Uživatelský avatar
Kreuz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 86
Registrován: 29.05.2007 17:59
Bydliště: Jirny-Praha východ

09.11.2007 19:31

AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Ahoj, mám DAR 701. Já jsem pořád řešil zasekávající se nábojnice v komoře. Pořád jsem myslel, že komora je moc fest. Teď jsem si koupil sklopnou mouchu od YHM a při montáži jsem zjistil, že je plynová trubice o nějakou setinu na průměru větší. S tepelnou roztažností po pár zásobníkách se mi na ní přidíral závěr , tím pádem to hůř vytahovalo prázdné hilsy. Tak to jen poznatek, že ne každá trubice na odběr plynů je stejná. :?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

29.05.2009 22:20

AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Mám zajímavý postřeh z mé IDS, stavil se za mnou na střelnici kamarád a z dlouhé chvíle mi vyčistil AR-15 že by se z ní dalo jíst, prostě lesk jak blesk, moc jsem ho nehlídal, a tak důvěřujíc profesionálovi, nechal jsem ho flintu složit a jelikož jsem měl v GC službu, AR-15 jsem pověsil na zeď a následně půjčil známým, kteří se stavili, po prvních reklamacích, že zbraň je samá zádržka (přitom tahle flinta měla potíže jen když jsem do ní kdysi nabil v Tišnově na závodech SB náboje s o cca 1mm delší hilsnou) jsem jim dal jiné střelivo, situace se za chvilku opakovala. Nevěděl jsem co se děje, prostě flinta nedovírala, divně fungovala. Dneska jsem si říkal, že to bude zásobníkem, asi blbě podává, zkusili jsme nové náboje dvojbubnu na 100 ran, a ono to tak nějak šlo, ale pak to zase závadilo, nepřebíjelo a tak..... V zoufalství jsem začal znova rozebírat flintu, s tím, že je na ní asi něco nemocné, když jsem rozdělal závěr, všechno bylo jasné, flinta běhala "na sucho" prostě kamarád ji poskládal jak školní flintu prostě bez kapky oleje, vše dokonale suché, na to se skvěle napekl karbon (který normálně dělá takovou tu chutnou černou hmotu), a funkční plochy byly jak šmirglpapír......

Prostříknuto brunoxem, očesáno do čista, lehce namazáno BREAK Free CLP a následných cca 100 ran ze všech možných zásobníků nejrůznější municí absolutně v pohodě.

TAKŽE POUČENÍ Z KRIZOVÉHO VÝVOJE: NA SUCHO TO NIKDY CHODIT NEBUDE, PLYNY TO ZAPEČOU.....

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

31.05.2009 16:34

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Tak takovou zkušenost jsem zatim se svou AR 15 neudělal. Většinou ji před střelbou vytřu do sucha, ale stejně je asi min. jemě namazaná.

Já zatim zaznamenal jediný problém a to během měření Funkčního diagramu ve škole. Zbraň byla pevně upnuta ve střelecké stolici a problém byl v tom, že ač somonabíjecí, tak zni pokažde vyletělo všechno co bylo v zásobníku dávkou.. :? Z ruky se mi to nikdy nestalo.

Reveli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 335
Registrován: 05.11.2008 14:21
Bydliště: Brno

04.06.2009 22:02

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Já tedy AR 15 nevlastním, ale v mých začátcích jsem s ní udělal pár zkušeností....například co může udělat ze semiautomatické funkce opakovací.....tak například....majitel při čištění otočil v plynovém nástavci odběrnou trubku o 180 stupňů..kanálkem nahoru :D Nebo....takový kalíšek zápalky nalisovaný v převlečné trubici odběru plynů na nosiči udělá tu samou službu... :roll:

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

05.06.2009 8:07

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Oboje tedy dost obskurní závady, nedovedu si představit jak tu prohnutou trubku jde dát obráceně (pokud se místo hlavy nepoužije nadměrná síla.... a ten kalíšek zápalky, vůbec nemá technicky šanci se tam dostat..... kudy? leda při nějaké divné manipulaci nebo tak....

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

07.06.2009 15:39

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

me puskar tu trubku obracene dal, prehlidnul se a ja mel opakovacku, ne automat


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

14.09.2009 13:01

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Na šefové M 4 s origo spoušťákem nejeto 12 700 kousků se projevil menší nešvar.Střílelo 6 lidí 5 ok a jeden střílel pořád dávkama.Jen on a nikdo jiný.Náboje PMC a Barnaul.Čím to je? Odchází něco na spoušti?

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

14.09.2009 14:40

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Může být problém s tím jediným střelcem - mačká "divně" /buď totální začátečník a rve spoušť, nebo mířenkář a spoušť jakoby přidrží a kladivko nezůstane viset na přerušovači/
Základní spoušť má cca 6 součástek, plus dva piny na kterých drží.(Nepočítám pojistku - ta nemá na tento typ závad vliv.)
1.Kohout může narážet do přerušovače/ubrat kus kohoutu/.
2.Spoušť s kohoutem má hlavní pracovní plochy stržené a nedrží s kohoutem při výstřelu a otřesu pušky na pracovních plochách, do toho přerušovač nepodrží z nějakého důvodu kohout a je tu tatatata.
Vyměklé pružiny spouště, přerušovače a kohoutu.... :roll: asi né, ale.....
Mohly se udělat okolo kolíků-pinů vůle a kohout a spoušť mohou být fpoho, ale díky vůlím špatně dosednou, nepotkají se a je zase fulík.
Rozeber to a vyzkoušej, není to složitý S.A. mechanismus.
A nevím, je to v p--e. Ještě poprosím o vyjádření 4Mika

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

14.09.2009 17:57

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Tohle mi dělala segra a markétka s mým CAR při "jedovaté spoušti" málo opíraly do ramene a v podstatě střílely bump-firem......

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

14.09.2009 20:30

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

No jo, hoši, co naděláte - jako Kalach to holt chodit nebude nikdy (ale "jak něco není z úesá, tak se to pánům nelíbí" :o)))


POVAŽUJ SE ZA NAPOMENUTÉHO........OFFTOPIC
tohle téma je o odstraňování závad, ne za účelem posmívání se stylem ......jééé ono se vám to sere....

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

14.09.2009 21:04

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Foxi jenže tahle zbraň má pořád tu původní vojenskou spoušť.Jak bude čas tak to začnu řešit.Stejně to tam chce namontovat něco lepšího ta spoušť je opravdu tak do války v mrazu.

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

15.09.2009 4:24

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Zkus zauvažovat o jedné z kontejnerových spouští, jsou částečně nastaveny a pokud ji koupíš v ČR, máš velkou šanci na reklamaci v případě neumyslného kulometění.

To RMP : :lol: to bylo klukovské, píšeš jakoby si měl origo AKM a ne klon s 2 metrovou hlavní na 10 ran.
Jenom poznámku k logistice střelby z obou systémů . Zásobníky do AR seženeš cca asi 10 let u nás běžně. Zatím co zásobníky do Saigy 223 velmi obtížně a vice v jiném topicu.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

15.09.2009 7:37

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Lopez
v podstatě to vidím stejně, jak jsi popsal v předminulém přízpěvku
G1719
to že tam máš origo spouš´t na faktu nic nemění, naopak je konstrukcí daleko náchylnější k nechtěnému fullautu než sportovní spoušťáky (s ozuby naproti sobě), stačí, když se dost rychle nevrátí spouštový ozub (třeba díky vyměklý vratný pružině, či vůlemi na čepech v kombinaci se zajetým spouštovým ozubem- viz Lopez)
RMP
i Saiga umí taky fullauto, předevčírem jsem kámošovi měnil spoušták na S12, měl tak ojetý ozuby že mu to kulometilo což je na brokovnici docela nepříjemný, hlavně 2dny před ME

P.S. asi nejlepší je seřizovat spoušták na někom, komu v rukou hermexí klony sa58 :D

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

15.09.2009 10:29

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

hlavně KRAMPUSOVI: ten měl z mého HERMEXA semiauto..... jak říkám, je to dost o špatném držení zbraně, nebo nevhodném - terčovém..... tohle je útočná puška, chce tedy opřít do ramene a držet za pistolák a řádně spouštět, protože jinak ti to bumpfirem bude dávat dvou-tříranné dávky....

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

15.09.2009 21:53

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Tak ja bych tu mel taky drobny dotaz, dneska jsem vystrilel dalsich 120 barnaulu a vsimnul jsem si, ze nektere hilzny litaji roztrzene u krcku - videl jsem jich jen par. Je to u tech ocelaku normalni? (asi otazka hlavne na Lopeze :D )

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

15.09.2009 22:42

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Jako prasklé krčky? soudil bych na mírně volnější komoru a nekvalitní železo, pokud ti to nedělají nové mosazné tak bych se tím moc netrápil, víc snad napoví bývalý majitel......:-)

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

15.09.2009 22:47

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Bohuzel se priste na strelnici dostanu nejdriv 26tyho, takze do te doby musim spekulovat a trapit se na foru :D
Koupim si nejake mosazne a zkusim to, nasel jsem zhruba 20 hilzen a z nich byly asi 3 praskle - je to jakoby roztrzene podel, od konce nabojnice az k zacatku toho rozsireni (nevim jak to popsat). Bohuzel jsem v tom obrovskem mnozstvi nabojnic nedokazal spolehlive identifikovat ty svoje, ale koupil jsem jeste novou sarzi barnaulu, ktere jsou jinak zalakovane a mozna maji jiny material nabojnice.
Jen me zajimalo, jestli to ocelaky v kombinaci s volnejsi komorou muzou delat (prijde mi to logicke, ale jsem strelecka panna :lol: )
Zkusim pristi vikend ty mosazne a uvidim. Vyfotil bych to, ale samozrejme jsem je nechal na strelnici ...

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

17.09.2009 0:53

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Krčky mi praskaly při cca 3-4 přebití mosazných nábojnic. Barnauly či Wolfy jsem po střelbě nekontroloval, ale těch jsem z vystřílel cca 500 +-50.
Když ti praskne nábojnice v krčku, tak se to dá občas poznat, že si trochu víc ufoukne při výstřelu skrze výhozní okno směrem vzad. Krček většinou rupne až k ramenům. Není to extra nebezpečné, chce to brýle. Točil jsem jednu serii nábojnic, chyba, 3x max 4 a potom je už nesbírat, protože jsou už na nich nezkalibrovatelné změny.

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

17.09.2009 1:37

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Lopez: ok, diky za info, takze asi fakt volnejsi komora. Vsimnul jsem si, ze po nekterym vystrelu si opravdu "ufoukla" vic, stalo se to parkrat a tech roztrzenejch nabojnic bylo taky jenom par. Jinak zadny jiny problemy nejsou, spolehlivost zatim 100% :)

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

17.09.2009 11:07

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Volnější komora se dělá u vojenských zbraní schválně.....

Další

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků