Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

27.07.2009 19:01

Cestujeme se zbraněmi mimo EU

Přátelé, už to tu určitě probíhalo, se spolu se změnami předpisů atd. se raději zeptám znovu - známý odjíždí za cca 14 dní lovit do Afriky, konkrétně JAR, bere s sebou kulovnici/ce odsud. A anžto není sběhlý, chce poradit. Může někdo sesumarizovat, co je aktuálně v rámci platných předpisů a opatření potřeba zařídit, aby mohl zbraně vyvézt a zpětně dovézt a letecky přepravit? Jde mi o procedury na zdejší straně. Pokud lze někde stáhnout potřebné formuláře, prosím o odkaz.

Díky moc...

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

27.07.2009 19:33

Re: Cestujeme se zbraněmi mimo EU

dle mých informací, je jejjednodužší pučit tam, je to za pakatel, a špatný zbraně tam nemají.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

27.07.2009 21:01

Re: Cestujeme se zbraněmi mimo EU

co se tyce docasneho vyvozu pro nase urady, tak potrebujes nejaky formular (docasny vyvoz) Evropsky ZP ti asi bude na nic, ale mozna je dobry ho mit. tyden pred odjezdem nahlasit (zase formular, mozna je to jen jeden, uz si to nepamatuji) na mistnim oddeleni vyjezd. je tam par info. (zbran, naboje, dopravni prostredek, misto prejezdu hranic) Ale doporucuji zajit na PCR, neni duvod zjistovat nepresne info zde kdyz ti ho v poho daji na PCR.
Dulezite je zjistit ktera letecka spolecnost ti veme zbrane.
Dalsi je zjistit co po tobe chce cilova zeme. Bude to nejake pozvani s mistem kde se budes pohybovat (bydlet), smluvni partner (ten co te pozval) co je to za akci. pokud jedes na Safari, tak to vyrizuje ta agentura. pokud jedes jen tak, tak ti to musi zjistit ten co te pozval. v posledni rade, si vyzadej info primo na zastupitelstvi.
Aerolinky ti reknou jakym zpusobem mas mit zabezpecene zbrane i strelivo. pocitej ze muzes vezt jen 20kg a pak platis nadvahu.
Letos bylo MS BR velkora v JAR, ja nesehnal penize tak jsem to neresil. Ale vim ze poradajici organizace nam rozesilala dlouho dopredu formulare a zvaci listy. Vetsinou toho vyrizovali s urady v JAR oni.

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

28.07.2009 9:38

Re: Cestujeme se zbraněmi mimo EU

Kall> půjčit se tam dá leccos, ale to není v tomto případě aktuální. A já se mu nedivím, od buvola výš bych bez vlastní flinty taky ven nelezl....

P.S. A zbraně... no jak kde, občas na tebe vytáhnou Mauser 7x57 co ještě pamatuje Búrský války... :D
Naposledy upravil Hunter dne 28.07.2009 10:38, celkově upraveno 1

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

28.07.2009 10:36

Re: Cestujeme se zbraněmi mimo EU

shiva> díky díky, mě šlo právě o ty formuláře, jestli se dají někde stáhnout a mrknout na ně předem. A jak jsem psal, o procedury na zdejší straně. Přeprava obecně není, nebo aspoň nebyl žádný problém u žádné z klasických aerolinek. Problém byl jak to zabalit, aby to nikdo nerozbil. Strana JAR už taky není co bývalo, jako na tom starém kresleném vtipu, kde immigration officer říká turistům: Welcome to South Africa, do you have nay guns? No? So, please take this one.... :D :D

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

28.07.2009 10:40

Re: Cestujeme se zbraněmi mimo EU

To nema cenu resit, kazdy chce mit svoje zelezo. Samozrejme ze se stalo nekolikrat, ze nedorazily naboje a do vezenych specialu se na miste naboje nesehnaly. Takze se flinty pujcily. Od te doby, si tam strelci nechavaji par krabicek svych naboju (tovarnich), jinak vozi prebijene. Zbrane, co vim, si pujcili hned nejak zkraje, kdy jeli na mensi zver a dostali moznost na vetsi, tak si pujcili kulovy dvojaky.
Nicmene dotaz neznel
"Jedu na safari, mohu si tam pujcit zbran?"


Reklama

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

28.07.2009 15:22

Re: Cestujeme se zbraněmi mimo EU

Já tam 3/4 roku bydlel (rok 2000) tehdy ti jen napsali do pasu (razítko) že jsi přivezl zbraň (počet kusů a typ) a počet nábojů, při odjezdu si kontrolovali jestli to vyvážíš zpět, náboje ti proclili (ty které nevezeš zpět asi 100% clem :-) ) ale dalo se to. Byl jsi cizinec, zbraň si měl v pase, žádný problém. Pokud vím dnes je to složitější, byl jsem tam v září 2008 ale bez flinty, na letišti jsem se díval na nějaký infoplakát a o zbraních tam psali, nicméně si to už moc nepamatuju a raději bych se obrátil na konzulát v Praze.

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

28.07.2009 18:26

Re: Cestujeme se zbraněmi mimo EU

shiva> tak tak, souhlas. Jo, stávají se věci. Jiný známý mi říkal, že letěli do Joburgu přes Paříž a kvůli špatnýmu počasi je odklonili do Londýna. Tam jim zabavili vezený flinty, protože v týdenní lhůtě předem nenahlásili, že povezou flinty přes území Spojeného království. Pro nepozorné opakuji, že to, že budou přistávat v Británii se dozvěděli až ve vzduchu (!!) Do Afriky doletěli bez flint a měsíc je dostávali z Anglánů.... Haleluja :(

Fox> Jo, starý zlatý časy. Ale změnilo se to. I tam. Dneska je na to formulář jak prase, a nadělají s tím, a s krátkou je to už vůbec zabitý.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

28.07.2009 19:28

Re: Cestujeme se zbraněmi mimo EU

s kratkou, pokud nejedes na sportovni soutez, ci to neni nejaka sberatelska apd. zabity vsude.
musel bys mit ZP toho statu kam jedes, pokud to chces na noseni.

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

29.07.2009 1:17

Re: Cestujeme se zbraněmi mimo EU

Shiva> V JAR ale nebývalo. Pokud jsi jel např. na lov a nahlásil krátkou jako záložní nebo i primární, protože v JAR je lov krátkou povolený, tak nebyl problém. Byla to země snad s nejliberálnějšími předpisy o zbraních. Ale už to taky neplatí.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

29.07.2009 8:41

Re: Cestujeme se zbraněmi mimo EU

Ja to myslel vzhledem k dnesku.

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

29.07.2009 11:17

Re: Cestujeme se zbraněmi mimo EU

Shiva> Jasan, však já se nepřu, myslel jsem to čistě jen jako na doplnění a pro zajímavost. Jinak formuláře mu už přišly z ambasády, zajímavé je, že naši policajti tam, kde má zbroják, mu tvrdili, že u nás mu stačí oznámení o vývozu a zpětném dovozu zbraně, a když jsem se mu pro sichr zeptal u nás, tak mi řekli, že rozhodně ještě potřebuje Průvodní zbrojní list na průvoz zbraně.... Taky jsme mu radili, ať i připojistí konkrétně cenu zbraně pro přepravu letadlem, že těch pár eur za kilo, co dostane normálně je směšně málo. Ale makléř z pojišťovny mu prý zase radil, že je to zbytečný, že tam je stejně tolik vyjímek, že mu nic nedají a bude se s nimi muset soudit. Není to dobrý blázinec?

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

29.07.2009 11:41

Re: Cestujeme se zbraněmi mimo EU

u nas je to celkem jednoduche. jeden nebo dva papiry uz je putna. Osobne si myslim ze potrebuje jen ten o docasnem vyvozu.
nejaky pruvoz by nemel nikoho zajimat. Ale staci kdyz da v miste bydliste to co po nem chteji. u nas problem nevidim.
slozitejsi je to s cilovym statem.

Uživatelský avatar
Ross
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 20.01.2004 12:33
Bydliště: Brno

27.01.2013 18:16

Re: Nuz

Zdravim vsechny ... nemate nekdo zjisteno, jak je to s nozem v Chorvatsku? Krome EDC se mi jedna take o nuz, ktery je soucasti napr. potapecske vybavy a mozna snad i harpuny. Predem diky za jakekoliv postrehy, protoze uz nejakou doby tyto informace shanim ... a neni to jednoduche ...

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zahraničí (dovozy, vývozy, legislativní odlišnosti)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků