buki
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 42
Registrován: 05.08.2013 20:30
Bydliště: Kolín

05.02.2014 18:25

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Říkám jenom co mi sdělil výrobce. Jinak na těch fotkách je to jasné, jakou plochou kolíky dosedají na rám a jaký mají tvar ukončení.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

07.02.2014 14:57

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

v podnikovce czub v Opletalce je nerezová alfa 9 para, tzn. že kromě pochromovanýho povchu dělají ještě nerez? Na svejch stránkách jí v nerezu nemají, nebo je to chrom. Byla moc pěkná, 357 bych by se mi za rozumnou cenu líbila...Když tyhle revolvery porovnávám s konkurencí tak si nemůžu pomoct, ale jsou moc pěkné. Trumfne ji pár modelů od sw, ale jinak moje oko spočine většinou na alfě. Vůbec nevypadají špatně, jak někteří tvrdí...
Naposledy upravil kraken dne 08.02.2014 14:49, celkově upraveno 1

keza.tom
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 23.10.2013 15:31
Bydliště: Hradec Králové

07.02.2014 20:47

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

V Alfa brno maj Alfu Steel 357 magnum třípalec v nerezu v utery jsem na ni koukal a je moc hezká a cena je cca 13500 nevim presně.Ale na stránkách ji nemaj.

Uživatelský avatar
koudel
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 18.08.2010 15:02

07.03.2014 16:22

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Tak včera sem si přivezl obědnanou Alfičku 9261 tedy šestipalec v9mm luger,už se těším až ho testnu.Bavili sme se že je dělají i v pětipalci,na netu je nemaj psaný.Nejlepší je si zavolat nebo mailem.Jinak super přístup.Fotil sem to sem ale mám zase velký fotky tak později.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

13.07.2014 10:51

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

:D Osud asi chtel, abych si poridil zase po nejake delsi dobe revolver, tak jsem poridil tento kousek zeleza.
Alfa Steel 3840 takrka nestrileny. A musim rict, ze je velice slusne vyrobeny :)

A moje otazka je konkretne na to, jestli je normalne mozne a idealne proverene strelci, pouzivat silnejsi naboje .38 Special v tomto revolveru ? Neco jako +P naboje. Budu prebijet, takze se chci proste dostat na nejakou laboraci, ktera je na horni hranici tohoto naboje !
Podle mojich informaci, je ten samy ram a snad i hlaven pouzivan i pro raze 357.Mag. Takze tady by to nemel byt zadny problem s odolnosti. Jen asi ten valec bude konstruovan na slabsi laboraci, oproti 357.Mag.


Zajimaji me hlavne podlozene informace :wink:
Přílohy
P7080009.JPG

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

14.07.2014 12:37

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Napsal jsem dotaz, primo do Alfa-Proj. Zda je mozne pouzit naboje .38 Special+P
do jejich revolveru :?:

Vyjadreni zde:
Na náboje typu +P nejsou naše revolvery oficiálně zkoušeny a stavěny, jelikož norma CIP je nezná a proto musíme oficiálně říci, že +P náboje bohužel používat ve zbrani ráže .38 Special nesmíte.


Urcite tato informace poslouzi i ostatnim majitelum raze .38 Special
Proto jsem si to dovolil prekopirovat, jelikos se jedna o vyjadreni vyrobce :!:


Reklama

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

14.07.2014 13:42

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

tak se zeptej jinak:
čím krom komorování se liší alfa steel 38 spec od 357mag ?

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

14.07.2014 21:10

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Nechci pana Pekarika otravovat :roll: Me staci, ze se vyjadril k tomu, ze se to pouzivat nesmi. A dal to asi vic resit nebudu. Navic kdo chce veci ranu, tak si poridi 357.Mag. to je bez debat.

Ja jsem proste zbabelec a nepotrebuju veci ranu :mrgreen: I kdyz porizeni revolveru tehle raze, bylo i kvuli zajimave cene zbrane a toho, ze mam krabici vystrelenych hilzen .38 Spl.
Kdyz to budu klohnit na horni hranici, tak je to taky slusna rana a to mi taky staci, kdyz na to tak prijdu :)

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

07.08.2014 11:51

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Pozoruju nějakou vadu v povrchové úpravě :evil: Zbraň je sice z druhé (první) ruky, ale byla takřka nepoužívaná. Měla jen místama drobné oleštění od používání. Kupovaná nová koncem roku 2010.

Já si ní sice hodně teď sušíl a prostě si zvykal na držení revolveru zase po letech...Takže jsem jí měl asi víc v ruce, než normálně. Ale v některých částech, mě brynýr mizí doslova před očima :shock: Lučík během pár týdnů doslová slézá a mění se na nějakou matně šedou barvu. Místama je to už oleštěné na kov. To samé i přední hrana rámu.

Agresivní pot nemám, nikdy mě žádná zbraň neolezla :!:
Navíc by se to olézání muselo projevit i na jiných místech, kdyby to bylo potem :roll:

Jsem z toho opravdu rozčarován, že to během pár týdnu takhle slezlo.

Má někdo nějaké vysvětlení, či se s tímhle už setkal ? Protože mě to normální teda nepříjde :?
Přílohy
P8070001 – kopie.JPG

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

07.08.2014 13:12

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Nemáš náhodou nějaké pěkné, kožené pouzdro, a netrénuješ takhle náhodou tasení? To by krom toho že už se dnes asi s tím brynýrem nikdo moc ne.ere mohlo být příčinou...

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

07.08.2014 13:44

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

to vypadá na holster, Alfy mají dobrej brynýr

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

07.08.2014 14:41

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

:roll: to je právě ta záhada, že to kožené pouzdro nemá v tomto místě kontakt se spodkem toho lučíku. Kůže je jen po stranách, aby kryla lučík, nikoli na spodní straně. V koženém pouzdru jsem to nosil asi tak 4dny. Potom jsem měl už zbraň asi 5 dní ve vnitřní Dastě, ale že by to olezlo po pár nošení, to mi hlava právě nebere. Jinak tasení jsem právě nesušil nijak zvlášť, spíše cvakaní se sušilkama, abych navyknul trochu na spoušť. Jinak revolver leží defakto doma.

Ošoupání od tasení bych očekával někde na válci, hlavni atp. Ale tam je to normálka, jen hranky ošoupané, prostě klasické ošoupání. Kdežto ten lučík právě se nemá o co šoupat, a normálně to olézá. Ještě nedávno to bylo jen po stranách, a ted už je to opravdu hodně, a vůbec dobře to nevypadá :? Skoro to vypadá, jako by rám byl s té zinkové sra*ky. Když to tak sešedlo :P

Mě to prostě připadá, jako nepodařená povrchovka. Možná to tam nebylo uplně čisté, kdo ví ?!

Budu to sledovat, nafocené to mám, tak uvidím co to udělá třeba za měsíc :? Jestli to poleze dál, tak asi napíšu do Alfy, co mi na to odpoví ? Čistě ze zvědavosti.

LadaN
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 09.04.2010 8:59
Bydliště: Chrudim ______________________ LEX www.gunlex.cz LEX

07.08.2014 15:32

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Mám 3840, kterou jsem kupoval jako novou u pana Pekaříka cca před 5ti lety. Už když jsem si jí přinesl domů, tak první co jsem po odolejování udělal, byla oprava brynýru. Na některých místech byl nedodělaný nebo chyběl (asi špatně odmaštěný povrch). Protože to byla jediná vada na kráse, nijak jsem to neřešil. Od té doby brynýr drží i přes cca 2-3 roky pravidelnýho nošení v dastě.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

07.08.2014 17:06

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Tak teď jsi mě znejistil ale i potvrdil co jsem si myslel.
Jen tak náhodou, nemáš tormentaci zbraně 06 ?
Jestli ano, tak bych měl malé podezření, na nějakou chybu při brynýrování v tomto roce.
Navíc máme právě stejný model revolveru.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

08.08.2014 10:40

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

:roll: jak se říká, kdo nic nedělá, ten nic nepokazí :twisted:

Večer mě to prostě nedalo, a vyhrabal jsem zbytek černění a kastrůlek vlastní výroby.
Zbraň jsem rozdělal na víc součástek, odmastil a prostě klasická příprava... Šup do kastrolu, ať se to vaří :mrgreen: Po 40min vaření jsem uznal, že to bude už dobrý. Takže následovalo vytahování a oplachování
součástek. A taky nastalo nemilé překvapení, když jsem zjistil, že jedna součástka, je jaksi ze slitiny hliníku :? Takže jí černění pěkně slušně rozežralo. Jé to součástka č.18 = táhlo (k vyklopení válce)
Nenapadlo mě to přejíždět magnetem, bo jsem vycházel že Alfa Steel musí být prostě komplet ocelová. No jak je vidět, jeden myslel a druhý se pos*al...Takže kdyby měl někdo stejný nápad jako já, tak bacha na to :!:
Naštěstí alespoň to černění dopadlo dle očekávání :) Jen to chce ještě pořádně vykoupat v oleji a rozleštit, aby brynýr byl jak má být.

Takže jsem psal s prosíkem do Alfa proj. :roll: Doufám že budou mít pro mě pochopení :oops:
Přílohy
P8080011 – kopie.JPG
P8080009.JPG

LadaN
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 09.04.2010 8:59
Bydliště: Chrudim ______________________ LEX www.gunlex.cz LEX

08.08.2014 10:53

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Zajic .... jo jedná se 06, byla na ní dost výrazná sleva.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

11.08.2014 9:27

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

to táhlo je ze zinkový slitiny

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

11.08.2014 13:02

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Tak naštěstí v Alfe mají pochopení a jsou opravdu ochotní :) Dneska jsem tam ještě volal, a že součástku mi pošlou. Cena asi kolem 160 i s poštou, což je fajn :mrgreen:
Takže tento týden by to mělo přijít.

4mike: Jj asi to bude nějaký ten matroš z kterého patlají ty rámy pro Holek :) Tak je to vyrobně levnější, kapánek lehčí, a pokud to nějaký "expert" nevyvaří v brynýru, tak asi to normálně přežije zbraň.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

14.08.2014 18:00

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Součástka mi dnes dorazila, takže spokojenost :mrgreen:

Jinak na zbrani jsem nasel jednu takovou nectnost, kterou nejak nedokazu spravne podchytit.
Jedna se o reset spouste. Mysleno samosebou ve strelbe DA.
Je to tak, ze spoust musi byt opravdu
z cela pustena, aby se vratila do predni polohy. Pokud to prstem malinko pridrzite(staci 2mm), a spoust po vystrelu nechate vratit "skoro" do predni polohy, tak po znovu zmacknuti se jen malinko napne kohout ale mechanizmus se zastavi. Pro znovu odlapeni je treba UPLNE povolit spoust.
Jedna se snad o necele 2mm, ktere opravdu staci na to, aby se znovu nedalo vystrelit.
Pri suseni jsem dostkrat chtel zmacknout jako dablovani, ale muj cviceny prst zvykli na pistole, proste tolik nepovoloval spoust, a doslo k problemu :?

Nevim teda jak to maji ostatni znacky revolveru, jelikos s revolverama zkusenosti moc nemam, tak to nemohu posoudit. Ale celkem by me ten reset zajimal, napr u Rugeru, SW...?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

15.08.2014 7:16

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

u každýho rev. musíš resetovat až dopředu, jinak se buď zakousne spoušťák vůči aretaci válce a nejde to zmáčknout vůbec, nebo se nezresetuje sear a pak se jen protočí válec bez natažení kladiva

konkrétně u SW jsou 3 resetovací "kliky" při uvolnění spouště

1/ hand na ráčně vyhazovače
2/ aretace válce
3/ sear

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků