Uživatelský avatar
Starosta
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 10.04.2008 10:35

03.03.2020 11:43

Re: Armi Dallera Custom (ADC) model M-5

Ahoj, máte prosím nějaké další, dlouhodobé zkušenosti?
Koukám po 14,5" M5 Plus...

Zajímalo by mě, jestli nerachtá pružina v trubce (za co když tak vyměnit?), nebo nemá ten těžší buffer vliv na spolehlivost.
Má cenu tunit původní spoušť (pružiny + přeleštit)? Jaké síle asi odpovídá původní, příp. ta s pružinami?
Ten jejich "heavy profile" hlavně - nikde jsem nenašel, kolik to je v průměru (0.750")? Jak je na tom ta hlaveň s přesností (co jí z továrního nejvíc chutná a jak je schopná nastřílet opakovaně)?

Příp. jestli se najde někdo s větším nástřelem, kdo by poreferoval s odstupem času tu koupi vzhledem k dnešní konkurenci ve 14.5" délkách.
10-12" mi přijde zbytečně krátká na 223 (energie na 200-300m, plamenomet, krátká nouzová záměrná), 16" už zase o kus dlouhá na taktiku.

Dík předem za jakékoli info.
Sonduju, kolik by mě to vlastně celý stálo.

Uživatelský avatar
Starosta
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 10.04.2008 10:35

14.03.2020 21:14

Re: Armi Dallera Custom (ADC) model M-5

Nikdo nic?
Mohl byste příp. někdo poreferovat aspoň z druhé ruky, nebo předat kontakt na někoho, kdo ji má/měl?
Díky.

Uživatelský avatar
Robbik
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 19.10.2007 0:22
Bydliště: Brno

04.04.2020 22:53

Re: Armi Dallera Custom (ADC) model M-5

Zkusím trochu pomoci. Nestrílel jsem z toho ale měl jsem v ruce když kamarád těsně před karanténou kupoval 12,5" M5 Basic. Není to sice Plus, ale snad to aspon trochu pomuze.
Pruzina: rachta skoro kazda, namazes vaselinou a nerachta. Pomuze pry snad lestena pruzina a pripadne prelestit zevnitr trubku. Ja osobne to ale na zadne ar5 nikdy nevnimal. Muzes vymenit za nejaky system Silent spring nebo Kyntec. To ale spise pomuze s chovanim zbrane nez s drncenim pruziny.
Buffer by mel byt v pusce takovy jak to naladil vyrobce, ale muzes zkusit o trochu lehci, stoji to par penez. Ale pozor at si nerozhodis casovani zbrane.

Spoust: Nevim jak na PLus ale na Basic ma kratky chod i reset. Mozna trochu tvrdsi, ale vzdycky muzes prelestit (pozor, ne dremel apod. jen plochy utra jemny brousek atd. musi na rovnou plochu jit rovna plocha) a koupis mekci JP pruziny za par stovek a bude to jak zavodni spoust za tisice.

Hlaven: heavy je na 99% .750 v místě montáže gasbloku. Na jinych mistech muze a obvykle je prumer jiny, dle tepelneho namahani atd. Co se presnosti tyce nevim, stoupani hlavne je 1:9 coz je vicemene idelani varianta pokud s tim nechces strilet na vetsi dalku a pouzivat tezsi strely. S timto stoupanim bys nemel mit problem se strelami 55gn, 62gn a kolem 70gn by tak nemel byt problem. Jestli je nebo neni vybirava na nejake strelivo nevim, ale mam nekolik ar15 a jediny problem jsem mel s ocelovymi nabojnicemi. COkoliv z mosazi nikdy problem nebyl.
Co se delky tyce, tak 14,5" je podle me idelani delka, nebo chces-li, idealni kompromis. Narust vykonu oproti kratsim delkam hlavne je znatelny, dalsi narust s pribyvaji celkou uz neni tak znacny. Ja osobne mam na "taktiku" take 14,5". M5 ma bohuzez plynovy system delky Carbine, lepsi by byl Mid-length.

Jinak ADC jsou myslim dobry pusky, delaji i spickove sporotvni zbrane, takze bych se toho nebal a za ty penize jsou to pekne vybavene pusky. Maji pekne a dlouhe predpazbi, slusnou spoust, pazbu....

Uživatelský avatar
Starosta
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 10.04.2008 10:35

05.04.2020 10:05

Re: Armi Dallera Custom (ADC) model M-5

Bezva, díky za pomoc!
Nechám si to ještě uležet ;)

elado
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 18.03.2013 11:33

10.10.2020 22:27

Re: Armi Dallera Custom (ADC) model M-5

dostala sa mi do ruky M5 plus v bronzovom cerakote a kalibri 300 aac so 14,5 hlavňou.
Pri vybratí z krabice príjemné prekvapenie, puška je pekne spracovaná, dovolím si tvrdiť, že vo svojej cenovej hladine nadštandardne a v podstate na úrovni podstatne drahších pušiek - ešte raz prízvukujem, že hodnotím pušku v cerakote, čiernu som v ruke nemal už pár rokov.
Priamo z krabice strieľala bez najmenšieho problému SB 9,55g, presnosť som testnúť nestihol, len z ruky na kovové torzá rôznych veľkostí s optikou nastrelenou na 223:-)))))))) Cinkalo to pekne, ale test presnosti ešte len príde.

Čo sa mi na puške nepáčilo sú fabdefense pištolovka a pažba, tie som okamžite vymenil.

Zab
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 13.04.2020 19:18

20.06.2021 22:22

Re: Armi Dallera Custom (ADC) model M-5

Zdravím, prosím vás , niekto ma ďalšie skúsenosti s ADC ? Všeobecne vidím veľmi malo info na webe. Každá rada od niekoho kto to držal v ruke je užitočná, ďakujem.


Reklama

Předchozí

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků