Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

14.05.2008 16:57

Takže:
IZH-27EM - volitelný vyhazovač, dvouspoušť, pevné zahrdlení 0,5-1,0
IZH-27EM-1C - volitelná jednospoušť, pevné zahrdlení 0,5-1,0, volitelný vyhazovač, možnost chromovaná baskule
IZH-27M-1C - dvouspoušť, vytahovače, pevné zahrdlení 0,5-1,0, možnost chromovaná baskule
IZH-27EM-1C Sporting - vyhazovač, volitelná jednospoušť, výměnné choky (1,0/ 0,75/0,50/ 0,25/0,00), parkurová botka, široká lišta, světlovodná muška a kontrolní vodící muška, hlavně 750mm
IZH-27EM-1C-CH - totéž jako IZH-27EM-1C + výměnné choky (tu vlastním já)
Teď už snad v Iževsku dělají všechno i s výměnnými choky. Označuje se to -CH na konci.
Pokud budeš střílet trap tak využiješ dlouhé hlavně sportingu. Na lovecké kolo a skeet se doporučují hlavně kratší, pro lepší pohyblivost s flintou.
Za sebe můžu říct, jestli to máš jen na sport a budeš střídat trap, skeet, lovecké kolo a nebudeš chtít vrcholově závodit tak je to jedno. Vyber mezi sportingem a IZH-27EM-1C-CH co se Ti víc bude líbit. A ani jedna flinta, pokud budeš umět trochu střílet Ti na závodech ostudu neudělá. Za ušetřené 4000 můžeš nakoupit náboje:)
Ideální bude skočit si někam do prodejny a obě zbraně porovnat.

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

14.05.2008 17:22

Díky moc za vyčerpávající přehled.
V tuto chvíli tedy budu skutečně vybírat pouze mezi IZH-27EM-1C-CH a IZH-27EM-1C Sporting a finální výběr tedy bude asi podle toho, která mi bude vyhovovat pažbou a lepším nahozením.

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

15.05.2008 0:51

Jsou nějaké zkušenosti s brokovnicema TOZ (Rusko) nebo Yildiz (Turecko)?
TOZ by měly mít tvrdochrom, stejně jako IŽ. YILDIZ má mít atest na ocelové broky a měla by to být nejlepší (nejkvalitnější) Turecká zbrojovka.

TOZ
Významným a tradičním ruským výrobcem zbraní je továrna Tulsky Oruzheiny Závod, sídlící ve městě Tula. Na našem trhu jsou známé především malorážky TOZ 99 a TOZ 78, které naše společnost prodává s úspěchem po více, než 6 let. Za zmínku jistě stojí i opakovací kulovnice TOZ 122 v ráži .308Win. Tato zbraň, osazená závěrem Mauser je standardně dodávána s uvnitř chromovanými hlavněmi. Tradiční ruská kvalita za neuvěřitelnou cenu. Pro tento rok připravujeme do prodeje rovněž brokové kozlice TOZ s volitelnou jednospouští, chromovanými vnitřky hlavní a mobilními choke. O započetí prodeje budeme informovat v části Novinky.

Yildiz
Začínali jako malá puškařská dílna v roce 1975 a odjakživa sázeli na kvalitu, jako základní kámen úspěchu a zachování dobrého jména – to je turecká zbrojovka YILDIZ SILAH. Dnes proto firma YILDIZ znamená respektovaného výrobce brokových zbraní po celém světě. Cesta na výsluní nebyla snadná a z počátku se vycházelo z filozofie zavedené prostřednictvím ruských zbraní, tedy: robustnost a absolutní spolehlivost za dobrou cenu. S následujícími prvními úspěchy došlo k vybavení výrobního parku speciálními obráběcími stroji a dnes je YILDIZ jednou z nejmoderněji vybavených zbrojovek, dodávající mimo jiné komponenty pro turecký obranný průmysl. Všechny zbraně YILDIZ jsou navrhovány zkušenými vývojáři pomocí nejnovějších konstruktérských programů a zhotovovány na špičkových počítačem řízených obráběcích centrech. Pro důslednou mezi operační kontrolu jsou používány renomované měřící přístroje a speciálně zhotovené přípravky. Důležitá je také zaměnitelnost všech dílů a samozřejmá je pružná servisní politika firmy. K původní robustnosti, absolutní spolehlivosti a dobré ceně, nyní přibyla moderní konstrukce, elegance a reprezentativní vzhled. Vysokojakostní oceli jsou tedy kombinovány s luxusním tureckým ořechem a častým zdobením ruční rytinou. Brokové kozlice a dvojky, samonabíjecí a opakovací brokovnice YILDIZ, se tak k zákazníkovi dostávají jako zbraně vyšší třídy a dodržují firemní heslo: dokonalost překonává hranice.


Zejména jméno Yildiz slyším poprvé, tak by mne zajímal názor někoho, kdo s nimi již přišel do styku. Rád bych slyšel pouze konstruktivní kritiku a ne hlášky typu "turecké zbraně jsou shit, kup si raději Berettu nebo Browninga" apod.

Uživatelský avatar
Pavel-K
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 191
Registrován: 16.12.2006 22:50
Bydliště: Zlín

15.05.2008 9:19

Yildiz-em jsem střílel v Hovoranech na předváděčce a super. Moc pěkná, přesná flinta. Srovnal bych ji asi tak s Finclasikem, střílelo se ocelovýma brokama, bez problémů. Jednospoušť - bodová, krátký reset, pro mě moc příjemná, nesrovnatelně o několik tříd lepší než u mojí IŽ-ky. Jednospoušť s nastavováním pořadí hlavní. Mě okamžitě sedla do ruk a střílela naprosto bezchybně a na flek.
Pro mě rozhodně zajímavá zbraň. Ty, co jsem měl v ruce měly všechny zapnuty vyhazováky, nevím, jestli se dají přepnout i na vytahovače. Jedna se automaticky zajišťovala, druhá ne, to si asi můžeš při koupi vybrat.

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

15.05.2008 9:44

Pavel-K: Díky za názor.
V Hovoranech jsem také střílel jednou kozlicí, nevěděl jsem jsem že je to Yildiz :) Střílela fakt dobře, ale evidentně toho neměla moc za sebou, pokud nebyla úplně nová. Raději bych slyšel nějakou kritiku od někoho, kdo z ni ma již nějakých pár set, nebo raději tisíc odstříleno. Plánuji vysypat cca 300-500 ran měsíčně, tak to musí šlapat spolehlivě a dlooouho.

Uživatelský avatar
hexagonal
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 10.10.2007 14:06

15.05.2008 17:38

Flash:
Tak předně to není úsťová brzda (ta je u kanónů :lol: ), ale kompenzátor, a pak bych doporučil sportinga už jen kvůli tomu, že sportovní zbraně mají lepší zpracování a kvalitnější materiály. Už právě proto, že se předpokládá mnohem větší zátěž než u loveckých. A 4000 není zase tak velký rozdíl. Když IŽ, tak jednoznačně 27 Sporting.

Co se zkoušky brokovnic na "trap" týče, tak Hovorany asi nebudou to pravé ořechové. Pokud se bavíme o oblasti kolem Hodonína, tak bych zkusil aspoň Zaječí, kde mají svižnej americkej trap. Nejlépe však brněnské Soběšice. Regulérní olympijský trap, event. skeet. Ale hovoranská flusačka na 30 m a kolmý pád dolů prostě není vhodný parametr.


Reklama

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

15.05.2008 18:04

Díky, já si ty dvě hrůzy pořád pletu. Ještě jsem tomu asi nikdy neřekl správně:)
Jinak na trap se určitě hodí víc sporting, ale jak jsem psal na skeetu apod, využije zase větší pohyblivost s kratší hlavní - na druhou stranu bez kompenzátoru bude zase víc "kopat". Já počítal s využitím i v myslivosti a tam to chce i tradiční vzhled a stejně se mi ty perforované hlavně nelíbí, což je pro mě měřítko. A Soběšice také vřele doporučuju, ale nevím, jestli tamní olympijský trap bude ideální pro začátečníka... Dá se tam ale střílet myslím cokoliv.

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

22.05.2008 18:36

Mám možnost zakoupit starší IZH-27EM-1C Sporting (má odstříleno cca 2000 nábojů) za 13.000,-Kč.

Měl bych mít obavu ze staršího kousku a raději si přidat cca 4.000,-Kč na novou nebo s klidem ty 4.000,- ušetřit a jít bez obav do starší? Na co si případně dát u starší pozor?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

23.05.2008 1:12

Ustřílet to nejde, takže pokud to nemá vůle v baskuli, poničené nic z venku a nevrtané dovnitř, tak klidně ušetři....

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

02.06.2008 22:05

Yildiz-moc pěkná zbrań ale je třeba ji vidět po ročním sport.střílení-no nic moc,docela pěkná "viklačka"ale na druhou stranu pro lov (tady se toho tolik nenastřílí) a za ty peníze moc dobrý.

Rusanda" -kvalita ale pořád přežívá názor,že je dobrá- má vnitř.laufu tvrdochromy ale to má dneska skoro každá značka a zpracování (promintě vlastníci a prodejci) je taky nic moc,tj.fakt lepší Browning z druhé ruky...
Dobrý řešení je,co nabízel Fox a to Fincclas. Za ty peníze slušná volba.

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

02.06.2008 22:14

Bohužel jsem žádnou kozlici od Browninga v ceně do 20tis Kč neviděl :(

U starší značkové kozlice (Browning, Beretta, Benelli, atp.) bych měl ale trochu obavu, že už bude mít odstřílene opravdu hodně, proč by se jí jinak majitel zbavoval? Jelikož za ní dal před nějakou dobou řekněme min. 50tis Kč, tak s ní jistě nestřílel 1000 ran ročně.

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

02.06.2008 22:50

Mám kamaráda M.K,který vlastní Brow. (325) z druhé ruky a sám už má vystříl třetí titl. mistr.republiky na lov.kole a na jeho zbrani to poznat opravdu není.

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

23.06.2008 13:43

Jaký je názor například na kozlice Remington?

Konkrétně Remington SPR310 (cena cca 23000,-) nebo Remington SPR310 Sporting (cena cca 26000,-)

Mají tvrdochromované kované hlavně, životnost by tedy měla být velká a pokud jde o značku Remington, tak by to mělo být i synonymem kvality. Setkal jste se s nimi někdo? Případně jaký je názor zkušenějších?

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

23.06.2008 15:29

Mozna blbej dotaz, ale i tak se zeptam: smi se trap/skeet strilet samonabijeckou? A pokud ano, je nejaky prakticky duvod (mimo tradice), proc by se clovek mel drzet kozlice?

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

23.06.2008 15:39

Mám za to, že to možné je, ale smíš nabíjet pouze 2 náboje. Pro kozlici bude hovořit nejenom tradice a dostačující "kapacita" na 2 náboje (více není na Trap/Skeet potřeba), ale hlavně spolehlivost (s 24g náboji nemusí některé automaty spolehlivě přebíjet). Trap/Skeet můžeš střílet i pumpou, ale nebudeš stíhat dostatečně rychle přebíjet (pumpovat).

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

23.06.2008 15:57

No jasne, tak nabiju jenom 2 naboje, ty ostatni vyuziju kdyby mi pripadne prdlo v bedne a chtel vystrilet sousedy. Proc se tahat s dvouma hlavnema, kdyz mi staci jedna? Premyslim o automatu Zafer, vyrobce vyslovne uvadi, ze 24g spolehlive prebiji. Ma to tvrdochrom hlaven, da se z toho strilet zelezo, ... Dnes jsem si ji osahal, docela se mi libi. Ach jo, ten erfas mi zas pridelal starosti, ze ja blbec nezustal v nedeli doma! :lol:

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

23.06.2008 19:33

Zafer automat som mal,zdoraznujem MAL. Prestal mi fungovat po cca. 100 ranach na strelnici (inak mal velmi dobre krytie-75cm lauf),nieco sa posralo v natahovani bicieho mechanizmu.Na reklamaciu-opravene.Potom mi posral jednu poplatkovu polovacku na bazanty,kde fungoval sposobom po kazdej rane manualne natiahnut zaver.Super.Opravene v zaruke,PREDANE prvemu,kto prejavil zaujem za zlomok ceny. Prva a posledna 3,14covina na ktorej som "usetril".Mal to by lacny pracovny nastroj a houby,cisty srot. Mozno natrafis na lepsi kus...
Kupil som Benelli Montefeltro a mam svaty pokoj,zvlada vsetko od polovky v mrazoch az po jagdparkur na strelnici na jednicku.Naboje? Lubovolne fabricke,bezproblemovo funguje aj s 24g S&B Skeet Sport,co su zrejme najslabsie vobec a naopak si mozes uzit lov na kaceny na daleko s 57g Cheditte 20-80 Metri. :wink:

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

23.06.2008 21:17

Bude to asi jako vsechni ostatni turecke brokovnice. Zatim jsem slysel na turky pouze kritiku a vypada to, ze ani toto nebude vyjimka.

Když už automat, tak co třeba raději rusandu Baikal MP 153. Bude to jistě mnoohem lepší volba. I zde na fóru se o ní mluví kladně. Cena navíc velmi zajímavá.

Uživatelský avatar
erfas
 
Příspěvky: 268
Registrován: 21.01.2007 18:23
Bydliště: Havlíčkův Brod

23.06.2008 21:47

Jomekabi: Pokud budeš trvat na tom brokovém "automatu, tak bych šel do té rusandy baikalu . měl jsem to v ruce, moc se mi to libilo. Ale na skeet nebo trap to nebude to pravé ořechové, přece jenom kozlice na to bude lepší , není moc co se tam může na tom pokazit. záleží na tobě kolik holubů chceš zlikvidovat, podle toho bych i vybíral

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

23.06.2008 22:35

Zas tak moc ne, obcas taky musim strilet voj. flintu a obcas kratky. Co se Bajkalu tyce, nemam pochyby, ze za tu cenu to je dobra zbran, ale je ruska. Nezapomen, ze jsem starej dedek, kterej vyrustal za jinych pomeru nez Ty, a proste co je ruske, to mi nevoni. Ja vim, je to blbost, ale je to tak. Proto taky nemam Margolinu, Mosina, SKS, ....

Nevim, jeste si to rozmyslim, ale zatim se na to divam tak, ze pro zacatek neco levnyho, kdyz me to za nejaky cas pusti, tak jsem toho tolik neztratil, a kdyz me to doopravdy chytne, tak stejne prejdu na neco lepsiho.

Ale zpatky k veci, nez zas dostanu sprdana za OT: proc je kozlice lepsi? Ciste z technickych duvodu, ze je na ni mene co se muze porouchat, nebo k tomu mas dalsi, tak rikajic "strelecke" duvody?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků