zralok
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 16.06.2006 10:50
Bydliště: Ostrava

18.12.2006 13:46

brokovnice na lov/sport

Zdravím, chci se zeptat co byste mi doporučili za brokovnici v cenovém limitu dejme tomu do 30 tis. Chci vyhazováky, měnitelné choky a tvrdochrom. Dále bych přivítal volitelnou jednospoušť ale netrvám na ní. Může být i komora 76 ale není to taky podmínka. Chci to mít na lov a občas i na střelnici. Víc by převažoval lov. A už s ohledem na rok 2011 by měla schroupnout i ocelové broky, které si prostě se stávající dvojkou ZP prostě střílet netroufnu.Zatím jsem zvažoval IŽ - 27 EM-1C buď s chromovou baskulí nebo verzi sporting. Má smysl brát sporting i na lov? Mi se teda sporting líbí více. Pak jsem zvažoval Betinsolli, ale ta je tady v jiném tématu dost kritizovaná, tak nevím jestli do ní jít a nic jiného mne za tu cenu nenapadá. Měl jsem teď o víkendu v ruce starší Berettu a to byla lahůdka, jen na Berettu prostě nemám.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

18.12.2006 14:30

No zkus mrknout na Finclasic, máme je i na prodejně, vypadají moc hezky.

zralok
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 16.06.2006 10:50
Bydliště: Ostrava

18.12.2006 15:19

No co jsem našel obrázky Finnclasssic na netu, tak vypadá slušně. Jaké jsou s ní poznatky z praxe? A jaké jsou ceny? To jsem nikde zatím nenašel. A co ta IŽ? Slyšel jsem že za ty prachy je to dobrá koupě.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

18.12.2006 15:24

IŽ tě brzo přestane bavit, je to těžké, neohrabané a opravdu když to položíš vedle jakékoliv "lepší značky" tak je vidět za co ty peníze dáváš, je to jako si koupit na ježdění volhu, těžká, velká dobrá spolehlivá, ale s elegancí se to nepotkalo, ovládací prvky jdou ztuha a komfort nula.....

Hungry říká, ještě že tu IŽ (kulobrok) tady mám, vždycky když to někomu položím vedle sebe s Finklasikem tak prodám Finklasika :-)

zralok
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 16.06.2006 10:50
Bydliště: Ostrava

18.12.2006 15:39

A co ten Finnclassic stojí? A kolik by k tomu stály kulobrokové hlavně a kolik hlavně kulové kozlice, když bych někdy chtěl něco dokoupit? Zatím je ale priorita brokovnice a možnost výměny hlavní za kulobrok, nebo kulovou kozlici je zcela okrajová až bezvýznamná.

zralok
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 16.06.2006 10:50
Bydliště: Ostrava

18.12.2006 15:50

Jo a ten Betinsolli opravdu nebrat?


Reklama

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

18.12.2006 15:54

Combo 3 svazky v kufru cca 80k (Baskule a kulová kozlice, broková kozlice a kulobrok)

Jinak samostatně si pamatuju Kulobrok cca 36600,- a jinak svazky hlavní cca +/- 20 k, přičemž kulové jsou nejdražší.

zralok
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 16.06.2006 10:50
Bydliště: Ostrava

18.12.2006 15:56

A samostatná brokovnice?
Naposledy upravil zralok dne 18.12.2006 21:51, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

18.12.2006 16:00

31-33k dle typu a vybavení.

Uživatelský avatar
Willy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 26.03.2006 1:06

18.12.2006 16:41

SW FOX: Tak tedy nějak nevím proč by ho IŽ Sporting měl přestat bavit. Je to velmi slušně vyrobená kozlice a má přesně to co ho na ní zajímá. Sám jsem jí měl nějakou dobu a nemůžu si stěžovat ani na to nejmenší. Výborně chodila bez jediné závady. U Sportingu je zpracování přece jen trochu jiné než u ostatních IŽ a to hlavně proto že se ve velkém vyváží do Ameriky. Já osobně kdybych jí nebyl nucen prodat tak do ničeho jiného nejdu. Nemluvě o ceně, která je u ní také více než příznivá. Vážně na ní nedám po užitné stránce vůbec dopustit. Jediné co to nemá a asi ani nikdy mít nebude je ta věc, že si s ní člověk na střelnici přijde trochu jako " chudý příbuzný " proti těm všem Perrazi a Berettám (teď vážně nevím kolik písmenek je v těch názvech 2x :) )a podobným.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

18.12.2006 16:44

Jasně, rozumím tomu co píšeš, ale je to jako fakt jezdit starým ruským autem a nebo si koupit něco co odpovídá řekněme novému VW Golfu, prostě polož si ty zbraně vedle sebe (co oku lahodí a co ne) vezmi je do ruky, vyzkoušej ergonomii, a uvidíš....

zralok
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 16.06.2006 10:50
Bydliště: Ostrava

18.12.2006 21:59

A jaký teda máte ještě názor na Betinsolli? Já se jí trochu bojím. Jednak tady ve fóru je na ni přímo téma a tam je kritika a pak jsem na střelnici zažil chlápka co mu u nové Betinsollky odpalovaly obě hlavně najednou. Až ho zase uvidím tak se zeptám zda a s jakým výsledkem ji reklamoval. A napadá ještě někoho něco jiného než FinnClassic?

Uživatelský avatar
Brigadier
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 258
Registrován: 28.01.2006 22:58
Bydliště: Slovácko

18.12.2006 22:06

Taky by mě zajímala odpověď na otázku, kterou zralok na začátku položil: Má smysl brát sporting i na lov? Ještě bych se zeptal takhle...má tento model "ižky" něco, co by jeho použití k lovu vylučovalo?

zralok
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 16.06.2006 10:50
Bydliště: Ostrava

18.12.2006 22:14

No můj názor kvůli kterého právě o sportingu uvažuji je ten, že zajíci nebo bažantovi je úplně fuk jestli dostane zásah ze sportingu nebo nesportingu. Prostě hlavní je se trefit. A pokud má sporting ergonomii jinou než lovecké provedení tak nevím jestli to dokonce není třeba lepší. U sportu se předpokládá více ran tak by to mělo vyhovovat snad i při lovu. Nebo se snad mýlím?

Jinak ještě jsem našel brokovnice Fair a Zabala. Znáte je někdo? Vypadají taky velmi slušně.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

19.12.2006 9:15

zralok píše:A jaký teda máte ještě názor na Betinsolli? Já se jí trochu bojím. Jednak tady ve fóru je na ni přímo téma a tam je kritika a pak jsem na střelnici zažil chlápka co mu u nové Betinsollky odpalovaly obě hlavně najednou. Až ho zase uvidím tak se zeptám zda a s jakým výsledkem ji reklamoval. A napadá ještě někoho něco jiného než FinnClassic?


No krom odpalování obou komor se projevují další radosti jako vyhazování i nevystřeleného náboje a podobně..... hlavně to není zbraň kde mám pokaždé jistotu že vystřelím, měl ji bývalý kolega z práce a tak dlouho ji reklamoval (průběžně cca půl roku bez flinty) až se nasral a nechal ji na prodejně s tím že si bere berettu (vyšší rada 686E - cca 80k).


zralok píše:No můj názor kvůli kterého právě o sportingu uvažuji je ten, že zajíci nebo bažantovi je úplně fuk jestli dostane zásah ze sportingu nebo nesportingu. Prostě hlavní je se trefit. A pokud má sporting ergonomii jinou než lovecké provedení tak nevím jestli to dokonce není třeba lepší. U sportu se předpokládá více ran tak by to mělo vyhovovat snad i při lovu. Nebo se snad mýlím?

Jinak ještě jsem našel brokovnice Fair a Zabala. Znáte je někdo? Vypadají taky velmi slušně.


Sporting nemá očka na řemen (letovat podomácku na hlavně je problém a komerční očka (navlíkací - šroubovac) nevypadají hezky a blbě se shání, jinak na lov potřebuješ spíš pažbu ala Skeet (tedy kratší, subtilnější, abys byl obratný, a hlavně loví se v kabátě v zimně, takže pažba ještě o to kratší), na sport (trap) spíš potřebuješ místo pažby přitesaný železniční pražec (být co nejvíc inline) víš kam to poletí, máš čas zalícit a tak...... prostě každé chce svoje..... navíc v létě (většina sportovní střelby) střílíš v tričku s krátkým rukávem, takže pažba o to delší....

zralok
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 16.06.2006 10:50
Bydliště: Ostrava

19.12.2006 9:30

S Finnclasicama tedy takové problémy nejsou? Vyskytují se nějaké reklamace? A co ta Zabala či Fair?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

19.12.2006 9:31

U nás zatím ne, u dovozce se ti poptám, ale jelikož je to SAKO, které se licenčně v rámci Beretta Grupe dělá v Itálii, zemi která je brokovnicema proslavená, tak se nebojím.

Jinak Bettinsoli a tebou jmenované značky jsou nejspíš turecko, něco je dobrý, něco ne, ale vyber si.... i základní verze berett se dělají v turecku, ale nevěřím jim.

zralok
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 16.06.2006 10:50
Bydliště: Ostrava

19.12.2006 21:22

No Zabala je myslím Španělsko, Fair netuším. Jinak dnes jsem měl cestu kolem loveckých potřeb tak jsem vlezl dovnitř a měli tam IŽ 27 s tou chromovou baskulí, tak jsem ji vzal do ruky a zděsil jsem se. Skoro to nešlo zlomit, to i těžkopádné ZH je proti tomu báseň a zaklapnout se mi to podařilo až po velkém úsilí. Vrch baskule vypadal jako by ji opracovávali majzlíkem. Nic jiného z brokovnic tam neměli tak jsem porovnat nemohl. Ale proti tomu kusu co jsem držel, tak musím říct: ZLATÉ ZP

bary
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 08.04.2006 17:03
Bydliště: Ml.Boleslav

20.12.2006 0:08

jenom k tý betinsolli kamarád má betinsolli sporter a už sní má asi 30 000 ran a ´v pohodě a druhý má jak brokovou tak i kulovou kozlici a je spokojený zatím žádná reklamace asi to je jako se vším nikdy si nemůžeš být na 100% jistý a na FAIR je článek tady
http://www.myslivost.cz/media/clankyDet ... DR=&TypR=1

zralok
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 16.06.2006 10:50
Bydliště: Ostrava

20.12.2006 10:19

Takže Fair je teda Itálie.

Další

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků