Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

09.04.2011 9:31

Blaser R8

glock1719 píše:.......V čem je ta R 8 lepší.Ted jsem ověřoval zda by to šlo změnit a šlo.V pondělí máme zdělit rezumé.


Ako som spomenul v inej teme, ja som nikdy nebol nakloneny priamotazke od Blaseru, konkretne R93....Pre model R8 som sa rozhodoval dlhsie, ale prakticky aby som vyhovel svojim poziadavkam a narokom,tak mi nakoniec toto vyslo ako najschodnejsia cesta. Mal som Tikku M695 v kal. 30-06Sprg. (kvalitna,bezchybna gulovnica), ale chcel som zase skusit nieco nove. Poziadavky: Kvalitna povrchovka (nechcem vlastnit pusku, ktora po viacdnovej polovacke bez moznosti udrzby bude vyzerat ako stara hrdzava liska), dobra spust bez nutnosti okamzite menit za aftermarket, plastova pazba a dobre ovladatelna a dostupna poistka. Vo vybere bol Sauer 202 (katastrofalne vymyslena poistka, zrejme sa inspirovali starou ZHckou, inak to nie je mozne. U niektorych serii problemy s Ilaflonom. Pozitivum - dobry vyber modelov s plastovou pazbou), Mauser M03 - takmer som ho kupil..... (len plastove pazby sa mi nepacili, ani Africa PH ani Extreme. Inak super flinta po vsetkych strankach), Heym SR30 je velmi pekny, ale nerobi sa vhodne prevedenie. Tak mi ostal Blaser, ktory vysiel nedavno s R8 (o R93 som neuvazoval ani minutu). Povrchovka plazmovou nitridaciou, super, osvedcene, ani R93 nikdy nemali problem s koroziou. Spust OK, vyskusal som. Plastova, tmavozelena pazba s ciernymi inzertmi na pistolovej pazbicke a predpazbi prevedenia Professional sa mi pacila uz davno na R93, na R8 je vdaka prepracovanemu tvaru pre mna este krajsia. Poistka, v tomto pripade napinanie spustoveho mechanizmu mi tiez vyhovuje, ma decentnejsi tvar oproti R93 a system ako taky je jednoduchy a bezpecny.
Posledna vec, uzamykanie - len velmi jednoducho a v skratke, pri R8 je rozdiel v tom, ze jednotlive segmenty klestiny pri uzamykani roztlaca taky "piestik", ktory vystupuje zo stredu tela zaveru. Chvilu som sa s tym bavil v obchode, potom som si to este prezeral na IWE (zhodou okolnosti to bol tiez Professional) a myslim, ze ma to uspokojilo (pevne verim :twisted: ).
Urcite som tiez chcel gulovnicu s vymennymi hlavnami, aby som zase nemusel predavat celu pusku, ked zatuzim po novom kalibri (co zase skor ci neskor urcite pride). Pre toto vsetko som sa rozhodol pre R8 Professional.

foto Blaser R8 Professional

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

09.04.2011 10:41

Re: Blaser R8

Díky za rozsáhlou odpověď.Pokud je to opravdu tak objednávku změníme.Jen ta pařba musí být ve dřevě.
Kolik je asi známo případů rosypání R 93 a jaký byl důvod?

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

09.04.2011 11:48

Re: Blaser R8


kolesart
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 04.10.2006 7:51

09.04.2011 20:19

Re: Blaser R8

ty lovec nestudoval som R8 ale nebude prave ten "piestik" chulostivy bod? (mikroprach, cistiace a konzervacne medium a pod?.), ahoj

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

10.04.2011 22:37

Re: Blaser R8

Hm, tazku otazku si mi nakladol.....bordel v tomto systeme,ci uz R8 alebo R93 vadi asi najviac tym uzamykacim segmentom. Ten "piestik" ma zabezpecit, aby sa segmenty spolahlivo uzamkli do laufu a mal by ich istit, ak by doslo k obfuknutiu nabojnice plynmi, ktore by mohli segmenty "odomknut".....potialto teoria. Prax ti napisem za par dni.....

lumilux
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 17.02.2008 16:24

19.05.2011 0:35

Re: Blaser R8

něco z praxe s R8.
Díky


Reklama

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

19.05.2011 10:53

Re: Blaser R8

Mam ju nieco vyse tyzdna doma, za nami je len jedna navsteva strelnice a jedna vychadzka v reviri (vcera vecer).....konkretne je to prevedenie Professional v kalibri 9,3x62, hlaven je v konture semi-weight (polotazke prevedenie, na usti 19mm). Velmi prijemna strelba (zatial len fabricke Norma Jaktmatch 15,0g FMJ), pohodovy priebeh spatneho razu. Vdaka priplatkovej hrubsej botke mi velmi dobre sedi do pleca. Moje prevedenie je bez vyberatelneho spusto/zasobnika - tato feature sa mne osobne prilis nepozdavala, nastastie je aj moznost objednat bez toho.
Su to len take prve dojmy, ale puska po stranke funkcionality a kvality predci moje ocakavania. Skusim neskor pridat nejake terce a dalsie skusenosti (vcera som sa sice na diviaky pozeral, ale v susednom reviri :-) ) z lovu, snad uz po vikende.

lumilux
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 17.02.2008 16:24

25.09.2011 22:04

Re: Blaser R8

Našel by se nějaký němčinář co by vytáhl poznatky o R8 z této stránky http://lutz-moeller-jagd.de/Waffen/Blaser/R8/R8.htm. Dal jsem to do překladače, ale moc moudrej nejsem ....

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník