Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

09.03.2011 16:17

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

No, ona ta dlaňovka tam jaksi vůbec není, někdo jí asi vymontoval. Je tam na ní mezera, ale pojistka nikde. Rozborku a sborku už mi ukázali ti, kdo tuto zbraň mají, pečlivě jsem jí vyčistil (byla to hrůza - té rzi - no škoda mluvit, ale už je to dobré) a teď už jen vyrazit na střelnici. No, ještě drobnost, mám dlouhé šroubky u střenek a drhne zásobník, ale to se také spraví. :)

cony
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 617
Registrován: 31.07.2006 21:26
Bydliště: Svitavsko

09.03.2011 21:11

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Jo s těma dlouhejma šroubkama mi taky drhl zásobník :) hlavně tu rozborku nezapoměň, já ji tak rok nerozebíral a nemohl si už vzpomenout :) Tak pokud to chodí, tak ta pojistka ničemu nevadí, někdo měl asi problém s pořádným úchopem a nemohl ji pravidelně odjistit, tak ji vymontoval. S tím úchopem jsem se taky setkal.

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

10.03.2011 18:20

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Tak dnes poprvé na střelnici. Hned první výstřely a skoro jednou dírou, po seřízení mířidel i do 10ky. Nastřílet 96 žádný problém. Jen ještě nejsem zvyklý na tu pažbu, takže držení ještě není tak úplně OK a na střelbě je to znát. Trošku špatný úchop a 89 je na světě. Mám k ní dva zásobníky, jeden OK a při druhém mi dost často nezůstává závěr vzadu. Zkušení, poraďte co s tím. Jinak nadšení a až se to naučím držet tak "rekordy třeste se!" :)

cony
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 617
Registrován: 31.07.2006 21:26
Bydliště: Svitavsko

10.03.2011 20:37

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Rád bych poradil, ale nemám verzi se záchytem. Ale nejspíš půjde o klasiku: buď omačkaný podavač nebo slabá pružina v zásobníku. Rukojeť se mi jednoruč drží dobře, mám jednu waltrovskou modrou z vrstveného dřeva. A pak jednu na zakázku.

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

11.03.2011 5:34

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Hmm, zásobník se mi zdá nový, nepoužívaný, zatímco ten druhý, u kterého záchyt závěru funguje, je používaný až dost. No ten "poruchový" si nechám na trénink a ten druhý, funkční, na soutěže. Pažbu mám originál, nemám s čím srovnávat, takže půjde jen o zvyk. Možná bych ocenil trošku "tlustější", ale o pažbě na zakázku začnu uvažovat až později, až jak mi to půjde. :)

cony
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 617
Registrován: 31.07.2006 21:26
Bydliště: Svitavsko

11.03.2011 8:22

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Tak zkus jestli nedrhne pružina nebo podavač v zásobníku, poslední možnost jestli ti nedrhne ve zbrani o ten dlouhý šroub. Případně může být v zásobníku špona. Pokud je vše OK tak je asi špatný podavač klidně už od výroby. Případně zkus zásobník rozebrat, pořádně vyčistit a pak prohodit pružiny nebo podavače. Ještě mě napadly vývodky, jestli nejspou jinak naúhlovány a nebrání pohybu podavače do úplně krajní polohy. Když ti to s druhým chodí na 100% tak chyba musí být v zásobníku.


Reklama

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

11.03.2011 18:04

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Na první pohled mi ten "nový" zásobník přijde jako ten používaný, nezasekává se, prostě podle mně normálně funguje, je to záhada. Horší je, že mi to začalo kulometit. Několikrát za sebou to vystřelilo dva náboje za sebou. Zkusil jsem jinak poladit spouštění a spoušť, ale zda to pomůže, nevím. Pak jedině puškař :( .

Uživatelský avatar
Oldřich jandera
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 123
Registrován: 14.05.2006 13:41
Bydliště: Čechy

11.03.2011 19:52

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Pokud nedošlo o opotřebení nebo poškození dosedacích ploch (ozubu) dílů 38 a 43, půjde nejspíše jen o malý tlak pružiny. Doporučuji dotáhnout tak o 1/4 až 1/2 otáčky šroub E a mělo by to chodit. Celkový odpor naroste a musí se snížit šroubem A.

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

11.03.2011 22:27

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

... :?: Mám v originálním návodu šroub E jako šroub k seřizování volného chodu spouště a šroub na seřizování odporu spouště mám označen jako B. A je označena dlaňová pojistka. Seřizovací šrouby pracovního chodu spouště jsou označeny jako C a D. Tak který že to mám dotáhnout o 1/4 až 1/2 otáčky :?:

Uživatelský avatar
Oldřich jandera
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 123
Registrován: 14.05.2006 13:41
Bydliště: Čechy

12.03.2011 8:29

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Vycházím z označení v tomto manuálu pro KSP 200
http://www.kieftsoft.nl/ksp/KSP200_Bed.pdf

strana 12
a omlouvám se za omyl - šroub je třeba povolit (je to už asi 15 let, co jsem tu pistoli měl), zvětší se plocha záchytu, pružina tuším seřídit nejde

číselné označení součástek je z http://www.eaacorp.com/Manuals/IZh35m.pdf

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

31.03.2011 12:42

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Tak jsem to přines od puškaře a asi mu tom ponesu zase zpět. Z 50 ran střelivem .22LR SB Standard mi to opět jednou "zakulometilo" tak, že vyšly tři rány, jedna chtěná a dvě nechtěné. I když mám podezření, že to bude možná "slabším" střelivem, když je nějaká patronka "slabší", protože mažu, sice přebije, ale nedotáhne na ozub, čímž to "zakulometí", no a když jsou dvě "slabší" za sebou... :?: :( Jaké jsou názory odborníků :?:

Uživatelský avatar
Walther
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29.10.2006 19:32
Bydliště: Pardubicko

31.03.2011 16:28

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Slabé střelivo u IŽ 35M většinou zapřičiní, že vystřelená nábojnice je jen povytažená a nová se na ni tlačí a tím se zablokuje závěr. A ani to vlastně není způsobeno slabým nábojem, ale špatnou kvalitou pracování některých ploch, nebo tím, že se časem na některých plochách vytlačí prohlubně, která zvyšují odpor závěru při cestě dozadu. To sice silnější munice překoná, ale není to jádro problému. Na několika IŽkách v našem klubu se tento problém vyskytoval a vždy pomohlo rozebrání pistole, zbroušení všech grotů a zarovnání všech evidentně nedokončených ploch. Nejdůležitější je horní hrana závěru, která naráží na kohout a tlačí jej dozadu - tam to nejčastěji dře. Zakulacení a přeleštění této plochy dělá divy. SB Standard je náboj naprosto zajišťující správnou funkci samonabíjecích pistolí, pokud jsou v pořádku.
Kulomet je z 99% zapříčiněn ozubem a jeho záchytem - jak píšě Jandera - buď je slabé pérko záchytu, nebo je záchyt nastaven tak, že drží ozub jen na vlásku a tak se občas sesmekne, nebo došlo k poškození ozubu či záchytu. Pérko se musí vyměnit, špatně seřízený záchyt seřít správně, poškozený záchyt nebo kohout se musí opravit - vybrousit nové plochy, a pokud už to nejde, tak vyměnit.
S puškaři je problém - u nás se téměř nikdo nevěnuje ladění sportovních pistolí. Obyčejný puškař to většinou vidí poprvé a jen postupuje metodou pokus - omyl.

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

31.03.2011 16:56

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

No, to je moc hezký, co tu píšeš, ale to by mi snad i ten obyčejný puškař řekl, že mám poškozený záchyt a ozub nebo i na to slabé pérko by snad přišel. Je to puškař, kterého využívají všichni mí známí a jsou s ním velmi spokojeni, tak nevím. :(

Uživatelský avatar
Walther
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29.10.2006 19:32
Bydliště: Pardubicko

31.03.2011 20:06

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Nevím o koho jde, tohle se mu ale evidentně nepovedlo

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

31.03.2011 22:31

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Asi ne, ale napodruhé se to snad už povede. Jo a tu horní hranu závěru mám hlaďounkou a lesklou i tu zadní horní hranu zakulacenou, takže zde chyba asi nebude. Takže pérko, ozub nebo záchyt nebo všechno. U starších zbraní jeden nikdy neví, člověk kupuje zajíce v pytli. :( No, ale když to střílí tak "jednou" dírou. Jsem jinak nadšený. Takové výsledky jsem nikdy neměl. Průměr 94 ze sta, to je pro mně nečekané zlepšení. Doposud jsem měl s bídou 89.

Uživatelský avatar
Walther
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29.10.2006 19:32
Bydliště: Pardubicko

01.04.2011 13:48

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Pistole je to určitě dobrá, jen některé kusy potřebují dodělat. Někde uvádějí, že má na kontě 5 olym. medajlí.

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

01.04.2011 21:07

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Ne dodělat, opravit. Pistoláři jsou totiž hrozní hračičkové, s ničím nejsou spokojeni a do všeho šťourají i když tomu nerozumí, místo toho, aby to svěřili odborníkům, pak to takhle vypadá. Někdo se totiž v té mé "šťoural" natolik, že zaoblil hrany a zkosil plochy záchytu a ozubu a vyměnil pružinu, no a to je to celé. Pružinu mi puškař měnit nechtěl, protože se mu zdála sice neoriginál, ale dobrá no a ty plochy a hrany srovnal, ale jak říkal, asi ne dost. Prý je tam ještě dost materiálu na srovnání a nebude problém to doladit tak, aby to už nekulometilo. No a tu pružinu prý také nahradí jinou, silnější. Nevím jestli je možné někde sehnat tyto věci nové a originál, byl bych za ně rád - do foroty. :)

Uživatelský avatar
Walther
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29.10.2006 19:32
Bydliště: Pardubicko

02.04.2011 6:28

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Takže je to jak jsem předpokládal. V tomhle případě může být potřeba více pokusů, než se trefí správný úhel ozubů.
To je nevýhoda zbraně kupované od českého majitele - každý je tu kutil. Já nakupuju starší zbraně v Německu, tam se v tom nikdo nevrtá. Několikrát se mi povedlo koupit velmi výhodně zbraň ve stavu nefunkčním, ale důvodem byl nejčastěji zlomený úderník nebo dokonce jen zanedbané čištění. Většinou to za hodinu šlapalo jako nové.
Tak ať oprava tentokrát dopadne a přeji mnoho radosti!!!
Náhraní díly z Ruska asi budou problém (i když výrobce se na svých stránkách tváří komunikativně), ale objednat je půjde u Walthera (KSP 200, třeba přes Vargu nebo spíše Nováka z Borku).
Občas se objevují zprávy, že už se IŽ 35M nevyrábí - viděl jsem ale novou, vylepšenou verzi MP 438

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

02.04.2011 15:53

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

No, díky, snad to na druhý pokus vyjde. IŽka se vyrábí, na stránkách výrobce píšou, že zrovna v loni vyjeli novou sérii IŽ 35M, dokonce se dodnes vyrábí i Margolína. Oni to zřejmě dělají tak, že vždy občas rozjedou sérii a pak to zase nějakou dobu nevyrábí a dělají něco jiného. Potíž je v tom, že to sem nikdo nedováží. Halt Velký bratr na Západě by se na to mohl koukat divně, že "Malý" bratr na Východě by mohl být větší kámoš. :)

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

27.04.2011 23:19

Re: Bajkal IŽ - 35M, vaše zkušenosti?

Tak to kulometí dál. Náhradní díly Walther nemá a na KSP 200 už ani nikdy mít nebude. Zkusil jsem DETEX, odpověděli, že díly objednali a dají vědět, zatím se neozvali. Potřeboval bych zjistit přesnou výšku té "kolíbky", záchytu či spouštěče, prostě díl č. 43 z rokresu IŽ 35M nebo díl č. 25 z rozkresu KSP 200. Domnívám se totiž, že na to kulometění má vliv úhel jaký svírá díl č. 26 s dílem č. 23 z rozkresu KSP 200 nebo díl č. 38 s dílem č. 34 z rozkresu IŽky. Na té mé kolíbce totiž někdo ubrousil tu vyvýšenou plošku, na kterou dosedá konec dílu č. 38 resp. 26. Kdybych znal přesnou původní výšku, snad by se dal na tu mou kolíbku materiál opět nanést a upravit tak ten úhel a snad by to přestalo kulometit. Pomůže někdo, prosím a děkuji.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Malorážky, flobertky, vzduchovky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků