Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

02.06.2015 8:56

Re: brokovnice na lov/sport


Forestman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 21.05.2015 14:50

27.07.2015 15:59

Re: brokovnice na lov/sport

Ahoj, tak jsem vyzkoušel IŽ Sportinga.Mám "najeto" asi tisíc ran a uvolnila se mi pružinka aretace pojistky.Banalitka.Zavírání stále ještě vyžaduje trochu více síly ale jinak celkový dojem dobrý.Otevírání už jde "samo". Jen si nemohu zvyknout na to, že je cca o 30 dkg těžší než moje původní zbraň.Vyhazováky mám vypnuté abych nemusel sbírat po střelbě patrony, takže jsem je ani nevyzkoušel.Celkový dojem - chvalitebný.Pro střelbu jen tak pro zábavu, ideální ,solidní zbraň.

Lukáš H
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 20.07.2015 19:05

20.08.2015 20:16

Re: brokovnice na lov/sport

zdar,prosím nemáte zkušenosti se španělskou dvojkou hubertus 213.předem dík za info

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

16.11.2015 5:13

Re: brokovnice na lov/sport

mám dotaz na střelce co mají kozlici ráže 20, jestli by byli té lásky a změřili šířku baskule. zajímá mě, jestli dvacítky jsou lehčí, než dvanáctky, nebo to je stejný železo jako dvanáctka, a jen to má menší díru v laufu. pokud bude někdo té dobroty, že veme šupléru do ruky, prosím, napište i typ zbraně.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

16.11.2015 20:17

Re: brokovnice na lov/sport

Sice ti to ted nezměřím , ale Browning 12 versus 20 je váhový rozdíl znatelný.

GaN
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 13.12.2013 17:32

31.01.2016 14:59

Re: brokovnice na lov/sport

Uvažuji již déle o kozlici pro zábavu (spíš skeet) a rozhoduji se mezi CZ-USA Canvasback/Redhead a Iž-27EC s tím, že ji během týdne koupím. Ale dnes se dívám na ceny cz-usa a nestačím se divit. Canvasback zdražil téměř všude o 5 tis. kč. Koruna byla znovu devalvována? A pak zní má žádost o radu zda není lepší volbou iž-27..


Reklama

Forestman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 21.05.2015 14:50

31.01.2016 16:00

Re: brokovnice na lov/sport

Necituju tesne predchazejici prispevek! ufo

Mám IŽku 27EC rok a jsem s ní velmi spokojen.Koupil jsem ji na střelnici na zapůjčování a tak jde z ruky do ruky.Zatím pouze zlomený úderník, jinak bez problémů.Je ale o trochu těžší než jiné zbraně ale i to má své výhody když si na to člověk zvykne.Závěr - solidní zbraň za přijatelnou cenu, snášející hrubší zacházení, zřejmě s dlouhou výdrží.Pro střelbu pro zábavu je zbytečné dávat několik desítek tisíc za značkovou zbraň.Střílím s IŽkou stejné výsledky jako kamarádi s flintami za cenu i pětkrát vyšší.

GaN
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 13.12.2013 17:32

31.01.2016 17:21

Re: brokovnice na lov/sport

Díky za praxí ověřený názor. Prvně jsem preferoval CZ-USA, ale to zdražení podle mne neodpovídá realitě a ze zkušeností chci novou zbraň.

munition
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 176
Registrován: 08.02.2007 10:05
Bydliště: Uherské Hradiště

31.01.2016 23:21

Re: brokovnice na lov/sport

Záleží jen na vkusu a množstí střeliva, které budeš chtít ročně vystřílet. Základní řady turecké produkce jsou velmi hezky zpracované, dobře vyvážené, vypadají elegantně, ale mají jednu dost zásadní vadu, a to nízkou kvalitu materiálu. To znamená, že po pár tisících ranách máš z flinty tak trochu hrkátko :D Nicméně například pro lovecké účely je to při dnešních tristních stavech drobné zvěře dostatečné. Pokud průměrný myslivec vystřelí za rok sto ran, tak mu to vydrží dlouho.
IŽky současné produkce jsou oproti tomu vyrobeny z poměrně slušného materiálu, ale pokulhává kvalita zpracování(často je to tak trochu dodělej doma :wink: ) a navíc jsou na můj vkus mizerně vyvážené a nemají na sport ideální pažbu. Nicméně pokud chceš koupit flintu do 15 tisíc a předem víš, že to bude opravdu jen na občasné střílení, tak to není až tak špatná volba. Pokud bys věděl, že budeš střílet 5000 ran ročně a budeš se chtít občas podívat i na nějaký ten regionální závod, alias gulášovku, tak by bylo rozumnější pošetřit a koupit za cenu kolem 30000 starší zbraň od některé z vyhlášených značek. V případě popsaného scénáře to tak většinou končí a člověk si ušetří čas a peníze nákupem jedné zbraně navíc. Brokovnice v cenové hladině do 15K v novotě většinou střelce, který se tomu začne věnovat intenzivněji, přestanou uspokojovat, případně se časem rozpadnou. :wink:

Forestman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 21.05.2015 14:50

01.02.2016 23:00

Re: brokovnice na lov/sport

Necituj těsně předcházející příspěvek.

OK. ale dát tři měsíční platy za věc o které nevím kolik má "najeto" a jak dlouho mi může vydržet to je dost sázka do lotynky.To opravdu dám raději patnáct za novou věc u které mám alespoň jakous takous jistotu.I když to není žádný luxus, vím co od toho mohu čekat.
A pokud nemíním pokořit olympijské rekordy, na zábavnou střelbu mi to stačí.Pokud do toho "spadnu",tak potom začnu uvažovat o kvalitě. Samozřejmě, ruské a sovětské zbraně nikdy nebyly dělány pro krásu.

munition
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 176
Registrován: 08.02.2007 10:05
Bydliště: Uherské Hradiště

01.02.2016 23:40

Re: brokovnice na lov/sport

Jasně, tomu rozumím. Jak jsem psal, je IŽ rozumnější volba než Turek ve stejné cenové relaci, přestože má své mouchy. Hodně závisí na tom, jak tě to bude bavit a kolik peněz si budeš moct dovolit nechat měsíčně na střelnici. Pokud to člověka chytne, což střelba na holuby umí, tak se časem snadno dostaneš do stavu, kdy ročně necháš za holuby a munici dvakrát tolik, co stojí nová IŽ. Taky jsem si před třemi lety myslel, že mi na občasné střílení stačí flinta za deset. Za půl roku šla z domu. Pak přišla druhá, pak třetí a ta už mi snad pár let vydrží, jelikož patří do kategorie, která by 150000 až 200000 ran měla přežít. Teď má nahrkáno tak 35000 a není to na ní poznat.

Petak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 08.04.2016 10:11
Bydliště: Brno

08.04.2016 20:45

Re: brokovnice na lov/sport

Nevíte, kde je v okolí Brna největší výběr IŽ 27-EM-1C Sporting?? Měl jsem v ruce jednu a ta tuhost byla opravdu velká, až to na mě působí negativně.
Chtěl bych si vybrat z více kusů. Ještě jsem měl v ruce Bettinsoli X TRAIL, ale tady na to hodně plivete :(

Moc děkuji za tip

Petr

Uživatelský avatar
White feather
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 26.08.2008 23:36

08.04.2016 21:17

Re: brokovnice na lov/sport

Všechny IŽtky jdou ztuha, jak nový, tak i starší zajetý ;)

Petak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 08.04.2016 10:11
Bydliště: Brno

08.04.2016 21:50

Re: brokovnice na lov/sport

Necituj předcházející příspěvek.


Tak to nevím, jestli by mě to časem netočilo...

Forestman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 21.05.2015 14:50

09.04.2016 18:20

Re: brokovnice na lov/sport

IŽky dováží mimo jiné prodejna v Uherském Hradišti. Chce se to podívat na netu. Co se tuhosti týče, je to fakt, ale moje se po roce rozhýbala a je to ok. Samozřejmě to není flinta za 150 tisíc.

Uživatelský avatar
White feather
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 26.08.2008 23:36

09.04.2016 20:26

Re: brokovnice na lov/sport

Tak ztuha... Otázka je co bereš jako ztuha... 27mička nikdy nepůjde úplně tak hladce, lehce jako třeba Citorka... Je to daný i tím, jak při zavírání vlastně tlačíš na pružiny vyhazovačů.
Ale na druhou stranu, já nemám problém zavřít závěr lehce enegrgičtějším "švihem" nahoru.

Jinak mám Sportinga minimálně 7 let, koupený z druhý ruky (první majitel ale prakticky nic nenastřílel), každou sezonu nějakou tu tisícovku vystřílím všeho možnýho (od 24g navážek, až po magnumy v 76tkách, pár krabiček slugů...) a žádné problémy nemám. Plus velká výhoda je fajnová pažba, co se lomení a vyosení týká (dřevo a spracování je ale prostě obyč), zatím seděla skoro každýmu, co jsem půjčoval...

scorpions-cz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03.05.2013 13:12

10.04.2016 9:23

Re: brokovnice na lov/sport

Taky mám sportinga a taky šel ztuha. A je pravda jak to vypadne IVANOVI z mašiny tak to poskládá. Ve vnitř bylo spoustu ocelových třísek. Já jsem flintu kompletně rozebral(tím myslím do posledního dílu) ,všechny díly jsem doopracoval a zbavil špon jemným smirkem a teď chodí vcelku dobře.
Ale pozor né každej je schopnej jí dát zase dohromady. :lol:

Uživatelský avatar
mocima
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 08.04.2010 22:06
Bydliště: Uherské Hradiště

11.04.2016 15:52

Re: brokovnice na lov/sport

Forestman píše:IŽky dováží mimo jiné prodejna v Uherském Hradišti. Chce se to podívat na netu. Co se tuhosti týče, je to fakt, ale moje se po roce rozhýbala a je to ok. Samozřejmě to není flinta za 150 tisíc.


Prodejna v Uherském Hradišti? Kde, prosím?

Díky

Petak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 08.04.2016 10:11
Bydliště: Brno

05.12.2016 11:41

Re: brokovnice na lov/sport

Tak jsem měl vybranou Marocchi Zero3 sporting s Maxi choke 90, ale než jsem se rozkoukal, tak je přestali dělat :( Nemáte někdo tip na náhradu? Chtěl bych něco s čím zvládnu Trap i Skeet. Moc dík za radu

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

05.12.2016 14:05

Re: brokovnice na lov/sport

Trap i skeet ? to si tak trochu při vážně myšleném odporuje :D ,jiná pažba ,jiná botka pažby ,jiná délka laufů ....
Skeet krátký laufy 67 , 1/4 a cylindr zahrdlení a pažba, aby se dala z postoje nahodit flinta rychle do ramene....
trap dlouhý laufy 76 , případně i dlouhý čoky ,pažba s botkou sedící v rameni ,i s lícnicí ...
nedáváte snadné otázky :D holt nemá každej kliku jako já v juniorským věku byla blízko domova skeetová střelnice ,tak se jezdilo na lovecký kolo ,případně se střílela baterie -za bolševika , a ve věku středním mám leta trapovou střelnici 7km od chalupy , takže dilema univerzální zbraně na obě "dispic líny"sem neřešil ...
a protože střílím v levým gardu a sportem jsem si uhnal srdce ,tak mám po ptákách -i těch asfaltovejch....u beretty sporting trap jsem měnil /nechal měnit/úderníky a pružinky /dodavatel byla tehdy Frankonia na Pavláku / ,většinou po sezoně , pro představu trening v pátek tak 5koleček x15 holubů cca 150ran sobota závod 6-7x za sezonu -holubů dle propozic ... občas ,když se sešlo tak i střelba v týdnu , spíš vzácně tzn do 5tis ročně a flinta 10let držela ...

takže kočkopes /v dobrém = kompromis / mi vychází asi nějak ....
....sporting model s 71cm dlouhými laufy ,co umožní montáž "krátkých "vnitřních čoků na skeet a montáž dlouhých vnějších na trap ,čímž se přiblíží delka laufů trapové speciálce no trochu... ,u pažby nějaký kompromis bez lícnice, ať to nenamlátí lícní kost na skeetu , třeba s výměnnými botkami , závisí taky na tom co preferujete a budete střílet častěji ,
a co sedne ´pažba trefuje ....a ano delší laufy jsou horší na rychlost srovnání na = před holuba /ale jsou vhodnější na trap ...
něco jako :
beretta 686 silver pigeon sporting I v 71cm a k tomu sada vnější dlouhé čoky na Trap stačí dva -full a 3/4 a krátké vnitřní jsou celá sada k flintě a ty nechat na skeet ....48.000,- +- něco za dlouhý čoky ...
http://www.beretta.cz/index.php?id_prod ... avne-71_cm

a nebo brno competiition combo =obě flinty za šišku 59.000,- , tuším trochu víc ,ale dvě snad ocelové :mrgreen: flinty skoro v ceně beretty
http://www.arms-cz.cz/katalog/01/?artic ... pina=01002

Browning modely sporting B taky dobrá volba -drahé ? ano , ale vydrží leta a střílí ....
k browningům,spíše k dovozci ,- dodám ,že ať už byla v minulosti s waltertradingem komunikace někdy až obtížná , tak p. Walter je brokový střelec s praxí a vskutku tomu rozumí
https://www.waltertrading.cz/kozlice/b5 ... 2m-71-inv/

nutno dodat , že i flinta sporting za pro nás drahých 50-60tis Kč je "lowend" ve světovém kontextu a ani náhodou střední třída , ta je tak v 100-150tis Kč ,

to ,co by jste chtěl /cz -střední třída / řekněme sporting model od italů ,španělů ,atd v ceně okolo těch +-25- 30-35tis dle výbavy - tu v republice není, dlouhodobě nebylo a i ty prý v Turecku vyráběné nejlevnější "pouze" lovecké beretty - nám pan Singer z čnb zdražil Eurem z kdysi 32- 38.000,- na 47.000,- mimo toho ,že už ty původní taky nedělají ...


a pokud to nebude o "mnoha tisících ranách "za sezonu , a chcete levnou novou ,ne čekat na nějaký značkový bazar
pak se podívejte sem : vícero modelů ....v ruce jsem to neměl, , ale u některých modelů píšou nerez baskule , což při váze sporting flinty 3,36kg by mohlo být.... a to znamená na rozdíl od ergalu a jiných hliníkových slitin výdrž ...snad :mrgreen: , je potřeba ověřit základní ND a jejich skladovou zásobu u brokny =úderníky + pružinky ,
několik možností : http://www.zbrane-dave.cz/products/boit ... c-b00258-/
http://www.zbrane-dave.cz/products/boit ... -b000341-/
http://www.zbrane-dave.cz/products/boit ... -b000341-/

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků