Uživatelský avatar
Alangorax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 302
Registrován: 30.04.2013 10:50
Bydliště: Beroun

07.02.2014 13:11

"domácí" střelnice

Ahoj,

nedaří se mi najít žádné téma, kde by byla nějaká zkušenost ohledně domácí střelnice.

Jsem ve světě zbraní zelenáč, ale nechybí mi zápal a nadšení :) Aktuálně mám asi málo práce a tak se mi hlavou honí nápady na soukromou střelnici (čistě pro moji potřebu a případně přátele). Zákony jsem si prošel, tam je víceméně vše srozumitelné a jasné, otázka zní: Je to reálné? Povolí to balistik a ostatní úřady? Na kolik to ve finále vyjde?

Mám poměrně pěknou výchozí pozici, široukou, dlouhou chodbu s vysokým stropem dvě patra pod zemí (první podzemní se nevyužívá) a 100% nebude problém s hlukem (výrobní areál, kde bouří spousta strojů 24hodin deně). Starší, ale funkční výkonou vzuchotechniku s možností instalace filtrů. Pár tater písku a vyřešenou přepravu na dostřeliště. Samozřejmě elektřinu a osobní vlastnictvý objektu.

Máte někdo něco podobného v provozu? Nepřekonají náklady na papír s povolením doživotní členství v SSK?

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

07.02.2014 13:14

Re: "domácí" střelnice

Levný to nebude, ale pokud seženeš potřebný posudky a razítka, tak proč ne

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

07.02.2014 13:29

Re: "domácí" střelnice

Je to stejné, jako s domácím vnitřním bazénem.
I když se budeš chodit koupat do veřejných lázní každý týden 2x tak náklady na jeho výstavbu a údržbu nikdy neutratíš a ještě zbyde.
Řešitelné to pochopitelně je. Potřebuješ projekt, včetně všeho (vzduchotechnika, požární bezpečnost, balistika atd. atd. atd.) Nejhorší položky jsou osvětlení, vzduchotechnika. Pokud chceš na něčem z těchto dvou věcí šetřit, výsledek bude stát vždy za houby... Pořízení neřeším, ale náklady na provoz jdou pak do stovek za hodinu. Tedy pokud chceš dobře vidět a nechceš se dusit...
Kamarád si kdysi stavěl velkorysý dům, včetně podzemní střelnice. byla to kombinace betonového skeletu a zakopaných betonových skruží jako střeleckého tunelu. Stálo to ranec, ale podcenil vzduchotechniku a nakonec stejně chodil střílet na venkovní střelnici, protože denní světlo žádný halogen nenahradí...

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

07.02.2014 16:59

Re: "domácí" střelnice

Než se do toho pustíš, projdi si několik (radši víc) podzemních střelnic - abys věděl, do čeho jdeš :wink:

Uživatelský avatar
Alangorax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 302
Registrován: 30.04.2013 10:50
Bydliště: Beroun

12.02.2014 9:28

Re: "domácí" střelnice

Tak jsem se kousek posunul,

všechny potřebné náležitosti, papíry a poplatky, včetně posudků odborníků se vejdou do 8000,-

Průšvih nastává se stavebním úřadem. Ten může a nemusí požadovat kolaudaci (zase české zákony, jak se úřednice vyspí) v případě, že se jim to bude zdát OK a změní účel oběktu zaplatíme poplatek a máme za 10 000 domácí střelnici. V případě, že nebude stavební úřad "guns friendly" bude potřeba studie, projektová dokumentace, hluková studie, požární studie a pár placených návštěv a milá střelnice je v nejlepším za 50 000.

Varianta první ceny je fajn, ta druhá už je na hraně :)

donovanstangiano
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 199
Registrován: 07.09.2012 13:46
Bydliště: Plzeňsko, Jihlavsko

12.02.2014 10:13

Re: "domácí" střelnice

Trošku jsem kolem toho taky šlapal. Sice kolem venkovní, ale to je jedno.
Střelnice je vždycky stavba podléhající stav. povolení, takže se v tom případě přikláním spíše k druhé variantě. Já jsem se zasekl na pozemku kvůli živ. prostředí, ale znám člověka, který má soukromou střelnici (venkovní) a nastínil mi náklady: půl roku pilné práce s vyřizováním "papírů", cca 40 tis. náklady na projekt, dokumentaci, balistika, atd. Další náklady na oplocení, stavy.... A to byla zaniklá střelnice Svazarmu.
Vnitřní střelnice náklady + vzduchotechnika, osvětlení, filtry...to je jasné.

Teď jezdíme 1x týdně na venkovní střelnice SSK, jsme členové za poplatek 500,- Kč ročně. Mám to sice od domu 30 km, ale i s naftou jsou ty náklady tedy výrazně menší. I když by mě "moje" střelnice také lákala a do budoucna to nevylučuju :wink:


Reklama

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

12.02.2014 10:25

Re: "domácí" střelnice

Proč by měla být střelnice vždy stavba podléhající stavebnímu povolení?
Jak psal kolega výše, může to být akorát změna účelu objektu.
Tedy je potřeba mít "vhodný" objekt.
Jinak samozřejmě pak nastupuje ta dražší varianta.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

12.02.2014 10:53

Re: "domácí" střelnice

Není to vždy nutně stavba.
Papíry jsou sice oser, ale dají se uchodit...
Problémy jsou ale všude. U venkovní roste tráva, prší a lidi řvou kvůli hluku. U kryté se zase musí svítit, topit a větrat.
Nejlepší je chodit na ryby, ticho, klid ... :mrgreen:

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zřizování a provoz střelnic, manipulace a chování na střelnicích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků