Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

15.02.2011 15:23

Re: AUG - Z

Byla to neuvažená a zbklá náhrada za Škorpiony.

Uživatelský avatar
veiko
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 354
Registrován: 11.03.2010 16:48
Bydliště: Ostrava

18.02.2011 5:38

Re: AUG - Z

Tak mám AUG-Z vedle sebe. Pokud máte dotaz na něco zeptejte se ale momentálně jsem ve stavu totálního nadšení takže radši tak za půl roku. Zatím nějaké postřehy a mé subjektivní názory.

1. Jde těžce natáhnout (oproti G36 (SL8) jež má hladký chod spouště)
2. Má tvrdou spoušt ale takovou příjemnou.
3. V krabici je místo na 6 náhradních zásobníků a k pušce byl jeden
4. Optiku musíte koupit.
5. Parádní rozborka, všude se dostanete, oproti M4 nebo G36 kde jsou zákoutí a málem nepomůžou ani tyčinky do uší.
6. V základní výbavě jen jeden 9-ti ranný zásobník, což mě dost nasralo. Při dotazu kolik stojí 30 ranný mi bylo řečeno že 2500,- což je dost. Na zeleném ho mají za 1200 a v německu za 500-600 na naše.
7. Kvalita zpracování MAX*
8. Vhodnost pro skryté nošení MAX* to že v zemědělských novinách uvedli vhodnost skrytého nošení nula je blbost, kvér schováte do obalu na tenisovou raketu a na hlaven navléknete samo-domo kožený obal co vypadá jak držadlo rakety a nikdo nic netuší.
9. Za ty prachy k tomu mohli dát řemen.
10. Tvrdochrom hlaveň i komora
11. Parádní pojistka - okamžitě víte v jakém je zbran stavu i ve tmě.
12. Skvěle vyvážená
13. MOC dobrá ergonomie
14. A je brutálně malá na to jak má dlouhou hlaveň.
15. Lidi co ji měli v ruce říkali že je těžká (3,6 kg prázdná + plný 30 zás. 475 g takže jsme na 4 kg)
Mě přijde lehká protože s SL8 jsem se dostal na 5 kg.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

18.02.2011 7:13

Re: AUG - Z

Čau, tak hoď nějaké fotky, ať se pokocháme :wink: Jinak nechci se teda hádat, páč to pár let bude, ale když jsem měl v ruce naposled vojenskou AUG 77, tak mi moc vyvážená nepřišla, spíš poměrně těžká na zadek. Na druhou stranu ten zadek maš zasejc v ramení, tak že při nasazení do ramene, to tak cítit nebylo, spíš, když člověk s tou zbraní manipuloval. Jinak se mi tenkrát mooc líbila rozborka, jednoduše rozhoditelná včetně laufu, prostě takovej plastovej futrál na lauf a závěr :lol:

Uživatelský avatar
veiko
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 354
Registrován: 11.03.2010 16:48
Bydliště: Ostrava

18.02.2011 10:45

Re: AUG - Z

Origo stg77 bylo aug jednička (A1) pak udělali dvojku A2 což jen kapku upravili a prý zpřesnili sundali pevnou optiku a hodili RIS. Takže možná starý aug byl těžký na prdel. Tenhle není. Teda ted mě napadlo že mám jen ten devítiranný zásobník takže s třicítkou možná bude. Jak bude nějaký pěkný den vyfotím a hodím. Na léto chystám nezávislí svůj test tohoto AUGa-Z a HK SL-8.

Karel K.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 579
Registrován: 11.10.2006 14:57

18.02.2011 11:10

Re: AUG - Z

měl jsem AUG před pár dny v ruce v jednom obchodě, no krása, silně o téhle zbrani do budoucna uvažuji...

jaké je to provedení co se týká hlavně - těžká, nebo klasika s tlumičem plamene???

kde jsou všude weaver lišty, viděl jsem i model s lištama na předpažbí, což se mi víc líbí než ta pažbička

fotky....fotky...

Uživatelský avatar
veiko
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 354
Registrován: 11.03.2010 16:48
Bydliště: Ostrava

18.02.2011 11:35

Re: AUG - Z

AUG-Z - lišta jen nahoře, těžká hlaven bez tlumiče plamene. Fotit ted nebudu, nejsem doma a je hnusně. Jinak ta olištovaná je verze A3, v předu držadlo jako na MP5k a ještě má tlačítko na vypuštění závěru. Funkčně určitě super a mě se nelíbí a já v těch dalších lištách nevidím využití. To zas někdo skončí tak jak někteří co mají 11 kg M4 s pitomostma. Zetko je taková víc klasika.


Reklama

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

18.02.2011 12:03

Re: AUG - Z

Aha, tak to možná bude ono, jestliže máš těžkou hlaveň. Oproti armádní s lehkou hlavní ti to ta těžká vyvažuje víc na předek. Navíc když tam neni napevno to ucho s optikou.. Ale jinak gratulace, pěknej qvér.

Uživatelský avatar
Otík
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 398
Registrován: 30.10.2006 23:25
Bydliště: Kladno

19.02.2011 1:36

Re: AUG - Z

veiko píše:Kdo přesně a na co používá u pcr AUgy? ...

Mimo jiné je asi dvě hodiny (první vyzkoušení na střelnici, cca r. 1992-1993) používala Ochranná služba PČR.


glock1719 píše:Byla to neuvažená a zbklá náhrada za Škorpiony.

Jo, svého služebního Škorpiona v elegantním kufříku jsem měl docela rád, připadal jsem si jako skutečný agent 8) - ale pochybuji, že bych s ním při skutečném ohrožení něco vyřešil...

Nákup AUG (model A1 Para - nakoupen i přes jednoznačně odmítavý posudek instruktorů z Urny a Ochranné služby) jsme v první chvíli všichni uvítali - dokud jsme si je nevyzkoušeli na střelnici. Pocit ze zbraně stejný, jako z velké vrtačky, včetně té "vrtačkové" spouště. Spoušť, která v první poloze odpálí jednu ránu a po plném zmáčknutí dávku, jsme taky nějak nepochopili...

Navíc se nám z žádné z cca deseti zbraní nepovedlo vystřelit delší dávku - vždy se to po pár ranách sekalo. Nábojnici sežvýkanou kdesi uvnitř bylo pak třeba komplikovaně vyndávat. Prý snad byl problém s velikostí nábojové komory (9mm Luger) - celá várka se pak vracela výrobci k úpravě a dnes možná leží kdesi v policejních skladech... Jak se říká - důvěra se dá ztratit pouze jednou.

Pak jsme nafasovali MP5-K - a to byla čistá radost. Naprosto nesrovnatelné...

Ale abych jen nehaněl - ostrostřelci z prezidentské ochranky používali dlouhé verze AUG v ráži .223 Rem. a byli celkem spokojeni...

Uživatelský avatar
veiko
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 354
Registrován: 11.03.2010 16:48
Bydliště: Ostrava

19.02.2011 13:13

Re: AUG - Z

Co se týče AUGů 9mm tak ony by i spolehlivé byli. JENOMŽE- Verze střílející dávkou (rozuměj necivilní) jsou dělané na munici 9mm Luger +P, něco jako do MP5SD nesmíš rvát subsoniky. No a tento aug počítá s plus péčkem takže se ani nedivím. Beztak o tom rozhodoval někdo kdo o tom ví...kulo.

Jinak vrtačková spoušt se mi moc líbí. Dokonce můžu říct že víc než HK a to je ta z auga tvrdší.

V Belgii je (aug 9mm) používá ta jejich zásahovka pospolu s glocky a jsou spokkojeni.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.02.2011 14:57

Re: AUG - Z

Zbraň byla vyvynuta na na náboj 223 .Proto je těžší než by musela bát .M 4 v 9 Luger je taky z nouze cnost.Samopal navržený přímo na ppistolovou munici tyhle konvrze nikdy nenahradí.

mkriz
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 62
Registrován: 21.02.2011 11:18

22.02.2011 1:37

Re: AUG - Z

Gratuluju ke koupi ! - v dohledné době bych se do ní také rád pustil, ale nový Scorpion EVO má teď přednost :-)

Rád bych se zeptal :

Původně jsem myslel, že pro civilní trh je jen verze Z (zivile) - viz http://www.steyr-mannlicher.com/en/spor ... /versions/.

Na stránkách detexu (http://www.detex.cz/sekce/zbrane/kulovn ... kulovnice/) jsou ale dvě samonabíjecí varianty - v nabídce je i samonabíjecí verze Steyr AUG A2 SA (ta má volitelnou délku hlavně).

Jak to tedy je ? :-)

Díky

Uživatelský avatar
veiko
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 354
Registrován: 11.03.2010 16:48
Bydliště: Ostrava

22.02.2011 16:30

Re: AUG - Z

Takže ráno jsem byl na střelnici společně s STEYR AUG-Z a padlo 50 ran. Nastřelil jsem na ni optiku z G36 (optika bez nosiče 4x).

Střelba o něco málo příjemnější než z SL8. SL8 na 5,56 -ku kope dost. AUG je kultivovanější, možná je to stoupáním drážek (twistem) SL8 má 1:7 a AUG-Z má 1:9. Na sto metrů jsem střílel se sklopenou ručkou (ručka souběžně s hlavní) na deset metru jsem ručku vyklopil. Na dálku je to tak lepší a pohodlnější.

Ze stránek winchesteru jsem stáhl ten jejich terč na sto metrů. Z deseti metrů přesně střed a to jsem se moc nesnažil. Spoust je taková vrtačková myslím 2,5 kg což mi vyhovuje. To že u AUG-Z není možno střílet dávkama je jedno protože ji rychlostřelba plně nahradí a je to možná lepší. Plná kontrola nad rychlostřelbou.

Ze sto metrů jsem trefil čtverec 5x5 cm z šesti ran šestkrát. Různě ale byli vevnitř. 0,5L petflašku z šesti ran šestkrát a šestou jsem ustřelil závit na flašce.

Na takové to menší sniperování a boj z blízka je to zbran kterou bych si vybral raději než G36, M4, VZ.58... Ale jistě jsou lepší zbraně.

Po rozložení a prohlédnutí jsem zjistil dvě věci.

1. Že není skoro špinavá po 50 ranách.
2. Že je to kupa hnusného plastu který když se dá dohromady tak je to fenomenální zbran která i dobře vypadá. Přijde mi jako obdoba Glocku.

Rozborka jednoduchá a všude se dostanete. Závady během střelby žádné. Stříleno 69 grs. SaB. HPBT.
Kdyby nebyla taková kosa ráno (-9 stup.) tak by byli jistě lepší výsledky.

Hylzny vyhazuje asi 2cm od tváře ale vůbec to nevadí. Střílel jsem bez brýlí a oči OK.


MKRIZ: Já jsem rovnou šel pro AUG-Z. Přemýšlel jsem i o A2 ale četl jsem na americkém foru že je nějaký problém s hlavní při delší střelbě. Ale čert ví jestli to je pravda. Každopádně uvažuju o ní na příští rok nebo o MR 223, přápadně kdyby byla k mání CZ 805 tak do ní jdu hned i přes silný nesouhlas rodiny. Ošahání nutné. Skorpion Evo mě moc neláká mám pocit že nemají vychytané mouchy a reklamace by byli bolestivé. AUG je jistota. Koupíš, pracuje jak má a nevymýšlí si. Jinak v detexu alespon v Ostravě jsou velmi vstřícní a pokud si pušku objednáš tak do pár dní ji máš já za 3 dny.

Uživatelský avatar
veiko
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 354
Registrován: 11.03.2010 16:48
Bydliště: Ostrava

29.08.2011 11:40

Re: AUG - Z

Tak jsem měl AUGa na dovolené.

Zbraň rozložena na dvě hlavní části. Ponechá-li se zásobník uvnitř po rozložení je závěr držen uvnitř a po vytažení zásobníku vyklouzne.

Montáž obou částí je záležitost max. 5-10 sekund. Je-li zbran rozložená na ty dvě části a sklopí se ručka a nacvakne 9 ranný zásobník tak se zbran vleze v pohodě do batohu.

Na 100 metrů se střelivem SB (69 grs.) se zásahy dotýkají.

Na plynovém regulátoru je možnost GR což je funkce granátomet :-) a udělá z auga opakovačku.

Uživatelský avatar
veiko
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 354
Registrován: 11.03.2010 16:48
Bydliště: Ostrava

29.08.2011 11:45

Re: AUG - Z

další. Nějak mi to hapruje tak proto ne všechno hned
Přílohy
Fotografie-0181.jpg
Fotografie-0179.jpg
Fotografie-0178.jpg

Uživatelský avatar
veiko
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 354
Registrován: 11.03.2010 16:48
Bydliště: Ostrava

29.08.2011 11:54

Re: AUG - Z

do třetice
Přílohy
Fotografie-0187.jpg

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

29.08.2011 17:20

Re: AUG - Z

Koukám že seš vybavený jako pravý rakušák, Mlock a AUG :-) Dá se něco udělat se spouští nebo zůstane trvale taková gumová a zvykneš si?

Uživatelský avatar
veiko
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 354
Registrován: 11.03.2010 16:48
Bydliště: Ostrava

29.08.2011 20:49

Re: AUG - Z

Spoušť mám pocit o trochu povolila. Ale na 2kg jsem 100 procentně. Původně 2,5kg. Nedávno jsem docela ocenil tu těžkou spoušt. V stresové situaci dobré na terčovku moc né. Uznávám hlavně německé a rakouské zbraně. Přesnost spolehlivost výdrž super-cena na hovno. A mám k tomu i tričko s nápisem POLIZEI :-) Kdysi jsem četl že steyr dá na trh nějakou lehkkou spoušt ale nikde jsem to nenašel. Možná by s tím šlo nějak pošachovat.

Otesánek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.11.2010 16:22
Bydliště: Brno

30.08.2011 19:01

Re: AUG - Z

Pěkný. Kolik máš ozubů na závorníku?

Uživatelský avatar
veiko
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 354
Registrován: 11.03.2010 16:48
Bydliště: Ostrava

31.08.2011 15:45

Re: AUG - Z

7 ozubů.

Otesánek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.11.2010 16:22
Bydliště: Brno

01.09.2011 10:00

Re: AUG - Z

To je to novější provedení, co má narvanej kolík v uzamykací vložce, v místě, kde u full verze zapadá osmej ozub?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník