Otesánek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.11.2010 16:22
Bydliště: Brno

28.02.2012 14:07

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Podíval jsem se na článek o šlechtění pistole Para ještě jednou a beru zpět svá slova, že autor je osel. Nikde jsem se v něm nedočetl, že autor má zbraň registrovanou v ČR, že se na něj vztahuje zákon č. 119/2002 Sb., a že nemá výjímku k držení doplňku. Kromě toho uvádí, že zbraň pořídil v roce 2001, tedy před účinností současného zákona, a to byly laserové zaměřovače na krátkých zbraních povolené. Za této situace bych zásah redakce, spočívající v odstanění stati o laserovém zaměřovači, považoval za cenzuru z předposranosti. A jako provokace mi to nepřipadá, na to je to napsaný moc s nadšením a od srdce.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

28.02.2012 22:54

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

No vzhledem k tomu , že píše jak je srozuměn se zněním zákona a nemohl odolat tak opravdu věřím , že tu vyjímku má. :lol:

Uživatelský avatar
certik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 444
Registrován: 30.12.2007 14:53

28.02.2012 23:33

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Vemte to tak, že ve spoustě novin a časopisů klidně otisknou všelijaký blábol, včetně urážek a napadání, jak se teď běžně děje v regionálních novinách, kde si zastupitelé a okresní politici vyřizují mezi sebou účty na papíře a stačí k tomu vyjádření : "Příspěvek nevyjadřuje názor redakce"a je vymalováno .... Za příspěvek ručí autor a ten za něj také může být popotahován. Všichni víme, jak to kolikrát je, samozřejmě je lepší ale mlčet a nechat si to pro sebe. Jinak - kdo jsi bez viny, hoď kamenem. Dobře , já neházím.

Ovšem, předposranost a paranoia některých fakt stojí za to ......

carson49
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 15.12.2008 13:18
Bydliště: Benešov

02.03.2012 1:39

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Vážení, znám se s redaktorem Střelecké revue, Ing. Ivanem Chludilem, který článek o šlechtění pistole Para připravoval pro tisk. Zeptal jem se ho na otázky, položené v této diskusi.
1. Autor článku a majitel zbraně souhlasil s uvěřejněním, pokud zůstane v anonymitě.Vzhledem k tomu, že pistoli s laserem používá jenom na střelnici, jedná se o přestupek, nikoliv o trestný čin a redakce není povinná takový skutek oznamovat.
2. Redaktor zná zákon a byl si vědom, že v článku se píše o nedovolené úpravě zbraně. Vzhledem k tomu, že se zbraněmi má dost zkušeností (přes 40 let) považuje zákaz laserů na krátkých zbraních za technický nesmysl. Laser z nikoho nebezpečného pistolníka neudělá. Pokud si to chcete ověřit bez porušení zákona, zkuste si vzít na střelnici nejméně dvoumetrový, nebo delší, drát, tyč, nebo rybářský prut, postavit se před terč a udržet jeho konec na terči. Ve stejné situaci je střelec s laserem na pistoli nebo revolveru. Pokud se neumí trefit s klasickými mířidly, to znamená zamířit a spustit bez strhnutí, laser mu k lepším zásahům nepomůže.
3. Lasery na krátkých zbraních, zvlášť na zbraních pro sebeobranu, by mohly v řadě případů přispět k vyřešení situace bez střelby. Pokud není útočník totálně zdrogovaný nebo ožralý, červená tečka tancující mu po hrudníku a vědomí, že stačí malý pohyb prstu a místo tečky bude mít v sobě devítkovou nebo větší díru spolehlivě útok zastaví. Bohužel, tvůrci zákona a poslanci, kteří ho schvalovali, byli a dosud jsou k technickým argumentům naprosto hluší. Zákon o zbraních by měl být v první řadě technická záležitost, ale všechny zatím schválené byly především politické .

Uživatelský avatar
RoXoR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 26.02.2010 15:06
Bydliště: ŠAKALOV

02.03.2012 8:40

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Tak jak napsal v předchozím příspěvku certik, dneska se dá ledaskde otisknout ledacos, ale pokud je to tak jak píšeš, nepřipadá mi to jako dobrá "obhajoba" SR nebo dokonce konkrétní osoby. Myslím že v seriózním časopise není prostor pro uveřejňování příspěvků balancujících na hraně zákona.O tom že zákaz laseru jako doplňku zbraně je kravina není pohyb, nicméně zákon je v tomto bodě kupodivu jednoznačný. Mě po přečtení toho článku napadlo, že ten borec má jednoduše vyjímku a dál sem to neřešil...

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

02.03.2012 8:43

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Zákon mluvý bohužel jasně. Tak v tomto případě nechápu proč když ví , že je to přestupek to proboha zveřejnuje.
Že jde úroveň časopisu neustále dole víme.Prý nestrané recenze atd.Ale vedomě zveřejnit něco co koliduje se zákonem , to klobouk dolů.
A říct , že je to JEN přestupek :lol: :lol: :lol:
Aha má vyjímku.Přečti si jak ho dostal do ČR. :lol:
To je jako mít černou pálenici a tvrdit.Pálím jen pro sebe.


Reklama

Uživatelský avatar
RoXoR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 26.02.2010 15:06
Bydliště: ŠAKALOV

02.03.2012 9:07

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

glock: chtěl sem to napsat slušně protože jinak by můj příspěvek byl plný sprostých slov a jelikož sem sprostý slova nepatří, tak jen slov s chybějícím písmenkem... :lol: a tou vyjímkou sem chlácholil spíš sám sebe.

Každopádně nevím jestli má SR zapotřebí otiskovat takový hovadiny řekněme bulvárního ražení

Uživatelský avatar
marish
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19.07.2009 16:14
Bydliště: Liberec

02.03.2012 9:13

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Kdyby ten článek doplnili článkem, zamyšlením, o nesmyslnosti zákazu laseru, nejlépe s názory více lidí, a přístup toho konkrétního člověka označili jako možný přestupek. Každý, i laik by měl možnost se v tom trochu zorientovat, a byla by to objektivní propaganda správným směrem.

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

02.03.2012 20:31

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Plkáte zde o blbostech. Tvůrce článku psal pravděpodobně s vědomím toho co jsem napsal již na předchozí stránce. Nemusíte z každou cenu hledat chyby v SV
Bradek Džon píše:Proto se v připravované novele zákona laser vyjme ze zakázaných doplňků a bude tudíž normálně dostupným. Ale to je zatím budoucnost. V tuto chvíli je samozřejmě stále zakázán.

Dá se předpokládat, že nebude perzekuován za něco co bude co nevidět povoleno. To ale nepočítal s uživaeli střelectví.cz.... asi. Ti jsou totiž schopni všeho :?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

02.03.2012 22:16

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Uživatelé Strelectvi.cz ctí zakony téhle země.Co bude možná jednou povoleno je irelevantní.Ted platí jiný zákon,.

Uživatelský avatar
certik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 444
Registrován: 30.12.2007 14:53

02.03.2012 22:22

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

jasně, ale občas to fakt chce selský rozum - vzpomínám si, že tu byl případ s videem natáčeným v nějaké opuštěné továrně, kde byly nahé baby a zbraně - žádalo se přísné potrestání viníků, nahé baby šly stranou ....Lidi, probuďte se, to opravdu chcete dopadnout jako v Anglii ?? To úplně pominu jejich možnost držení zbraně, ale dnes jsem viděl, jak důchodkyně dostala pokutu za to, že na veřejném prostranství jí upadla nit z kabátu, nebo jak malému klukovi zakázali mít na zahradě vlajku s lebkou a hnáty - to už je degenerace posledního stádia, kam se hrabe spící ministr....Jistě, zákony je třeba ctít, tr. činy a přestupky je třeba postihovat, ale existuje u každého TČ skutková podstata, která má část nazvanou společenská nebezpečnost....kdo je větší vyvrhel - prznitel malých dětí, nebo fanda do zbraní, který si doma navěsí na zbraň na chvíli laser a udělá si fotku...

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

03.03.2012 2:53

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Glocku, pokud se ti článek v SR nezdá, nic ti nebrání v tom napsat dopis s podmětem k prošetřením na orgány činné.... My co jsme zažili dobu minulou (> 20 let) tomu říkáme udání. A oni to třeba zařídí tak, že tam od příštího čísla bude místo korektora sedět censor. Pak už třeba budeš spokojen a konečně se (nejen) tvé příspěvky stanou zbytečnými a vlákno se vyčistí od těchto bezesporu důležitých upozornění.

Já zákony ctím, taky, ale pokud nejde o čin nějak ohrožující kohokoliv na zdraví, životě nebo majetku, odmítám se tím zabývat. A pokud to někdo dělá, připomíná mi soudruhy a soudružky z pomocné stráže VB.
Obrázek

Uživatelský avatar
marish
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19.07.2009 16:14
Bydliště: Liberec

03.03.2012 8:45

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Mě jsou jedno pohnutky pisatele, ale SR se toho mohla chopit, a téma doplnit.

To že má být v budoucnu povoleno něco tak "společensky nebezpečného" jako laser na zbrani, se klidně může ještě obrátit proti "nám", pokud se toho chopí dobrý demagog, a že jich u nás je. Někteří dokonce jsou schopni spojovat plkání o blbostech s PS VB...

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

03.03.2012 11:30

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Plácáš blbosti.Ale vidím , ře porušování zákona je asi hodně blízké.Nejde o to jaký je ten zákon blbost.Jde o to , že platí a tečka.Cenzura se dělat nemusí , ale taky se musí používat hlava co jak a o čem pustím článek ven.
V příštím čísle se třeba dozvíme jak vyrobit a na zbraň namontovat tlumič zvuku.Jeho zákaz je taky blbost , ale prostě je zakázaný.

A končím.

Uživatelský avatar
certik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 444
Registrován: 30.12.2007 14:53

03.03.2012 17:04

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

článek jak tlumič vyrobit a nasadit není trestný, trestné je až nasazení a používání ....primitivní tlumič pilníkem vyrobím i já, a to jsem levej jak šavle ....

Uživatelský avatar
mikmili
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 16.09.2011 17:12

03.03.2012 19:54

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

,,Uživatelé Strelectvi.cz ctí zakony téhle země.Co bude možná jednou povoleno je irelevantní.Ted platí jiný zákon,.,,

:roll: Glocku nechodis doma s odznakem serifa a coltama proklate nizko, ze ne ... :roll:

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

04.03.2012 2:20

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Tlumič a laser jsou sice oba zakázaný doplňky a vztahuje se na ně stejný zákon, ale jistě se shodneme, že je každá věc o něčem jiném...
Mimochodem Glocku, kdybych já někoho urazil, tak jak to běžně děláš ty, tak už mám minimálně warn... tobě se to dozajista nestane

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

04.03.2012 8:04

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

shodovat se můžeme na čem chceme, zákon hovoří jasně

všechny zbraně, ke kterým máme tu kartičku PZ máme jenom půjčené a stát nám je může klidně sebrat, takže považuju za zbytečný dráždit podobnýma článkama

když už se chtěl majitel a autor pochlubit, stačilo napsat - od našeho zahraničního čtenáře nám přišel následující článek

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

05.03.2012 15:47

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

gunman - o to viac, ze napr. u nas na Slovensku uz mame laserove zameriavace legalizovane par rokov.

Uživatelský avatar
RoXoR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 26.02.2010 15:06
Bydliště: ŠAKALOV

05.03.2012 20:22

Re: časopisy "Zbraně a Náboje" a "Střelecká revue

Tohle ale není debata o smysluplnosti zákazu laserového zaměřovače. To je debata o příspěvku v odborném časopise kde pisatel veřejně přiznává že spáchal nebo páchá minimálně přestupek proti zákonu.
Musím se zastat glocka kterej to napsal správně a argumet typu že zákon je špatnej a proto ho nemusím dodržovat neberu.Například mně řeba vadí zákaz chlastání za volantem, nevidím na tom nic nebezpečnýho takže budu vesele chlastat a nadávat na debilní zákony... To asi ne,že?!!!!

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků