kopeos
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 06.03.2011 20:17

09.01.2013 23:08

Browning Hi-Power Mark III

Zdravím, jsem tady nový už sem to tu celkem prohledal ale nic moc (spíš nic) jsem o téhle pistoli nenašel. Takže. Máte s ní někdo zkušenosti? Kde se dá v ČR sehnat a za kolik? Jak je na tom se spolehlivostí a podobně?
Papíry mám teprve na cestě ale jelikož značka Browning je pro mě sama o sobě záruka kvality tak o ní uvažuji jako o své první :D

Uživatelský avatar
dykmore
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.06.2009 17:49
Bydliště: Ostrava

10.01.2013 23:16

Re: Browning Hi-Power Mark III


kopeos
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 06.03.2011 20:17

11.01.2013 10:28

Re: Browning Hi-Power Mark III

To vlákno jsem si samozřejmě přečetl několikrát, nějak jsem tam ale nenašel co bych chtěl vědět navíc odhadem z 80% se tam píše o starších kusech. A mě by spíš zajímal přímo tenhle model. :wink:

Uživatelský avatar
dykmore
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.06.2009 17:49
Bydliště: Ostrava

15.01.2013 1:12

Re: Browning Hi-Power Mark III

kopeos píše:Kde se dá v ČR sehnat a za kolik? Jak je na tom se spolehlivostí a podobně?


Ptáš se na věci společné všem modelům, proto jsem ti dal ten odkaz. Sleduju občas HP v inzercích - jestli je to Mark I, II nebo III se na ceně moc neprojevuje, je tam tuším nějaký rozdíl ve spoušťáku, blokaci spouště, možná má některý model oboustrannou pojistku a jiný tvar kohoutu, ale jinak je to stejná pistole. Celoocelový poválečný HP se dá sehnat přibližně za 8000-13000kč, dle stavu. Válečným HP se vyhýbám, jednak nejsem sběratel, takže neocením nějakou orlici, kterou ani okem nevidím, a chci z pistole střílet a ne ji mít na výstavku. Z některých válečných unikátů, co jsem viděl prodávat za docela velké sumy, bych se vystřelit bál. Taky se u nás objevila várka poválečných HP s duralovým rámem, prodávají se na inzerát okolo 5000kč, na internetu jsem se dočetl, že jsou "very rare". Měl jsem jeden i v ruce, ale vůbec se mi nelíbil, slitina mi nesmí do domu. J.M.Browning to chtěl ocelové, tak to má být z oceli.

Můj kus je stoprocentně spolehlivý, nezažil jsem závadu s jakýmkoliv střelivem. Přesný je prý taky. Trochu mě deprimuje, že bez zásobníku je zbraň nefunkční. Dá se to napravit, ale nerad šťourám do věcí, které nejsou pokažené, a navíc opět to J.M.B. takhle chtěl, tak jsem v klidu.

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník