Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

28.04.2011 12:47

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Co to svěřit někomu, kdo chápe funkci a má vybavení na to to udělat....

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

28.04.2011 13:18

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Jestli jsi si všiml, tak zbraň dávám zásadně puškaři, jenže on nemá podle čeho to zjistit a tím spíš udělat. On dostal do ruky už zničenou zbraň a nemá to s čím porovnat, podle čeho udělat atd., atd. Očekával jsem pomoc, ne kritiku.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

28.04.2011 17:24

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Nepochopils. Nekritizuju. Jen prostě změň puškaře.

Okopírovat podle jiné součástky umí každej trouba (s výučním listem "puškař" - taky jednoho znám, neumí ani rozložit brokovnici), puškař pochopí funkci a prostě si to nakreslí a vyrobí. Takoví lidé existují, není jich moc, ale existují.

Uživatelský avatar
Decoy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 155
Registrován: 24.08.2005 16:35
Bydliště: Vysočina

29.04.2011 5:32

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Alfons to napsal přesně. U puškařů je to stejné jako u ostatních řemesel, těch dobrých je sakra málo. Uvědomte si, že většinou řeší banality, mechanizmy samonabijecích zbraní navíc vyžadují velký talent pro mechaniku a prostorovou představivost, tu vám výuční list nedá. A je tu ještě jeden problém - čas strávený nad vymýšlením a výrobou nové součástky věc neúměrně prodražuje oprava snadno překročí cenu levné zbraně.
Ten váš puškař ale obě součástky má, jde jen vlastně jejich opravu, to by neměl být zas až takový problém, to dělá v klubu spusta ladičů běžně a výuční list z Brodu k tomu nepotřebují.
Navrhoval bych v první řadě zkusit přímo výrobce, což chce výbornou ruštinu, nebo alespoň dobrou angličtinu. Moc šancí tomu nedávám, ale kdo ví?
V nouzi nejvyšší bych navrhoval Zendla, je to bývalý sportovní pistolář, na krátké zbraně se specializuje, všechno od něj mi fungovalo. Cena je přiměřená, (tzn. není levný), bude to asi i déle trvat.
Jako dalšího v řadě bych viděl Stiftera, ten si troufá na všechno, při diskusích s ním jsem ale většinou došel k takovému řešení problému, které jsem zvládl sám, nebo s pomocí nějakého známého obráběče. Což taky považuji za pozitivní, rada nic nestojí a jiný pohled na věc často pomůže spatřit cesty dosud neviděné :lol:
Jinak by nezbývalo, než obcházet závody a hledat kolegu, který by si nechal svoji IŽku rozebrat a zapůjčil příslušné součástky k výrobě. Teda já bych něco podobného udělal jen pro hoooodně dobrého kamaráda.

Uživatelský avatar
Decoy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 155
Registrován: 24.08.2005 16:35
Bydliště: Vysočina

29.04.2011 17:32

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Dnes jsem ve SR četl, že Haman přestavuje IŽ 34 na IŽ 35, takže by asi taky mohl nějakou tu součástku mít.

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

30.04.2011 0:11

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Kdo to je Haman a jak se k němu dostanu. Nějaký kontakt by nebyl :?:


Reklama

Uživatelský avatar
spawnik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 29.11.2008 11:04
Bydliště: Kvasice

30.04.2011 9:33

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Pokud se nepletu tak Vašek Haman je reprezentant ve střelbě malorážkou (puškou), vyrábí i zbraně pod značkou Vaškent. Určitě kontakt vygooglíš.

cony
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 617
Registrován: 31.07.2006 21:26
Bydliště: Svitavsko

02.05.2011 19:04

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Pokud někde seženeš nějaký náhradní díly, tak sem prosím napiš :)

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

04.08.2011 0:46

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Navazuji na poslední příspěvky, Ižka už je opravená, náhradní díly jsem nesehnal, resp. sehnal jen jeden a to tu "kolíbku", která se dávala s novou zbraní. Jeden známý jí měl a tak mi jí zapůjčil, abych si nechal podle ní vyrobit kopii. Sehnal jsem i firmičku, která se zabývá mimo jiné i zámečnictvím a spolupracuje s nějakou japonskou firmou, která zase umí nějaké mikrosváření a mikronavařování s přesností větší než tisícina mm. Zkrátka opravili mi moje díly tak, že je uvedli do původního stavu a "kulometění" téměř vymizelo, ale přesto ne úplně. Už jsme fakt nevěděli co s tím, až jednoho napadlo se podívat na vystřelené nábojnice a zjistil, že jsou nějak podivně zdeformované a dospěli jsme k závěru, že prostor v závěru zbraně, který je určen pro dno nábojnice je asi menší než má být a občas klepne příliš na nábojnici, když jí dorazí závěr do hlavně a tím vyjde rána navíc. Když jsme přemýšleli čím to, že ten prostor je menší, všimli jsme si, že v místě, kde závěr naráží na konec hlavně, je "vyklepané místo v hloubce větší než desetina mm. Nechali jsme tedy toto vyklepané místo vyvařit a srovnat a ejhle, "kulometění" ustalo jak mávnutím kouzelného proutku. Díky šikovným českým ručičkám a hlavičkám a japonské technologii je Ižka zase jako nová a také tak střílí, prostě úžasně. Dal jsem s ní hned 50 ran a z toho mi ulítly jen dvě sedmičky, 5 osmiček a zbytek devítky a desítky. Ta desítka byla rozbitá na maděru, takže spokojenost. Zase se potvrdilo staré vojenské: "Voják se stará, voják má." Jo a stálo mě to celé jen trpělivost a 500,- Kč. Když jsem volal tomu Hamanovi, co upravuje ty Ižky, řekl mi, že u něj by to stálo víc, než nová.

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

24.10.2011 16:42

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Sice zde nikdo nereaguje, ale přesto to napíši, někomu se to může hodit. Pružinka, která vrací kolíbku pod vahadýlko, které pak zajišťuje kladívko, je velmi důležitá součástka a zejména její tloušťka. Měl jsem tam pružinku o průměru 0,53 mm a Ižka kulometila. Puškař mi tam dal pružinku o síle 0,63 mm a Ižka sice přestala kulometit, viz výše, ale spoušť měla určitě přes 2 kg. Nakonec jsme sehnali pružinku o průměru 0,58 mm a Ižka nekulometí a spoušť má 1,1 kg. Šroubek na seřizování odporu spouště na vrchu krytu závěru je sice na dvě věci, ale spoušť je i tak ucházející. Nevíme s puškařem, jaký průměr pružinky má originál, ale odhadujeme, že by průměr té pružinky měl být mezi 0,55 mm - 0,57 mm, aby byl užitečný i ten šroubek na seřizování odporu spouště a Ižka nekulometila. Hezký den.

Uživatelský avatar
Mara
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 162
Registrován: 27.04.2007 16:39
Bydliště: střední Čechy

12.03.2012 12:59

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Ahoj,
kolega by potřeboval nový vytahovač. Jedná se o celý komplet - vytahovač, osička a pružinka.
Vytahovač se přerthl a celé to díky pružince utítlo do věčných lovišť.
Nevíte o nějakém zdoji náhradních dílů?

Pol
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 08.01.2007 17:49
Bydliště: Teplicko

15.09.2012 8:31

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Vytahovače vyrábí Zendl.

Pol
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 08.01.2007 17:49
Bydliště: Teplicko

15.09.2012 8:47

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

To kulometění jsem odstranil srovnáním dosedací plochy náboje v závěru.

DusanV
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 04.12.2008 14:57
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

01.10.2013 18:17

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Jsem cca 5 měsíců taktéž majitelem IŽ 35M a musím uznat, že je to skvělá sportovní pistole, která žere všechno a při vystřílení cca 1000 nábojů jen 2 uskřípnuté nábojnice při výhozu v okénku, jinak absolutně žádná závada. Přesnost při upnutí ve svěráku výborná (použité převážně Lapua sypačky a sem tam nějaké zbytkové S&B Standart, ELEY Sport ještě lepší), v ruce je to s přesností samozřejmě jiná věc. Předtím jsem střílel klubovou Margolinou a s IŽ je to oproti ní paráda, krásně štelovatelná spoušť, dobrá pažba, hrubší opracování neřeším. Koupil jsem ji prakticky jako novou, předchozí majitel ji měl skoro pořád ve skříni, takže vlastně nejetá. Čekal jsem na takový bazarový kousek hodně dlouhou dobu, když nová se u nás neprodává (ale Rusáci ji prý dělají, ale musí se jim sejít požadavek na větší množství a pak prý vychrlí nějakou tu tisícovku kusů, nebo i víc a pak zase dlouho třeba i nějaký to rok nic- jak jsem koupil, tak to tady říkám).
Čekání a shánění se vyplatilo, jsem maximálně za tu cenu spokojený, na novou Pardini a spol nemám. Dušan V.

Boris27
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 25.10.2012 8:40

04.06.2014 22:17

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

som cerstvy majitel Walthra KSP200 mam jednu otazocku... co sa tyka susenia ... nevadi jej tolke cvakanie na prazdno alebo ako s nou susit??

modrý pes
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 02.03.2014 19:43

02.06.2019 13:26

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Zdarec.Chlapi mohli by jste mi poradit ,kde sehnat ,nebo nechat vyrobit,vratnou pružinu do iž 35?Nemá někdo na prodej.Dík.

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Malorážky, flobertky, vzduchovky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků