mauser
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 117
Registrován: 19.04.2005 17:52
Bydliště: Praha, Plzeň, Klatovy

29.12.2006 13:33

6,35 Browning

Zajímalo by mě vše o této ráži. Vaše zkušonosti s touto ráží, použití atd. Budu rád za každou informaci. Dále by mi zajímalo, jaký výrobci vyrábí tyto náboje, kromě SaB :D

gres
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 11.11.2006 1:47

01.01.2007 16:44

U nás sa dajú kúpiť 6,35 aj od Magtechu. Všeobecne je považovaný za nevhodný na obranu. Aj keď podľa mňa by mohol v niektorých prípadoch postačovať. Pocit že sa môžem ako tak brániť tiež nie je na zahodenie... Testoval som s&b streľbou do mokrého porfixu a vstrel bol hlboký od 10-14 cm.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

02.01.2007 9:19

No podle mě je na obranu lepší .22LR než 6,35 Brow, protože se olovo alespoň trochu deformuje.....

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

02.01.2007 13:28

Re.:

Jako odpověď na část otázky. Tuto ráži stále vyrábějí prakticky všechny větší muničky. Jinak souhlasím s Foxem.

Pan_Veprina
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 06.01.2007 10:17

08.01.2007 23:34

Mám CZ 92 v 6,35 Br. Pokud bych si měl znova kupovat zbraň v této ráži, šel bych znova do CZ 92, je velice solidně zpracovaná, nádherně plochá, docela dobře se drží. Nemá mířidla, ale i přes žlábek se dá zamířit tak, že se strefíte na 25 m do mezinárodního pistolovýho terče (vyzkoušeno). Jako zbraň na obranu bych jí klidně doporučil a to z toho prostého důvodu, že je tak malá. V pouzdře od dasty jí skoro necítíte a pod mikinou vám neudělá bouli, můžete jí tahat doslova všude, což je proti větší ráži výhoda (kdo tahal třeba CZ 75 compact ví, o čem mluvím). Možná to není ideální obranná ráže, ale vtip je právě v tom, že tuhle pistoli si s sebou vezmete i v případech, kdy byste větší nechali doma, protože se nebudete rozmýšlet jestli se s tím máte celý den tahat nebo jestli nebude vidět.

Uživatelský avatar
zoufalec
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 859
Registrován: 15.10.2006 18:01
Bydliště: Boskovicko

11.01.2007 13:08

Přesně souhlasím s kolegou předemnou. Nejlepší 6,35Br je naše CZ92. Trvanlivost a spolehlivost je bezpředmětná. Je jen škoda že ji CZUB nedělá v ráži 22LR. :cry: Přerážovat ju přece není pro ně takovej problém. Ještě bych si chtěl postesknout nad její cenou v obchodě.


Reklama

Uživatelský avatar
DaveG17
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2007 22:52
Bydliště: Ostrava

26.01.2007 10:46

Osobně taky nosím 6,35 na obranu, ale pošilhávám po 7,65 (KelTecP32) nebo 9mmBr Kevinovi. Myslím, že hlavně ten Kevin se dá rozměrově docela srovnat s pistolkama ráže 6,35 a výkon je trochu jinde. Navíc je mi sympatický, protože je "náš" :) KelTec to zas vyhrává hmotností.
Ráže 6,35 je super hlavně v tom, jak je u ní tenká pistole. Jinak bych se přiklonil k názoru, že zastavovací efekt bude dost mizerný. Když jdu s velkou hotovostí nebo obecně očekávám problém, beru si G17. Asi to o něčem taky vypovídá...

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

26.01.2007 11:49

K zastavovacímu účinku výše zmíněné ráže cituji kolegu:

"Když mi bylo dvanáct let, tajně jsem se vloupal tátovi do skříně. Hrál jsem si s pistolkou DUO, nabil ji a když zarachotily klíče ve dveřích, v chaosu a strachu z výprasku jsem ji nabitou hodil na ponk. Vyšla rána a ucítil jsem štípnutí na břiše. Táta mě samozřejmě seřezal, ale když uviděl krev, lekl se, že to s tou výchovou přehnal. Asi hodinu mě zpovídal a když jsem vyšel s barvou ven, zavolal sanitku. V nemocnici konstatovali průstřel žaludku, sleziny a plíce. Nebudu popisovat nasledující události, ale poučení jsem si odnesl - vím co nefunguje."

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

26.01.2007 12:18

Eh?! Tak tomu rikam '' dukaz misto slibu... '' :P

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

26.01.2007 13:31

Pokud nevemeš kost tak nevyřadíš z boje....

Uživatelský avatar
DaveG17
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2007 22:52
Bydliště: Ostrava

26.01.2007 14:52

Jo, ale tref se... Když by nedejbože někdy došlo na lámání chleba, střílel bych s 6,35 jedině na hlavu. Tam to má smysl.

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

26.01.2007 18:28

Asi bych tuto ráži na obranu nezvolil, není důvod, když mohu vzít výkonnější - nejsou 20. léta, kdy výkonná ráže znamenale kvér jak hovado, dnes už lze pořídit šlupku i v kapesním provedení (např. Kahr).

Veliký půvab by měla, kdyby zbraně toho typu nepodléhaly ZP (vím, vím,vím, že se jimi dá zavražit - mluvím hypoteticky). Prostě DAO věcička z železářství pro zbraňově negramotného člověka. Konkrétně - když by to bylo možné bez procedury získání ZP a nákupního povolení, co byste dali manželce do kabelky : obušek? plynovku?permanentku na kurz karate? nůž?! spray (no - možná, já jsem ho tam té své dal)? Prostě proti Lugeru apod. je to pořád jen plivnutí, ale pro fysicky nevybaveného nebo vystresovaného člověka je to pořád lepší, než křik o pomoc. Ona i ta rána pěstí je pro řadu lidí problém. Když je člověk "zatížen" slušností a na rvačky není zvyklý nebo boj rukama trénovaný, tak ta pěst nebo i obušek vyšumí spíše v přetlačování.
Takže - je to hodně málo, ale pořád mnohem lepší než nic. Ale jak jsem řekl, kouzlo to ztrácí nutností ZP. Když už ho máte, pak není důvod nevolit něco silnějšího.

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

26.01.2007 22:40

Jinak krom SB tyto náboje vyráví třeba Fiocchi, u nás zastoupena www.supra.cz. Fiocchi mám rád, jsou (obecně) velice výkonné a přesné, jen u nábojů s olověným projektilem bych byl opatrný. Měl jsem 7,65 a trpěly uvolňováním střely otřesy při nošení (ne střelbou, ale otřesy při chůzi). Myslím, že by to mohlo způsobovat jak poruchy mechanické, tak i spolehlivost zážehu a hoření prachu. IMHO u 6,35 nic jiného než FMJ smysl nemá, každý Joule bych tam soustředil na posílení průraznosti - účinná deformace střely jakékoli konstrukce je v této ráži nepravděpodobná.

Uživatelský avatar
DK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 14.11.2006 10:56

08.03.2007 11:41

Jen blázen by mohl u .25AUTO čekat nějakej zastavovací účinek.
Každopádně i tak malá díra v plicích dokáže slušne ovlivnit výdrž utočníka.
Takže jediná účnná taktika je střílet a pak buď bojovat ručně nebo utíkat.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

09.03.2007 8:22

Re.:

Jo, ty poslední příspěvky bych docela podepsal. Pokud tahle ráže, tak při napadení střílet ránu za ránou celý zásobník a u soudu tvrdit, že útok stále trval / ono by to asi tak bylo i ve skutečnosti /. :)

Uživatelský avatar
rostar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 26.04.2005 15:43

18.06.2007 22:33

Jen tak pro zajímavost. Dnes jsem zkoušel průbojnost střely ráže 6,35 Br S&B vystřelené z pistolky Duo. Střelil jsem asi ze tří metrů do zlatých stránek. Zajímalo mně na které stránce se střela zastaví. K mému údivu střela prošla zkrz a zcela neporušená se zastavila o staré křeslo na kterém ty stránky stály. To jsem nečekal :shock: . Ono ta ráže asi nebude úplně k ničemu... R

gres
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 11.11.2006 1:47

19.06.2007 17:35

výkon závisí na stave laufu, dosť zbraní tohto kalibru hlavne starších majú lauf v katastrofálnom stave, z toho potom vznikajú legendy o tom že 6,35 neprestrelí vaťák alebo mokrú deku. Dakde mám článok o samovrahovi ktorý sa strelil duovkou do srdcovej oblasti. Projektil prešiel hrudnou kosťou, srdcom a zastavil až v chrbtici. Skúšal som streliť do vedra s modelárskou hlinou, zástrel mal 15cm. Na zabitie stačí, na obranu je to diskutabilné,v čase keď táto ráž vyhovovala nebehalo po uliciach tolko nafetovaných/ožralých magorov.

Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

20.06.2007 16:37

Včera jsem zkusil s 6.35 jen tak zkusmo prásknout do špalku suchýho borovýho dřeva. Ještě jsem ho nerozštípnul, ale tyčka 150mm mi byla krátká... :shock: Jinak, vzpomínám si, že jeden kluk při zabijačce střelil domácího pašíka duovkou. Střela prošla lebkou, hlavou a zastavila až v laloku pod krkovicí. Prase mělo cca 120kg.

Uživatelský avatar
LukashX
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.12.2007 13:50
Bydliště: Mělnicko

04.03.2008 13:13

Pánové, osobně jsem si koupil čz 45 právě kvůli tomu, že je to prcek a bezpečnej na nošení s nábojem v komoře. O zastavujícím účinku lze polemizovat donekonečna a stejně nic nevyřešíme, poněvadž to nikdy nikdo reálně neodzkoušel. Já si myslím, že zastavující účinek je 100% pokud ji útočník dostane do palice. Ale to je stejně trochu ot.
Co jsem chtěl řešit je, jaké náboje v této ráži na nošení. Už tady padnul názor, že jedině FMJ pro zvýšení průraznosti. Co ty ostatní? Například u Brymový maj ještě JHP/XTP od Hornady, potom FMC (co je to přesně za zkratku?) od Magtechu, TMJ (a co je tohle?) od CCI - což je trochu divný poněvadž ani CCI na svých stránkách neuvádí, že by vyráběla cokoliv jiného než náboje s okrajovým zápalem. Ještě je k sehnání LRNTFL (nejspíše teflonem potažené náboje) od Fiocchi. Jak to kdo vidíte, případně jak jste se rozhodli vy?

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

04.03.2008 15:07

JHP/XTP jsou VELMI pravděpodobně jasně "A",alespoň si to myslím,malé průbojnosti bych se nebál,pokud se tomu nepostaví do cesty kost,je jedno jestli to je olovo,nebo plášť, ale Fiocchi teflony jsou málo zaškrcené a uvolňují se(vyzkoušeno),takže bych klidně nosil to co vyzkoušíš jako nejspolehlivější v tvé zbrani,tahle ráže prostě je o správném zásahu a šťestí,nic moc víc s ní nenaděláš a nic moc víc umět nebude od jakéhokoliv výrobce, já nosím ve své 6.35 Magtechy...(tedy,když nosím 6,35,což je málokdy)....a nosím Magtechy i v Kevinovi v 9 Br.Docela dobré byly Hirtenbergry,v některých zbraních závadily některé šarže SB....

Další

Obsah fóra / Střelivo / Pistolové a revolverové střelivo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník