Troubecak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 05.11.2010 0:22
Bydliště: TROUBKY nad Bečvou

05.11.2010 14:53

Re: brokovnice na lov/sport

Příteli CZ550:

tak teď jste mi pěkně zamotal hlavu. Je to 100% alternativa k LABERce. Jen se u MAROCCHI dost obávám, že je italského původu a mohu být právě dalším, kterému se zase něco na těch italských zbraních kopirující slavnou zbrojovku Beretta pokazí. Díval jsem dle Vašeho doporučení na tuto zbraň v DETEXu a najel jsem si k výrobci. Má stejné místo výroby jako neslavně proslulá Bettinsoli, působícího v Gardone Val Trómpia (lombardský region provincie Brescia).
Stejně mi pořád vrtá hlavou těch ran co máte nastříleno a bez jedinné závady ?!! No co, mám teď dost času na přemýšlení přes víkend tak uvidím co mi ještě někteří uživatelé poradí nebo vymluví ??
Díky za podnět. :?: :shock: :idea:

http://www.marocchiarms.com/bilder/cata ... 202007.pdf

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

05.11.2010 18:50

Re: brokovnice na lov/sport

Lanber mohu doporučit. Dcera sháněla něco lehkého /lov,příležitostně lovecké kolo/nakonec zvolila
http://www.arms-cz.cz/katalog-podle-vyr ... yrobce=102
Osobně sem to s ní vybíral, odzkoušel na střelnici a spokojenost. Soustřel hlavní slugem na 50m z volné ruky 3-5 cm od sebe.
Před nákupem sem pročetl různá fora usa,austrálie,uk a většinou od lovců a střelců kladná hodnocení.
Toto kupují nejčastěji v usa,uk ...:
http://www.gmk.co.uk/?p=products&primar ... xt1=Lanber

Troubecak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 05.11.2010 0:22
Bydliště: TROUBKY nad Bečvou

05.11.2010 21:25

Re: brokovnice na lov/sport

Díky "open",

konečně mě někdo alespoň trošku utvrdil v mé doměnce. :P Volba v Light byla určitě dobrá, ale nebylo by lepší k kalibru 20/20*67 pro děvče? Mohu se Vás zeptat ve které prodějně Vás to nechali vybrat a odzoušet na střelnici před samotnou koupí ?? :P

Díky

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

05.11.2010 22:19

Re: brokovnice na lov/sport

Kalibr 20 byl zvažován, ale cena střeliva,větší váha a vhodnost 20 pro lovecké kolo rozhodlo o kalibru 12.
Zakoupena byla v Humpolci s výstrahou, pokud bude po odzkoušení problém v soustřelu hlavní,
tak že ji hned maji nazpět. :D
Ještě byl zvažován model
http://www.arms-cz.cz/katalog-podle-vyr ... yrobce=102
je asi o 0,5 kg těžší, ale to sem jen slyšel sem s ní pomalá. :D Takže tak nějak.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

06.11.2010 0:48

Re: brokovnice na lov/sport

Troubecak: v Gardone val Trompia je veskery italsky zbrojni prumysl :-))) sam jsem ta v dobe kdy jsem pusobil ve strojirenstvi mockrat zavital.... Marocchi bych se nebal, byl jsem i ve vyrobe a neni to "poitalsteny turek"....

Troubecak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 05.11.2010 0:22
Bydliště: TROUBKY nad Bečvou

06.11.2010 10:22

Re: brokovnice na lov/sport

open:

co jsi vybral pro holku je asi to nejlepsí. Já právě zvažuji Vámi již zmiňovanou LANBER hunting:
http://www.arms-cz.cz/katalog-podle-vyr ... yrobce=102
takže konkrétně tenhle model mi nedoporučujete ? Já mám pocit, že pro lov a příležitostnou střelbu na asfaltové terče je to to nejlepší ? Mohu se Vás zeptat jak dlouho Vaše holka s Lanberkou střílí a jak je s ní spokojená ? Posledně jste se zmiňoval, že jste si zbraň před zakoupením mohl vyzkoušet /alespoň jsem to tak pochopil/, kde Vám tohle umožnili ? Moc dotazů, že. Omlouvám se. Ale investice za cca 30.000Kč mi za to stojí.

Protože již druhý uživatel mě utvrzuje v myšlemce, že MAROCCHI nemusí být špatná zbraň tak to přestávám brát na lehkou váhu a před zakoupením si budu chtít fyzicky určitě ohmatat jak MAROCCHI tak i LANBER.

Díky za Vaše podněty. Každopádně ještě pořád nejsem definitivně rozhodnut.
Tento portál je skvělý !! :roll:
Jsem zde zaregistrován teprve pár dní a tolik z Vás mi již poradilo a dle mého soudu nestranně. Dokonce mi jeden z Vás nabídl, že si mohu u něj i jeho zbraň vyzkoušet !! :!: :P Jste Vážně skvělý rádci a díky Vám všem za tyto dary................... :oops:


Reklama

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

06.11.2010 15:45

Re: brokovnice na lov/sport

Model-
http://www.arms-cz.cz/katalog-podle-vyr ... yrobce=102
-doporučuji /nestřílel sem z něho, ale důkladně sem ho prohlédl a je to slušná flinta. Ovšem dceři se zdála těžká a dlouhá jelikož je subtilní.
S lanberkou střílí první sezonu a je s ní spokojena. Ve většině případů se k lanberce pochvalně vyjadřují i jiní myslivci co si z ní vystřelili nebo ji měli v ruce.
Ze zbraně bylo stříleno až po zakoupení. Při nákupu sem se dotazoval zda je garantován soustřel hlavní. V případě, že ano tak jaký. Na toto sem nedostal uspokojivou odpověď. Proto sem se dohodl, že pokud nastane při střelbě nějaký problém tak bude vrácena - nenastal.

Troubecak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 05.11.2010 0:22
Bydliště: TROUBKY nad Bečvou

06.11.2010 19:25

Re: brokovnice na lov/sport

Díky "open",

jen si mě v mé domněnce utvrdil. Humpolec mám trošku z ruky, ale naplánuji si s rodinou nějaký výlet a vyzkouším ji. Tohle tvé doporučení je pro mě dostačující reference.

Zatím se mějte všichni fajn. Jak budu mít LANBERku a MAROCCHI odzkoušeny dám Vám vědět. Jsem vděčný za tuhle poradnu. Díky hoši...... :P :roll:

CZ550
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 66
Registrován: 21.02.2009 22:00
Bydliště: Olomouc

06.11.2010 20:30

Re: brokovnice na lov/sport

Zdravím,
Zkusil jste kontaktovat Olomouckou pobočku Arms-cz?Myslím si,že tam určitě nějakého Lanbera na osahání mít budou (nebo snad alespoň poradí,kdo ho v okolí vlastní a jestli je s dotyčným "rozumná řeč")a rozhodně to je snadnější než jet hned do Humpolce,čímž Vás od této cesty samozřejmě nijak neodrazuji.
Hlavně vybírejte pečlivě a s rozmyslem.

Troubecak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 05.11.2010 0:22
Bydliště: TROUBKY nad Bečvou

06.11.2010 20:41

Re: brokovnice na lov/sport

Díky za další radu,

zbytečně by jsem se hnal do Humpolce když olomouc mám pár kilometrů. Opět jsem závislý na Vašich radách. Díky. Vidím, že se mám od Vás zkušených pořád co učit.... :oops:

Troubecak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 05.11.2010 0:22
Bydliště: TROUBKY nad Bečvou

07.11.2010 0:36

Re: brokovnice na lov/sport

to "open"

když se ještě jednou vrátím k Tvé pasáži o "soustřel hlavní". Dle hodnocení zbraně Brokovnice Bettinsoli Dr. Ing. Hanáka na " http://svetmyslivosti.silvarium.cz/cont ... /1386/131/ " soustřel do 8cm hodnotí jako vynikající výkon.
" Poměrně netradiční praktickou součástí příslušenství jsou výměnná zahrdlení s vývrtem „paradox“ pro střelbu jednotnou střelou, s nimiž lze docílit přesných zásahů. Vliv zahrdlení s vývrtem „paradox“ jsme vyzkoušeli při střelbě osvědčeným střelivem Brenneke s oporou na terč ve vzdálenosti 35 m. Rozptyl tří zásahů byl do 8 cm, což je naprosto výjimečný výsledek ".
Je součástí koupě rovněž chock Paradox nebo s jakým zahrdlení jste prosím Vás střílel jednotnou střelu nebo co doporučujete ?

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

07.11.2010 20:13

Re: brokovnice na lov/sport

Tak ten soustřel 8 cm neni až tak excelentní, ale ta flinta mě až překvapila jak střílela přesně. První
ránu slugem, http://www.sellier-bellot.cz/cesky/brok ... roduct=565
na terč taková ta postava s pistolí co na to střílí policajti, sem na těch 50 m namířil na hlavu konkrétně na oko.Vystřelím z vrchní hlavně a oko pryč,druhou sem namířil mezi oči a byla lehce 2,5 cm napravo.
Ze spodní hlavně sem zamířil 3x mezi oči, dva výstřely byly v rovině 3-4 cm v pravo, třetí byl 5cm přesně v ose dole. Dál sme slugem nic neřešili. Zahrdlení tam bylo tuším 1/2 half choke -ozn. III menší o 0,5 mm.
Paradox choke tam nebyl. Je u toho sada tuším pěti choke.Slugem střílím max. 3/4 -ozn. II .

Troubecak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 05.11.2010 0:22
Bydliště: TROUBKY nad Bečvou

09.11.2010 22:27

Re: brokovnice na lov/sport

"open",

zřejmě si výtečný střelec. Na 50m z volné ruky ? dobrý výkon.
Takže pokud jsem správně pochopil měl jsi 1/2 half choke -ozn. III menší o 0,5 mm a to jsi potom přemontovával na druhou hlaveň nebo každá hlaveň měla jiný chok ??

Někde jsem vyčetl následující:
1,00 4/4 _ FULL
0,75 3/4 __ IMP MOD FULL
0,50 2/4 ___ MOD IMP MOD
0,25 1/4 ____ IMP CYL MOD
0,00 Cylinder _CYL IMP jednotná střela
Proč tedy nepoužíváš na jednotnou střelu "C" Cylinder _CYL IMP, který jsi zakoupil se zbraní ?

Poradil by jsi mi v čem je lepší, který hlavňový svazek ?
1. http://www.arms-cz.cz/katalog-podle-vyr ... yrobce=102
Váha 3,2kg, Ventilovaná horní a dolní hlaveň.
2. http://www.arms-cz.cz/katalog-podle-vyr ... yrobce=102
Váha 3,3kg, Ventilovaná horní hlaveň a spodní přiletovaná jen na konci ústí.

Stále mém moc otázek, omlouvám se. Děkuji předem za odpovědi. :oops:

Uživatelský avatar
amazoon
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 05.03.2009 21:25
Bydliště: Prostějov

06.01.2011 8:51

Re: brokovnice na lov/sport

Tak jsem se také rozhodl, pořídit si sportovní kozlici a mimo rady tady z vlákna, bych chtěl poprosit o všeobecnou radu, zda pořídit v ceně kolem 40000 Kč jetou např. Berettu, nebo mě sympatické Marocchi 03 nebo Browning Citori ? Převážně na sport. Díky za názory.

Uživatelský avatar
gewarosse
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 521
Registrován: 11.04.2006 12:22
Bydliště: Praha

06.01.2011 9:19

Re: brokovnice na lov/sport

Citorku bych nebral,je to flinta spíž na lov.
U zbytku záleží jakou disciplínu chceš střílet.
Marocchi není špatná volba,ale jestli chceš něco lepšího,tak ještě trochu přišetři.Nová Beretta 686 teď stojí kolem 50tis Kč.Osobně bych momentálně šel do kozlice Temper Sporting od firmy Caesar Guerini.Brokovnice je lepší a levnější než Beretta stejné střídy,momentálně by šla sehnat tak za 46tis Kč.

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

07.01.2011 15:27

Re: brokovnice na lov/sport

Ma zde nekdo prakticke zkusenosti s turkem Akkar Churchill ? Flintu jsem mel moznost akorat zkusit v krame- matros a zpracovani na low end pekne a cenove taky nevychazi spatne. Na druhou stranu jsem s tim jeste nevidel nikoho strilet...

Uživatelský avatar
Mirek12
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 189
Registrován: 13.09.2010 0:16
Bydliště: Znojmo

08.01.2011 22:00

Re: brokovnice na lov/sport

Kdybych ji mohl mít v ruce dřív, než jsem koupil IZ27 Sporting tak jsem si ji koupil,(ve verzi sport) a otestoval. Tak bych byl také rád za nějakou recenzi

Uživatelský avatar
gewarosse
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 521
Registrován: 11.04.2006 12:22
Bydliště: Praha

09.01.2011 18:08

Re: brokovnice na lov/sport

Sean:Záleží,k čemu bys ji používal.

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

09.01.2011 19:41

Re: brokovnice na lov/sport

Na myslivecké pouťáky, které pořádají okolní sdružení. Jezdím se na ty závody pobavit, žádné megaambice nemám. Za sezonu jich dáme tak 10-12. Střílím buď svojí IŽ-43, kterou mám primárně na western nebo tím co půjčí kamarádi. Ještě před pár lety bych si na to koupil IŽ-27 Sporting, ale poslední dobou si lidi na ty flinty stěžují a kvalita šla dolů.
Vrazit nějakých 40k do jeté beretty nebo browninga je na to mé střílení škoda. Uvažuji buď o tom Churchillovi trap, ale nesmí to být vyloženě sračka. To už by bylo lepší připlatit za marocchi 03 field (ale to je primárně na myslivost) nebo něco sportovního od lanbera nebo fabarmu.

Uživatelský avatar
gewarosse
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 521
Registrován: 11.04.2006 12:22
Bydliště: Praha

09.01.2011 19:49

Re: brokovnice na lov/sport

Když na to máš,ber Marocchi Field,i když to není sportovní model,na to střílení co popisuješ to bohatě stačí i na vítěztví.Je to mnohem lepší volba než Lamber nebo Fabarm.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník