Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.10.2012 22:02

02.07.2013 6:07

Re: BURZA

Úplně by stačilo rozdělení na | Zbraně | Střelivo+přebíjení | Optika | Ostatní |
Souhlasím s názory, že v současné době je burza hodně nepřehledná a přehlcována, zvláště při současné kadenci nových příspěvků v ní. Odjedu na prodloužený víkend a v neděli večer abych strávil moře času jestli tam není něco zajímavého.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

02.07.2013 7:40

Re: BURZA

malý příklad pro představu

P/V hermex
ověšený railovou bižuterií, optikou, futrálem, 10 šuplaty a krabicí patron
možno i separátně - po prodeji zbraně

by ad absurdum znamenalo
1. inzerát na sestavu +1 další na holou zbraň
2. inzerát na optiku
3. na zásobníky
4. na futrál
5. na bižuterii
6. patrony
7. nedej bože aby k tomu měl i matrice

to celé x2 poněvadž krom prodeje nabízí i výměnu
a každý z inzerátů v jiný sekci

je tu ještě někdo, komu to připadá smysluplné ?? :lol:

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

02.07.2013 7:50

Re: BURZA

Nebylo by potřeba,dávat vercajk k jednomu kvéru do různých skupin.
Stačí dopsat pod zbraň,že lze prodat doplňky zlášť,popř za kolik.
Nejlepší bude hlasování ať každý řekne svůj názor.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

02.07.2013 7:58

Re: BURZA

takže např. zájemce o šuplata pak musí prolézt sekce zbraní a pak i zásobníků

Uživatelský avatar
smety
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 17.07.2011 16:44
Bydliště: Plzeňský kraj

02.07.2013 18:32

Re: BURZA

Jestli dělit burzu, tak jedině na nabízím-sháním. Ale k mizivému počtu inzerátů koupím, bych řekl, že je to zbytečná práce.
Hlavní problém bych viděl v inzerátech tipu: úklid, přebytky, spousta věcí... Rozumím že je blbost dělat individuální inzeráty pro každou položku (které často stojí pár korun) ale není zase takový problém napsat do hlavičky stručný výtah, nebo stěžejní část inzerátu. Např. Zbytky nábojů 9mm, .45 a .38 nebo Zásobníky sa58, pružiny, klíč mušky atd.

Uživatelský avatar
dykmore
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.06.2009 17:49
Bydliště: Ostrava

02.07.2013 19:30

Re: BURZA

Mi burza plně vyhovuje tak, jak je, pohyb inzerátů není tak velký, respektive se zde nevyskytuje tolik blbostí jako na jiných serverech s inzercí zaměřenou na zbraně. Odstrašující je pro mě hunting-shop, na kterém je sice spousta pěkných věcí, ale také tolik balastu, že mi nezbývá procházet jednotlivé kategorie, což nechci. A třešnička na dortu je, že když na huntingu podáváte inzerát, všechno pečlivě vyplníte, ale nevšimnete si malého okénka SOUHLASÍM S PODMÍNKAMI INZERCE, stránka se načte znovu, vy můžete zaškrtnout okénko a pokračovat a vše vypadá, že zůstalo stejné. Ale rubrika na vložení se přehodí z vámi zadané kategorie na "optika". Schválně klikněte na optiku, kolik tam je spadlých inzerátů z úplně jiných kategorií. Tak prosím prosím nechte burzu na střelectví tak jak je :cry:


Reklama

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

02.07.2013 19:55

Re: BURZA

I já si myslím, že by se měla nechat, jak je. Čtu ji téměř denně a za ty roky se mi ještě nezprotivila.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

03.07.2013 7:13

Re: BURZA

smety píše:..........Hlavní problém bych viděl v inzerátech tipu: úklid, .......[/i]

to se koušu do klávesnice abych nereagoval jako na nabídku úklidu ve smyslu, "fajn, přijď mi uklidit půdu a sklep" :lol:

Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.10.2012 22:02

03.07.2013 23:07

Re: BURZA

4mike píše:malý příklad pro představu

P/V hermex
ověšený railovou bižuterií, optikou, futrálem, 10 šuplaty a krabicí patron
možno i separátně - po prodeji zbraně

by ad absurdum znamenalo
1. inzerát na sestavu +1 další na holou zbraň
2. inzerát na optiku
3. na zásobníky
4. na futrál
5. na bižuterii
6. patrony
7. nedej bože aby k tomu měl i matrice

to celé x2 poněvadž krom prodeje nabízí i výměnu
a každý z inzerátů v jiný sekci

je tu ještě někdo, komu to připadá smysluplné ?? :lol:

Mě to připadá naopak velmi smysluplné. Je to sice o něco více práce pro prodejce (asi pět minut) - ale on chce prodat, ne? Naopak pro ty, jenž něco shání je to práce o hodně méně.

Navíc dovádíš to ad absurdum (z tvého postoje je IMHO jasně cítit osobní zarytý názor), při rozdělení na 4 sekce by prostě dal pouze 4 inzeráty a nikoliv 7...

Chápu, že tak jak burza je teď je to mezi štamgasty zajeté a spousta (hlavně starších) lidí se brání změnám či novinkám, protože mají strach z nových věcí, ale já osobně, i když také nejsem nejmladší, bych rozdělení burzy bral všemi deseti. Opravdu mě nebaví, když hledám jestli někdo neprodává nestandardní střelivo, probírat se kupou ostatního (pro mě) balastu.

Ale protože ctím názor většiny (demokracie), byl bych pro hlasování, jak už tu bylo řečeno.

Uživatelský avatar
Metox007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 11.02.2011 0:25
Bydliště: Brno

04.07.2013 9:07

Re: BURZA

ja se teda jeste stale pocitam mezi ty mladsi a musim se za soucasny stav burzy postavit...neni zas tak narocne si oznacit prispevky jako prectene a pak jednou za den dva prohlednout nove inzeraty...bude jich tam tak stranka az dve, coz neni nic hrozneho

pokud nekdo hleda neco konkretniho, muze pouzit vyhledavani v konkretni sekci...co je pro jednoho balast muze byt pro zbytek to podstatne

btw. s tou demokracii...kdyz si jdes treba zaplavat do bazenu, taky jim tam chces demokraticky hlasovat o tom jestli se bude plavat podel nebo napric drahami?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

04.07.2013 9:11

Re: BURZA

Héfaistos
Když už máš plná ústa demokracie a chceš měnit pravidla hry na soukromém foru fy Miton
tak bych jen podotknul že názor většiny = názor víc než 2267 členů fora
pak to třeba navrhni adminovi jakožto zástupci majitele.
Třeba s nadšením uvítají nápad jak a proč se vrtat v největší funkční burze zbraní apod v ČR

zda Ti připadá můj názor jakkoliv zarytý je Ti .... stejně jako mně po tom jak je Tvůj ......
poněvadž to nesouvisí s argumenty ale s flame

P.S.
nakolik jsou pravidla burzy už nyní obsáhlá a pro leckoho i komplikovaná naznačí číslo 250
což je cca množství inzerátů jež bylo za 1. pololetí 2013 z burzy vysypáno do koše,
jelikož současným pravidlům odporovaly už v samotném zadání

kvůli pár jedincům jimž je zatěžko, nebo si prostě neumí nastavit filtry v Burze (popř použít fci Hledat)
se tyto pravidla IMHO měnit nebudou
na což zarytě vsadím boty :lol:

Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.10.2012 22:02

04.07.2013 11:26

Re: BURZA

Nač ten konfrontační tón a demagogie? Je rozdíl se v něčem vrtat oproti zřízení nových funkcionalit/vylepšení. Já prostě zastávám názor, že rozdělení by burzu hodně zpřehlednilo s tím, že pro inzerujícího by to byla minimální zátěž (v případě tebou vymyšleného případu), kdežto pro potencionální kupce by to přineslo ulehčení. Sháním kolimátor/optiku? Nebyl jsem tu přes týden? V současné době musím prohryzat několik stran burzy a i tak je možnost, že něco přehlédnu.

Ty zastáváš názor opačný a navíc se profiluješ do pozice "my všichni máme pravdu a nehodlám o tom diskutovat". To se potom těžko vede nějaký smysluplný a konstruktivní dialog. :? (No flame, please!)

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

04.07.2013 11:51

Re: BURZA

Moderatoři zde tu pracují zadarmo a ve svém vlastením volném čase.
Rekl bych , že už ted je na hraně v jejich silách udržet burzu od plevele keců a nesmyslů.
Proč vždy přijde někdo nový a hned chce řešit zaběhlé?

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

04.07.2013 12:03

Re: BURZA

Jednoduché řešení-více moderátorů.
Nemá smysl přesvědčovat,evidentně už bylo odhlasováno :wink:

Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.10.2012 22:02

04.07.2013 12:08

Re: BURZA

2 glock1719:

1. OT - to, že jsem tu registrován nedlouho neznamená, že jsem sem nechodil ještě v dobách, než to pidibi prodal... To jen k tomu někdo nový.

2. Nechci nic řešit. Pokud umím číst, jsme v sekci "Pravidla diskuzního fóra, navod k registraci, chyby, návrhy, zlepšení", thread BURZA. Návrh: rozdělení burzy. (Dle mého i zlepšení, ale to je můj osobní názor.) Doufám, že od toho to tu toto vlákno je.

Jinak to je z mé strany k tomuto vše. Pokud burza zůstane tak jak je, tak mě to nezabije. Jen IMHO nebude její procházení tak komfortní, jaké by bylo při jejím rozdělení. Howgh.

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

04.07.2013 14:34

Re: BURZA

Také jsem tu měl návrhy, resp. jsem se vyjadřoval k návrhům změn v burze, no je to furt stejné.
Jedno řešení pro lepší čtení je si zapnout RSS kanál pro burzu.
Bude ti to chodit do prohlížeče, kde to snadněji a hlavně výrazně rychleji projdeš a pak se mrkneš už jen na ty konkrétní věci. Nejlépe mi na tom funguje Opera, s čtečkou v Chrome nějak zápasím a v IE to také není ono.

Uživatelský avatar
dykmore
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.06.2009 17:49
Bydliště: Ostrava

07.07.2013 0:35

Re: BURZA

Pro mě je jedině dobře, že návrhy na rozdělení burzy do sekcí se setkávají u moderátorů s nelibostí. Občas něco konkrétního sháním, zcela mimo obor zbraně. Tam je to všechno tříděné. Máloco mě může s odpuštěním víc na*rat, než když objevím to, co jsem hledal, za super cenu, ale v úplně jiné kategorii, než kde by to mělo správně být. A když na inzerát hned zavolám, tak se dozvím, že před hodinou se ta věc prodala. Pohyb inzerátů na střelectví není tak velký, čtyřikrát za den sem mrknu z mobilu a mám přehled o všem, co se objeví.

Uživatelský avatar
CZ 70
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 05.05.2011 21:45
Bydliště: Praha

28.01.2014 13:30

Re: BURZA

Burza je instituce, která organizuje trh s :- v tomto případě věcmi souvisejícími se střelectvím. Prostřednictvím burzy lze nakupovat a prodávat různé :-v tomto případě věci související se střelectvím.
Chápu ji zde jako zprostředkování nákupu a prodeje věcí souvisejících se střelectvím.
Tedy mi takto jak je,- vyhovuje.Líbí se mi ,že tu seženu od pistole po pouzdro atd.
Děkuji !!

Uživatelský avatar
trabi_fun
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1002
Registrován: 03.10.2008 14:21
Bydliště: Praha

09.09.2014 12:06

Re: BURZA

Zadam timto admina, ktery se mi neustale vrta v inzeratech a edituje je k obrazu svemu, aby toho laskave zanechal...jeho upravami dochazi ke vzniku nesmyslu (v pripade prodeje Colt National Match) a nebo k odmazavani pro nekoho dulezitych info (v pripade slevy na nabojnice 7.62TT = navyseni poctu kusu za stejnou cenu je SLEVA!!). Ani v jednom pripade jsem neporusil pravidla burzy - jeho cinnost je v rozporu s ferovym jednanim a za jeho pocinanim nespatruji nic jineho nez zavist. Diky T.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

09.09.2014 13:39

Re: BURZA

sleva přidáním 20ks nábojnic čili cca 1,8% ceny je v rozporu s pravidly i dobrými mravy, stejně jako posouvání inzerátu přidáváním fotek, postupným doplňováním informací či odkazů,
čímž žádám dotčeného ignoranta aby si je nastudoval, popř zopakoval matematiku 1.st ZŠ a neotíral se o stuff střelectví.cz
děkuji za pozornost , demagogii i urážky :lol:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Přečti si pravidla!!! / Pravidla diskuzního fóra, navod k registraci, chyby, návrhy, zlepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků