Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

05.03.2012 22:56

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

sorry Roxore, nechtěl jsem k tomu už nic psát, ale to co jsi napsal, na to se nedá nereagovat. Chceš jako říct, že jezdit nakropenej v autě a pořídit si ukazovátko, připevnit ho na glocka je stejný? Kdybys to přirovnal k přestupku jako třeba rychlá jízda tak to pochopím. A nechceš mi namluvit, že nikdy nepřetáhneš v obci rafičku nad červenou rysku 50?... že ne?.... a představ si že překročení rychlosti v obci, byť jen o 10%, mi připadá podstatně nebezpečnější než mít na železe neškodnej laser.
Nechme, toho... páč to nemá kouska smyslu...a až sem vlítne nějaký admin tak nás rozpráší.... :wink:
Já si laser stejně nepořídím, protože ho nepovažuji za přínos pro moje střílení. :?

Uživatelský avatar
RoXoR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 26.02.2010 15:06
Bydliště: ŠAKALOV

06.03.2012 0:45

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Vidím že to nechápeš, byl to jen příklad. A napsal sem to tak schválně aby to prásko do očí i největšího zastánce laserů na zbraních. Problém není v tom jestli je to ptákovina nebo ne.(zákaz laseru) Problém je v tom že na to je kua zákon. A ten říká že se to a to nesmí. Já si přece nemůžu vybírat jestli nějaké zákony dodržovat budu a nějaké ne. Respektive se o to jako jedinec můžu pokusit, ale musím počítat s následky.
Napíšu to ještě jinak. Když otevřeš nejusmolenější motorkářskej/autařskej časák kde se jako píše že ten a ten týpek jel na týhle super mega motorce/káře 300 Km/h tak nikde nikdo nezapomene taky napsat že to bylo stopro na německý dálnici nebo českým letišti (nejčastěji Hradec Králové :lol: ) Ani ten nejvypatlanější pisálek není tak vypatlanej aby napsal že valil 3 kilča mezi Horní a Dolní Lhotou páč ví že se to nemá a že i když spoustě lidí je šumák kolik kdo kde jezdí , tak existuje minimálně nějakej zákon kterej když už nedodržuju, tak vo tom alespoň nekecám.

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

06.03.2012 1:47

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Ale chápu...

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

06.03.2012 2:31

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Kluci, tohle je zase dalsi debata o nicem.

Souhlasim s Glockem, ze je kravina neco takoveho publikovat. Take souhlasim, ze v tomto (a nejenom tomto) ohledu je zakon na hlavu padlej. Ale uz vubec nechapu, proc se o tom tady tak vehementne prete. Publikovanim toho clanku k poruseni zakona nedoslo, neb nenabadal ctenare, aby porusili zakon. V zaklade, pokud policie prijde na to, kdo je autorem a nekde si ho vyhmatnou, je to jeho boj. :wink:

Uživatelský avatar
RoXoR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 26.02.2010 15:06
Bydliště: ŠAKALOV

06.03.2012 8:49

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Sorry,asi jsem se nechal moc unést, tohle vlákno je o časákách a na tom celým mě nejvíc vytáčí hlavně to, že v časopise který jsem považoval za seriózní periodikum otisknou už asi cokoli komukoli.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

08.03.2016 20:33

Re: .45 LC

Zdravím, mou důvěrou ve kvalitu časopisu otřásl článek ve Střelecké revue 3/2016 o laboraci 45 LC zejména černým prachem. Že po 6 výstřelu zmizí vývrt v hlavni pod nánosem spalin atd. Samozřejmě zmizí když se nepoužije mazání, o tom ale v článku není ani zmínka, Takovéhle dezinformace jenom odrazují případné zájemce o tuto zajímavou ráži a překrásné zbraně jí komorované. Ještě že máme tohle forum.

http://www.streleckarevue.cz/archiv-det ... ecniky.pdf


Reklama

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

08.03.2016 22:06

Re: .45 LC

Kde máš další stránku ? Rád bych si ty bláboly dočetl do konce.
Jó, Chludil, to je velký teoretik. A musí nějak zaplnit výtisk
aby dostal mzdu... SR nečtu již roky, nic mi to nedává a naopak jen blbne začátečníkům hlavy. To si raději koupím Zbraně & Náboje když tam je nějaký článek o originálech
nebo okolo BP, který píše p. Knotek, to aspoň má hlavu a patu a je vidět, že si s tím
dá práci a hledá historii a zajímavosti.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

08.03.2016 23:12

Re: .45 LC

Další část článku už na internetu k nahlédnutí není, o černém prachu je v podstatě napsáno, jak se po vystřelení pár nábojů musí rozebrat a pracně vyčistit zbraň, o mazání tam není ani slůvko. Dali tam nějakou nesmyslnou laborační tabulku prachů, které tady neseženeš nebo nejsou obvyklé (N100, S1000, No5, No2). SR si kupuju do vlaku a na čtení na hajzlíku, ale tohle mě zklamalo, přitom 45LC a 44-40 si určitě popularizaci zaslouží.

Citace z článku:

Neslisovaný (černý) prach pomaleji hoří a hlaveň revolveru je po šesti ranách bez drážek, zanesena zbytky prachu.
nebo
Náboje plněné černým prachem: je to efektní, ale revolver i puška se při čištění po střelbě musí prakticky rozebrat na součástky
.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

12.10.2016 8:06

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue


Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

31.03.2019 17:50

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Kupujete někdo Střeleckou revue přes Alzu?

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník