Uživatelský avatar
Carully
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 06.09.2005 21:58

01.01.2006 21:05

bezpečnostní ozub na těle kohoutu u 1911ky

Lidičky dobří, měl bych dotaz. Mám Springfieldku 1911ku .45 ACP, 5", Custom Loaded.

Někde jsem se dočetl, že pokud záchyt kohoutu drží kohout na bezpečnostním ozubu (těsně před zápalníkem), při zmáčknutí spouště by neměl kohout dopadnout na zápalník.

Také jsem ale četl, že u některých modelů to nevadí, protože u některých 1911tek je kohout v takové poloze kohoutové pojistky velmi blízko zápalníku a nemůže už dostatečně udeřit.

U mé Springfieldky je právě možné zmáčknout spoušť a kohout z pozice bezpečnostího ozubu dopadne na zápalník. Je to ale z minimální vzdálenosti, a proto si myslím, že spadám do té druhé kategorie...

Přesto se pro jistotu ptám. Má tady někdo Springfieldu Custom Loaded, aby mi potvrdil, že je to tak správně?

Díky Vám za odpověď, zdraví Honza

Uživatelský avatar
Carully
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 06.09.2005 21:58

01.01.2006 22:42

To all:

Vyřěšeno. :D Ověřil jsem to v manuálu ke zbrani a skutečně má při zmáčknutí spouště kohout na pojistném ozubu dopadnout na zápalník, jelikož kohout je už tak blízko zápalníku, že zápalník nemůže iniciovat zápalku. :-)

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

02.01.2006 18:02

no já nevim, mám sice jen norinco, ale když je kohout na ozubu, tak i při zmáčknutý dlaňovce to spouští neodpálím.

Uživatelský avatar
Carully
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 06.09.2005 21:58

02.01.2006 18:25

No taky jsem měl pochyby, ale dočetl jsem se to přímo v originál anglickým manuálu ke Springfieldce, co jsem dostal. Můžu to sem i pro zajímavost poslat, pokud bude zájem. Je dost možné že u tadičních modelů Springfielda, které jsou věrnou kopií 1911ky, tomu tak skutečně nemá být. Tady u Custom Loaded jsou ale přeci jen určitá vylepšení a "odklony" oproti tradiční zbrani (ruční "palečníková" pojistka z obou stran, zdrsnění závěru i v jeho přední části atd.)...

Manuál mě tedy utvrzuje v tom, že to má tak u Custom Loaded být. Faktem i je, že jsem se v diskuzích na internetu na několika místech dočetl, že jsou právě 1911ky, které to tak mají. Pouze ale ty, které mají kohout na bezpečnostním ozubu v bezprostřední blízkosti zápalníku. Aby i při náhodném zmáčknutí spouště nemohlo dojít k iniciování zápalky.

Zdraví Honza

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

02.01.2006 20:53

Podivejte se na Brownells, je tam techto stylu ozubu videt nekolik (klicove slovo "1911 hammer")

Tady jsou kohouty, kde to tezko spadne ...

http://www.brownells.com/aspx/NS/store/ ... spx?p=8727

Kdezto u tohoto by to pravdepodobne slo premacknout ...

http://www.brownells.com/aspx/NS/store/ ... px?p=12594

Uživatelský avatar
Carully
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 06.09.2005 21:58

02.01.2006 21:39

Jen pro úplnost, koho to zajímá, trocha z anglického návodu Springfieldu:

Safety Stop on Hammer

... It is located such that when the sear engages the Safety Stop, the sear can be disengaged by squeezing the trigger. It falls because the sear slides over the flat part of the Safety Stop to release the hammer. This is intentional but will not allow the pistol to fire. It will not fire because the hammer is almost fully forward when it is released from the sear. ....

Z toho jednoznačně plyne, že kdo má Springfield Custom Loaded jako já, pak při zmáčknutí spouště se kohout působením záchytu kohoutu uvolní a dopadne na zápalník, avšak bez iniciování zápalky, neboť kohout padá z bezpečnostního ozubu na zápalku z bezprostřední blízkosti. :-)


Reklama

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků