Uživatelský avatar
veselka
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 254
Registrován: 15.09.2006 13:32

25.02.2011 21:05

Auto Ordnance 1911

Máte někdo zkušenost s 1911kou od Auto Ordnance?
http://www.autoordnance.com/PA-1AO_pkz.html

Uživatelský avatar
veselka
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 254
Registrován: 15.09.2006 13:32

06.03.2011 20:08

Re: Auto Ordnance 1911

Položil jsem podobnou otázku na Střeleckou revui, zde je odpověď:
Vážený pane,
firma Auto Ordnance je dnes součástí koncernu Kahr. Na internetu se dá najít pod www.auto-ordnance.com, nebo www.tommygun.com
Stále vyrábí pod svojí značkou pistole, civilní verze samopalů Thompson a pušky a karabiny M1. Pistole představují klasiku, model Colt M1911 A1 v plné velikosti Government s 5palcovou hlavní, výhradně v ráži 45 Auto. Na povrchu mají jediný rozdíl, jazýček spouště z hliníkové slitiny místo ocelového plechu, v mechanismu je zabudovaná blokace úderníku. Povrchová úprava odpovídá vojenské, šedá parkerizace na matném základu. Mezi americkými výrobci představují střední kvalitu a jsou určeny pro vyznavače klasiky bez moderních doplňků (blokace úderníku se dá vymontovat). Podle dostupných informací pistole fungují bez závad s ogiválními celoplášťovými střelami, problémy by mohly být s olověnými sportovními střelami typu semiwadcutter, jako u většiny klonů Coltu 1911 se standardním krátkým náběhem do komory. Spoušťový mechanismus je montovaný bez ručního dolícování, mohou se tedy vyskytnout kusy, které budou ptřebovat doladění.Na pistole Auto Ordnance se dají použít všechny doplňky určené pro Colt 1911 A1 s vojenským rámem.
S pozdravem
Ing. Ivan Chludil

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

21.04.2011 17:32

Re: Auto Ordnance 1911

v loni jsem měl v ruce jednu pistoli auto ordnance z nové produkce pod hlavou Kahru, ale před lety jsem měl v ruce pistoli vyrobenou víc než před patnácti lety a to bylo velmi hrubé železo, nicméně funkční. nové pistole vypadají velmi dobře.

Companieros
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 01.03.2011 13:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

16.05.2011 8:31

Re: Auto Ordnance 1911

A máte někdo Auto Ordnance doma? Chtěl jsem Springfielda 1911 mil-spec, ale nemají je a asi ani nebudou. Byla mi nabídnuta Auto Ordnance, ale nevím, jestli do toho jít, abych neprohloupil. Nechci ji na IPSC, ale spíš už tak na LOS, případně Wild Bunch. Jedinou podmínkou je, aby se co nejvíce podobala historickým originálům.

Companieros

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

16.05.2011 8:42

Re: Auto Ordnance 1911

Na obcasne bouchnuti bych se toho nebal, jen si vyber nejakou pekne zpracovanou a zahod blokaci. :)

stanislav řeháček
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 30.09.2010 11:07
Bydliště: Hradec králové

01.07.2013 20:51

Re: Auto Ordnance 1911

Zdrávím chci se zeptat jestli po uplynulém čase od posledního příspěvku nedošlo k novým poznatkům u této pistole, jak jste si určetě všimly tak jsou nyní v nybídce zbraní Dave. Docela by me zajímalo jestli někdo dokáže porovnat s poměrně rozšírenou remington R1, cene je téměř totožná, využití pro běžného uživatele (občasná střelba).


Reklama

Companieros
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 01.03.2011 13:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

06.07.2013 13:23

Re: Auto Ordnance 1911

Zdravím,
R1 jsem měl a pokud bych měl srovnávat, tak jsou na tom obě velmi podobně. Auto Ordnance ale víc vypadá jako válečný originál.
Na R1 mi trochu vadila dřevorubecká mířidla, i když to s nimi střílelo přesně. AO bylo vzhledově víc podle mého gusta.
Takže jak píšeš, na občasné bouchnutí to bude stačit. Když jsem se onehdy rozhodoval mezi Auto Ordnance a Remingtonem, tak jsem byl varován, že AO má vnitřní ústrojí z pochybného materiálu a když se v tom něco podělá, tak je to víc na houno, než když se to stane u R1. Takže jsem nakonec volil R1. Nakonec i R1 šel do světa a s 1911 jsem skončil v Asii :-D

Quigley
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 164
Registrován: 21.07.2009 22:44
Bydliště: Praha

12.08.2013 20:07

Re: Auto Ordnance 1911

S tím pochybným materiálem uvnitř bych to neviděl až tak tragicky. Mám AO 1911, od Springfielda ještě GI-45 a Custom Loaded. Zpracováním je GI-45 a AO nastejno, Custom Loaded je na tom lépe, ale to by taky vzhledem k ceně měl být. Ale i ten má věci dělané MIM a některé dokonce z hliníku (vyhazovač).

Většina vnitřních dílů je dělaná technologií MIM (vstřikování kovového prášku do forem), ale to je v dnešní době bohužel standard. A kromě Colta, který snad má mít vše obráběné je tohle dnešní standard. Ten Remington je na tom úplně stejně. Také všechno MIM. Začištění odlitků mi přišlo lepší u AO.

Remington i AO mají mít odlévaný rám a kovaný závěr. Odlitek na AO vypadá moc dobře, začištění dílů rám/závěr je lepší než u Springa GI-45.

Povrchovka - parkerizování - je jiné než na ostatních zbraních. Připomíná spíše černý lak s nádechem tmavě šedé.
Plastové střenky vzhled dost sráží, když se vymění za čisté dřevěné je vzhled o 100% lepší. Naštěstí jsem ulovil druhoválečné dřevěné a je to super.
Ta AO je dneska jedinná "dobová" 1911tka. Malé výhozní okno, očko na rukojeti, kohout z konce třicátých let, vojenská mířidla. Ale s tím jdou všechny možné problémy - vyhazování malým oknem (časem si to sedne), hůře čitelná mířidla, přesnost vojenské zbraně - opravdu to není sportovní speciál. Je to reinkarnace zbraně podle původních plánů. Je to prostě pro lidi co chtějí co nejvíce původní 1911A1.

Ta nekvalita AO byla hlavně před převzetím továrny firmou Kahr. Od té doby si to hlídají víc, ale určitě to chce prohlédnout konkrétní kus.

Dave bude mít určitě Rema i AO, porovnával bych přímo konkrétní kusy a co sedne pocitově.

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků