Li
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 25.11.2008 22:53
Bydliště: Praha

29.05.2010 18:34

Alfa Proj - Novinka pro účinnou sebeobranu bez ZP

Ahoj všichni,
rád bych se zeptal co si myslíte o tomto článku. http://www.alfa-proj.cz/akce/prodejni-a ... a-a1529621
Mně se to osobně nelíbí, přijde mi, že vlastně vybízejí lidi k porušování zákona. Také v neposlední řadě poškozují všechny střelce z předovek, kteří zákon dodržují a používají své vybavení výhradně na střelnici. Pokud chce někdo zbraň na ochranu, zpravidla má možnost získat ZP. Přemýšlím, napsat přímo jim, ale nevim nevím, jestli by to mělo účinek.
Pokud by se tento příspěvek stal zbytečným (třeba tím, že Alfa Proj svou reklamu změní) a nebo se Vám zdál zbytečný, klidně ho smažte.
Naposledy upravil Li dne 29.05.2010 19:37, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

29.05.2010 18:47

Re: Alfa Proj - Novinka pro účinnou sebeobranu bez ZP

jen bych se zdvořile dotázal prodejce, zda výrobce v návodu ke zbrani doporučuje nošení této zbraně v nabitém stavu

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

29.05.2010 20:44

Re: Alfa Proj - Novinka pro účinnou sebeobranu bez ZP

Nemyslím si že v tom je nějaký problém :? !? I když jakési nabádání k nošení takové zbraně může zavánět nebezpečím k další restrikci a zpřísňování toho co ještě můžu a co už nesmím nosit bez ZP.
Ono?!?!... sama definice zbraně jako takové "předmět jímž můžem učinit útok důraznějším" vede v podstatě k tomu že když se budeš bránit holou rokou, třebas úderem pěstí a způsobíš útočníkovi nějaké zranění, treba i velmi vážné, přesto jsi nepoužil zbraň. V případě že použiješ cokoliv co máš po ruce (kámen, klacek, někdo nosí teleskop apod., nabo třeba i blbá kávová lžička kterou v restauraci po napadení použiješ způsobem že ji útočníkovi vrazíš do oka) už je to použití zbraně a bude se to vzhledem k mnoha dalším okolnostem posuzovat úplně jinak.
Nicméně jestliže nějaká firma prezentuje takovou zbraň jako vhodnou k obraně, proč ne? Vhodnost takové zbraně nechám každému na jeho názoru, na jednu stranu vždycky je lepší mít alespoň něco než vůbec nic!

josef90
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 24.04.2010 2:28

29.05.2010 21:58

Re: Alfa Proj - Novinka pro účinnou sebeobranu bez ZP

Taky si myslim, že v zákoně není zakázáno nosit takovou zbraň (pokud se pletu opravte mě)... takže v použití takové zbraně k NO podle mě není problém... Navíc i kdyby se člověk bez ZP bránil zbraní kat. A, B nebo C, nemělo by to teoreticky mít vliv na oprávněnost NO... takový člověk by byl akorát pravděpodobně obviněn z nedovoleného ozbrojování... což ovšem u zbraně kat. D, jakou je tento derringer nehrozí... maximálně přestupek proti zákonu o zbraních a střelivu, ale i o tom pochybuju...

Uživatelský avatar
Ross
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 20.01.2004 12:33
Bydliště: Brno

29.05.2010 22:02

Re: Alfa Proj - Novinka pro účinnou sebeobranu bez ZP

Take nevidim nic co by nabadalo k porusovani zakona ci rovnou porusovalo ... ale mozna se pletu.

Li
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 25.11.2008 22:53
Bydliště: Praha

29.05.2010 22:37

Re: Alfa Proj - Novinka pro účinnou sebeobranu bez ZP

Nabádání, k porušování zákona vidím v tom, že předovky se smějí používat jen na střelnici a nosit je nabité venku je (podle mne poměrně vážný) přestupek. No a hlavně je to potenciálně nebezpečné, že někdo někoho zastřelí. Ať už úmyslně, nebo chybnou manipulací. A tím hrozí zpřísňování zákona i pro ty, kdo nikoho neohrožují.


Reklama

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

29.05.2010 22:41

Re: Alfa Proj - Novinka pro účinnou sebeobranu bez ZP

LI: A k tomu jsi přišel kde, že smějí používat jen na střelnici? Můžeš to prosím nějak doložit, podložit?

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

29.05.2010 22:43

Re: Alfa Proj - Novinka pro účinnou sebeobranu bez ZP

Který zákon zakazuje nošení předovek?

Li
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 25.11.2008 22:53
Bydliště: Praha

29.05.2010 23:28

Re: Alfa Proj - Novinka pro účinnou sebeobranu bez ZP

Já to vidim zákoně v citacích níže.
Jo a ten příspěvek jsem psal, protože rád střílim z předovky, Hungry mě určitě pamatuje, jak jsem se Tu ptal na zrasenou předovku, co jsem si koupil jako první :), prostě nechci aby se spřísňoval zákon. Třeba moderní zbraně mi taky přijdou zajímavý, ale za ten opruz se zbrojákem mi to zatim nestojí, rád bych aby předovky zůstaly v Dčku :)

Zákon 119/2002 Sb

§ 7
Zbraně kategorie D

Zbraněmi kategorie D jsou
a) historické zbraně,
b) zbraně jednoranové a dvouranové zkonstruované na principech doutnákových, kolečkových, křesadlových nebo perkusních zámkových systémů

§ 15

(1) Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba.

(2) Ze zbraně uvedené v § 7 písm. a) nebo b) lze střílet jen na střelnici, s výjimkou divadelních představení, rekonstrukcí historických bitev a jiných kulturních akcí, při nichž se ze zbraní nevystřelují střely; tato zbraň musí být označena platnou zkušební značkou podle zvláštního právního předpisu.

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

29.05.2010 23:52

Re: Alfa Proj - Novinka pro účinnou sebeobranu bez ZP

A kde konkrétně to tam vidíš? Píše se tam, že nosit to můžeš. A "střelbu", o kterou nám jde, upravuje jen a pouze §13, resp. odpovídající § nového Trestního zákona (změněné číslo se mi nechce hledat).

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

30.05.2010 8:07

Re: Alfa Proj - Novinka pro účinnou sebeobranu bez ZP

protože jsem to rozpoutal, chci to upřesnit - předovku nosit lze, ale vzhledem k její konstrukci málokterý výrobce doporučí ji nosit nabitou, protože v případě nehody by se náklady svezly na něho

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

30.05.2010 8:47

Re: Alfa Proj - Novinka pro účinnou sebeobranu bez ZP

LI: Chápu tvé obavy... Nicméně tebou zákon přímu říká, že nosit lze.

2 gunmna: souhlas, konstrukce odpovídá systému a bezpečnost době, kdy tyto zbraně byly obvyklé... Tenkrát se nedalo soudit s výrobce k vůli chybějícímu varovnému nápisu na hlavni a lidé používali hlavu... I tady si dovedu představit několik různých způsobů využití pro ochranu, aniž bych se tím ohrožoval...

Li
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 25.11.2008 22:53
Bydliště: Praha

30.05.2010 11:35

Re: Alfa Proj - Novinka pro účinnou sebeobranu bez ZP

A jo, no asi mate pravdu, ale nemyslim, že by to tak bylo původně myšlený a pokud to tak budou lidi dělat, tak z toho nakonec bude průšvih.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

30.05.2010 11:44

Re: Alfa Proj - Novinka pro účinnou sebeobranu bez ZP

obávám se, že i bez toho je to jen otázkou času... Slováci tomu utekli letos jen o vlas... A tendence na toto to zavést jsou stále...

Uživatelský avatar
rabbit3278
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 02.06.2009 19:44
Bydliště: Praha

30.05.2010 12:49

Re: Alfa Proj - Novinka pro účinnou sebeobranu bez ZP

josef90: máš pravdu, v případě NO a KN je použití prakticky jakékoliv zbraně legální, protože tento zákon říká (necituju) že přestupek i trestný čin spáchaný v důsledku NO a KN není trestným činem.

momentalneanonymny
 
Příspěvky: 1147
Registrován: 21.06.2006 21:56
Bydliště: Slovenská republika

22.06.2010 16:43

Re: Alfa Proj - Novinka pro účinnou sebeobranu bez ZP

posledny prispevok definitivne trafil klinec po hlavicke.

a viac netreba dodat.

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků