Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

04.05.2004 2:10

BUL M-5 IPSC

Tak uz muzu konecne psat o tom, co jsem mel dneska v ruce :) BULici se konecne dostali na kram. Vyber je docela slusny, nicmene ty IPSC modely jsou uz zamluveny (v devitce i 45ce). To je ovsem teprve ta prvni varka co vylezla ze zkusebny, dalsi budou nasledovat behem nekolika (snad) dnu.
Mel jsem v ruce provedeni IPSC v devitce. Prvni ceho jsem si vsiml je, ze BUL zmenil "rollmark" - znaceni na zaveru. Je daleko masivnejsi.

Modely IPSC tedy maji (oproti standardnim modelum):
- rampovanou tezkou (bull) hlaven
- sportovni miridla
- oboustrannou pojistku
- zvetseny zachyt zasobniku (excentricky, vic dozadu, takze se lip macka bez zmeny uchopu)
- zvetsenou sachtu (nasunutou a pridelanou imbusem do MSH)

Plusy:
- velmi dobra jemnoucka spoust
- opravdu dobre (minimalni) vule ram/zaver.

Minusy:
-Prekvapive volne uzamceni hlavne - po zatlaceni zeshora na komoru hlaven velmi znatelne popojede dolu (mozna jen tim kusem co jsem mel v ruce, ale stejne me to prekvapilo)
- Ehm, ty miridla jsou asi spatnej vtip. Sice je hledi stavitelny (asi LPA), ale opet je to cely CERNY, stejne jako u normalnich modelu. Zadny svetlovodny vlakna, zadny bily tecky, zadny barevny musky, proste cerny. u IPSC modelu docela silny minus.
- Pojistky (palcova i dlanova) jsou vyvedeny v leskly oceli (nerez nejspis)... Sachta zasobniku vypada jako hodne olezlej hlinik nebo neuslechtily zelezo bez povrchovejch uprav, vypada to na ty pistoli dost blbe.

Jednalo se o provedeni ne se zaverem STI, ale BUL (alespon myslim, mel jsem jenom par minut na prohlidku)

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

04.05.2004 8:44

Re: BUL M-5 IPSC

premek píše:Minusy:
-Prekvapive volne uzamceni hlavne - po zatlaceni zeshora na komoru hlaven velmi znatelne popojede dolu (mozna jen tim kusem co jsem mel v ruce, ale stejne me to prekvapilo)


Nechci dělat chytrýho, ale když si z m1911.org stáhneš článek od Schuemannů (jejichž autoritu tady asi těžko bude někdo zpochybňovat), dočteš se tam že pokud hlaveň v baterii nevaklá sama od sebe, je tahle vůle naprosto irelevantní. O tom, jak má časování 1911ky fungovat a probíhat, a co jsou neodborníkama vyprděný fámy, je tam asi 14 stránek. A od vzniku MZ cca 3 roky zpátky to píšu už asi poosmý :?

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

04.05.2004 9:14

Asi bych se toho malinko bál. To že při uzamčení sjede po tlaku na komoru hlaveň neni nic moc. Může docházet ke špatnému uzamykání díky vůli, opotřebení zubů a utržení řetízku......

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

04.05.2004 9:29

Re: BUL M-5 IPSC

nekromancer píše:Nechci dělat chytrýho, ale když si z m1911.org stáhneš článek od Schuemannů (jejichž autoritu tady asi těžko bude někdo zpochybňovat),

mas presnou url? na ten clanek

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

04.05.2004 9:54

Re: BUL M-5 IPSC

nekromancer píše:
premek píše:Minusy:
-Prekvapive volne uzamceni hlavne - po zatlaceni zeshora na komoru hlaven velmi znatelne popojede dolu (mozna jen tim kusem co jsem mel v ruce, ale stejne me to prekvapilo)


Nechci dělat chytrýho, ale když si z m1911.org stáhneš článek od Schuemannů (jejichž autoritu tady asi těžko bude někdo zpochybňovat), dočteš se tam že pokud hlaveň v baterii nevaklá sama od sebe, je tahle vůle naprosto irelevantní. O tom, jak má časování 1911ky fungovat a probíhat, a co jsou neodborníkama vyprděný fámy, je tam asi 14 stránek. A od vzniku MZ cca 3 roky zpátky to píšu už asi poosmý :?
pokud se mejch informací týče, ničemu nevadí, resp v rámci spolehlivosti je prospěšnější, když po zatlačení z vrchu hlaveň poklesne, ale musí se zase vrátit sama nahoru. pokud zůstane dole, nebo nedojede nahoru, je to blbý. pistole bez vůlí se při mírným zasrání nemusí douzamknout. jistě je pěkný se za každou cenu holedbat vůlema 0,000nic, ale je otázka, jestli je to vždycky prospšný či nutný. jinejmami slovama, Nekro, chtěls říct, že když klesne (a předpokládejme, že se vrací) není to problém?

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

04.05.2004 11:29

Re: BUL M-5 IPSC

PiDiBi píše:
nekromancer píše:Nechci dělat chytrýho, ale když si z m1911.org stáhneš článek od Schuemannů (jejichž autoritu tady asi těžko bude někdo zpochybňovat),

mas presnou url? na ten clanek


http://www.m1911.org/full_technic.htm
Zhruba v půlce články:
Test the timing of your M1911 (courtesy of Schuemann Barrels)
When not to trust a timing check (courtesy of Schuemann Barrels)

dál ke konci:
Buying second-hand (Jack Fuselier, gunsmith), sekce Check for a loose barrel
Fitting a barrel in the 1911 (Jack Fuselier, gunsmith)

A to je vše, přátelé :-)

Jak píše Krampus, hlaveň musí mít při stisknutí v okýnku snahu se vrátit zpátky nahoru, ale může mít vůli (tuším Schuemann uvádí kolem 0,01"). V žádným případě ale nesmí na řetízku ležet jako chcíplá mrcha, protože by měla tendenci k předčasnýmu odemknutí následkem vyosenýho vektoru tlaku na žebra.


Reklama

Uživatelský avatar
BUL
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20.01.2004 18:42

04.05.2004 22:21

Re: BUL M-5 IPSC

premek píše:Tak uz muzu konecne psat o tom, co jsem mel dneska v ruce :) BULici se konecne dostali na kram. Vyber je docela slusny, nicmene ty IPSC modely jsou uz zamluveny (v devitce i 45ce). To je ovsem teprve ta prvni varka co vylezla ze zkusebny, dalsi budou nasledovat behem nekolika (snad) dnu.
Mel jsem v ruce provedeni IPSC v devitce. Prvni ceho jsem si vsiml je, ze BUL zmenil "rollmark" - znaceni na zaveru. Je daleko masivnejsi.

Modely IPSC tedy maji (oproti standardnim modelum):
- rampovanou tezkou (bull) hlaven
- sportovni miridla
- oboustrannou pojistku
- zvetseny zachyt zasobniku (excentricky, vic dozadu, takze se lip macka bez zmeny uchopu)
- zvetsenou sachtu (nasunutou a pridelanou imbusem do MSH)

Plusy:
- velmi dobra jemnoucka spoust
- opravdu dobre (minimalni) vule ram/zaver.

Minusy:
-Prekvapive volne uzamceni hlavne - po zatlaceni zeshora na komoru hlaven velmi znatelne popojede dolu (mozna jen tim kusem co jsem mel v ruce, ale stejne me to prekvapilo)
- Ehm, ty miridla jsou asi spatnej vtip. Sice je hledi stavitelny (asi LPA), ale opet je to cely CERNY, stejne jako u normalnich modelu. Zadny svetlovodny vlakna, zadny bily tecky, zadny barevny musky, proste cerny. u IPSC modelu docela silny minus.
- Pojistky (palcova i dlanova) jsou vyvedeny v leskly oceli (nerez nejspis)... Sachta zasobniku vypada jako hodne olezlej hlinik nebo neuslechtily zelezo bez povrchovejch uprav, vypada to na ty pistoli dost blbe.

Jednalo se o provedeni ne se zaverem STI, ale BUL (alespon myslim, mel jsem jenom par minut na prohlidku)


Ohledně např. těch mířidel, stejně jako u pušky, u pistole nebo u brokovnice je na Tobě jak si zbraň doperzonalizuješ. Ukaž mi značku, která z fabriky dává světlovodný mouchy nebo celé hledí a je v cenové relaci Bula nebo níž?

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

05.05.2004 1:11

Re: BUL M-5 IPSC

BUL píše:Ohledně např. těch mířidel, stejně jako u pušky, u pistole nebo u brokovnice je na Tobě jak si zbraň doperzonalizuješ. Ukaž mi značku, která z fabriky dává světlovodný mouchy nebo celé hledí a je v cenové relaci Bula nebo níž?


Kdyz si ji budu chtit "doperzonalizovat" (hrozny slovo) tak si koupim dily a rovnou si to postavim (nebo necham postavit) tak, jak chci, nebudu utracet za neco zbytecnyho co skonci v supliku (napr. LPA miridla).

Nevim, ktera z tech firem, ktere nabizeji IPSC specialy a oznacuji je tak to nema?

Neber to jako utok proti BULovi, je to jen to, ceho jsem si stacil vsimnout, je docela dobre mozny, ze tyhle kusy budou strilet dobre. O to vic prekvapi takovyhle opomenuti.

Uživatelský avatar
BUL
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20.01.2004 18:42

05.05.2004 16:04

Re: BUL M-5 IPSC

premek píše:
BUL píše:Ohledně např. těch mířidel, stejně jako u pušky, u pistole nebo u brokovnice je na Tobě jak si zbraň doperzonalizuješ. Ukaž mi značku, která z fabriky dává světlovodný mouchy nebo celé hledí a je v cenové relaci Bula nebo níž?


Kdyz si ji budu chtit "doperzonalizovat" (hrozny slovo) tak si koupim dily a rovnou si to postavim (nebo necham postavit) tak, jak chci, nebudu utracet za neco zbytecnyho co skonci v supliku (napr. LPA miridla).

Nevim, ktera z tech firem, ktere nabizeji IPSC specialy a oznacuji je tak to nema?

Neber to jako utok proti BULovi, je to jen to, ceho jsem si stacil vsimnout, je docela dobre mozny, ze tyhle kusy budou strilet dobre. O to vic prekvapi takovyhle opomenuti.


Neberu to jako útok (i kdyby byl je mi to fakt jedno, každý máme své), ale ukaž mi IPSC pistoli už z fabriky, která je má. Např. CZ je nemá, dokonce tuším, že ani STI (ale možná se pletu) je z fabriky nemá. Navíc mám pocit, že většina (tj. asi tak 90% pistolí značených IPSC ty stavitelný mířidla má).

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

05.05.2004 17:38

Re: BUL M-5 IPSC

BUL píše:Neberu to jako útok (i kdyby byl je mi to fakt jedno, každý máme své), ale ukaž mi IPSC pistoli už z fabriky, která je má. Např. CZ je nemá, dokonce tuším, že ani STI (ale možná se pletu) je z fabriky nemá. Navíc mám pocit, že většina (tj. asi tak 90% pistolí značených IPSC ty stavitelný mířidla má).


STIcko je ma minimalne jako volbu pri objednavce (od Dawsona), to samy SVI (ale tam to jsou vsechno originaly). Ciza ma hodne veci, ktery by sly resit jinak, na ni nasazena cena byla od zacatku nesmysl ...

Proti stavitelnejm miridlum na sportovnich specialech nic nenadelam, vetsinou je maj, ja preferuju vetsi robustnost pevnejch miridel ... Takze na moji pistoli stavitelny nebudou ... ale tady to chapu, ze pri laboracich s nabojema se to hodi.

Uživatelský avatar
BUL
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20.01.2004 18:42

05.05.2004 20:57

Re: BUL M-5 IPSC

premek píše:
BUL píše:Neberu to jako útok (i kdyby byl je mi to fakt jedno, každý máme své), ale ukaž mi IPSC pistoli už z fabriky, která je má. Např. CZ je nemá, dokonce tuším, že ani STI (ale možná se pletu) je z fabriky nemá. Navíc mám pocit, že většina (tj. asi tak 90% pistolí značených IPSC ty stavitelný mířidla má).


STIcko je ma minimalne jako volbu pri objednavce (od Dawsona), to samy SVI (ale tam to jsou vsechno originaly). Ciza ma hodne veci, ktery by sly resit jinak, na ni nasazena cena byla od zacatku nesmysl ...

Proti stavitelnejm miridlum na sportovnich specialech nic nenadelam, vetsinou je maj, ja preferuju vetsi robustnost pevnejch miridel ... Takze na moji pistoli stavitelny nebudou ... ale tady to chapu, ze pri laboracich s nabojema se to hodi.


Ale Ty zde vyjadřuješ volbu při objednávce od Dawsona což je pokud vím i ladičská firma. Samozdřejmě, že fabrika Ti je tam na přání taky dá, ale dá je tam sériově? Myslím, že ne. Věřím, že pokud objednáš od Bula a budeš mít přání to tam mít tak to tam bude. A propo pevný hledí není problém, prostě bude na tuhle rybinu a dáš za něj maximálně 300 a máš hledí ve stylu hokejky jako to má Viktorcistic na STIčku (mimochodem moc pěkný hledí, až odjebu to co mám já tak ho tam asi taky dám).

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

05.05.2004 22:38

Re: BUL M-5 IPSC

BUL píše:Ale Ty zde vyjadřuješ volbu při objednávce od Dawsona což je pokud vím i ladičská firma. Samozdřejmě, že fabrika Ti je tam na přání taky dá, ale dá je tam sériově? Myslím, že ne. Věřím, že pokud objednáš od Bula a budeš mít přání to tam mít tak to tam bude. A propo pevný hledí není problém, prostě bude na tuhle rybinu a dáš za něj maximálně 300 a máš hledí ve stylu hokejky jako to má Viktorcistic na STIčku (mimochodem moc pěkný hledí, až odjebu to co mám já tak ho tam asi taky dám).


Ale to se pletes, ja o tom, ze objednavam od Dawsona nenapsal ani slovo, ale upresnil jsem, ze se jedna o nabidku optickejch vlaken, ktery vyrabi dawson.

STI ma to ma primo na nabidce pistole jako option k tomu, za mensi priplatek, ve stejne sekci jako hardchrome povrchovku, jinou spoust atd, to je podle me neco jineho nez custom ladicstvi, coz jsem tentokrat namysli nemel.

Jojo, to hledi je hodne dobry, taky ho budu chtit. A zase, kde prosimte pisu, ze je pevny hledi problem? Pisu jen, ze je na tzv. sportovnich specialech z fabriky obvyklejsi stavitelny.

Uživatelský avatar
BUL
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20.01.2004 18:42

06.05.2004 8:06

Re: BUL M-5 IPSC

premek píše:
BUL píše:Ale Ty zde vyjadřuješ volbu při objednávce od Dawsona což je pokud vím i ladičská firma. Samozdřejmě, že fabrika Ti je tam na přání taky dá, ale dá je tam sériově? Myslím, že ne. Věřím, že pokud objednáš od Bula a budeš mít přání to tam mít tak to tam bude. A propo pevný hledí není problém, prostě bude na tuhle rybinu a dáš za něj maximálně 300 a máš hledí ve stylu hokejky jako to má Viktorcistic na STIčku (mimochodem moc pěkný hledí, až odjebu to co mám já tak ho tam asi taky dám).


Ale to se pletes, ja o tom, ze objednavam od Dawsona nenapsal ani slovo, ale upresnil jsem, ze se jedna o nabidku optickejch vlaken, ktery vyrabi dawson.

STI ma to ma primo na nabidce pistole jako option k tomu, za mensi priplatek, ve stejne sekci jako hardchrome povrchovku, jinou spoust atd, to je podle me neco jineho nez custom ladicstvi, coz jsem tentokrat namysli nemel.

Jojo, to hledi je hodne dobry, taky ho budu chtit. A zase, kde prosimte pisu, ze je pevny hledi problem? Pisu jen, ze je na tzv. sportovnich specialech z fabriky obvyklejsi stavitelny.


Psal jsem ohledně toho co preferuješ. Bude lepší přestat kecat a více střílet...kup si STI, když se Ti Bul nelíbí a nebo si kup Bula a pojď do Standardu. 8)

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

07.05.2004 0:13

Re: BUL M-5 IPSC

BUL píše:Psal jsem ohledně toho co preferuješ. Bude lepší přestat kecat a více střílet...kup si STI, když se Ti Bul nelíbí a nebo si kup Bula a pojď do Standardu. 8)


Jojo, zatim to vypada na STIcko ...

upraveno:
Jo abych nezapomnel, dneska jsem mel v ruce toho BULa s STIckovym zaverem, az na tvar drazek vepredu a vzadu na zaveru (BUL ma stejny jako Kimber, STIckovej BUL ma jako STIcko :)) subjektivne skoro stejny ... Jo a nema na zaveru vyrazeny logo STI.

Uživatelský avatar
BUL
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20.01.2004 18:42

09.05.2004 20:36

Re: BUL M-5 IPSC

Sice jsem ho v ruce ještě neměl, ale slyšel jsem, že závěr je silnější repsektivě širší pokud se nepletu.
premek píše:
BUL píše:Psal jsem ohledně toho co preferuješ. Bude lepší přestat kecat a více střílet...kup si STI, když se Ti Bul nelíbí a nebo si kup Bula a pojď do Standardu. 8)


Jojo, zatim to vypada na STIcko ...

upraveno:
Jo abych nezapomnel, dneska jsem mel v ruce toho BULa s STIckovym zaverem, az na tvar drazek vepredu a vzadu na zaveru (BUL ma stejny jako Kimber, STIckovej BUL ma jako STIcko :)) subjektivne skoro stejny ... Jo a nema na zaveru vyrazeny logo STI.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

09.05.2004 22:35

Re: BUL M-5 IPSC

BUL píše:Sice jsem ho v ruce ještě neměl, ale slyšel jsem, že závěr je silnější repsektivě širší pokud se nepletu.


To nevim, porovnat jsem nemel moznost, ty se zaverem BUL uz nebyly.

S tim usazenim hlavne a presnosti asi ted budou dost problemy ...

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků