Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

19.05.2010 9:53

Re: "Střelecké" hodinky.

Romain Jerome Cabestan Titanic DNA Tourbillon Vertical - hodinky na kliku :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

19.05.2010 11:00

Re: "Střelecké" hodinky.

krampus: 220000USD. To je - zajímavé ...

Uživatelský avatar
MK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 215
Registrován: 02.05.2007 12:30
Bydliště: Brno

19.05.2010 11:33

Re: "Střelecké" hodinky.

krampus: romain jerome mne vzdy totalne rozseka, ty DNA rady s kovem z titaniku, prachem z mesice, nebo popelem ze sopky jsou proste ulet...

edit: i kdyz se ted divam jak na web www.romainjerome.ch i na www.cabestan.ch a o tomto spojeni tam nikde nic nevidim... tak co to teda je? cabestan v tuningu romain jerome? nebo jsou RJ a Cabestan nejakym zpusobem spojeni jako kdysi rolex a zenith? poucte mne nekdo prosim...

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

25.05.2010 13:09

Re: "Střelecké" hodinky.

Včera už to vypadalo, že jsem svoji Victorinoxky ztratil :-( dneska se naštěstí našly v jiný kapse batohu :-) takže si do nich jdu nechat natankovat novou baterku. Ale proč to píšu ... včera jsem očumoval v hodinářství, kam jsem nakráčel s představou, že mám hodinky u sebe, což se vzápěstí ukázalo býti omylem, a zjistil jsem že PRIM pořád ještě vyrábí model Sport II (samozřejmě quartzky), navíc se slušnou luminiscenční barvou a pěkně čitelným ciferníkem (zaujala mě hlavně bílá verze). Za 19 stovek pro moje účely naprosto dostačující, takže jsem docela zauvažoval, že si Victorky kvůli jejich "mechanickému opotřebení" nechám jako pracovní a ty primky jako "svátečně společenské" do kanclu :-)

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

25.05.2010 13:15

Re: "Střelecké" hodinky.

Pozor na to, že jsou dva PRIMy. Jeden je PRIM MPM, sídlí někde na sev. Moravě, dováží a snad i montuje hodinky z dálného východu, kalibr je většinou Seagull či Myiota, tenhle PRIM je v současnosti vlastníkem ochr. známky (byť se o ní stále vedou soudní pře). A pak existuje PRIM Manufactured 1949, což je obchodní jméno firmy ELTON, tato firma se považuje za následovníka původního PRIMu a sídlí v původním areálu. V současné době vyrábí hodinky se švýcarskými kalibry ETA ( a snad reinkarnuje původní primácké strojky). V tomto případě by ale hodinky nestály oněch devatenáct stovek ............. upřímně............... ELTON je totiž na můj vkus setsakra předraženej...........

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

25.05.2010 13:25

Re: "Střelecké" hodinky.

Jsou to tyhle:
http://www.k-hodinky.cz/hodinky-prim-sp ... 13-16.html
a jak tak listuju netem, cena se pohybuje (modelové označení, výrobce i fotka souhlasí) od 1.700,- s DPH (quartz) po 160 EUR nebo 5.380,- s DPH za mechanické automaty. Zajímavé je, že u obou provedení je na minimálně 7mi webech tatáž fotka.


Reklama

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

25.05.2010 14:25

Re: "Střelecké" hodinky.

Biggles píše:Pozor na to, že jsou dva PRIMy. Jeden je PRIM MPM, sídlí někde na sev. Moravě, dováží a snad i montuje hodinky z dálného východu, kalibr je většinou Seagull či Myiota, tenhle PRIM je v současnosti vlastníkem ochr. známky (byť se o ní stále vedou soudní pře). A pak existuje PRIM Manufactured 1949, což je obchodní jméno firmy ELTON, tato firma se považuje za následovníka původního PRIMu a sídlí v původním areálu. V současné době vyrábí hodinky se švýcarskými kalibry ETA ( a snad reinkarnuje původní primácké strojky). V tomto případě by ale hodinky nestály oněch devatenáct stovek ............. upřímně............... ELTON je totiž na můj vkus setsakra předraženej...........

Prim MPM sidli tady u nas ve Frydku-Mistku :) a 100% china dovoz ;)

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

25.05.2010 14:35

Re: "Střelecké" hodinky.

Díky za upřesnění, já měl povědomost jen o tom severu :)

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

25.05.2010 14:37

Re: "Střelecké" hodinky.

2 nekromacer: To jsou právě PRIM MPM :http://www.prim-hodinky.cz/sort.php?kategorie=8
PRIM Manufacture 1949 (ELTON):http://www.prim.cz/ :wink:

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

31.05.2010 12:33

Re: "Střelecké" hodinky.

Já vim. Problém je, že nejsem zdaleka sám, kdo ceny PRIM od Eltonu považuje za nehorázné (kdybych si to myslel sám, bral bych že jsem úplně mimo, ale jim na konci přebývá nula!).

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

31.05.2010 12:47

Re: "Střelecké" hodinky.

JJ ty jejich hodinky maji u cenovek tu desetinnou carku pekne presunutou o jednu doprava, zrejme udelal nekdo nekde chybu...

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

31.05.2010 14:12

Re: "Střelecké" hodinky.

jj, jak jsem psal, taky mi příjdou předražený (nabízí se srovnání třeba se Stowou). Jsou to ETAmontéři a ceny maj jak manufaktura (příkladem budiž NOMOS). Nechci ani moc přemejšlet, kam se vyšplhají ceny, až budou montovat vlastní kalibr (pokud k tomu dojde)..........

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

31.05.2010 14:35

Re: "Střelecké" hodinky.

To vite nekdo si koupi skodovku, nekdo CZtu no a nekdo Primky. Jediny rozdil je v tom, za Prim se za hranicemi asi moc neprodava. K cemu kupovat neco co je drahe a nema zadnou pridanou hodnotu. Nerikam, ze ta cena neni odpovidajici praci stravene vyrobou tech hodinek, ale za ty prachy jsou ty hodinky predrazene.

Biggles: Podle stranek jsou ty ceny prave s vlastnim kalibrem.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

31.05.2010 15:18

Re: "Střelecké" hodinky.

jestli jich prodaj dost na to, aby je to uživilo, tak proč ne. ale jestli je to neuživí, je ta cena přemrštěná. kdybych na ty hodinky měl (mám včil sotva na jídlo), asi bych dal díky mdlému designu přednost něčemu stylovějšímu nebo akčnejšímu nebeo elegantnějšímu... ale ne primkám s tímhle designem...

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

31.05.2010 19:31

Re: "Střelecké" hodinky.

No ja si koupil Seika za cca 8000. Safirove sklo s antireflexem, in-house strojek (Primky vlasek kupuji, ten se pry kupoval i za komancu), 10 atm vodotesnost, plny kovovy tah (remen se da koupit vzdy), rezerva 50 hodin. Jediny parametr, ktery je papirove horsi oproti tomu kalibru od Prim je presnost. Realne ale delaji cca +4s (+- 2s) za den, pry se tento kalibr da dostat bezne na hodnoty okolo +-1s za den. Takze cena tech Primek by mela byt srovnatelna mozna malo vyssi, ale ne 10x. Ze to neumeji levneji vyrobit je uz jejich problem. No a design to je skoda mluvit, ale to muze byt hodne subjektivni. Hlavne to logo s tim manufactured vypada udesne.

Uživatelský avatar
Mr.Grinder
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 11.03.2007 12:08
Bydliště: Olomouc

31.05.2010 21:29

Re: "Střelecké" hodinky.

Iha: dobře jsi koupil, moc pěkné oblekovky. Taky mám automatický Seika, bohužel na strojek nevidím ;)

ad Prim: jsou cenově úplně mimo. Kvalita neodpovídá ceně.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

31.05.2010 21:55

Re: "Střelecké" hodinky.

2 Iha: Voni snad konečně ten kalibr spytlíkovali, je fakt že jsem sice o jeho výrobě cosi zaslechl, ale příliš nevěřil........ :D
Teď ještě aby ty hodinky vypadaly k světu 8)
edit: A ty Seika jsou fajn, asi nejsnazší cesta k dobrejm hodinkám, poměr cena/výkon takřka nedostižná a ještě jsou i pěkný 8)

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

31.05.2010 22:11

Re: "Střelecké" hodinky.

Abych byl uprimny od pocatku jsem chtel neco jednoducheho a zaroven pekneho. Dalsi vec na ktere jsem trval byla vodotesnost at je nemusim sundavat, kdyz nekam jdu zaprsi apod. Limit jsem si nastavil na $100. Napred jsem si vybiral ze seik vyrabenych v indonezii nebo kde a furt jsem nebyl uplne spokojeny, ale uz jsem mel jakz takz vybrano. Porad to byly takove sportovni hodinky no a pak jsem uvidel Spirity jen oproti obrazku byly v cerne barve. Takze se zvedla cena, kterou jsem byl ochoten zaplatit a nakonec jsem skoncil u rady Mechanical, kde se mi vice libily rucicky a tah, ale to uz je hodne o osobnim vkusu kazdeho nebot mezi temito dvema hodinkami jsou jen male odlisnosti, ale jsou tam. Jinak jsem je kupoval u Higuchiho, protoze ma lepsi ceny, ale nebylo to placene pres paypal - castku strhaval primo v jenech, nicmene mel na Chronomagu dobrou povest (stejne jako seiya), tak jsem nemel duvod o nem pochybovat. Hodinky zde byly snad do tydne a ani mi to neproclili, takze jsem usetril DPH a clo. Musim souhlasit s tim, ze pomer cena/vykon je uzasna, jen je clovek nesmi kupovat u nas. Nastavuji je jednou mesicne a odchylka je tento mesic cca 75 sekund coz dela 2,4 sekundy za den.
Jedina poznamka na zaver, pri strelbe a pri praci je sundavam pokud nezapomenu, ale sundaval bych je i kdybych si koupil mechaniky do $100, takze v tomto smeru nejsem moc smerodatny. Co se tyce strelby, tak se o dost predbehly (cca 30s) - zapomnel jsem si je sundat. Bylo to do 150 naboju na faktoru major.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

01.06.2010 0:27

Re: "Střelecké" hodinky.

Taky se snažím mechaniky šetřit, na druhou stranu jsem i s nimi leckdy střílel a výraznějšího znepřesnění jsem si nevšimnul. Nicméně jim to určitě úplně dobře nedělá.
A tebou zmiňovaná přesnost je opravdu skvělá, Archimede mi dělaly cca 8 vteřin a Fortisy se pohybují mezi třemi a čtyřmi denně.
edit: Ono posouvání finančních limitů znám velmi dobře, když jsem poprvé vlezl na Chronomag, tak jsem považoval pětitisícovou částku za hodinky za maximální strop :D

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

01.06.2010 22:05

Re: "Střelecké" hodinky.

Netuším, jestli je to šméčko, když tak pro ispiraci:
hodinky_na_palci.jpg

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník