koutlosh
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 02.10.2009 21:34

26.06.2012 11:47

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Má někdo z Prahy Alfa Para s 3palcovou hlavní a nechal by mě z toho vystřelit? Přemýšlím o tom, ale chtěl bych si to nejdříve zkusit, jestli mi sedne. 3palec by byl ideální, ale rozhodně na tom netrvám ;)

Uživatelský avatar
theplaky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 132
Registrován: 16.11.2006 22:54
Bydliště: Slovakistan

12.09.2012 15:10

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Mam dotaz:

:?: Myslite si, ze ma Alfa Steel Sport 3863 potencial na to, aby slapala na paty legendarnemu ZKR-ku?

zdeny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 634
Registrován: 02.02.2009 19:45
Bydliště: brno

12.09.2012 17:57

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Obávám se,že ZKR 551 se Alfa 3863 opravdu (alespoň zatím) nevyrovná.Navíc bych tyhle dva revolvery moc nesrovnával,konstrukcí jsou si hodně vzdáleny.Podotýkám že ZKR 551 jsem až donedávna vlastnil a Alfu už jsem také vyzkoušel.Je to ale zkrátka úplně něco jiného....spíš bych řekl,že pokud někdo chce nový revolver,tak za ty peníze proč ne.Já osobně bych raději na mířenku volil Smith a Wesson model 14 z komise v pěkném stavu,pár se jich teď objevilo v ČR za podobné peníze jako Alfa 3863.

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

13.09.2012 8:57

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

No, konstrukcí možná, ale jinak znám lidi, co s Alfou nastřílejí lépe než jiní se ZKR. Ono to nebude zbraní.

Uživatelský avatar
theplaky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 132
Registrován: 16.11.2006 22:54
Bydliště: Slovakistan

13.09.2012 10:24

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Konstrukcne su to dva rozdielne revolvery (nepopieram), no oba su koncipovane ako mierenkarske specialy a tudiz si myslim, ze ich vzajomne porovnavanie je na mieste.

- mam alfu 3863 steel sport, na ciernobielom terci s nou mam osobak 97b, zbran je to teda myslim velmi dobra, no ked sa pretriasa PRESNOST, vzdy sa debata zvrhne na "ZKR, ZKR ... jedine ZKR".

- nasledne si ja, ako hrdy majitel Alfy, kladiem otazku ci su tieto zavery opodstatnene, alebo je to dane len tym, ze ludia ktori tento nazor prezentuju vyrastali na ZKR-ku.

zdeny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 634
Registrován: 02.02.2009 19:45
Bydliště: brno

13.09.2012 12:55

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Je to asi tak-kdo má ZKR a nastřílí "blbě" s kvalitním střelivem,tak se těžko bude vymlouvat na zbraň :lol: Těžko by mu to někdo uvěřil....Já jinak proti Alfa-Proj vůbec nic nemám,i jako podnik se chovají velmi vstřícně k zákazníkům např.při reklamaci atd.Občas ale pozoruju,že kdo si ho novej koupil,tak ho po počáteční euforii poměrně brzo prodává s velikou ztrátou.Proč asi....? :?:


Reklama

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

13.09.2012 13:51

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

třeba proto, že přijdou revolveru na chuť a pak se drbou za ušima, proč si nekoupili rovnou SaW :-)
nebo naopak chtějí zkusit revolver a osloví je 9x19, následně zjistí, že se s revolverem neskamarádí
řekl bych, že důvodů je skoro tolik, co prodávajících ale pořád nevidím nikde plný komise

Alfa je slušný kvér za fér cenu, někdo s tím nastřílí "jednou dírou" druhý nemusí,
bohužel těžko seženeš někoho, kdo by otestoval statisticky významný číslo ZKRerek a Alf aby to srovnání k něčemu bylo

terčový speciál mi zní příliš nadneseně, co jsou pak Korthy, 73 máničky, SaW14 ?
nebo už jste někdo viděli na Alfě za +-500eur miřidla víc než 200 či 500Eur ?

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

13.09.2012 18:13

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Ono to nebude ani v těch mířidlech, znám lidi, co střílí perfektně i s CZ 50/70, Waltrem PPK apod. Ta LPA, co na ní dávají, podle mně bohatě stačí. Sám mám Alfu Para a mám na ní mířidla od Zendla, já jsem rád, když zůstávám v černém, zatímco jeden známý s ní nastřílí "jednou dírou".

Uživatelský avatar
theplaky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 132
Registrován: 16.11.2006 22:54
Bydliště: Slovakistan

14.09.2012 9:43

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Tiez zastavam nazor, ze mieridla ktore su na Alfe osadene povodne su dobre. Vyhovuje mi najma to ako hlboko su rezane. Vyrobca je (ako uz pisal andreapipo) LPA a je to jeden z tychto modelov: http://www.lpasights.com/en/products?pa ... gory_id=43
- na SP-01nicke mam mikrometre od Zendla, spokojnost, ale priznam sa ze uz ma napadlo ze by som si tam tiez placol tie LPAcka prave koli tomu hlboko rezanemu cielniku (mam to na KVvZ, nenosim ju).

Jedine co mi na tych LPAckach trochu vadilo bol zvyraznovaci ramcek, ale to som si vyriesil uz pri objednavke a nasledne mi alfa-proj dodala revolver s mieridlami bez ramceku (=cierny platok cielnika).

Vzhladom na vzdialenost na ktoru sa z alfy predpoklada strielat (25m) by boli mieridla za 200€ uz asi "overquality" a tudiz by sa ich vplyv na vysledku na 25m neprejavoval.
- taketo mieridla by vsak mozno vedel zuzitkovat strelec ktory striela 20 rokov a viac, ma vsetko (hlavne seba) vychatane a ma este stale dobre oci ... no takychto sa medzi nami mota malo :-)

Na to porovnanie Alfa/ZKR som sa pytal najma preto, lebo s Alfou som spokojny (velmi), no ostatni strelci sa ma casto pytaju "preco si si nekupil ZKRko?". ... a to vam potom nasadi chrobaka do hlavy.

zdeny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 634
Registrován: 02.02.2009 19:45
Bydliště: brno

14.09.2012 16:42

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Myslím,že být spokojen s tím co člověk má je hlavní věc.Někdo s Alfou,jiný se Smith a Wesson,další s Korthem...A na brouky v hlavě se vyprdnout.Většinou je to stejně jen o penězích a taky trochu v povedeném nákupu dobrého kusu,zvláště u firem,kde se dá očekávat "rozptyl" kvality...

Uživatelský avatar
cz27
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 422
Registrován: 10.12.2006 17:10
Bydliště: Jižní Čechy

15.09.2012 20:40

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Ahoj, přemýšlím o Alfa steel šestipalec, chtěl bych to na mířenku. Má to někdo vyzkoušený? Dík.

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

15.09.2012 22:10

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Jo, spousty lidí a vyhrávaj s tím skoro všechno, kam přijedou. Ale jak už jsem psal, ono to není ani tak tou zbraní.

Uživatelský avatar
cz27
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 422
Registrován: 10.12.2006 17:10
Bydliště: Jižní Čechy

16.09.2012 18:59

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Jde mi o praktické zkušenosti s Alfa Stell .38 šestipalec. Na rychlopalbu nebo popry to moc není, protože DA je tam proti jiným revolverům nepoužitelný a taky to nepoužívá klipy. Tak zjišťuju možnosti použití na mířenku.

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

16.09.2012 22:51

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Podle mého, žádný revolver není vhodný na rychlopalbu, na tu je dobrý samopal nebo nějaký jiný automat. Ale rychle s tím střílet dá. 12 poprů "domino" se s tím dá sundat i s přebitím bez rychlonabíječe kolem 15 s. Popry to poráží spolehlivě a DA spoušť je normálně použitelná, jen se to musí člověk naučit, resp. zvyknout si na větší odpor spouště. Ale to je u každého revolveru s DA obdobné. Podle mého to není až tak ideální ani na klasickou mířenku s otočkou, protože se musí po každé ráně natahovat, což mění úchop a vytrhne to člověka ze soustředění a z navyklých pohybů. Pokud však jde o mířenku bez otočky, je to ideální zbraň a jak jsem napsal výše, lidi co znám a co s ní střílejí, s ní vyhrávají téměř vše, kam přijedou. Pokud jde o rychlé nabíjení, je možno použít tzv. rychlonabíječe.

Uživatelský avatar
Oggy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 735
Registrován: 19.02.2008 17:56
Bydliště: Žatecko - okr. Louny

16.09.2012 23:58

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Jo je to tak. Na klasickou mířenku v SA super. Na otočku v běžném rytmu 3/7s. to jde taky. Ta spoušť v DA se musí opravdu natrénovat (mě osobně to třeba nejde a nebo mi to trvá déle než bych chtěl :) ). S rychlonabíječem to není taky tak jednoduché. Do ALFY 3863 mi pasujou bez problému JetLoader K. Do ALFY 3861 mi nepasuje nic :( . Konzola válce je příliš krátká a válec se málo vyklopí. Rychlonabíječ tam jde šikmo, zkříží se a náboje se seknou. Jinak třeba ta ALFA 3861 mi chodí na 25m takto (stříleno ve stoje, obouruč) :
Přílohy
P1060369.JPG

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

17.09.2012 8:33

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

andreapipo píše:Podle mého, žádný revolver není vhodný na rychlopalbu, ........... 12 poprů "domino" se s tím dá sundat i s přebitím bez rychlonabíječe kolem 15 s. ...........a DA spoušť je normálně použitelná, jen se to musí člověk naučit, resp. zvyknout si na větší odpor spouště. Ale to je u každého revolveru s DA obdobné...........


1/ s tím lze polemizovat
2/ 12 popperů za 15s to nabíjíte po jednom ?
3/ možná se u výrobce ujme nový model spoušťáku - viz foto
btw u každýho rev to není obdobné, já mám DA pod 2kg ale to je OT jsme u Alfy
a3-20.jpg

Uživatelský avatar
cz27
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 422
Registrován: 10.12.2006 17:10
Bydliště: Jižní Čechy

17.09.2012 12:10

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Oggy: Přesně tak. Ten válec se vyklopí málo a rychlonabíječe tam jsou těžko. Dík za info o mířence, ten soustřel je pěkný.
Pippo: Nevím, jak jsi to myslel, ale rychlopalba (zásahy proti času) se s revolverem střílí běžně. Akorát proti revolverům s klipem nemá Alfa šanci, ani s tím spoušťákem. Nejde jenom o tuhost, ale i o plynulost. Za 15s 12 poprů s přebitím?

Uživatelský avatar
andreapipo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 12.01.2009 9:04

17.09.2012 16:45

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Viděl jsem na vlastní oči a několikrát za sebou. Tedy pokud jde o ten čas. Pokud jde o rychlopalbu, definuj rychlopalbu. Já jí chápu tak, že to střílí rychle a to umí jen automaty a pak ještě Týc s Kameníčkem, ale ti střílejí z pistole, ale vypadá to jako by ta pistole byla automat. To s revolverem nedokážeš. Jo a nepsal jsem za 15 s ale kolem 15 s. A to není 12 poprů/15 s, ale 12 poprů "domino" kolem 15 s. Jestli nevíš co je to domino, tak to jsou popry postavené dva vedel sebe v 6 řadách. Můžeš pak střílet nejprve jednu linii a pak po přebití druhou nebo můžeš střílet do obou linií a pak po přebití pokračovat. Střílí se to z revolverů a na čas. Nejprve bez rychlonabíječů a pak s rychlonabíječi. Nevšiml jsem si, že by ti, co mají Alfy, měli nějaké problémy s rychlonabíječi, jen to chce asi sehnat ty správné. Já mám klipy, takže problém s pasováním rychlonaíječů nemusím řešit.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

17.09.2012 19:49

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

Kupodivu špičkoví světoví střelci z revolveru střílejí rychleji než ze samonabíjecí pistole, nemusí totiž čekat na to až ten línej závěr udělá pohyb dozadu a pak dopředu, ale mohou stále střílet :wink: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

18.09.2012 7:31

Re: Alfa Steel Sport / Alfa PARA

vrátíme se k Alfě
Martin ani Adam revolver nestřílejí a KVZ taky ne

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků