navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

22.09.2014 9:56

Re: "Velkorážové terčovnice ISSF" (MC-13, Tajfun, Zenit atd.).

Pokud to za tu cenu vyrobíš, tak bych neváhal. Já odpovídal na otázku jak jsem to udělal já.
Trochu problém je, že horní plocha pouzdra je dodělávaná ručně a není přesně rovnoběžná s osou hlavně a tak výpočet sklonu je obtížný pro můj požadavek maximálního sklonu.

Perez
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28.05.2014 17:54

09.08.2015 13:07

Re: "Velkorážové terčovnice ISSF" (MC-13, Tajfun, Zenit atd.).

navip píše:Protože jsem podobný dotaz v poslední době dostal výcekrát, odpovím zde.
Která lišta je nej - netuším. Já měl rovnou,ocelovou vyrobenou na NC, bez sklonu,se spodním rádiusem přibližně dle pouzdra závěru a upevnil ji dvěma šrouby na závěr. Po nastřelení jsem nastavil výškovou korekci na optice 4 MOA nad minimum a podkládáním u zadního šroubu nastavil sklon na 100m. V této poloze jsem dozadu vložil příslušný distanční sloupek, zahloubil díry pro hlavy šroubů a po utažení svrtal 2 díry pro kolíky.
Po dokonalém odmaštění a smontování jsem celý prostor pod lištou vyplnil Belzonou. Pro možnost doklikat na větší distance doporučuji sklon spíš 30MOA a u jednodílné lišty nepoužívat Al slitiny kvůli rozdílné tepelné roztažnosti vůči ocelovému pouzdru závěru. Já svým postupem dostal k dispozici prakticky celý rozsah vertikálnho klikání a se střelou .308 Scenar 155 GR / Vo=940m/s naklikám přes 1200m.
Odborníci a hlavně internetoví znalci se nad tímto postupem možná otřesou hnusem, ale mně už 7 let dobře slouží a dost často s tím vyhrávám, naposled včera v Lišově na ODEON CAPU. :D
Přílohy
DSCN2168.JPG
DSCN2172.JPG

Perez
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28.05.2014 17:54

09.08.2015 13:11

Re: "Velkorážové terčovnice ISSF" (MC-13, Tajfun, Zenit atd.).

dalsi foto
Přílohy
DSCN2171.JPG

Předchozí

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků