Bukowsky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 18.03.2015 7:06
Bydliště: Radim

06.07.2016 23:00

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Stav byl takový - byl tam klasický gasblok, šel dolů a s ním se zkrátila hlaveň (o navařený kompenzátor, zato dost dlouhý). Byl to DPMS Panther. Předtím to nebylo zkoušené, ale vycházím z faktu, že to tak bylo koupeno, tak snad fungovalo. Co se zásadních změ týče, přišel low prof gasblok, lineární kompenzátor a lehčí buffer - s pružinami jsem zatím neexperimentoval. Ale ten gasblok už je utažený, od té doby přestaly všechny zádržky, způsobené nedostatečným přetahováním.
Ještě chci zkusit klasické stanagy, jestli ten závěr v přední poloze po dostřílení nemůže mít souvislost s tím.
Jinak bys tedy doporučil řešit gasblok? Co na něm může být ještě špatně? Díky za radu

Bukowsky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 18.03.2015 7:06
Bydliště: Radim

06.07.2016 23:01

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Justinian píše:Odstraněním toho dlouhého zgarbu jsi podstatně zkrátil čas, po který plyny působí na nosič, takže teď ke stejné funkci potřebuješ vyšší tlaky. Lehčí buffer je jen záplata, správné by bylo sundat gasblok a líznout plynový kanálek. Otázka je o kolik (a jestli se na to cítíš). :-)

Já se na to určitě necítím :-) Kdo by se mohl vyznat?

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1420
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

07.07.2016 15:43

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Dalším a ještě komplikovanějším řešením by bylo odlehčit nosič. To by ty plyny mohly stačit. Ale jak píše Justinian - větší díru na gas portu....

A.K.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 30.06.2011 18:26

07.07.2016 15:47

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

pokud se nepletu, recoil springu se vyrabi hromada s ruznymi charakteristikami, urcite bych zacal tam, nez upilovat nosic, prevrtavat diru do gasblocku a dalsi bastly

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1420
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

07.07.2016 15:50

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

No jo, ale kde není dostatek plynu, tam začínají problémy. Dáš lehčí brko a přestane ti nabíjet plnej 30rnds zásobník....

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

07.07.2016 23:36

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Dneska zajímavá závada na plynovce... Po cca 2. zásobníku najednou přestala "samonabíjet" a stala se z ní opakovačka...

Po rozebrání zdánlivě vše v pořádku. Po posvícení a zašťourání do nosiče závorníku bylo jasné že je něco špatně...

Tam kde měla být díra, kudy proudí plyny na závorník bylo v hloubce cca 2 cm "něco", co kanál dokonale ucpalo... Nakonec to doma vyřešila korunková frézka...

Kdo si tipne, co bylo to "něco", co tam tak pěkně gastube utemovala, dostane bludišťáka :mrgreen:
Přílohy
13584763_10206964346974285_1566628777943624547_o.jpg


Reklama

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

08.07.2016 6:49

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Zeby zapalka :-)
Mam podobny problem s vysokymi tlakmi, ale nastastie som este zapalku zo zbrane nedoloval.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

08.07.2016 10:55

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Pokud jsem prolétl problémy s DPMS Panther, tak došlo ke zkrácení hlavně, a to při znatelnějších hodnotách vyžaduje změnu průměru odběrného kanálu, krátká hlaveň z logiky věci potřebuje větší průměr.

V textu se hovoří o hlavni 12,5“ a původní délce sestavy hlavně 16“, a to je markantní rozdíl.

Všechny ostatní zásahy do systému, kdy není dobře nastaven základ, vytváří jen další chaos.

Odhadoval bych, že je třeba správně zvětšit průměr odběrného kanálu, sestavu řádně smontovat, vyzkoušet a v případě zajištění správné funkce lze pak teprve něco dále ladit (zlepšovat).

Odběrný kanál bych, pokud nebude k dispozici správná hodnota, zvětšoval po 5 stovkách, zvětšit, sesadit, vyzkoušet…. :D

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

08.07.2016 11:30

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

rasto píše:Zeby zapalka :-)
Mam podobny problem s vysokymi tlakmi, ale nastastie som este zapalku zo zbrane nedoloval.


Zlatý bludišťák je tvůj...

Ano... Zápalka, která vylétla z nábojnice se trefila do CARRIER KEY a GAS TUBE ji tam pěkně zatemovala. Pravděpodobnost asi tak 1:100.000 ale podařilo se...

Co jsem se bavil s odborníky na systém AR 15, nikdo se s podobnou závadou nesetkal...

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

08.07.2016 11:57

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Že skočila do "plynového vedení", to je fakt pech :evil: , ale do kulisy k řídícímu kolíku již několika smolařům párkrát skočila, zablokovala odemčení závěru a rozborka bez násilí pak nebyla proveditelná...

Z kontextu odhaduji, že plynová trubka dopadla také dobře, žádné podstatné deformace... :-)

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

08.07.2016 12:11

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Jak to mohlo vzniknout? Jediné, co mě napadá, že zápalka byla v nábojnici volná. Při vytahování a nárazu na vyhazovač pokračovala rovně, od něčeho se odrazila a skončila na špatném místě. To byly přebíjené náboje? Viděl jsem dle fotek na netu, že někdo při odstraňování krimpu to zápalkové lůžko ofrézuje až příliš a to by tomu mohlo teoreticky napomoci.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

08.07.2016 13:03

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Vzniklo to jednoduše. Patrony byli nějaká směska na likvidaci, většina přebíjená a nějaké měli zkušebně upravená zápalková lůžka frézou (hodně stržená hrana), některé byli tzv. na poslední cestu na střelnici, než skončí ve šrotě...
Takže to, že vylítla zápalka mě zase až tak nepřekvapuje. Co mě zarazilo je, kam se potvora dokázala dostat :mrgreen:

Bukowsky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 18.03.2015 7:06
Bydliště: Radim

11.07.2016 9:59

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

DPMS píše:Pokud jsem prolétl problémy s DPMS Panther, tak došlo ke zkrácení hlavně, a to při znatelnějších hodnotách vyžaduje změnu průměru odběrného kanálu, krátká hlaveň z logiky věci potřebuje větší průměr.

V textu se hovoří o hlavni 12,5“ a původní délce sestavy hlavně 16“, a to je markantní rozdíl.

Všechny ostatní zásahy do systému, kdy není dobře nastaven základ, vytváří jen další chaos.

Odhadoval bych, že je třeba správně zvětšit průměr odběrného kanálu, sestavu řádně smontovat, vyzkoušet a v případě zajištění správné funkce lze pak teprve něco dále ladit (zlepšovat).

Odběrný kanál bych, pokud nebude k dispozici správná hodnota, zvětšoval po 5 stovkách, zvětšit, sesadit, vyzkoušet…. :D

Díky moc za sumarizaci - také jsem k tomu došel :) Ještě zjistíme, jestli není zmrvený gasblok, pak zvětšíme průměr

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

11.07.2016 10:57

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Samozřejmě, podmínkou je správný technický stav, tedy i řádné sesazení.

Ještě jsem to konzultoval s člověkem, kterého AR 15 živí.

Změř průměr otvoru pro odběr plynů.

Pušky "plynovky" s délkou 10" se prý pohybují cca 2,5-2,8mm, pušky s délkou 12,5“ cca 2-2,1 mm, pušky s délkou 14,5“ cca 1,7-1,8mm, pokud bude rozdíl změřeného a mnou uváděného větší, nemusíš postupovat po 5 stovkách… :D

Existují odchylky mezi výrobci a výrobky, funkci kromě munice, ovlivňuje konfigurace, výrobní tolerance a technický stav komponentů konkrétní zbraně (např. průchodnost a těsnost systému).

Pokud si hodnoty ještě někde ověříš s jistotou, tak to budeš mít při volbě správného průměru otvoru pro odběr plynu rychlejší. :D

Bukowsky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 18.03.2015 7:06
Bydliště: Radim

11.07.2016 11:12

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

NEKOPIRUJ PREDCHOZI PRISPEVKY

Díky za ta čísla - já to nebudu dělat sám, nemám na to zázemí :) Nechám to puškaři,nicméně Tvé postřehy s ním proberu

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

11.07.2016 22:38

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Ještě k netěsnosti systému - okolo plynové trubice, která je zasunuta a zajištěna dutým čepem v gas blocku unikají plyny. Gasblocky mají svoje specifika, např DPMS sedí na hlavni opravdu přesně, ale plyny dost unikají okolo trubičky, což u pušky typu 3G1, 18" (rifle systém) / carabine pažba, vytváří nebezpečnou kombinaci k závadám u slabších nábojů. Ještě jsem neidentifikoval Barrell Extension, jestli mám Rifle, nebo M4, neporovnal, nebylo kdy. Stalo se mi to po dokonalém čištění zbraně solventem na rozpouštění mosazi Shooters Choice. (Rozpouští nejen mosaz ale i festový starý bordel ) Při střelbě mi do levého předloktí narážely kousky usazeného karbonu a puška prostě nefungovala. Po přetěsnění boltu,(nebylo potřeba, ale dušíčka měla klid) kompletního rozebraní a opětovného sesazení gasblocku, ustřižení vratné pružiny o dvě otáčky a odlehčení bufferu o jedno zavaží, puška funguje. A ještě jsem plynovou trubičku zakápl okolo gas blocku červeným Loctite.
Pozor pánové, tyto úpravy výslovně nedoporučuji provádět jen tak halabala - napsal to Lopez, tak šmik bum a puška je na dvě půlky. Důležité je u odborníků, kteří pušky vyrábějí, nebo prodávají a mají zkušenosti s bezpečnýma úpravama systémů, si nechat identifikovat závadu a pak raději koupit origo díl, který bude pušce vyhovovat. Někdy stačí vyměnit jen typ pažby Carbine/Rifle a změní se poměr k lepšímu.
Jinak ten gas block DPMS po ponoření do kýble s vodou ucházel už při obyčejném fouknutí hubou do gas tube...... Zkoušel jsem dva další, jeden od CMMG a druhý od IDS a ty jsem neprofoukl ani h...o,
Puška nyní funguje i na slabší náboje typu S&B sypačky.

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1420
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

12.07.2016 10:26

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

DPMS píše:Samozřejmě, podmínkou je správný technický stav, tedy i řádné sesazení.

Ještě jsem to konzultoval s člověkem, kterého AR 15 živí.

Změř průměr otvoru pro odběr plynů.

Pušky "plynovky" s délkou 10" se prý pohybují cca 2,5-2,8mm, pušky s délkou 12,5“ cca 2-2,1 mm, pušky s délkou 14,5“ cca 1,7-1,8mm, pokud bude rozdíl změřeného a mnou uváděného větší, nemusíš postupovat po 5 stovkách… :D

Existují odchylky mezi výrobci a výrobky, funkci kromě munice, ovlivňuje konfigurace, výrobní tolerance a technický stav komponentů konkrétní zbraně (např. průchodnost a těsnost systému).

Pokud si hodnoty ještě někde ověříš s jistotou, tak to budeš mít při volbě správného průměru otvoru pro odběr plynu rychlejší. :D


Mám DPMS TAC2 s 16" a rifle systémem, tzn konec laufu blízko gas portu. Díra je tam .113 inch (2.87mm). To by odpovídalo....

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

12.07.2016 10:43

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

To by právě moc neodpovídalo, když kolega výše píše 1,7-1,8mm pro 14,5" a ta tvoje se vleze do 10" (2,5-2,8), přitom píšeš 16" ...

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

12.07.2016 12:17

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Nechtěl jsem kolegu rozptylovat všemi složitostmi, je jasné, že rovněž záleží na délce aplikovaného systému, délce hlavně i pozici místa odběru plynu. Rifle legth Gas system v 16" hlavni je zrovna atyp. Tam bych vzhledem k posunutí místa odběru blíže ústí větší průměr kanálu očekával. :D

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

12.07.2016 13:04

Re: AR-15, havárky, závady, drobné potíže, aneb jak na ně.....

Aha, takže čím kratší hlaveň, tím větší díra a čím vzdálenější odběr (od komory) plynů, tak také větší díra.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků