Uživatelský avatar
koudel
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 18.08.2010 15:02

07.08.2017 17:38

ASTRA STG MK III

V Allianczi mě zaujala tato karabina,výhoda tvrdochrom v laufu ,jsou to Švýcaři tak zpracování by mohlo být také OK,nemáte jí už někdo.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

19.10.2017 6:34

Re: ASTRA STG MK III

Jen jsem na US fórech zaznamenal info, že to ve Švajcu snad jen skládaj a dělaj povrchovku. Díly snad Norinco a nějakej Vietnam (ať dostane historie trochu na prdel).

Catmouse
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 13.02.2018 21:42

15.02.2018 17:12

Re: ASTRA STG MK III

Nevím, zda je toto vlákno ještě aktuální ale já jsem se rozhodl (1/2018) po dlouhém hledání právě pro tento typ. Hledal jsem nějaký kompromis kvalita vs. cena. Jsem absolutní nováček. Na vojně jsem byl před 30 lety, kdy jsem absolvoval s SA 58 pár střeleb a od té doby zero.
K STG 4, můj názor:
Rám i horní pouzdro je z válcované Al slitiny 7075 T6 , hlaveň tvrdochrom, v 14,5" má stoupání 1:7 - takže by to mělo schroupat 55gr. ale lepší jsou težší střely (bohužel ta cena:-)). Dostal jsem k tomu 2 plastové zásobníky SWT na á 30 nábojů. Pažba už v základu je nastavitelná sice SWT ale systém "Magpul CTR" tzn. s páčkou posuvu a pojistkou = nekvedlá se.
Rám - je lehce upraven proti standardním americkým AR15 a to - rámeček zpevnění u záchytu závěru a vypouštění zásobníku tzn. že např. zvětšený záchyt závěru Magpul jde sice namontovat ale už jej nezmáčknete (takže nic); nová verze má na konci rámu u pažby nálitky na obou stranách pro upevnění QD slingu i ukončovací kroužek má tuto úpravu, takže není třeba kupovat . Ty boční jsou zajímavé, protože u zadního mi tam kolikrát vadí popruh, když šahám na rukojeť. Pojistka - u mnou zakoupené pušky byla "volná", protože soudruzi ze Švajcu (nebo Číny či Vietnamu - koho to zajímá :-)) tam dali krátký kolíček. Takže jsem dopasoval dosednutí kolíku do vybrání pojistky a malinko probral dírku. Pak to cvakalo jak má. Spoušť standard pro semi-auto, nevím jak to má fungovat "lépe".
Horní pouzdro - má doražeč, který je umístěn trochu před napínacím táhlem, takže se do něj blbě strká dlaní ale u semi-auto asi nepotřebná věc. Nosič závorníku tzn. BCG je klasický vojenský, žádný zkrácení zadní části. Do vytahovače jsem koupil a osadil gumičku, která tam není nutná, ač je v návodu. Prý je to pak spolehlivější, uvidíme.
14,5" má dlouhé předpažbí kryjící lauf s horním railem, boční malé raily. Mířidla sklápěcí , mechanická.
Zatím jsem zkoušel sypaný SaB 55gr. a GGG. Chci otestovat ještě GGG 69gr. ale Barnauly nechci pokoušet, i když by to skousla pravděpodobně bez problémů. Zkoušel jsem nástřel na 25m, jak to lítalo k sobě, tak mne to docela překvapilo. Čekal jsem, že budu horší no ale pak jsem dal obrázek figury na 50m s vel. na 100m no a to už chce "lepšího" střelce. Milimetry se změní v cm a i v desítky cm. Tam je zjevně problém ve mně. Když tady čtu, že pro někoho je více jak 2MOA katastrofa, no tak to potěš koště.
Závěrem dle mne, dobrá puška, cena asi odpovídá kvalitě - takže střed. Ovládání příjemné, vybavení docela slušné na to, že to je už zahrnuto v základu.
Rád bych také kontaktoval někoho z Pardubic a okolí, kdo má AR a je ochoten se podělit o zkušenosti, např. jak má a může chodit spoušť, nastřelení apod.

chuckmTARA
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 06.03.2018 12:37

17.05.2018 20:04

Re: ASTRA STG MK III

taky by mě to zajímalo, jak se to chová při střelbě spoušť atd.

Byl jsem se na ni dívat včera.. zaujalo mě, velice kvalitní zpracování porovnatelné V-AR, DD ( na pohled) za tu cenu, nevím co vnitřek.. vypadá to hodně dobře je i poměrně lehká.

Na to, že je to švýcar tak ta cena švýcarská moc není :) .. jak píše Bigless... rám dělá zřejmě Norinko a díly se dovážejí kdo ví odkud. Někde sem se dočetl, že funkčnost podle kusu, ale může se stát, že se pokazí.

Ale určitě zajímavá alternativa střední cenové třídy do 40 tis

Catmouse
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 13.02.2018 21:42

15.07.2018 12:55

Re: ASTRA STG MK III

Norinco a STG jsou naprosto dvě rozdílný věci. Jestli to v základu dělají Číňani mi je úplně jedno. De facto Číňani Vám vyrobí co si zaplatíte. Chcete šunt dostanete šunt, chcete I.ligu máte I. ligu a nemluvím jen o zbraních.
Mám ji 1/2 roku a pohoda. Jak jsem psal je to už modernější rám - oboustranný záchyt závěru, pažba a zadní část plno ok pro QD sling :-); mechanická mířidla dostatečná ale dal jsem si kolimátor. Zatím si říkám, že cena je "hodně" slušná ;-).

chuckmTARA
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 06.03.2018 12:37

30.07.2018 18:09

Re: ASTRA STG MK III

Kolik už máš cca nastříleno z té pušky?


Reklama

Catmouse
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 13.02.2018 21:42

30.10.2018 23:05

Re: ASTRA STG MK III

Necituj předchozí příspěvek.

Nejsem žádný profík, odhadem zatím ca 1000. Lokální závody, skončil jsem v půlce pole spíše z důvodu mojí "pomalosti" (nováček), přesnost byla relativně OK a to na pevný mířidla.

chuckmTARA
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 06.03.2018 12:37

08.11.2018 15:28

Re: ASTRA STG MK III

a co spolehlivost vše funguje? :)

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník