Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

20.09.2010 9:45

Re: brokovnice na lov/sport

....ten chlap myslel na to,ze v tych haraburdach nie su koncentricke a suose vyvrty. Tak je napr. potom bezna vec, ze na 25-30metrov ti jeden lauf striela napr. 50cm nalavo/napravo od toho druheho......cize o nejakom sustrele je potom tazko hovorit.

Uživatelský avatar
$emtex
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 493
Registrován: 24.05.2009 19:14
Bydliště: lounsko

20.09.2010 9:52

Re: brokovnice na lov/sport

Tak to já holt měl na flintu štěstí. Už mám druhou novou Bajkalku a problémy s nimi zatím (ťuk ťuk) nejsou. Asi začali mužici v Iževsku pít mnógo vodky. :( Holt se poohlédneš po nějaké italce nebo starším Browningu. Osobně hlasuju pro Browning :)

pepe123456
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 29.12.2009 20:47

20.09.2010 10:31

Re: brokovnice na lov/sport

lovec: díky, tak to je teda masakr, když nejsou schopný dát k sobě "2 tlustý roury"... takže buď se zeptám jestli mi to ten známý vybere až dojede nějaká zásilka nebo to nechci... než aby to střílelo takhle tak to si radši připlatím za něco funkčního

Golem
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 181
Registrován: 28.06.2008 23:29
Bydliště: severní Čechy

20.09.2010 13:03

Re: brokovnice na lov/sport

Z pohledu laika, aby se dvě hlavně na 30 metrů rozešly o 50 centimetrů, to by se vývrty na délce hlavně 60 centimetrů musely rozcházet o centimetr. Nebudou v tom případě ty hlavně muset být i ohnuté?

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

20.09.2010 14:33

Re: brokovnice na lov/sport

....ani nie. Hlavnovy zvazok byva aspon od oka zletovany rovno. Ale ked sa pozries odzadu do komor,tak pri tych blbych kusoch vidis,ako ide kazdy vyvrt svojim smerom a ani nie je vyvrtany v strede tej "rury". Tiez som si pred par rokmi kupil taku haraburdu s 71cm laufmi ako pracovny nastroj.....ale s cim pracovat,ked spodna hlaven strielala slugy o 40-50cm dolava a cca. 20cm dole oproti hornej....??? Chvalabohu sa nasiel clovek, ktoremu to nevadilo.....Ked uz nejaky rusky rumpal,tak radsej ten automat. Clovek ma aspon aku-taku istotu,ze ta jedna rura bude strielat stale tym istym smerom....Najdu sa aj pouzitelne flinty, len to chce mat dostatocne portfolio na vyber.

Golem
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 181
Registrován: 28.06.2008 23:29
Bydliště: severní Čechy

20.09.2010 18:56

Re: brokovnice na lov/sport

lovec_1 píše:....ani nie. Hlavnovy zvazok byva aspon od oka zletovany rovno. Ale ked sa pozries odzadu do komor,tak pri tych blbych kusoch vidis,ako ide kazdy vyvrt svojim smerom a ani nie je vyvrtany v strede tej "rury".

Tomu rozumím, ale pokud to vezmu jako prostou geometrii s neohnutými laufy, tak mi vychází to co jsem napsal a to mi připadá přeci jenom trochu moc...


Reklama

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

21.09.2010 9:50

Re: brokovnice na lov/sport

jasne, ale je mi luto - geometria taka ci onaka, na tej flinte s troskou nadsazky strielal kazdy lauf na inu svetovu stranu. :lol: To,ze podla prosteho vypoctu by malo byt take rozovretie hlavni je sice pravda, skutocnost bola dost ina. A nemozem si ani dovolit tvrdit,ze ten lauf bol uplne rovny, staci desatinova odchylka a uz sa to rozkmita a poleti ako na tobogane.....len tolko. Jedna vec je to spocitat, realna prakticka skusenost je vec druha, casto vyrazne odlisna.
Zaver je taky,ze nakup tejto konkretnej znacky je zbytocna loteria. Aj moj kus bol "vybrany" a predsa stal za h..... Niekto proste mal stastnu ruku pri vybere, niekto nie.

pepe123456
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 29.12.2009 20:47

21.09.2010 10:09

Re: brokovnice na lov/sport

tak jestli byl vybraný tak to spíš vypadá na "neumětela" co vybíral.... beru to tak že by to měl vybírat někdo kdo zná ty problémy s touto značkou..
tzn. vizuelně vybere nejlepší 2-3 kusy, s tím vleze na střelnici a zkusi 4 rány....

hotovo, vymalováno... brokovnice jsou navíc v pohodě že stačí 25 metrů, není potřeba extra střelnice atd...

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

21.09.2010 11:52

Re: brokovnice na lov/sport

Teraz hodnotis podla svojich lokalnych moznosti,takze si malinko vedla. Chlap,co mi ju vyberal sa zivi puskarinou peknych par rokov. Flinta bola opticky bez zavad. Tazko je skusat na strelnici,pretoze: a.) z velkoobchodu mu nedaju 4-5 flint,aby si s nimi isiel zastrielat. b.) ak nie je v blizkom okoli vhodna alebo ziadna strelnica,tak smolik.
Celkovo si myslim,ze tento pokec nema nejaky valny zmysel. Treba bud dosetrit na solidne naradie (vacsine ludi nejaky ten cas trva kym da potrebnu sumu dohromady,to je normalna vec a treba sa trosku ubranit pocitu "musim-to-okamzite-mat", lebo sa na tom neskor len vyrazne strati), alebo sa poobzerat po starsej flinte od renomovaneho vyrobcu. Dalsia moznost je,ze domaci kutil ma pri tomto "vyrobku" dost siroke pole na sebarealizaciu a moze sa s tym bavit po veceroch :lol: Kazdopadne,ak to raz striela na figu....niet pomoci. Len predat,alebo reklamovat.


A šup spět k tématu.Opravy a prodejci se probírají jinde. Markony

pepe123456
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 29.12.2009 20:47

27.09.2010 22:35

Re: brokovnice na lov/sport

tak doporučuju kupovat co nejdelší hlavně, viděl jsem 72? cm bajkal s rozkvetlou hlavní - kapky v hlavni po koupeli, pak vystřelen košíček, choke 0.......
4 cm uřízlý, flinta střílí stejně jak předtím.... možná ještě lépe podle nástřelu na 30 a 50 metrů do papíru..

slovy majitele: můžu ještě 2x :-)

ZdenekH6
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27.10.2010 13:40

27.10.2010 13:51

Re: brokovnice na lov/sport

Ahoj. Zdravím všechny. Jsem tu nový a hned mám spoustu dotazů :roll: . Můžu koupit novou BO 801 na skeet ale občas jdu střílet s partou trap. A teď otázka : budu hodně ztrácet ?? nebo koupit ještě jiné hlavně na trap?? nebo koupit něco staršího už vyladěného na asfalťáky? budu to používat jen a pouze na asfalt, nejsem myslivec

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

27.10.2010 14:18

Re: brokovnice na lov/sport

Ked mas skeetove luafy, samozrejme potrebujes na trap ine, dlhsie a s patricnym zuzenim. Takze ak to ma mat zmysel, dokup si trapove.

ZdenekH6
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27.10.2010 13:40

27.10.2010 15:21

Re: brokovnice na lov/sport

dík to jsem předpokládal

ZdenekH6
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27.10.2010 13:40

28.10.2010 20:23

Re: brokovnice na lov/sport

tak jsem byl v podnikové prodejně CZUB a trapové hlavně okolo 15-16tis a měsíc bezezbraně :( tak to bude asi lepší BO 801,2 která má výměnné choky, širší šínu, taková která mi hned sedla do ruky

Troubecak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 05.11.2010 0:22
Bydliště: TROUBKY nad Bečvou

05.11.2010 8:59

Re: brokovnice na lov/sport

Dobrý den,

pročítal jsem celé vlákno a myslím, že toho bylo dosti napsané, ale rozhodně z toho nejsem dosti moudrý ?
O zbraních ruské výroby Bikal bylo napsáno dosti, o vychvalovaných zbraní a dosti drahých typu Browning či Beretta rovněž, které všichni hodně vychvalujete, ale ani já na ně prostě nemám peníze a zadlužovat se zatím nechci. O Italských zbraních např.: "Zbrojovka Bettinsoli představuje především renomovaného výrobce, působícího v Gardone Val Trómpia (lombardský region provincie Brescia), kolébce tradiční italské výroby zbraní" dle citace Dr. Ing. Hanáka na "http://svetmyslivosti.silvarium.cz/content/view/1386/131/" si myslím své.
Hledám zbraň na lovecké vyžití a příležitostné střelby na střelnici. Má představa je asi taková: Kozlice, 12/12*67, délka hlavně 710mm, výměnné zahrdlení pro lov drobné zvěře / střelnice, Cylindrické zahrdlení pro jednotnou střelu na odstřel škodné zvěře a dále s homologací "Steel shot" pro lov na vodních plochách, cenová relace tak max. do 30.000Kč,-. Uživatel "open" napsal dne 21.06.2010 13:30 "Tady by si něco mohl vybrat pokud nejsi nějak zatížen na bajkaly" s odkazem na ARMS Humpolec "http://www.arms-cz.cz/katalog/01/?artic ... yrobce=102". Zbraně LANBER od španělského výrobce se mi líbí. Splňují všechna má očekávání.

A tady se Vás zkušení borci chci zeptat na Váš názor, co si myslíte na mou volbu a jak hodnotíte tyto zbraně ?? :!: :?: :shock:
Děkuji Vám za Vaše podněty.

Uživatelský avatar
$emtex
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 493
Registrován: 24.05.2009 19:14
Bydliště: lounsko

05.11.2010 9:47

Re: brokovnice na lov/sport

Tyhle brokovnice nejsou u nás (zatím) moc známé, ale já myslím, že je to dobrá volba. Tvrdochromové hlavně, baskule z oceli, solidní zpracování, velmi slušný výběr modelů loveckých, sportovních, poloautomatických. Firma nabízí modely s pevnými/výměnnými choke, jednospouště, dvouspouště, vyhazováky/vytahováky, kompenzátory. Prostě všechno, co požaduješ od brokovnice na lov/sport a chceš si vybrat podle svého vkusu. Považoval bych je za brokovnice střední třídy. Firma jde víc do hloubky, vyrábí speciální naháňkové brokovnice s krátkými hlavněmi s drážkami pro přesnou střelbu jednotnou střelou, velmi zajímavý je model s horní hladkou, spodní drážkovanou.
Už si nepamatuji, kdo sem jejich výrobky dováží, každopádně jsem ji však měl v ruce na výstavě v Lysé a mluvil jsem o tom naháňkovém speciálu s prodejcem, takže v ČR určitě seženeš. Mám pocit, že to byl stánek Pro Armsu, pokud se mýlím, tak mě někdo opravte.

Jen mě trošku zaráží délka komory 67? Proč? Standartně se vyrábí délka komory 70, běžně 76 s komolým tvarem komory, aby z nich bylo možno střílet náboje kratší délky. (už mnohokrát diskutováno)

http://www.lanber.net/

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

05.11.2010 10:25

Re: brokovnice na lov/sport

No myslím že chtěl napsat 76a napsal 67 (přesmyčka) :)

Jinak to že Ing. Hanák zřejmě od dovozce Bettinsoli dostal nějakou provizi neznamená, že jsou to zbraně kvalitní. Znám z mého okolí případy odstoupení od kupní smlouvy po několika záručních opravách trvajících cca měsíc. Žádný renomovaný výrobce to není, kvalita pochybná, spolehlivost mizerná.

Uživatelský avatar
$emtex
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 493
Registrován: 24.05.2009 19:14
Bydliště: lounsko

05.11.2010 10:51

Re: brokovnice na lov/sport

No jo, blik :idea: :D

Bohužel mohu potvrdit, kamarád ji má, na první pohled krásná zbraň, po několika stech výstřelech začala sama tuplovat, reklamace, osobní dopis ředitele společnosti, měsíc na reklamaci, reklamace uznána, Bettinsolka opravena, po několika dalších výstřelech tupluje zas.

Troubecak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 05.11.2010 0:22
Bydliště: TROUBKY nad Bečvou

05.11.2010 11:18

Re: brokovnice na lov/sport

Omlouvám se,
opravdu jsem měl namysli nábojovou komoru 76mm pro použítí nábojů s ocelovými broky "Steel shot". Máte někdo praktické zkušenosti se zbraněmi LANBER ????
Na internetu jsem zjistil, že mají zastoupení v USA i Velké Británii. Předpokládám tedy, že to asi nebudou až tak nepovedené zbraně?

CZ550
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 66
Registrován: 21.02.2009 22:00
Bydliště: Olomouc

05.11.2010 13:29

Re: brokovnice na lov/sport

Troubecak:pane kolego,Betinsolky asi opravdu nebrat,také jsem již viděl pár "kvalitních kousků".
Zkuste jako alternativu k Lanberu zauvažovat o tomhle: http://www.detex.cz/marocchi-03/.
Mám model 03 field 1,5 roku(tehdy ještě zkoušku na ocel.broky nanabízeli).Mám nastříleno cca 4500 ran na střelnici a zatím bez jediné závady.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků