medař
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 121
Registrován: 04.02.2010 11:16

18.09.2010 18:51

Re: Amnestii komplikuje chaos.

Tak se mi z amnestie vrátily další tři kvéry.Patnáct měsíců uskladnění bez ošetření je znát.Skvrnky rzi na povrchu,o vývrtu nemluvě.Kdybych to tušil asi bych je ošetřil razantněji.Dnes jsem hodil v kostele do kasičky drobné a malou modlitbou se přimluvil u všemohoucího za ty zbývající.

Uživatelský avatar
Honzik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 254
Registrován: 24.03.2009 21:33
Bydliště: Chrudimsko

18.09.2010 19:47

Re: Amnestii komplikuje chaos.

To nemá příslušný útvar za povinnost provádět údržbu majetku který občanu zabavili? Asi jsem pořád trošičku idealista :oops:

medař
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 121
Registrován: 04.02.2010 11:16

18.09.2010 20:34

Re: Amnestii komplikuje chaos.

No oni to nezabavili.Já to dobrovolně odevzdal k amnaestování.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

19.09.2010 9:42

Re: Amnestii komplikuje chaos.

U nás na oddělení si jednou za čas (teď nevím - měsíc - 3 měsíce?) oblečou monterky a provedou ošetření u nich uložených zbraní, prý to mají povinně. Jestli má tu samou povinnost i zkušebna to nevím, ale u policajtů ty zbraně asi neležely.

medař
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 121
Registrován: 04.02.2010 11:16

20.09.2010 8:52

Re: Amnestii komplikuje chaos.

Já taky nepsal,že to zavinili policisti. :wink:

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

22.09.2010 2:29

Re: Amnestii komplikuje chaos.

Muj Carl Gustav tam lezi uz 16 mesicu. Matko Bozi, dej mi dostatek trpelivosti (a opatruj moji zbran)! :wink:


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

26.09.2010 21:21

Re: Amnestii komplikuje chaos.

Policie dle vnitřního předpisu provádí jednou za 3 měsíce překonzervování uložených a zabavených zbraní.

Uživatelský avatar
Coltik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 358
Registrován: 10.02.2010 12:21

10.06.2014 14:26

Re: Amnestii komplikuje chaos.

Snad použiji dobré téma, nějak nemůžu najít jiné, týkající se amnestie. Mám dotaz - když budu mít zbraň, která je celkem šrot (koroze i hloubková atd.) ale sběratelsky je zajímavá, odevzdám ji při amnestii, můžu ji nechat přihlásit na A-čko? Nebo jak se v těhle případech postupuje? A na kolik vůbec vyamnestování jedné zbraně (puška/pistole) vyjde? Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

15.06.2014 17:42

Re: Amnestii komplikuje chaos.

to by mne také zajímalo.V případě,že se jedná vyloženě o vrak,který je sice ve špatném stavu (vůle,koroze...) ale je stále funkční.Jestli z ní budou střílet na balistice a riskovat případné poškození nebo zničení zbraně i přestože ji chci jako A.

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

16.06.2014 9:27

Re: Amnestii komplikuje chaos.

Samotná amnestie nemá vliv na způsoby a možnosti registrace zbraně. Jde pouze o zaniknutí trestnosti držení neregistrované zbraně a prověření, zda s ní nebyl spáchán zločin. Takže "na balistiku" pošlou každou zbraň z amnestie, ale ne kvůli tormentaci, ale kvůli porovnání z databází střel z nevyřešených případů. Pokud nebude střelbyschopná, mají i jiné možnosti. Pokud bude střelbyschopná, ale rozpadne se při zkoumání, řeknou ti pak sorry.
Po několika měsících (až letech) zkoumání na balistice (viz minulá amnestie) můžeš pak zaregistrovat, postup se neliší od toho, jako když doneseš zbraň z obchodu. Nemá tormentaci, tak sběratelská skupina.
Ale pokud je zbraň už velmi skorodovaná, tak už to taky zbraň ve smyslu zákona být nemusí - někde tady na to byl výklad z min. vnitra. Ale posouzení tohoto je individuální.

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

16.06.2014 11:33

Re: Amnestii komplikuje chaos.

Jak čtu příspěvek od uživ. Medař -že mu vrátili zrezlé zbraně. brrr......
Říkám si -když se dostanu do takové situace že si tam zbran nechají delší dobu
budu trvat na písemném vyjádření v jakém stavu jim zbran předávám a vyfotím si ji přímo u nich.
vždyt to je zanedbání péče o svěřený majetek !§
jinak jakoukoliv ač děsně zrezlou nefunkční zbran bez dokumentace vám Policie může zabavit s okamžitým nařčením z ned.ozbrojování a předá znalci který teprv posoudí zda jste v tom bodě viný či neviný.
Vlastní zkušenost před 22lety s Revolverem Lefaucheux vyroben očividně před rokem 1890 a značně zdeformovaným válcem do kterého nešel nabít ani jeden náboj + veliká vúle v rámu a hlavní jak obyčejná prorezlá trubka.
Policii to vúbec nezajímalo -že je historická polorozbitá a déčková.
asi jsem tehdy narazil na Kovboje co sbírali bodííky.

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

16.06.2014 13:27

Re: Amnestii komplikuje chaos.

Ano, jakoukoli zbraň odevzdanou při amnestii (či obecně do policejní úschovy) je nutné maximálně možnou mírou nakonzervovat, celý proces může být klidně i na rok, a kdoví v jakém sklepě to skladují.

Rezavé zjevně nefunkční zbraně - ano, PČR bude postupovat šablonovitě až alibisticky, zabaví a rozhodnutí nechá na znalci. Nicméně to konečné rozhodnutí může být tak či tak. Je to klasická situace, ty si myslíš že děláš něco podle zákona dobře, PČR si myslí, že podle stejného zákona to děláš špatně, rozhoduje znalec/soud.

Před 22 lety (1991) asi platil ještě komunistický zákon, tam to mohlo být řešeno jinak, zbrojní zákon zhruba současného střihu byl přijat tuším 1995.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků