Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

20.04.2007 14:12

2alfonss: ono na druhou stranu mezi těmi "aktuálními" je spousta takových, kde se jen prodávající neuráčil oznámit, že už nabídka neplatí, protože je prodáno/jiný-důvod. Takže je mnohdy dobře, že se odsunou dolů.
Ostatní si mohou připsat to "stále aktuální" ;)

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

20.04.2007 14:13

šikovná změna, chválím :wink:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

20.04.2007 16:20

PiDiBi: Děkuji :)

MarK: Máš pravdu, ale předpokládám že většina lidí tady jsou "disciplinovaní" :)

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

20.04.2007 19:25

no nedělal bych si velké iluze :-(

Uživatelský avatar
masaryk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 07.09.2006 20:37
Bydliště: Brno

27.04.2007 19:22

inzert

kucii a co takhle udelat na inzeraty tabulku kde se jenom doplni udaje... aby tam mel kazdej stejny informace ... popr. + poznamky :)

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

27.04.2007 20:23

stačí když budou všichni dodržovat pravidla jež jsou v burze uvedena :idea:


Reklama

Uživatelský avatar
masaryk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 07.09.2006 20:37
Bydliště: Brno

27.04.2007 22:38

sci-fi ? :)

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

28.04.2007 0:55

Když bude tabulka, tak si jí ty lidi co to porušujou stejně ani nevšimnou a nepoužijou ji.

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

28.04.2007 7:02

a samostatnou aplikaci na inzerci byste nechteli? :)

burza je jen doplnek fora, kdo ma troche entelygence napise to podle pravidel
kdo ne tak mu to smazu :)

Uživatelský avatar
masaryk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 07.09.2006 20:37
Bydliště: Brno

28.04.2007 10:41

re

njn ... uz mlcim pratele :)

Igráček
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 20.02.2007 11:46
Bydliště: Praha

11.03.2009 22:59

BURZA

Chápu to tak že když tady na burze kdokoliv a kdykoliv nabídne víc mám smůlu? Tak to bude skvělý třeba na nákupní povolení.Které si vyřídím a potom nic :roll:

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

11.03.2009 23:10

Ne, chapes to spatne, plati to jen v pripade tohoto jedince. Sam jsem zde nakupoval i prodaval nekolikrat a jednani ostatnich bylo vzdy velmi solidni.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

12.03.2009 0:33

Jeste bych rad dodal, ze v tomto pripade se zachoval nesolidne nejenom onen prodavajici, ale i kupujici, ktery prispechal s navrhem vyssi ceny za tu 456ku, nez cena inzerovana. Kdykoliv jsem kupoval i prodaval, dalsi zajemci se bez jakehokoliv handlovani sporadane postavili do rady, ciste pro pripad, ze by to ten prvni nakonec nekoupil.

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

12.03.2009 0:39

Ano, je to tu burza, nikoliv aukce....Pokud někdo nabídne vyšší cenu za změnu pořadí, je to nesolidní a je nesolidní i od prodejce že na toto přistoupí.A pokud se nedohodnou, z jakéhokoliv důvodu, nemyslím si že bychom měli tolerovat, když vzhledem k vyššímu zájmu prodejce zvedne cenu. To už je lepší když prodejce nasadí cenu vyšší a když se nikdo neozve tak třeba i sleví a proti tomu zde nikdo namítat nebude.

Uživatelský avatar
urquell
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 29.10.2007 17:02
Bydliště: Západní Čechy

12.03.2009 2:39

A co to tedy dát rovnou do pravidel burzy? Ve stávajících pravidlech burzy toto není; vyžadujeme-li dodržování určitých pravidel a očekáváme-li, že druzí - i třeba nově na fórum příchozí- je mají znát, je vhodné je zveřejnit.

A v principu - proč je nesolidní v případě zvýšeného zájmu cenu zvýšit a naopak je solidní v případě sníženého zájmu cenu snižovat? Koupi asi uzavřou obě strany v okamžiku, kdy jsou přesvědčené, že je to oboustranně výhodné, ne?

Mně se třeba taky stalo asi 3krát, že než jsem si stihl vyřídit povolení, zbraň byla pryč. No nic, zbylo mi napříště. Ale zase ne každý kupjící musí být automaticky ochoten či schopen počkat na jeho vyřízení. Někdo se přihlásí na inzerát již s povolením, někdo nabídne, že přijede a de fakto ušetří té druhé straně čas a peníze za dopravu apod.

Samozřejmě pokud už někdo něco slíbí, tak by to měl dodržet. Nesolidní je podle mě nedodržet slib nebo pravidla.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

12.03.2009 3:53

Svym zpusobem mas pravdu, ale: Zjistim-li, napr. procitanim inzeratu jinde, ze neco nabizim za moc nizkou cenu, omluvim se vsem s tim, ze jsem udelal chybu a ze cenu upravuji na novou vysi, a vyzvu dosavadni zajemce, aby to znovu zvazili. A ver mi, ze i to by mi bylo trapne. Ale v tomto pripade z dostupnych informaci vyplyva, ze cena byla zvysena na zaklade prime nabidky nekoho, kdo byl nize v poradi. Proto rikam, ze i chovani takoveho kupujiciho je nesolidni.

Pro ilustraci: U nas na strelnici jsem kupoval Suhlku. S prodavajicim jsem byl dohodnuty na cene 4000 s tim, ze si ji ozkousim. Kdyz jsem ji zkousel, prisel nekdo jiny a zacal lamentovat: "Je, ja ji hledam uz nekolik mesicu, kdybych o ni byval vedel, ...". Mezitim prodavajici strilel o par stavu vedle a ja videl, ze tenhle clobrdicek tam do nej neco huci. Kdyz se vratil ke mne, tak jsem se zeptal: "Co chtel? Nejspis Te premlouval, abys ji dal jemu, zejo?" "No, rikal, ze cokoliv mi nabidnes, on mi da o litr vic, ale ja mu rek, ze jsi prvni v poradi a ze uz jsme prakticky dohodnuti, tak ze bohuzel." Mladej kluk, penezma neoplyva. Tak jsem mu nakonec (uplne dobrovolne, on to ani naznakem nevyzadoval) dal 5000, aby na svem solidnim jednani nebyl skodnej. No a ja na tom skodnej taky nejsem, nyni jsem ji bez problemu prodal taky za 5 tisic, a nejspis bych dostal i o neco vic.

Jo, tak jsem se zase trochu rozpovidal. Doufam, ze z toho vseho pochopis, o co mi jde. :wink:

Uživatelský avatar
Babyman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 23.08.2006 21:06

12.03.2009 9:04

Tady v tom případě totiž nejde o cenu, ale o fér jednání. Vzhledem k tomu, že nejde o obchod z ručky do ručky, ale často je potřeba vyřídit povolení, tak (minimálně v naší komunitě) jde o domluvu a slušnost.

V burze jsem kupoval i prodával. Při prodeji jsem nasadil takovou cenu, abych byl spokojen a první, kdo se ozval, tak tomu jsem zbraň přislíbil. Další v pořadí stál v řadě a přišel by na řadu ve chvíli, kdyby to s tím prvním nevyšlo. Jde o to, že první kupec si vyřizoval nákupku a jelikož to taky někdy trvá přes týden a člověk musí 2x na policajty, zdá se mi krajně nefér, když by kupec kvůli mě toto oběhal a já mupak řekl, že mi další nabídl o XXX víc a tak to dám jemu.

Stejné jednání čekám jako kupec. A čeká mě stejná procedura. Cenu akceptuji a pokud se s někým dohodnu, že si pro tu zbraň přijedu, nebo že se někde sejdeme, tak s tím počítám.

Čili je to jen na domluvě a pokud někdo napíše do burzy cenu, tak musí být ochoten ji za tuto cenu prodat. Vím, že je lákavé dostat více, ale pokud k tomu nejsou vážné důvody či nedůvodné průtahy z druhé strany je tento prodejce pro mne minimálně nedůvěryhodný.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

12.03.2009 9:07

Pokud mohu svůj skromný názor, bez výhrad souhlasím s Jomekabim.

Na burze jsem už zepár věcí prodal a koupil. Také se mi stalo, že už jsem se k kupcem na něčem dohodl a ozval se další s poněkud vyšší nabídkou. Ale abych pak původnímu zájemci začal blekotat něco o tom, že sorry, někdo mi nabízí o 5kilo víc...... to by mně hanba fackovala.
Přijde mi to ehm...poněkud čecháčkovské.

Ještě jsem schopen skousnout zadání inzerátu....nabízím XY, základní cena 3000,-, prodám nejvyšší nabídce, uzavření za 14 dnů. Každý zájemce s tím pak počítá a nemá poté pocit rozladěnosti.

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

12.03.2009 9:19

Petzold píše:Ještě jsem schopen skousnout zadání inzerátu....nabízím XY, základní cena 3000,-, prodám nejvyšší nabídce, uzavření za 14 dnů. Každý zájemce s tím pak počítá a nemá poté pocit rozladěnosti.



inzerát zadán touto formou bude na střelectví smazán - je to sice podstatně více košer vůči kupujícím než VLADOW, ale koňský trh tu s toho dělat nebudem.

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

12.03.2009 11:47

Přidám taky názor... to že se tu občas vyskytne handlíř, to se prostě stane, taky se mě stalo, prodal jsem tu relativně levně zbraň s příslušenstvím, a ejhle, do 14ti dnů tu dotyčný příslušenství rozprodal a po měsíci nabízel tu zbraň za cenu podstatně vyšší - to je sice jiný případ a je to víceméně na jeho šikovnosti obchodníka, nicméně se nemůžu zbavit podezření, že prostě takhle kšeftuje častěji ...
V tomhle daném případě je řešení naprosto jednoduché. Když už má prodávající pochybnosti - že třeba nasadil cenu nízkou - a dostane nabídku vyšší, není nic snažšího než zdvořile a s omluvou od prodeje odstoupit (důvod třeba : promiňte, rozmyslel jsem si to) a pak se v tichosti domluvit na prodeji té vyšší nabídce. Není to úplně OK vůči burze, nicméně osobně takové jednání pochopím a respektuji....

PředchozíDalší

Obsah fóra / Přečti si pravidla!!! / Pravidla diskuzního fóra, navod k registraci, chyby, návrhy, zlepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník