tapik
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 92
Registrován: 05.09.2014 17:52
Bydliště: Brno

02.08.2016 19:47

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Tak po nějaké době co sem se snažil opravit spoušť, se problém neodstranil právě naopak, praskl šroubek, kterým se nastavuje přerušovač,byl nejspíš načatej už když se to objevilo poprvé. Proto se chci jen zeptat jestli se už s tímhle už někdo setkal a jak postupovat dál.

vybyravy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 243
Registrován: 11.01.2013 23:15

02.08.2016 20:05

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Pokud možno využil bych záručních podmínek. Je-li po záruce, svěřil bych opravu někomu, kdo již zkušenost má a nepotřebuje se ptát zde na foru. Nebo sem pošli detail problému a pak je to na Tobě, jestli případné rady správně využiješ. 2500 výstřelů ale není moc, renomovaný výrobek by zřejmě měl nabídnout víc.

tapik
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 92
Registrován: 05.09.2014 17:52
Bydliště: Brno

02.08.2016 20:14

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Kdybych znal někoho kdo to umí opravit už by to u něj bylo ;) záruka bez šance musel bych posílat do ameriky, a detail problému je jednoduchej jak sem napsal před chvíli, praskl šroubek, kterým se nastavuje přerušovač, to znamená že tam ted není. Jen detail že to prasklo při střelbě když sem to zkoušel jestli už to šlape.

Uživatelský avatar
guntroll
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 05.09.2007 18:58

10.08.2016 20:40

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Trochu odbočím - pro ty co mají problémy s doublefeedem a závaděním s nevyhozením nábojnice. Mi po výměně lecčeho, pomohla výměna ejectoru a hlavně setu jeho pinu + pružinky (původní byla úplně vymáčklá a tvrdá) a teď to chodí jak má, dokonce i s barnaulama. Mám orgasmums, za 27 tisíc z třetí ruky jsem u toho skvostu nezažil víc než tři rány po sobě :mrgreen:

MartinK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 188
Registrován: 19.04.2012 2:08

11.08.2016 9:09

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Tak moje zkušenost s doublefeedem byla prakticky pouze o zasobníku. Zjistil jsem, že když jsem mel pružinu pod podavačem v zásobníku úplně novou, měl jsem hromadu doublefeedů. došlo mi to když 5x magpulových zásobníků které jsem měl dlouho naplněné nemělo žádnou závadu. Zato úplně nový magpul mag stejné generace zlobil značně. Všechny mám od té doby naplněné pořád a žádný doublefeed se už nikdy nekonal.

Uživatelský avatar
revas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 26.07.2004 22:39
Bydliště: Kousek od Blanska _________________________ člen sdružení LEX www.gunlex.cz

05.03.2017 14:40

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Prosím o názor zkušené uživatele zbraní AR 15, stává se to běžně že se rozsype buffer po necelých 2000 ranách? Předpokládám že to je z důvodu snížení celkové ceny zbraně nějaký čínský šmejd. Může mě někdo doporučit kde se dá u nás koupit kvalitní buffer, na netu toho moc nemůžu najít.
Buffer 1 01.jpg
Buffer 2 01.jpg


Reklama

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

05.03.2017 15:25

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Naposledy jsem o tom slyšel u PARek, co je to za pušku?

Uživatelský avatar
revas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 26.07.2004 22:39
Bydliště: Kousek od Blanska _________________________ člen sdružení LEX www.gunlex.cz

05.03.2017 15:35

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Jo je to PARka, reklamoval jsem to a obratem mě byl zaslanej novej buffer, takže co se týká rychlosti vyřízení reklamace tak je to na jedničku. Problém je že přišel úplně stejnej a po vystřelení asi 100ran z toho novýho zase povylezl kolík a začalo to dělat závady, viz foto po 137 ranách. Takže bych si do toho rád koupil nějakej jinej kvalitní. A tak bych potřeboval tip kde a co mají co bude fungovat.
Nový buffer 137 ran.jpg

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

05.03.2017 15:57

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Bláhově jsem si myslel, že už tam v Proarmsu ty zgarbové čínské buffery necpou. :D
Nic, kup libovolný H buffer z Brownells, ideálně se tak k někomu přidat s objednávkou, protože nedávno zdražili poštovné.

těžko se odolává, když celej buffer z Číny vyjde levněji, než jeho polyuretanový "špunt" v US garf:eld

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

06.03.2017 10:39

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Sice to není technická k pušce, ale proč si doprčic kupovat něco nového? Vždyť je ta zbraň v záruce. A pokud se to vysype zase po dalších 100 ranách, tak bych jim to už vrátil z důvodu opakované závady. A obzvlášť u téhle, kde je už vyměněná i natahovací páka ...

Uživatelský avatar
revas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 26.07.2004 22:39
Bydliště: Kousek od Blanska _________________________ člen sdružení LEX www.gunlex.cz

06.03.2017 11:17

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Chtěl jsem českou zbraň - podpořit českýho výrobce, protože pořád věřím že češi umí dělat kvalitní zbraně - a PARka se mě jevila velice dobře. Ano jsem nemile překvapen vlastnostmi některých snad méně důležitých částí zbraně, předpokládám že to je důsledek tlaku spotřebitele na snížení ceny zbraně. Takže chápu že výrobce se snaží najít nějakej kompromis mezi cenou a životností. Pokud vím tak je taky dost lidí kterým PARka funguje, záleží kolik kdo toho taky vystřílí já zvládl za 8 měsíců přes 2000 ran, to někdo nedá ani za několik let, tak pak se mu závada nemusí vůbec projevit. Takže já bych nad PARkou ještě nechtěl lámat hůl a věřím že to s výrobcem doladíme k plné spokojenosti a že moje zkušenosti budou pro něj inspirací co kde by se dalo zlepšit :)

Swifty
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 18.08.2008 12:58

06.03.2017 11:41

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Zase ale pokud se to spolehlivě vysypalo po 100 ranách, tak by to mělo dělat více lidem ne? No moc se mi to nelíbí, jeden kus mám teď objednanej a potřebuju něco co vydrží, a ne bazmek nacpanej čínskejma dílama. Člověk by myslel, že za 40 tisíc už to bude trošku lepší úroveň. Jestlipak je na tom dražší V-AR líp?

Uživatelský avatar
revas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 26.07.2004 22:39
Bydliště: Kousek od Blanska _________________________ člen sdružení LEX www.gunlex.cz

06.03.2017 12:56

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

No moje zkušenost z výrobkama z číny je taková že něco koupíš, vyzkoušíš je to OK. Pak to koupíš ještě několikrát pořád je to OK a pak jím asi dojde materiál s kterýho to dělali, tak to začnou dělat z jinýho a vypadá to stejně a už to OK není. Takže pokud chci něco kvalitního co vydrží tak musím počítat s tím že si připlatím. Je to stejný jako s hobby nebo profi nářadím. V-AR je o pěkných pár tisíc dražší takže věřím že se ta cena promítne do kvality i těch méně důležitých dílů. Moje PAR vycházela na 39.900,- a V-AR se stejně dlouho hlavní 18" na 51.300,- rozdíl 11.400,-. Teď je otázka jak drahá puška by měla být už 100% spolehlivá a jakou by měla mít životnost.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

06.03.2017 14:58

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Vzhledem k soustavnému tlaku na konečné ceny i snahu udržet si zajímavé marže dnes celá řada výrobců zbraně primárně sestavuje z nejlevnějších komponentů (zejména menší součástky), posháněných doslova po celém světě. :( AR 15 jsou typickým příkladem takového finálního výrobku.

Drobné součásti, z produkce nerenomovaných subdodavatelů (Asie apod.), mají mnohdy mizernou, nebo kolísavou kvalitu a objevují se i u některých zbraní s prodejní cenou nad 50 tis. Kč…. :evil:

Zmiňovaný konkurenční tuzemský výrobce šel proti proudu tím, že po zkušenostech s „kvalitou“ nakupovaných komponentů naopak podíl součástek vlastní výroby postupně zvyšoval až k maximu (vše z kovu). Pokud vím, tak i ten zmiňovaný buffer si vyrábí sám.

matous
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 20.12.2011 20:48

06.03.2017 19:55

AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

V tom připadě pokud beru v potaz používání low end komponentů u parky, nechápu aktuální cenový nárůst (u spartana bratru o 4000).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

06.03.2017 20:10

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Kdyby v Proarmsu netrvali na vlastním CNC loweru, když kované jsou v US na maloobchodě za $70, a kdyby aspoň u kratších modelů slevili z terčové LW hlavně, která je tam pro kropiče s Barnauly celkem k ničemu (ti by spíš uvítali CHF hlaveň s tvrdochromem), tak by si možná mohli dovolit dát lidem do pušky za čtyřicet tisíc díly, které nedělaly dvanáctileté děti v Číně. Třeba buffer, co se po měsíci nerozpadne, lepší mířidla než příšernou kopii MBUS, nebo pažbu, dělanou na opravdové zbraně - ne kopii kopie CTR, které bych nevěřil ani na airsoft.

Nebo je možná pes zakopaný jinde a hlavní hnací silou pro náhradu co největšího množství dílů odpadem z Alixpressu je spíš ta marže. :-)

elado
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 18.03.2013 11:33

06.03.2017 20:33

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

kým sa im to dobre predáva, tak sa asi moc snažiť nebudú. ale nie je to dobrá vizitka.

Uživatelský avatar
xHonza
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 843
Registrován: 14.03.2005 15:31
Bydliště: Praha a les

06.03.2017 20:57

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Tak ale hlavne ze to pekne vypada :D

pevan
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 04.08.2006 15:27
Bydliště: Ostrava

07.03.2017 13:54

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Ono ne všechno z Aliexpresu je odpad, jen je třeba číst recenze a nebrat to nejlevnější. Třeba free float předpažbí, na kterém jsem si zatancoval a drží, vyšlo na polovinu, co tady.

KarelP
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 07.01.2012 19:12

16.03.2017 15:07

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Proarms u Spartana bojuje s tím, že mu tam přes ten univerzální ventil jde moc vzduchu. Pak to do toho bufferu strašně mlátí. Doporučuji kontaktovat Proarms a dožadovat se upraveného ventilu na Spartana.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník