Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

03.07.2012 12:55

Re: Vysvětlení a diskuze k pravidlům (soudní dvůr)

Já souhlasím s 4mikem - pokud je ovšem místo suchého oznámení "SZ" napsáno "mám zájem" nebo "stavím se do řady", je to IMHO o to lepší.

Tak či onak, zájemce má při zanechání zprávy přímo v tématu možnost jasně vidět, jakou pozici v pořadí má.

Veřejně vyslovený zájem je podle mě lepší, než privátní informace po SZ od prodejce, protože to omezuje možnost různých chytristik.

Ne vždy má taky smysl řešit třeba organizační (nikoli upřesňující) dotazy přes forum, na to je SZ lepší.

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

10.07.2012 8:49

Re: Vysvětlení a diskuze k pravidlům (soudní dvůr)

Peggy konečnou pozici nakonec určí vždy prodejce,když mu někdo nabídne zajímavější sumu.Pokud někdo napíše do inzerce "mám zájem,beru" tak proti tomu nemám vůbec nic ale pořád to neznamená,že právě on bude ten šťastný kupec.
Dál už se k tomu nebudu vyjadřovat,je na vedení fora jak s tím naloží.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

10.07.2012 9:31

Re: BURZA

řešení se nabízí skoro tolik, kolik hlav jej vymýšlí, čímž tuhle debatu rozhodně nechci shazovat, neb ji považuji místy za inspirativní

potíž je v tom, skloubit to co bude vyhovovat většině, bude při tom co nejmíň zneužitelné pro posouvání
a taky snadno pochopitelné a ne diametrálně odlišné od ostatních burz na českých forech

i to prosté dělení inzerátů jež Pidibi zavedl (P: V: K:) a už se tu pár let používá, dělá některým jedincům potíž
ikdyž se postupně na dalších forech začalo přirozeně používat také

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 11.02.2008 11:47
Bydliště: Kolín

10.07.2012 10:15

Re: BURZA

Víte, to co bychom měli sledovat je duch pravidla. Potom není potřeba vymýšlet exaktní klauzule, jak velká musí být sleva ... to je trochu nešťastné mysšlení "pendrekem"

Je právo každého inzerenta dát slevu jakou chce, stejně tak i povinností moderátora posoudit jestli tak chce zatraktivnit to co nabízí, nebo si vyčůraně posouvá inzerát. Pak je asi poprávu vzat po letech :)

Fakt teda je, že dát stovkovou pobídku na desetitisícové zbrani je poněkud hloupé

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

10.07.2012 10:31

Re: BURZA

hloupé leč běžné a kam vede posouzení ducha si přečti výš po zásahu Markonyho (pát čer 08, 2012 1:06)
holt nejsou všichni gentlemani, jinak bych Ti dal 100% zapravdu

ve finále si pak potrefená husa ještě stěžuje provozovateli, že slevoval po 200,- a nic neduplikoval
(jen aktualizoval)

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

11.07.2012 9:59

Re: BURZA



Reklama

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

29.07.2012 13:23

Re: BURZA

Existuje nějaký eminentní důvod mít v aktivní části burzy třikrát jeden a ten samý inzerát?
Sice se možná za pár let propracujeme na nulu, ale je nutné s každou slevenou tisícovkou zakládat nové vlákno?

http://www.strelectvi.cz/forum/p-zavodni-malorazka-zkm-455-s-napinackem-t18512.html
http://www.strelectvi.cz/forum/p-zkm-455-t22044.html
http://www.strelectvi.cz/forum/zkm-455-mod-3-t22920.html

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

29.07.2012 16:49

Re: BURZA

Justinian píše:Existuje nějaký eminentní důvod mít v aktivní části burzy třikrát jeden a ten samý inzerát?
Sice se možná za pár let propracujeme na nulu, ale je nutné s každou slevenou tisícovkou zakládat nové vlákno?

http://www.strelectvi.cz/forum/p-zavodni-malorazka-zkm-455-s-napinackem-t18512.html
http://www.strelectvi.cz/forum/p-zkm-455-t22044.html
http://www.strelectvi.cz/forum/zkm-455-mod-3-t22920.html


Vyřešené

hector
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 05.09.2009 18:51
Bydliště: Brno

03.08.2012 2:58

Re: BURZA

Zdravím.
Závazné pravidlo č. 9 tohoto fóra dovoluje reakci na napomenutí moderátorem pouze pomocí PM. Tímto způsobem jsem se danou situaci pokoušel vyřešit, na mou poslední PM v této věci jsem nedostal od pana moderátora odpověď, proto vznikl tento post.
Jde o to, že jsem "posouval" inzerát v sekci burza pomocí slevy (což pravidla pro chování v burze VÝSLOVNĚ umožňují). Po mém protestu proti napomenutí jsem byl odkázán na toto vlákno. Po jeho přečtení, jsem moderátorovi odpověděl, že informace v něm uvedené beru na vědomí a budu je respektovat. Nicméně jsem požadoval stažení napomenutí a vyřazení ze seznamu napomenutých z důvodu toho, že jsem neporušil ani závazná pravidla tohoto fóra ani pravidla burzy. Na toto jsem už neobdržel žádnou reakci.
Myslím si, že běžný uživatel nemá čas (ani povinnost) procházet kdejaká náhodná neoznačená vlákna a hledat informace v nich uvedené. Tyto informace, pokud jsou důležité a pro členy fóra závazné, by měly být uvedeny v pravidlech, když už jsou tu nějaká ustanovena.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

03.08.2012 7:28

Re: BURZA

pětikorunové slevy byly jako posouvání vyhodnoceny zcela správně
viz bod7 pravidel burzy
(ta dvacka je tam jako příklad bagatelní částky)

hector
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 05.09.2009 18:51
Bydliště: Brno

03.08.2012 19:30

Re: BURZA

Nerozumím. Pokud bych slevil přesně o těch 20 CZK, tak už by to bylo tedy v pořádku? Protože ta věta v těch pravidlech je jednoznačná.
Jinak bylo by dobré, aby moderátoři nepoužívali dvojí metr. V burze jsem našel mnoho případů podobného "posouvání" bez jejich zásahu. Včetně toho, kdy někdo dá do jednoho vlákna 154 věcí najednou, a pak na každou věc zvlášť píše "rezervace", "prodáno" atd.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

03.08.2012 21:05

Re: BURZA

Tak si predstav tech 154 inzeratu... Pokud to jde, neni potreba zakladat tolik vlaken.
Aktualne se jedna o zmenach ohledne slev v burze. Bude brzo vyveseno.

Slevy o 1CZK jsou vychcankovstvi...

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

03.08.2012 21:14

Re: BURZA

Hector: nebylo, protože jde o to, že sleva musí být, s ohledem na hodnotu, motivující aby se zapojili další kupci, tedy sleva v rádech desetikorun na věc za tisíci by tě asi nepřiměla zvažovat přeci jen koupit...? Nebo ano? Zapoj zdravý, selský rozum a přestan se tahat o slovíčka a písmenka...

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

03.08.2012 23:41

Re: BURZA

Hectore, napíšu ti to z pozice kolegy inzerenta:
Jak by se ti líbilo, kdyby jsi musel každý den kontrolovat svůj inzerát jak hluboko do fóra zapadl díky vychcaným slevám po pětikačce, který by dělali všichni inzerenti každý den? Dokážeš si předtavit jak by to v té burze vypadalo kdyby každý dle pravidel denně slevoval o dvacku?
Celý to není o pravidlech fóra nebo burzy, ale o slušnosti, etice a kolegialitě. Je prostě evidentní, že jsi se snažil vystrčit inzerát na viditelnější povrch a nikoliv nalákat kupce na výhodnější cenu.
A pokud máš pocit, že někde někdo posouvá inzerát a moderátoři s tím nic neudělali, tak to je nejspíš tím, že to přehlédli. Jsou to jen lidi. Každopádně ti nic nebrání v tom použít v pravém dolním rohu onoho příspěvku vykřičník a upozornit na něj. Tvá výmluva "oni to dělaj taky" mi připomíná má dětská léta, jak se vykroutit z průseru.

Pánové módi prominou, že se jim do toho pletu....ale já fakt musel :wink:

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

03.08.2012 23:55

Re: BURZA

To je všechno strašně hezké, ale co kdyby to prostě z těch pravidel někdo vyndal (případně to upravil), abychom se tu nebavili každý týden, jestli se řídit pravidly nebo zdravým rozumem?

hector
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 05.09.2009 18:51
Bydliště: Brno

04.08.2012 2:44

Re: BURZA

Jak už jsem zde psal, pokud by mi bylo např. přes PM řečeno: "tady a tady se toto řešilo, zařiď se podle toho", tak bych dotyčnému MODovi poděkoval za upozornění a neměl bych potřebu to dále řešit.
Na jednu stranu se tady někteří ohání selským rozumem, ale nikoho nenapadne to buď z těch pravidel odebrat nebo highlightovat toto vlákno, aby si ho běžný uživatel přečetl, nebo celá pravidla zrušit, pokud jsme všichni schopni se spoléhat na selský rozum. Já uznávám, že "posouvání" inzerátu pomocí minimální slevy může být chápáno jako "něco závadného", na druhou stranu pokud je to zakotveno v pravidlech, tak by se podle toho mohl zařídit a využívat to každý. Já vůbec nejsem zastáncem křečovitého dodržování nesmyslných pravidel, spíš mě popudilo to, že kdybych to vzal ad absurbum, tak by mě kdykoliv kterýkoliv MOD mohl v budoucnu potrestat za jakýkoliv přečin, který by si ad hoc vymyslel. Následně bych mohl dostat perma banán kvůli tomu, že jsem byl veden někde jako napomenutý. Přitom jsem se ve skutečnosti nijak vůči oficiálním pravidlům diskuze neprovinil.
V žádném případě jsem nijak nechtěl znevažovat (občas velmi nevděčnou) práci MODů nebo něco podobného.

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

04.08.2012 10:22

Re: BURZA

Práce módů není nevděčná občas, ale pořád. Vím o čem mluvím. :?
Každopádně souhlas s tím, že v pravidlech by se to mělo urychleně upravit a jak píše UFO už se na tom zřejmě maká. Tak to chce trpělivost a nebrat varování jako něco co by ti mělo v budoucnu uškodit. Warn je pouze usměrnění kázně a morálky z pozice autority moderátora... přece nechceš aby každého prosil jestli by kupující nebyl tak laskav a nedělal to jinak. To by nedělal nic jiného.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

06.08.2012 7:40

Re: BURZA

pokud se prohřešky neřeší, stávají se časem normou
pokud zde inzerující budou okolnostmi nuceni k tomu, aby svý inzeráty slevnovali týdně po 2 či 5,-
bude to chvíli super pro majitele fora (pač vylítne sledovanost) ale upřimně to vydrží možná kvartál, poněvadž v takový burze bych nenabídnul ani strouhátko na tužky

Hector
klidně si dál obhajuj ty svý pětikačky, víc Ti k tomu nenapíšu, nerad hážu hrachem

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

14.08.2012 12:09

Re: BURZA

momentálně testujem řazení podle času založení inzerátů což je nastavení jež v pořadí ignoruje posouvání a jiné aktualizace
registrovaní uživatelé si to mužou dole v okně přepnout do původní funkce podle času posl. příspěvku

burza.jpg

Uživatelský avatar
Kuba
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 413
Registrován: 04.12.2008 18:11
Bydliště: Zasada/Praha

15.08.2012 15:12

Re: BURZA

chapu proc jste to tak udelali, jenze kdyz nekdo u neceho zajimavyho treba upravi cenu tak ja se to vzivote takhle nedovím. sice si to muzu srovnat jenze to tak musim udelat pokazde kdyz jdu do burzy, takze je to takove otravne.. :(

PředchozíDalší

Obsah fóra / Přečti si pravidla!!! / Pravidla diskuzního fóra, navod k registraci, chyby, návrhy, zlepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků