střeleček
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 11.12.2009 0:10
Bydliště: Českobudějovicko

02.06.2014 23:10

Re: Ardesa Patriot .45

Držení jednou rukou přikazují Pravidla sportovní střelby ČSS pro střelbu z předovek (a délce natažené paže odpovídá i velikost a umístění mířidel na zbrani vzhledem k delší vzdálenosti od oka). :)

tomasHy
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 11.03.2020 18:51

28.04.2020 22:03

Re: Ardesa Patriot .45

Zdravím milovníky BP
V lednu jsem si koupil Ardesu Patriot a těšil se, že si vbrzku zastřílím ale koronavirus mi to zhatil. Tak jsem si aspoň v klidu vyrobil veškeré náčiní, pistoli rozebral, vyčistil, zkontroloval a teď už jen čekám. Pistole se mi líbí, dobře se drží v ruce a kupoval jsem ji také kvůli stavitelnému hledí. Ale to hledí je opravdu nepovedené. V podstatě žádná aretace, drží to jen krátký šroubek a kdybych potřeboval hledí zvednout, tak ten šroubek bude držet za 2 nebo 3 závity. Stranová poloha se nedá nijak zafixovat a věřím, že po několika ranách se ten šroub uvolní. A když to drží za 3 závity, tak se to moc utáhnout nemůže, jedině dát delší šroub. Když se šroub povolí, tak se hledí klinká s velkou vůlí v té příčné liště. Má s tím někdo podobné zkušenosti ? A jak to elegantně strojařsky vyřešit. Konstrukčně je to teda dost odfláknuté. Já vím, co můžu chtít za ty peníze, ale já si to rád sám vylepším, ale zatím mě nenapadlo žádné strojařské řešení, za které bych nemusel stydět. Máte li nějaké, budu moc vděčný za radu a předem děkuju.

tomasHy
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 11.03.2020 18:51

02.05.2020 16:59

Re: Ardesa Patriot .45

Ještě k mému minulému příspěvku. Má ta pistole Patriot nějaký historický vzor, nebo je to nějaká nová konstrukce bez návaznosti na historii? Dík za odpověď.

Bobos
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10.02.2021 18:51

10.02.2021 19:32

Re: Ardesa Patriot .45

Ahoj,

před časem jsem dostal kit Patriota, kterého dávám postupně dohromady. Jedna věc mi ale nesedí: Našel jsem pod šroubem v bubínku kousek černěného čepu nahrubo obroušený do kužele. Přijde mi že tam nemá co dělat, protože by mohl vlítnout do hlavně a poškodit ji. Může mi někdo znalý věci poradit co s ním.

Děkuji

hawken.45
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 03.02.2010 14:48

11.02.2021 19:32

Re: Ardesa Patriot .45

Pokud bubínkem myslíte drum (součástka do níž je našroubován piston), tak tam opravdu nic jiného nemá co dělat. U Ardesy můžou být v dnovém šroubu i otřepy a špony. U jejich stavebnice jsem zažil i extrém v podobě nevyčištěné hlavně po tormentaci a tím pádem zničení vývrtu následnou korozí. Pro jistotu se podívejte do hlavně endoskopem, nebo prosviťte diodou.

Bobos
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10.02.2021 18:51

11.02.2021 21:56

Re: Ardesa Patriot .45

Děkuju za odpověď,

ano myslel jsem drum. Hlaveň jsem kontroloval světlem ze všech jejích tělních otvorů i s profukem vzduchem :). Snad už mi otevřou střelnici a dojde i na první ránu.


Reklama

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

12.02.2021 12:28

Re: Ardesa Patriot .45

TomasHy - asi už to není aktuální. Nemůžeme chtít po Ardese, aby vybavovala pistole v této cenové hladině dokonalými mířidly. Bylo by to ideální, protože tahle pistole patří k těm podařeným kouskům. Firma tohle hledí dává i k dlouhým hlavním. Použít delší šroubek lze, ale není to ono. Hledí není stabilní, šroubek stranově klouže po povrchu hlavně. Asi nejlepší řešení (osobně jsem to tak udělal) je nastřelit pistoli se stávajícím hledím, změřit pečlivě digi šuplerou výšku, a vyrobit si z kusu "T" železa pevné hledí. Zkontrolovat na střelnici a pak zafixovat. Vyplatí se změřit výšku mušky i hledí, oboje si poznamenat a schovat pro případné další práce s mířidly.
Bobos - Ardesa zašroubuje dnový šroub do hlavně, na místu drumu pak vyvrtá otvor, vyřeže závit pro drum. Závit jde skrz hlaveň i komoru v dnovém šroubu. Drum sám se upravuje - vyfrézuje se půlkruhový otvor pro plamínek zápalky a vyvrtá se otvor se závitem pro piston. Po čištění je potřeba nejřív zašroubovat do drumu piston a teprve potom šroub v čele drumu. Stalo se, že jsem to udělal obráceně a piston nešel zašroubovat na doraz. Piston měl delší závit. Šroub jsem pak upravil.

Bobos
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10.02.2021 18:51

12.02.2021 18:35

Re: Ardesa Patriot .45

Ahoj,

u mého patriota je to v pořádku.

Díky za tip

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků