a jinak je po celou dobu v pouzdře, bez zásobníku a zásobníky si páskujeme každý volně, podle uvážení a momentální potřeby.

Ten kdo přichází si dojde do "vybíjecího rohu", kde zbraň vybije a dá do pouzdra. Obvykle vypáskuje i zásobníky, protože většina z nás nosí něco lepšího, než co v rámci tráninku klademe na val. Pak jedeme celou dobu tréninku v "IPSC režimu". Na závěr končíme tak že každý dostřílí co má v zásobnících a odebírá se do klubovny, kdy u kávy většina z nás čistí.

To o tom vyprázdnění zásobníků nemáme nikde zakotveno, ale většinou je to tak, že si člověk nese nějakou tréninkovou dávku (150-200ks) a dokud není na suchu a po kotníky v nábojnicích tak ho ze střeliště nikdo nedostane :lol:

No a ten kdo odchází si v klidu napáskuje nošené střelivo a v "rohu" opět nadrcne a odchází do světa...

Za celou dobu, jsem se nepotkal s nikým, kdo by striktně trval na tom, že bude mít po celou dobu nabito a tenhle zaběhlý režim rozporoval.

Nicméně, dovedu si představit, že v podobném režimu - stále nabito - fungujeme všichni, aby to nebylo tak že jeden to má tak a druhý jinak.

Jinak souhlasím s tím, že vyžadovat vybitou zbraň a nemít kde vybít je na palici. V autě, nebo na parkovišti je to přece jen trochu hardcore :roll:

dfgdsster
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.08.2014 19:03
Bydliště: Praha

25.01.2017 13:11

Chování na střelnici

Sardaukar: pravidlo "manipulace jen na stavu, jinde jen na pokyn a dle pokynu spravce" sam za sebe nepovazuji za nejak moc slozite, a zaroven by mohlo poslouzit jako jedna z provoznim radem zakotvenych jednoduchych pák na vyhozeni neprizpusobyvych jedincu.

Pozadavek na vstup, potazmo pohyb, s vybitou zbrani ma logiku, ponevadz snizuje nasledky mozne nehody (napr. vypadnuti zbrane z pouzdra, selhani pouzdra, vystrel pri "holstrovani", upusteni zbrane,...) v prostoru strelnice mimo aktivitu na streleckem stavu. Potiz muze nastat s moznostmi jeho dodrzeni, jdu-li si zastrilet s nosenymi zbranemi a strelnice neumoznuje vybiti jeste pred vstupem do vlastnich prostor.

Stale je tu samozrejme varianta vybiti v soukromi, nicmene, jak rikam, nosit vsude jen ne cestou na strelnici, respektive, ze strelnice, asi neni optimalni reseni - ale to je jen muj nazor.

Uživatelský avatar
ladaj
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 87
Registrován: 29.11.2010 14:39
Bydliště: Zlín

25.01.2017 13:34

Re: Chování na střelnici

Na komerčních střelnicích, závodech a akcích pro veřejnost, při sdílení střeliště s cizími je vybíjení zcela pochopitelné a samozřejmé.

Pokud jde na neveřejnou střelnici uzavřená skupinka lidí, co se znají, trénovat obranku s krátkou, normálně dojdou nabití a za celou dobu se nevybíjí, pokud to není součástí cvičení. Samozřejmě se souhlasem správce.

Uživatelský avatar
sadrokarton
 
Příspěvky: 296
Registrován: 10.09.2006 9:22
Bydliště: Praha

25.01.2017 13:59

Re: Chování na střelnici

dfgdsster: No a já má zato, že než dodržovat všechna pravidla na stavu, pokyny támhletoho a tohodletoho, pravidlo vybití při odchodu na WC, případně pravidlo zacházení se zbraní při konzumaci párku, by bylo mnohem lepší řídit se těmi opravdovými pravidly bezpečnosti:

1. S každou zbraní zacházíme tak, jako by byla nabitá
2. Nikdy nemiř na něco, co nechceš zničit.
3. Vždy si buď jist na co střílíš a co je za tím
4. Drž prst mimo spoušt až do doby, kdy máš mířidla na terči.

A to je vše. Možná se to někomu zdá skandálně jednoduché, ale funguje to.

Zbraň může vypadnout, i když bude na stavu, může totiž vypadnout úplně kdekoliv. A nebylo by tedy lepší, aby občané ty zbraně vůbec nenosili? Myslím, že nebylo :)

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

25.01.2017 15:49

Re: Chování na střelnici

To by mě zajímalo, jak zbraň vyčistíš, když je stále jako by byla nabitá garf:eld

Uživatelský avatar
sadrokarton
 
Příspěvky: 296
Registrován: 10.09.2006 9:22
Bydliště: Praha

25.01.2017 15:55

Re: Chování na střelnici

jpp: Normálně. Budu se zbraní zacházet, jako by byla nabitá, nebudu zbytečně šahat na spoušť, budu mířit do bezpečného prostoru... zkrátka dle těch čtyř základních pravidel.

Klidně se ptej dál :)

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

25.01.2017 16:13

Re: Chování na střelnici

manipulace s nabitou zbraní povolena pouze na střeleckém postu a vždy ! hlavní směrem do střeliště. :wink:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zřizování a provoz střelnic, manipulace a chování na střelnicích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků