Quigley
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 164
Registrován: 21.07.2009 22:44
Bydliště: Praha

16.01.2020 13:31

Brownells - zbraně a díly podléhající registraci

Kolegové, je tu někdo kdo objednal nebo dokonce již má nějakou AR-15 od Brownells z řady Retro (M16E1, A1, XM-177)? Nebo existují pouze čekatelé tak jako jsem já? :(

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

16.01.2020 20:00

Re: Brownells Retro M16 - má někdo?

A je tajemstvím jak na tom čekání jsi?
Ptám se protože moje informace jsou od Brownells.cz takové že z dovozem jakéhokoliv hlavního dílu, nebo celé zbraně označené jako ar-15 je zatím velký problém protože to zakazuje jejich legislativa na vývoz, a to jsme prej (brownells ČR) nejméně byrokraticky zatížená země v dovozu zbraní s USA ze všech Evropských zastoupení od Brownells. Prodejce mi nedoporučil objednávat ar-15 s tím že není jisté jestli to bude trvat měsíce nebo roky! s tím že se to nemusí podařit dovézt vůbec. Co vím tak naše úřady jim chtěli vyjít vstříct a řekli ať to prostě prodejce jednoduše přejmenuje a je po problému, ale amíci to prostě odmítli. Proto se ptám jak jsi na tom ? Víš s jistotou že ti zbraň již poslaly a je někde na cestě k "nám"?
Já si objednal upper na ar-10 a nebyl s tím žádný problém dokonce mě překvapila rychlost. Od objednání na netu to bylo v Praze fyzicky za 9 týdnů čekám na tormentační zkoušky vlezly do toho svátky.

Quigley
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 164
Registrován: 21.07.2009 22:44
Bydliště: Praha

16.01.2020 20:36

Re: Brownells Retro M16 - má někdo?

Není to tajemstvím, mám objednáno a zaplaceno od října. Jsem realista a vím jak to chodí, takže čekačka v řádu měsíců je tak nějak standard. Ale pokud je to tak, že český Brownells nedoporučuje objednávat a sám neví kdy a jestli to dorazí, tak je trochu "chucpe" že už má moje peníze a to 100%. A na dotaz ohledně NP odpověď "až dostaneme dovozní licenci, tak to s vámi budeme řešit" - žádná zmínka o tom, že to je problém. No tak to je paráda. :(

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

16.01.2020 21:38

Re: Brownells Retro M16 - má někdo?

Tak to je mě tě líto protože to vypadá že jsi byl mezi prvníma co si ar-15 objednali, po tom co zjistil nastalé problémy s licencí na dovoz ar-15 to "stopnul" dokud to nevyřeší.
Na jeho obranu v době kdy se objednávali první "ar-15" tak to ani on sám nevěděl že s tím budou problémy nota bene když oni mu určují co mu pustí do prodeje do ČR , není to tak že si řekne jaké zbraně tady chce prodávat a oni mu všechno co chce pustí do nabídky. Je to o domluvě a ne všechno mu oni dovolí, paradox je že mu zařadí do prodeje něco co k nám nemůžou vyvézt :roll: -No to je ale amerika kdo tam nějakou dobu byl nebo víckrát tak ví o čem píšu logiku v tom nehledej. :D
Tyto informace jsou cca měsíc staré co já vím tak se to pořád snaží nějak vyřešit a taky mu v tom nějak "pomáhají" české úřady. Ber v potaz že cca měsíc (kolem svátků) se s tím nic nedělo.
Doporučil bych mu dát ještě nějaký čas , a pokud se mu to nepodaří "časem" vyřídit tak ho kontaktovat pro vrácení platby,
pokud by to zašlo až k vrácení peněz (což samozřejmě nepřeju) tak bych se toho nebál. Za sebe mohu říct že se s ním dá rozumě domluvit neměl by tam být problém , ale jak píšu dal bych mu ještě nějaký čas, dovozy zbraní z USA jsou různé jak počasí někdy to jde rychle a bez problémů a jindy ta samá věc trvá fůru času a papírování. A navíc první objednané zbraně dovezl nedávno tím chci říct že si teprve hledá ty správné "cestičky" a "postupy" jak to urychlit.
Já taky čekám až bude "můj" upper po tormentaci která je brzděna nějakým technickým problémem kvůli nekompletnosti "zbraně" ?... ,samozřejmě i já jsem zaplatil předem jen pro úplnost.

Quigley
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 164
Registrován: 21.07.2009 22:44
Bydliště: Praha

16.01.2020 22:14

Re: Brownells Retro M16 - má někdo?

Jasně, nerad bych aby to vyznělo že už jsem netrpělivý, na některé kousky jsem čekal i rok a vydržel, jen mi bylo divné, proč věc, která je skladem a ještě je to navíc mateřská položka té firmy tj. ne zbraň jiného výrobce tak že je u toho tak nějak ticho po pěšině. O vrácení peněz se nebojím, ale to je právě to co nechci. Ale info o tom, že první zbraně dovezli nedávno je pro mně hodně cenná, protože to už mi nějakou představu dává. Dík moc.

blackrifle
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 14.09.2019 15:41

17.01.2020 15:19

Re: Brownells - zbraně a dílyi podléhající registraci

Hele tak to já mam trochu jiné informace. Problém není na straně US, ale na straně MPO ČR, které nechce vydávat licence na dovoz dílů pro AR-15. Na cokoli jiného klidně vydají, takže dovezeš hlaveň a závěr na Glocka, nebo hlavní části na AR-10, ale na AR-15 prý ne. A řešením by mohlo být to, že americký Brownells přejmenuje všechny ty díly, aby neobsahovaly démonické "AR-15", ale třeba "MSR", "Rifle", atd. a na takové díly pak MPO licenci na dovoz klidně vydá. Jenže přejmenovat, resp. vést duální názvy tisíců položek zvlášť pro ČR a zvlášť pro zbytek je samozřejmě pro Brownells USA složitá a nákladná věc, takže se jim do toho nechce a asi teď ani nemají kapacity. Lepší by pro všechny bylo, kdyby někdo vytahal za uši úředníky MPO, aby si nevytvářeli nesmyslný pravidla, který nemají oporu v zákoně a dělali to od čeho je platíme, tj. vydávali povolení na dovoz včetně dílů na AR-15, až se z nich bude kouřit.


Reklama

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

17.01.2020 19:16

Re: Brownells - zbraně a dílyi podléhající registraci

to blackrifle:

To co píšeš dává stejný smysl jako jsem to napsal já i když opačně, určitě se logicky přikláním k tvé verzi :D , "ale" .
Prodávám jak jsem nakoupil, a já nakupoval u provozovatele Brownells.cz jsem s ním v kontaktu delší dobu (řešení dovozů a jiné objednávky) a mluvil jsem s ním osobně. Jak mi to vysvětlil, tak jsem to popsal. (Je pravděpodobné že si to "on" omylem "prohodil". Můj názor: Dle jeho dosavadních znalostí se ve zbraních "nepohybuje" dlouho, ale učí se rychle. :-) ) Nic víc, nic míň. :D

(Trochu jsem "upřesnil" předchozí verzi.)

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

17.01.2020 20:51

Re: Brownells - zbraně a dílyi podléhající registraci

Ale bylo by fér to uvést na stránkách.

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

18.01.2020 15:41

Re: Brownells - zbraně a dílyi podléhající registraci

to glock1719:

Jo s tím souhlasím, ale jak jsem psal vím že se snaží to nějak řešit (pochopte je to především v jeho zájmu) , já k němu nemám nijak zvlášť blízko , jsem jen běžný zákazník který s ním řeší své záležitosti ("obchody") a když mám s čím, tak z vlastních zkušeností poradím pokud o to stojí.
Faktem je že pokud vznikne takový problém a on sám neví jak dlouho řešení tohoto problému bude trvat, měl by skontaktovat objednatele a minimálně část platby vrátit a domluvit se co a jak dál!

to all:

Nastalé "problémy" s dovozem Ar-15 a jejich hlavních částí musí řešit především ti, kterých se to týká osobně! Já jsem chtěl jen uklidnit kolegu (Quigley) aby věděl že se na tom pracuje a že vzniklé problémy nevznikly výhradně na straně provozovatele Brownells.cz . ale především na straně dotčených úřadů.

Přesto že chápu a souhlasím s vašimi výhradami které jsou nepopiratelné, tak se ho trochu snažím zastat, vím že toho je hodně a "učí se za pochodu" já jsem také neměl po 5 ti letech zkušenosti, jaké mám po 20 ti letech, na druhou stranu chápu že někdo namítá že je to "byznys" a že měl vědět do čeho jde!?....
Já za sebe jsem moc rád že tady Brownells.cz je! Doposud tady něco tahového chybělo!!! Chápu že podobné problémy jsou všem nepříjemné,
já sám ještě čekám na svou "zbraň" s kterou jsou nějaké mě neznámé problémy s tormentací, ale za mě -buďme trošku trpělivější a dejme mu čas to "došperkovat" ! :D

Quigley
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 164
Registrován: 21.07.2009 22:44
Bydliště: Praha

18.01.2020 20:31

Re: Brownells - zbraně a dílyi podléhající registraci

to Rudi2079: já jsem v klidu, vzal jsem prozatím něco jiného a na vietnamku budu čekat. Od Brownells jsem bral i v dobách kdy tu zastoupení nebylo a určitě s tím neskončím kvůli tomuhle.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.01.2020 19:16

Re: Brownells - zbraně a dílyi podléhající registraci

Já beru jen doplňky a něco bylo za týden a něco za 2 měsíce.Nemám nic negativního.ALe zbra%N bych nevzal.

Quigley
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 164
Registrován: 21.07.2009 22:44
Bydliště: Praha

20.01.2020 11:28

Re: Brownells - zbraně a dílyi podléhající registraci

Já bych zbraň také normálně nevzal, ale M16A1 se stoupáním jiným než 1:7" v továrním semi auto je jen ten Brownells. A některé díly jsem měl na čekačku třeba půl roku, to prostě neřeším. Jak je člověk starší, tak čas utíká rychleji :D

Quigley
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 164
Registrován: 21.07.2009 22:44
Bydliště: Praha

21.01.2020 14:16

Re: Brownells - zbraně a díly podléhající registraci

Tak podle posledních informací z Brownells.cz už jsou nějaké dovozní licence na pušky vyřízeny. Moje ještě ne, ale obecně ty pušky do ČR vozitelné budou.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

21.01.2020 20:12

Re: Brownells - zbraně a díly podléhající registraci

Tak otázka je proč zbytečně čekat s nejasným výsledkem a koupit jinou dostupnou pušku.Co jsem se díval tak tam žádné špeky co by stáli za čekání nemají.

Quigley
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 164
Registrován: 21.07.2009 22:44
Bydliště: Praha

21.01.2020 20:24

Re: Brownells - zbraně a díly podléhající registraci

to glock - jestli to bylo na mně, tak jak jsem psal: XM16E1 tj. to co bylo někdy do roku 1968 se stoupáním 1:12". Kromě Windham weaponry nikdo jiný v semi autu z fabriky M16A1 verzi nemá a Windham je 1:7". Tak to je moje odpoveď proč já budu čekat. A XM-177 by byla taky pěkná. Flat topy s raily prostě nejsou to co chci.

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

10.03.2020 12:11

Re: Brownells - zbraně a dílyi podléhající registraci

[quote="Rudi2079"]to glock1719:

Z Brownells ČR jsem už něco objednal v minulosti (zásobníky, nábojnice, atd).
Člověk v ČR musí mít trošku trpělivosti, ta nabídka Brownells je jedinečná.
Mám představu vlastní stavby AR15, přičemž hlavní díly zbraně by byly z Brownells ČR. Jaké byly ty problémy ohledně tormentace nekompletní zbraně / pouze upper? Tahle forma tormentace mi není jasná (provádí se pouze dle momentálně dostupných parametrů?) Stačilo Ti pouze nákupní povolení na hlavní díl zbraně? Tormentaci jsi zajištoval Ty nebo Brownells ČR? Měl díl / upper už nějaké výrobní číslo?

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

18.03.2020 20:08

Re: Brownells - zbraně a díly podléhající registraci

Já u Brownells objednal někdy v červenci 2019 tři díly podléhající registraci (hlaveň, závěr a rám, které dají dohromady pistoli ála Glock 19). Po měsících slibů, výmluv a ujištění, že zásilka je od začátku prosince již v Praze na celnici, a že to určitě už příští týden/zítra/někdy brzy bude, mi tu objednávku s velkou slávou v únoru zrušili s tím, že žádné registrované díly dovézt asi nakonec neumí. No ještě že jsem jim neplatil nic předem. Takže jsem si nakonec koupil originál Glock 19 a hotovo, akorát jsem na něj nemusel 3/4 roku čekat :D. Ale volně prodejné zboží vozí celkem spolehlivě.

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků