Petak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 08.04.2016 10:11
Bydliště: Brno

06.12.2016 8:51

Re: brokovnice na lov/sport

Necituj předchozí příspěvek.


Je mi jasné, ze univerzální puška není a jsou v tom velké rozdíly. Chci si ze začátku, třeba první rok zkoušek obě možnosti a potom se rozhodnout a u toho zůstat. Chci se i kouknout na Rizzini. Beretta je v Sudickem dvoře, tak na tu se taky skočil podívat.
Moc diky

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

06.12.2016 11:58

Re: brokovnice na lov/sport

Abych tady nemudroval , starý dobrý Brno- se skeet hlavněma mě na lovecký kolo /skeet úplně stačí-stačilo ,i ta baterie ze 7ičky tedy střelba na dálku od nízký se dala ...

Jinak Fair,Fausti ,Sabatti,Rizzini,Betinnsoli ...je toho plná Brescie , každý - z těch výrobců= povětšinou ale loveckejch zbraní , má modely -skeet,trap a sporting s cenou na úrovni 40-50tis ,problém dovézt to- je jedna věc/chtěl jsem kdysi trapovou Faustinu od holek= sester / a případný servis a drobný /spotřební ND/ druhá , a právě s italama té těžký "voni"maj pořád :evil: siestu ,takže drobný díl ,co se vejde do obyč poštovní obálky-to z nich jen tak nedostanete, to není- jako sem minulý týden zažil- ND na Sig z Berlína od Trieblů do 72hodin byl dhl+ppl doma ...z it.to trvá a trvá , pro ně jsme malej trh ,všechno valej do ameriky ...

Co vím naprosto přesně :mrgreen: u beretty byla možnost přiobjednat druhý hlavňový "svazek" a nebylo to cenově tak hrozný, tuším + 15.tis ? ale v r. 98/99 ....,což s 66cm laufama by případně řešilo skeet a nebo 76 by řešilo trap no a do třetice :D 71 laufy na nějaký ten lovecký parkur :D ,škodnou
dokonce měli na webu konfigurátor i na pažby -kratší ,delší , s vyvážením ,s kick stop ,pravá ,levá,lícnice ,bez ,stavitelná ,botka guma , gel,typ předpažbí ,rybiny ap. skládací lego a to tam ty Eura lítaj ...
tohle by dovozci mohli umět ,u "browningů" taky nabízí např levé provedení pažby ....
jinak na objednávku je ten správnej :mrgreen: předvánoční čas , do jarního začátku stř.sezony by to mohlo tak akorát dorazit ...

Petak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 08.04.2016 10:11
Bydliště: Brno

06.12.2016 14:45

Re: brokovnice na lov/sport

NECITUJU tesne predchazejici prispevek! ufo

Jak píšeš, chci to vyřešit teď před Vánocemi. Zkusím si ty co jsou v okolí Brna o akát a uvidím do čeho nakonec půjdu. Moc díky za par tipů.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

06.12.2016 15:26

Re: brokovnice na lov/sport

Řešil jsem podobný problém. Nakonec jsem zvolil Beretta 682 Sporting Gold E a neměnil bych. Skeet, baterku i Parcour zvládá bez problémů, jen na baterku přehodím čoky...

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

06.12.2016 16:43

Re: brokovnice na lov/sport

Berta 682 nejlepší řešení ....

Tak ať to sedí v rameni ,netluče to, a vepředu lítá správným holubářským směrem :mrgreen: hop,pull, a frajeři hlásej : holub :D
ještě mě přepadla - napadla jedna ....je to vzácnost =myšlenka :mrgreen: jpp ji podpořil :D
model beretty 682 sporting byl asi nej, pro nás obecně sportovní holubáře ,hobíky ,amatery ani profíci nepohrdli .... ostřílenýho železa bych se nebál, když ho oko zkušené zkoukne , drobné díly na to jsou a budou ,vydrželo to sta tis ran ,cena dnes 30- 50%nové, ale o třídu nižší flinty 686 , je tu pár rozumných a šikovných dovozců dobrých jetin z německa ,kteří se ve zbraních vyznají , p.Macháček z Budweiss spíše vozí "své " krátké, ale dohoda s ním je výborná a poptat telefonicky u něj se může vyplatit..... i za cenu následného dojezdu přes celou republiku /mám to tam tak kousek přes 300km jedna cesta a něco kusů už sem tam nakoupil / , Panzer zezPlzně- vozí lovecké jetiny běžně ,možná i někdo další ???? nebo sám pohledat -- třeba by v rámci nákupu- páč pomalu budou vyšťavený =vyprodaný -dokázali sehnat přesně tenhle model beretty,při zadání parametrů - ano taky to nebude zadarmo , ale pár =vícero německých, spolkem donucených tzv.sponzorů ze střední vrstvy ,co stříleli holuby ze společenského "donucení" a musí mít "časově odpovídající model zbraně " a je společensky neúnosné mít něco ,co už se modelově nevyrábí ... i tudy by taky mohla vést cestička ...

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

06.12.2016 21:27

Re: brokovnice na lov/sport

Mě tehdy při výběru hodně pomohl Adamec. Říkal jedno moudro: "podívej se na netu na záznam ze světového poháru SKEET/TRAP co je tam za značky..." A tak jsem se podíval. 90% byla Beretta / Perazzi, ostatní flinty byli po 1-2 kusech. Kupodivu, žádný Browning, které tady hodně letěli.
Pak říká: "Kolik toho vystřílíš ročně?" Tak jsem se zamyslel a vyšlo mi, že přes 10-15 tis. nepůjdu nikdy, spíš v optimistické variantě max těch 10.
Takže na stole leželi vedle sebe zmíněná 682 a nějaká Peračka, která byla ale skoro za 2x tolik co ta 682, takže volba byla jasná...
Měl jsem tehdy i na DT-10, ale říkal mi jasně: "Tu neustřílíš... Kup radši 682 a za zbytek si kup patrony a holuby." Měl hlubokou pravdu a dodnes nelituju...


Reklama

Petak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 08.04.2016 10:11
Bydliště: Brno

06.12.2016 21:32

Re: brokovnice na lov/sport

Můžete mi na pana Adamce poslat kontakt?? Zkusím ho oslovit. Jaké mas na tom hlavně?

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

06.12.2016 21:49

Re: brokovnice na lov/sport

Žije a trénuje v Brně, takže mu zkus zavolat... Kontakty najdeš třeba tady:
http://strelba-morava.cz/kontakty/

munition
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 176
Registrován: 08.02.2007 10:05
Bydliště: Uherské Hradiště

07.12.2016 19:13

Re: brokovnice na lov/sport

S Berettou 682 Gold E určitě chybu neuděláš. Mám ji ve verzi Sporting s 76 cm laufama a jsem velmi spokojený. Je to moje třetí ryze sportovní brokovnice a doposud nejlepší. Výborné vyvážení, ergonomie pažby a tím celkové chování při střelbě. Velmi nízký zpětný ráz. Střílím s tím hlavně baterku. Oproti předchozí Berettě 686 E Sporting stoupl průměrný nástřel o jednoho až dva holuby. Předtím jsem se většinou motal kolem 21-22, dneska po zhruba půlročním sžívání je to 23-24 a výrazně stoupl i počet čistých položek.
Nicméně flintu je třeba vyzkoušet, jestli Ti bude sedět. U použitých zbraní většinou není problém domluvit s prodávajícím vyzkoušení na střelnici.

Petak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 08.04.2016 10:11
Bydliště: Brno

10.12.2016 21:33

Re: brokovnice na lov/sport

V pondělí budu panu Adamcovi volat, tak hned poreferuji.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

06.09.2017 22:32

Re: brokovnice na lov/sport

Chci něco na skeet se kterým čerstvě začínám. Zkoušel jsem to s krátkou westernovou dvojkou, zábava ale výsledky nic moc ale myslím si že by to šlo kdyby člověk toho hodně nastřílel a poznal pořádně vlastnosti zbraně. Když mi známý půjčil kozlici tak to bylo lepší. Uvažuju o ZH302 vzhledem k ceně a výkonu. Reference nemá nejhorší. Bude repasována od puškaře. Má hlavně 66 cm. Dneska hlavně na skeet u jiných výrobců mají většinou 71 cm až 73cm. Tak snad neudělám úplně nejhůř, střílet chci příležitostně.

munition
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 176
Registrován: 08.02.2007 10:05
Bydliště: Uherské Hradiště

07.09.2017 10:09

Re: brokovnice na lov/sport

ZH v cenové kategorii, kolik do toho chceš dát, není špatná volba. Dej bacha na vůle, aby už neměla hodně odstříleno a nech si puškařem zkontrolovat a případně poladit bicí mechanismus. U ZHáček, které mají hodně za sebou, je typické, že občas pustí druhou ránu zároveň s první a pak je to slušná šupa do ramene :D Opotřebováním dochází k tomu, že zpětný ráz shodí i druhé kladívko a výstřely jdou současně.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

07.09.2017 13:57

Re: brokovnice na lov/sport

Dodneska tady po místních závodech jezdí dědek se ZH a radiátorem ve předu na hlavni (ZH skeet hlavně) a dost často si 4/5 startovního pole namaže na chleba...
Hlavně si nech upravit pažbu na sebe... Železo sice střílí, ale pažba u skeetu trefuje...
Jako start up flinta je to určitě dobrá volba a když Tě bude brzdit ve výkonech, můžeš mudrovat co pořídit dál...

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

07.09.2017 19:13

Re: brokovnice na lov/sport

Ještě jsem zvažoval FN za 6000,-, nebo nového Mallarda (cz-usa) za necelých 11 tis. Mají ale 76cm hlavně, což by se zase vyžilo u trapu a u skeetu nevím do jak velké míry je to podstatné obzvlášť pro začátečníka a příležitostného střelce pro zábavu. Mallard má dvojspoušť, je spíše koncipován jako levná lovecká flinta. Nevím jestli zadní spoušť u Mallarda funguje také jako jednospoušť u ZH. Na ZH se mi líběj právě ty radiátory :-).

Ještě se vyskytla IZ 27 po myslivcovi, ty se tady taky hodně chválily myslím ale sportinky, tahle je klasicky jen IZ 27.

Forestman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 21.05.2015 14:50

09.09.2017 19:31

Re: brokovnice na lov/sport

Necituju tesne predchazejici prispevek! ufo


Na sport je jednoznačně lepší jednospoušť.Mám sportinga dva roky a nemohu si na něj stěžovat.Kvalitní
zbraň, i když není tak dokonalá jako zbraně za 50.000-80.000,-Ale nastřílet se s ní dá stejně.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

13.09.2017 18:32

Re: brokovnice na lov/sport

Tak jsem šel do ZH301. Byla za dobrou cenu, dal jsem s ní dvě lovecká kola a netupluje. Pro začátek dobrá. Ještě pohledám skeetové hlavně, něco už mám přislíbeno. :-)

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

23.09.2017 11:53

Re: brokovnice na lov/sport

prosím o radu ---co přesně znamená na hlavni brokovnice to označení - viz foto ???????
Přílohy
AS.jpg

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

23.09.2017 12:37

Re: brokovnice na lov/sport

Moze pouzivat naboje az do dlzky 89 - spominane su 12/89 (3.5"), 12/76 (3"), 12/70 (2.75").

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

23.09.2017 14:20

Re: brokovnice na lov/sport

To vím že je to do délky 89 jen co je to 3.5 za tím atd.... ale už jsem to pochopil :shock: udaná délka v palcích , pozdě ale přeci :idea:

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

23.09.2017 14:27

Re: brokovnice na lov/sport

Dyt ti to napsal...
Komorovane pro naboje
12/89
12/76
12/70
a pak rozmer v palcich.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků