Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

01.02.2010 23:42

Re: Vysvětlí mi někdo, prosím, co to je, ten "výběrový kus" ???

Kelly01 : Nemyslel jsem prodejce ktery se bude bavit s tebou, ale ver tomu ze ti co to ladi a vybiraji si, tak maji veci znamosti a vyhody nez bezni smrtelnici :mrgreen: nic mene, myslel jsem to obrazne, a ne presne do poctu uvedenych zbrani, doufam ze se chapeme :wink:

Kelly01
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 152
Registrován: 30.10.2008 21:13
Bydliště: Olomoucko

01.02.2010 23:59

Re: Vysvětlí mi někdo, prosím, co to je, ten "výběrový kus" ???

To ale není správné :shock:

To ovšem znevýhodňuje běžného občana co platí řádně daně :shock:

To už je jak v politice :shock:

To pak privilegovaná vrstva vydělává díky svým kamarádčoftům na plebsu, který by chtěl mít taky něco echt :mrgreen:

Baske
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 186
Registrován: 01.06.2008 13:53
Bydliště: Praha

02.02.2010 0:36

Re: Vysvětlí mi někdo, prosím, co to je, ten "výběrový kus" ???

Kelly: když jsem si v podnikové prodejně CZUB v Praze kupoval Duty, nechal jsem si přinést tři pistole, ty rozebral a vybral.... tu, která se mi pocitově nejvíc líbila. Prodavač sice něco divně bručel, ale dal mi tak právo volby.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

02.02.2010 0:42

Re: Vysvětlí mi někdo, prosím, co to je, ten "výběrový kus" ???

Obchodník který nemá na pultě tři stejné zbraně ti asi vždy řekne, že zrovna tu konkrétní co tam má, právě on vybíral a je to to nejlepší z toho co bylo na výběr.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

02.02.2010 3:18

Re: Vysvětlí mi někdo, prosím, co to je, ten "výběrový kus" ???

co se týče toho co je výběr nebo ne, asi bych se orientoval podle toho, kdo to vybírá a jestli ten, co vybírá tomu fakt rozumí. vím, že pan Pekařík v brně si do krámu nepustí nic, co už předem vypadá, že by byla hamba to prodat. musel by se pak hrabat v reklamacích...

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

02.02.2010 5:40

Re: Vysvětlí mi někdo, prosím, co to je, ten "výběrový kus" ???

A už jeto zase v Burze vyběrový kus ve vyběrové pažbě :D .


Reklama

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

02.02.2010 10:06

Re: Vysvětlí mi někdo, prosím, co to je, ten "výběrový kus" ???

Mám doma „výběrového“ Takticala :) . Když jsem ho kupoval, tak mi bylo řečeno, že si prodejce osobně jel do zbrojovky vybrat a podle nástřelu, kvality hlavně a celkového stavu „vybral“ ten nejlepší. Oproti Takticalům, které mají mí kolegové v práci, je moje výběrovka přece jen s pěknější povrchovkou a i pažbení bylo jako nové. A taky byla nastřelená. Oni to museli trochu doladit. Jinak žádný rozdíl. Kromě o dva tisíce větší ceny :| .

Potom jsem měl možnost nechat si udělat 75ku, kdy by přímo z linky vybral to nejlepší, nasadil mikrometry, jiné pažbičky a poladil spoušť. Odhad ceny byl asi o 5 – 6 tisíc víc. Ale nějak jsem si to rozmyslel. Každopádně to byl člověk, který měl nebo má kontakty se zbrojovkou a asi pro něho nebyl problém to tak udělat. Takže „výběrovky“ asi existují a u některých to má i smysl, ale určitě je jich mnohem méně než v inzerci :mrgreen: .

Uživatelský avatar
Pavel-K
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 191
Registrován: 16.12.2006 22:50
Bydliště: Zlín

02.02.2010 10:43

Re: Vysvětlí mi někdo, prosím, co to je, ten "výběrový kus" ???

Já mám to štěstí, že všechny mé zbraně ze zbrojovky a vlastně úplně všechny jsou výběrové. Jen se s tím na potkání nechlubím. Ale jsou.

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

02.02.2010 11:20

Re: Vysvětlí mi někdo, prosím, co to je, ten "výběrový kus" ???

Podle názorů na tomto a jiných fórech soudím, že výběr zbraní provádí sama CZ. Vybírá ty, které jdou na vývoz a ty, které zůstanou doma. No a z těch si pak "vybíráme" my. :)

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

02.02.2010 12:28

Re: "výběrový kus"

To je zase vlakno... ja mam take vyberovou CZ75, sam jsem si ji totiz vybral v podnikovce :roll:

Uživatelský avatar
Petr75
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 161
Registrován: 09.12.2007 21:47
Bydliště: Praha

02.02.2010 15:45

Re: "výběrový kus"

Přesně tak, já mám taky výběrovou 75. Vybral jsem si ji u Brymový. A to jsem vybíral ze spousty obchodů. A taky se tím nechlubím. Až tady. :mrgreen:

Jinak je mi taky divný, že ty "výběrový" kusy musí ve většině inzerátů ještě puškař ladit. Jestli ono to nebude třeba tím, že u některých značek není pomalu z čeho vybírat. :D

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

02.02.2010 17:24

Re: "výběrový kus"

No ono je to spíš tak, že v kšeftu vybereš kus, kterej je dobře spasovanej a nemá problém s uzamykáním (protože tyto mouchy puškař jen tak neodstraní) a pak to odneseš k puškaři na výměnu mířidel a poladění spoušťáku.

Aby to bylo perfektně spasovaný a zároveň krásná nedrhnoucí spoušť...to je u některých zbraní vcelku sci-fi :)

Otázkou je, zda raději nekoupit zbraň, kterou vybírat nemusíš....

Uživatelský avatar
xjam
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 28.10.2007 22:42
Bydliště: Uherský Brod

02.02.2010 21:39

Re: "výběrový kus"

Loni z jara jsem upgradoval z CZ110 (kdybych nepotřeboval love na novou, moc rád bych si ji nechal, naprostá spokojenost) na CZ75D P-01. Mám známého, dá se říct dobrého kamaráda, ve vedení zbrojovky a předem jsem se pozeptal, jak je to s kvalitou a hlavně, co je pravdy na tom, že do zahraničí jdou lepší a tu zůstává druhá jakost. Zcela mi to vyvrátil. Vše je z jedné linky, není žádného rozdílu. Koupil jsem první kus, co mi prodavač přinesl (tu v podnikovce v UB). Vše chodí jak má, nezávadí, funguje a jsem s ní velmi spokojen. Příště bych to udělal stejně..

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

02.02.2010 21:46

Re: "výběrový kus"

Já si taky nemyslím že do zahraničí jde něco lepšího. Kdo by to ve zbrojovce přebíral....

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

02.02.2010 23:18

Re: "výběrový kus"

...výstupní kontrola :?: :)

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

03.02.2010 11:23

Re: "výběrový kus"

alfonss píše:Otázkou je, zda raději nekoupit zbraň, kterou vybírat nemusíš....


Treba Glocka :-)

Ne, rozhodne tu nechci rozjet flame.

Kazdopadne - kdyz tomu nekdo doopravdy rozumi, ma podle me sanci, kdyz ma pred sebou 10 bouchacek, poznat dejme tomu 2, ktery tak nejak chodej lip. Nemaj nic vyosenyho, jsou solidne spasovany a to po cele delce vedeni zaveru (a nikoliv tim, ze na zacatku a na konci je ram malicko uzsi, proto se pistole v klidovym stavu tvari bez vuli), hlaven sedi v uzamceni vzadu a v objimce vepredu. A tyhle 2 kousky lze povazovat za vyberove a je tam vetsi pravdepodobnost (nikoliv jistota), ze:
a) pujdou snaz ladit
b) budou strilet presneji
c) budou strilet spolehliveji
d) dele vydrzi

I kdyz do materialu nikdo nevidi a jestli je nekde vada materialu, tak i nejvybranejsi kousek ze serie 1000ks muze po par ranach prasknout.

Jak jsem psal na zacatku - kdyz jsem jel kupovat sveho Shadowa, bylo mi receno, ze ten obchodnik ma pristup k hodne-vice kusum, ze kterych vybere 3, ktere vezme na kram a ja si pak budu moct vybrat jednu z tech 3. Jestli je topravda nebo ne, to nemuzu potvrdit ani vyvratit, jediny co vim je, ze jsem za asi 8.000 ran nemel jedinou zavadu zpusobenou zbrani (to, ze si zvedam zachyt zaveru, nebo ze mi v Shadowu zlobej K100kovy zasobniky neberu jako zavadu zbrane)

Uživatelský avatar
cz27
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 422
Registrován: 10.12.2006 17:10
Bydliště: Jižní Čechy

03.02.2010 12:40

Re: "výběrový kus"

Mám výběrovou cz75TS. Výběr provedl známý puškař z UB, respektive jeho člověk ve zbrojovce. Mám důvod tomu věřit, protože mám kolegy střelce, kteří mají zbraně od CZUB z krámu a všichni řešili reklamace i když se zbraní zas tolik nestřílí. Moje je bezvadná. Je jasné, že pokud má puškař styky, využije jich na to, aby si nedělal problémy, zejména když dělá zakázkové úpravy, takže záruka je opravdu na něm. Ovšem nevím, kolik zbraní je skutečně takto výběrových.


edit: závady které byly reklamované a vím o nich:
- zasekávání při podávání náboje
- střelba dávkou
- upadlé pojistky
- spoušť která se chová pokaždé jinak

edit 2: Nejednalo se u reklamací o TS, ale o SP/SHADOW. Tolik lidí zas TS nemá.

Uživatelský avatar
vlasten
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 117
Registrován: 27.11.2009 11:18
Bydliště: Praha a široké okolí

04.02.2010 13:56

Re: "výběrový kus"

Podle mě je "výběrový kus" legitimní obchodní taktikou prodejců. V mnoha případech si zákazník odnese navíc pocit, že má něco extra a může se tím chlubit kamarádům. Že to ve skutečnosti je jen obchodní trik, to není důležité.
Doporučuji nekazit šťastným majitelům radost tímto vláknem. :twisted:

Samozřejmě výše popsané neplatí ve všech případech, takže mě tu prosím nekamenujte. Kdo má možnost výběru, ať ji využije. :D

Eladrin
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 25.04.2006 10:49

04.02.2010 14:48

Re: "výběrový kus"

Podle tohoto vlákna se mi zdá, že jsem asi jediným vlastníkem CZ 75B, který nemá výběrový kus. Vsadil jsem spíše na Stainless provedení, které údajně mělo chodit hlavně na export, takže jsem doufal, že na tom třeba bude obecně lépe než běžné kousky (kterými mě zdejší osazenstvo děsilo).

I tak jsem na nevýběrovku čekal dobré čtyři měsíce a na krámě jsem zkontroloval jen sériová čísla. Nástřelný list jako tužkou a chvíli jsem jen rozpačitě koukal na docela mizerné vnitřní zpracování rámu (kdy mi vede očividně nepovedený zářez i přes vodící lištu závěru). Ale zatím se chová docela slušně, jistě, spoušť by asi zasloužila trochu poladit, ale zatím (cca 3000 ran) bez jediné zádržky (a to jsem střílel hlavně přebíjené limity) nebo závady a kamarád s ní pravidelně nastřílí mnohem lépe než já, takže jsem spokojen, protože je prostě přesnější než já.

Uživatelský avatar
ButcherLeader
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 124
Registrován: 21.03.2008 21:39
Bydliště: Libušín

11.10.2012 22:34

Re: "výběrový kus"

Když jsem kupoval Shadowa v podnikové prodejně v Praze, tak jsem si nechal přinést na výběr ze tří kousků... všechny byly úplně stejné - vybral jsem podle výrobního čísla :D

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků